Mauglí - příběh džungle

• USA Mowgli: Legend of the Jungle (více)

Osiřelý chlapec, kterého vychovala zvířata v džungli, přijme svůj osud, když se musí postavit nebezpečnému nepříteli – a vyrovnat se se svým lidským původem. (Netflix)

The_soloist

Grafická podoba hodně připomínala trailery z her, ale ani tak mi nevadila. Naopak bych namítl absenci humoru, který byl v Knize Džunglí z roku 2016 lepší a patrnější. V tomto ohledu se zabila postava Balúa, který měl až mentorskou úlohu. Dalšími rozdíly byla temnost, absence zpěvu a více postav. A bohužel většina postav byla pro příběh téměř zbytečná, zejména vesnice lidí, která samotný příběh překombinovala. Což mi připomíná, že v Knize Džunglí mě zaujal král Ludvík, představený jako pravěký Gigantopithecus. A přitom tady se vůbec nevyskytuje. Mé hodnocení je takové, že obě variace jsou v dnešní době bravurně provedené. Pokud jste fanoušci pohádky od Disneyho z 60. let, nebude se vám tato verze příliš líbit, ale na druhou stranu je věrnější knize. ()

ZHODNOTITEL

Už rozumím tomu, proč to šlo na Netflix a ne do kina. Nejhorší ze všeho na tom je ten vizuál zvířat, kde se asi autoři snažili přiblížit kreslenému stylu. Výsledkem je prapodivný patvar hlavně ve tvářích. ()

Gig

Ono je dnes bohužel móda vzít půvcodní dílo vykreslit ho "realisticky" či surově. Někdo hold nepochopil, že jsou knihy, příběhy, které jsou úmxyslně psány naivně, pohádkově apd. A tak přišli tvůrci, ktří vzali Tarzana a nazvali film skutečný příběh bla bla, přišli Němci a udělali Vinnotoua po novém a "realisticky". No a tak přišel Andy, že udělá svojí Knihu džunglí. Snaha tu byla a ta se cení. Technicky to není už taková sláva. To i realné zvířata z filmu ze čtyřicátývh let vypadají bravůrněji. Co z toho, že tyto umí mluvit a ksichtit se. Za co palec nahoru, to je Muglí. Představitel opravdu je skvělá volba a úplně jako by vyvstal ilustrovaných knih, které mám před sebou. ()

Lukys

Andy možná není žádný mistr filmař s ikonickým stylem vyprávění, ale jeho dobře napsané postavy a několik hodně silných momentů dokazují, že se na parametry snímku jedná o nadmíru slušný debut. ()

argo.smile

Nenašiel som si žiadne ale vôbec žiadne sympatie či už k predstaviteľom v zvieracej ríše alebo tej ľudskej. Celý film ma nechal chladným, bez citov a k tomu hrozné CGI (zvieratá boli odpudivé na pohľad hneď od začiatku), ktoré sa striedali s real prírodou neboli dotiahnuté a bije to ako päsť na oko. ()

KukulienkaHO

Ak si chcete pozrieť zábavnú rozprávku pre celú rodinu, pozrite si Knihu Džungle od Jona Favreaua, ale ak máte chuť na dospelejší film s viac prepracovaným príbehom, zvoľte Mowgli: Legend of the Jungle. Všetko je super, akurát FINÁLE mohlo byť viac epickejšie. Jediné, čo ma mrzí je to, že tento film nešiel do kín, pretože sa Andymu Serkisovi režisérsky debut pri veľkom filme naozaj podaril. PS.: CGI nie je vôbec také zlé ako veľa ľudí hovorí, práve naopak. Zvieratá síce nevyzerajú tak reálne ako v Knihe Džungle od Disneyho, ale aj tak sú veľmi dobre spravené a dá sa na ne pozerať. ()

veverysiak

Dosť odlišný prístup ku Kiplingovi, ktorým sa chlapi príjemne odlíšili od svojich filmových predchodcov, viac temna, surovosti a živočíšnosti mení vyčančaný obraz života v džungli, nechcem povedať, že ostatné spracovania boli naprd, ale toto je iný uhol pohľadu a mne sa jednoznačne páči, takže 80%. ()

Brk

Ze začátku to tomu trochu trvalo, ale nakonec taky za 4. Není to tak uhlazený jako Kniha džunglí, zaplať Příroda. ()

BlackAdder87

Víc Kiplinga a méně Disneyho. Když jsem před několika lety viděl předešlé zpracování z myšákovy továrny na sny, říkal jsem si že je to sakra dobrý, ale že bych se rád koukl na trochu temnější verzi příběhu. A za pár let se mi přání splnilo. Tenhle Mauglí není pro malý, zpívající opice tu neuvidíte, zato dojde na krev a mouchy vznášející se (nejen) nad mrtvolami. Zvířecí charaktery sice mohly být podrobněji vykresleny, ale celkově se mi tohle dospělejší pojetí známého příběhu líbilo. ()

