Mauglí - příběh džungle

• USA Mowgli: Legend of the Jungle (více)

Osiřelý chlapec, kterého vychovala zvířata v džungli, přijme svůj osud, když se musí postavit nebezpečnému nepříteli – a vyrovnat se se svým lidským původem. (Netflix)

blackJag

Je potřeba si zvyknout na zvláštně animované zvířecí xichtíky a výraznější stylizaci hlasového ztvárnění (poznal bych snad jen Blanchettovou), jinak tato verze notorické látky nepůsobí zle - snad jen to závěrečné tušení džunglího superhrdiny vyznívá krapet agitačně. Představitel Mauglího to celkem dává, prostředí má super parametry, nikdy není pozdě na reinventing classics. 70% ()

herr_carter

Cikáně z džungle je zpět. Příběh je to milý, ničím nepřekvapující a digitálními efekty oslňující jenom v pár případech, ale koukat se na to v rámci nedělního válení šunky dalo. Oceňuji především původní dabing, který se povedl, zejména pak pochopitelně mistr Benedict. Jeho interpretace Šérchána je podobně dechberoucí, jako dnes již dá se říci kultovní dráče z Hobbitova........................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Při hodnocení Mauglího Andyho Serkise se prostě snad ani nelze vyhnout porovnávání s o dva roky starší verzí Jona Favreaua Kniha džunglí, a bohužel pro Serkise to pro jeho zpracování nevyznívá ani trochu dobře, neboť za svým předchůdcem zaostává skutečně snad ve všech ohledech. Každopádně, ta nejvýraznější, a pro mě osobně zároveň i ta nejzásadnější, prohra, přichází v podobě technického zpracování všech těch zvířat, kdy zatímco v Knize džunglí jsem z nich byl naprosto ohromen a nadšen, v tomto snímku mi připadli velmi nedotažené, laciné a naivní. Co se zápletky týče, tam bych nějaké výraznější rozdíly nehledal, i když i v tomto ohledu mě bavila verze z roku 2016 o něco víc, přišla mi dynamičtější, napínavější, dobrodružnější, zatímco Mauglího verze 2018 od Netflixu je roztříštěnější, určitě méně zábavná a opravdu svižná vlastně až v posledních pár minutách. Obsazení hlavního představitele Mauglího pak dopadlo fifty/fifty, oba mladičcí jsou v pohodě, přesvědčivý a sympatičtí, a temnější pojetí tohoto Mauglího jinak též neshledávám nějakou rozhodující výhrou, respektive, popravdě řečeno jsem ale vlastně ani nezaznamenal, že by to bylo nějak vyloženě temnější. Celkově jsem tak z Mauglího – Příběhu z džungle krapet zklamán, nechci tedy ani tvrdit, že by se mělo jednat o vyloženě nepovedenou podívanou, ale zkrátka vznikly krátce po sobě dvě filmové verze jedné postavy, jednoho dobrodružství a právě tato verze je prostě tou určitě méně povedenější. ()

Rudinsky

Serkis si to postrážil - najmä, čo do práce s hercami a ich digitálnymi proťajškami, ktoré síce nie su animované ako v miliardovom eye candy big budgete od Disney, ale za to omnoho výraznejšie a vťahujúcejšie. Veľmi solídna záležitosť, najmä druhá, temná polovica. ()

666Carnage

Knihu džunglí mám hodně rád a tohle zpracování je dost zajímavý a pojaté trochu jinak. Hromada slavných lidí se podílela na tom dát džungli hlas. Dobrý příběh, dobře udělané a svižné. Andy Serkis si natočil svůj další snímek a já jsem sním spokojený. Na večer je to velice příjemný film a jak říkám tohle pojetí tu ještě nebylo a o to to bylo zábavnější, že to nešlo přes kopírák kreslené z roku 1967 jako to udělal Jon Favreau v roce 2016. Tím ale neříkám, že by byla nějak špatná to určitě ne. Za mě pěkný a povedený snímek 85% ()

SpaceOdyseus

Tak tohle me bavilo vic nez Disneyho verze. Oproti neskodne pohadce je Serkis temnejsi, neboji se jit do hloubky, vypravi silnejsi pribeh a i vizualne me pohltil o trosku vic. Oba palce nahoru. ()

Gogo333

Kniha džunglí byla hezčejší, ale když vezmem v potaz, že Mowgli spíše lehce tíhne k hororu, tak to k tomu i sedne. Určitě velký rozdíl mezi filmy je v atmosféře, kde první cílí spíše na děti a zde se cílí na dospělé. Další velký rozdíl je v animaci, zvířata zde mají obličeje svých dabérů a tak to trochu vypadá divně. Film jako takový mi docela sedl a bavil jsem se, jen mi tam něco málo chybělo, abych si to naplno užil. ()