Grimaldi

Dva roky poté co do kin šla Kniha džunglí od Disney se s nevelkou slávou na Netflixu zjevil Mauglí. Film co má mnohem horší triky, ale hlavně mnohem, mnohem horšího herce v hlavní roli. Zbytek zvláště hlasového obsazení předvádí jak asi čekáte svůj klasicky výtečný standart. Ani oni ale nezmůžou nic s uspěchaným a moc smysl nedávajícím finále. Co dodat, snad jen to že v mých očích filmu nepomohl fakt, že se obecně neřadím k velkým fanouškům Mauglího příběhu a to se na hodnocení subjektivně projevuje. Pokud naopak máte tento příběh rádi, věřím že pro vás bude o jednu hvězdičku lepší. ()

JohnDiFool

Bez emócií, klišé dialógy (3-4 krát som odhadol slovo od slova, čo postavy šli povedať skôr než to povedali), vážny tón filmu vyšiel do prázdna. Samozrejme nejde neporovnavat s Jungle book, 2016, ktorá odsýpala a bavila po celú stopáž, narozdiel od tejto nudy 'bez duše'. Niet divu, že to kúpil Netflix, oni radi podporujú nezáživné filmy, ktorým chýba veľa k uspokojeniu diváka... ()

DEJWIX114

Napínavá až "strašidelná" podívaná. Kniha Džunglí čtena na základní škole mě moc nebavila, ale asi to bude tím že to byla povinná četba. ( Je dost možné že dnes bych knihu hodnotil úplně jinak ) Filmové zpracování je super. Mauglí zahrán perfektně. Napětí je cítit z celého filmu. Nemám co vytknout. Za mě 80% ✌️😊 ()

TOPmoovie

prepracovane, a sceny aj pre tych inteligentnejsich -- medzi riadkami. (toto si americky film nedovoli..nerisknu..radsej vsetko robia ako pre divakov idiotov) triky aj ked akoby miestami nedokonale...su vlastne na urovni avatara . dej dobry. prekvapilo!! ()

fricek12

Dějově zajímavější než Kniha džunglí (2016), ale graficky trochu slabší. Většina zvířátek tu vypadá jako pohyblivé vycpaniny a místo indických slonů tu běhají sloni afričtí. Jinak celkem povedené. ()

pichta

Pekne urobená rozprávka, zhruba tak si ju pamätám z detstva. Po grafickej stránke trochu slabšia oproti Leviemu Kráľovi. No i tak dobre sa na to dívalo. Konečne hlavný hrdina, ktorý ukončil svojho protivníka. ()

Bogrant

Temnejšia stránka Kiplingového príbehu, v ktorom sa tentokrát nespieva, netancuje, ale bodá, škriabe a zabíja. Odvážny, no dosť kontraproduktívny projekt, zrealizovný len po dvoch rokoch od globálne megaúspešnej Knihy džunglí. Výsadou Mowgliho je drsnejší ráz, reálnejšie exteriéry a... a to je všetko. Na dnešnú dobu a na tak bohatý rozpočet to pôsobí miestami až dosť odfláknuto. Najmä u zvierat, niektoré sú strašne divné (vlci), iné zasa až odpudivé (Balú) a väčšina má až príliš nápadnú ľudskú mimiku tváre. Neviem, či to bol zámer, ale jednoducho to prekáža a zráža celý film. Film, ktorý vyzerá akoby bol od začiatku nakazený nejakou chorobou, z ktorej sa nevie a nechce dostať. ()

Jaroslaw

6/10 Drsnější pojetí příběhu o Mauglím dopadlo,tak jak jsem asi očekával.Ano vizuální stránka filmu,příběh a jedno klišé za druhým se této adaptaci nevyhli a s přehledem vítězí Disney (at už jde o animák i o reimaginaci z r. 2016),avšak pěkně se na to kouká a já jsem si to vícemeně užil i přes ty chyby,jen škoda,že to mohlo být o něco lepší,pač nápady tu byli. ()

SHERLOCK5443

táto temnejšia verzia sa mi viac páčila...občas to bolo na hranici nudnosti ale potom sa to vždy zmenilo...vizuálne krásne a herci odviedli dobrú prácu...a Andy Serkis ukázal že vie režírovať ()

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

02.08.2018

Nejdřív Mauglí, teď Farma zvířat. Streamovací gigant Netflix si v Andy Serkisovi (Válka o planetu opic) pravděpodobně našel nového nejlepšího kamaráda, po odkoupení práv na jeho temnou verzi Knihy… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)