Fary

Herecky zvládnuté fajn, co se Mauglího týče. Zvířata mají na můj vkus až moc lidské obličeje a působí to spíš nevěruhodně a děsivě. Pro děti mi to přijde až moc hororové a pro dospělé zase až moc o ničem. ()

Prochy38

Dost hledím na zdejší nízké hodnocení. Ano, natočeno v dost blbou dobu. Sotva dva roky po té disneyho, která měla fakt sílu. Ale.... za mě? Za mě dosud nejlepší zpracování jedné z nejčastěji zpracovávané knihy. Efekty perfektní. Mowgli skvělej. Fakt byl R. Chand výbornej! Hezký zas zahlédnout F. Pinto. Dabing zvířat bezkonkurenční. Za mě marně hledám chyby. Příběh zase malinko ale jen malinko pozměněn, aby se divák aspoň trochu napnul a těšil. Sedla mi syrovost, tvrdost, brutalita. Přesně taková, jako bych od džungle čekal. Jediná slabina za mě bylo zpracování vlků. Proč nevypadali jako vlci? Jinak A. Serkis jako režisér u mě rozhodně nepropadl a na jeho prvotinu hodně dobré! ()

filipvrbik

Je to takové průměrné, příběh je zachycen vcelku dobře, ale štvala mě ta nepovedená animace zvířat- je taková infantilní a oči všichni mají lidské (což mi hodně vadilo). Nemůžu ale říct, že by se mi to nelíbilo, hlavně jak je Mauglí ve vesnici je to celkem fajn....Konec podle mě docela povedený...60% ()

Blondsky

Netflix se rozhodl odvyprávět příběh Mowglího trošičku jinak a já bych i řekl, že se mu to podařilo. Avšak charaktery mnoha postav mi přišly hodně zvláštní a nepodobaly se skoro vůbec charakterům z jiných adaptací. Drsnější pojetí je v pohodě, ale s čím mám největší problém je prostě samotný vzhled filmu. Jednou film vypadá nádherně a potom zase příšerně. Kolem a kolem jde o takový jemný nadprůměr ve světě Netflixu. ()

Sygauras

Mě na tom nejvíc vadilo, že to prostě pořád vypadá jako CGI. Asi to bude chtít ještě hodně času, než ta technologie dokáže oklamat jak mozek tak i oko. A ten kluk, byl dost nesympatický a vypadal hrozně vykuleně a divně. Horšího představitele asi vybrat nemohly. ()

Ollie235

,,When you were a cub, I looked you in the eye and saw no fear. I believed that one day you would bring peace to the jungle. But you have become a man now." Příjemné zpracování, které v druhé polovině bohužel trochu ztrácí kouzlo. Co této verzi opravdu prospívá je poněkud drsnější pojetí, v ostatních ohledech však nemá čím překvapit. Rohan Chand je vynikající. ()

mazadlo

Celkově dospělejší a věrnější variace na původní Kiplingovu knihu. Na druhou stranu Disney už si to story tak přivlastnil, že prostě nemohu odpustit pár zásadních věcí. Třeba absence (spoiler alert) opičího krále (spoiler končí) mě zamrzela teda hodně. V Disneyovce byl totiž skvělej (v obou verzích). To je ale holt život. Jinak velmi kvalitní jízda. Baqghíra jako Christian Bale naprosto super. Balú mě tady bavil o poznání méně. Představit si ho jako trenéra gladiátorů...why not....ale prostě mě to nesedlo. Ten rebelující nihilista mi byl přece jen bližší. No a Benedict Cumberbatch? Naprosto epickej...jak to ten člověk dělá nevim, ale je to blázen. Pasáž s vesnicí a lovcem (byť to tak má být) mě prostě nebavila. Přišlo mi to jako zbytečná vata. Serkis se musí ve vyprávění ještě trochu zlepšovat. Ale jinak hodnotím pozitivně a určitě byste měli vidět obě verze, jak tu od Disneyho tak tuto dospělejší. A hvězda navíc za využití Ká! ()

inachisio

Velice věrné zpracování knihy džunglí, které mi sedlo především nádhernou krajinou a krásnou džunglí, díky nimž filmařům prominu ta úspěšně naanimovaná zvířata. Herec se mi příliš nelíbil, ale čím víc jsem se ponořovala do děje, tím víc mi přišel sympatický a tím víc jsem si ho oblíbila. Příběh byl hezký a líbila se mi část, kdy byl Mauglí mezi lidmi, ta byla povedená. Lehký nadprůměr. ()

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

02.08.2018

Nejdřív Mauglí, teď Farma zvířat. Streamovací gigant Netflix si v Andy Serkisovi (Válka o planetu opic) pravděpodobně našel nového nejlepšího kamaráda, po odkoupení práv na jeho temnou verzi Knihy… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)