poster

Dream (amatérský film)

Horor

Česko, 2015, 16 min

Režie:

Tomáš Krajča
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ***

  Ano, film je inspirován horory...což je nakonec asi největší problém. Fanoušek žánru tak není překvapen ani chvilku, ba ani při scéně porodu, kterou již viděl ve filmu Xtro (1983) a která bývá citována v literatuře jako jedna z nejzvrácenějších ve filmech sci-fi do té doby. Na druhou stranu oceňuji snahu o rozvíření stojatých vod českého hororu. Snad jen vysvětlující konec si mohli autoři odpustit. Divák není hlupák.(20.3.2016)

 • Avathar
  ***

  Solídna pochmúrna atmosféra, dobré lokácie. Ale... ak by sa bubáci neobjavovali tak často (alebo ak by mali lepšie masky), tak by nepôsobili tak smiešne, stopáž mala byť polovičná a záverečný vysvetľovací dialóg tam vôbec nemal byť. Ale celkovo to nie je zlé, vzhľadom na - na amatérsky film - štedrú stopáž som čakal väčšiu nudu.(3.7.2015)

 • ledzepfan
  **

  Je tam znát snaha a jistá vložená energie, ale na mě to působí prostě nedotaženě a hlupě.. Myslím, že je zbytečné snažit se takovýhle kraťas za každou cenu vypointovat a explicitně dovysvětlovat, když to ve výsledku vyzní směšně. Otec jí zneužíval a tak vypálila hotel a vrazila si nůžky do břicha? To jako vážně tvůrcům znělo cool? Pak jsou tu věci technického charakteru. Zbytečně přestřelená délka-veškeré to chození po chodbách se dalo zkrátit klidně i na půlku a efekt by byl mnohem působivější. Angličtina naprosto zbytečná a kontraproduktivní. To s tím jako hodláte udělat díru do světa, že těch pár vět musí být v eng? Těch pár vět titulků by zvládli přelouskat kdekoliv na světě(i v americe). Nebo, když už to fakt musí být si příště aspoň vyberte herce, kteří mají naspíkováno tolik, že by se jim dalo věřit, že je to pro ně trochu přirozené.... Někdy Krajča ve snaze např.prodat masku, visí na záběru kapku déle než by měl. Jindy by bylo potřeba si asi více vyhrát se světly aby záběr nepůsobil tak uměle a prvoplánově...... No prostě-snaha tam je a jestli Krajču bude vášeň k horrorům dál držet, mohlo by z něj po několikaletém vyzrávání a pilování řemesla vypadnout něco fakt silného.. Ale zatím je hodně znát, že je to ještě takové ucho :)(7.6.2015)

 • Tom_Lachtan
  *

  A co to, toto? Tohle že má být horor? Bohové jsoucna, vždyť to vypadalo spíš jako parodie, jestli ne, tak má tvůrce vážný problém, je úplně jedno, jestli to má být pocta nějakým hororům XY, jestliže je výsledek krystalická nuda, kde se všichni pokouší mluvit anglicky a zní to stejně věrohodně jako má klingonština, pobíhá se po prázdných lokacích, vyděšeně se křičí a prchá a zjeví se pár humorných postaviček jak z večerníčku, což ovšem nejspíš měli býti padouši z nejděsivějších koutů imaginace... Hm, ono to chce na funkční děs trochu víc, než pár temnejch fitrů na obrazu, hlavně scénář a né něco, co odpovídá duchařskejm historkám, co jsme si vyprávěli ve třetí třídě na škole v přírodě na zámku v Trhanově. A atmosféru to tam mělo mimochodem alespoň trochu hororovou.(6.6.2015)

 • Kelly2502
  ***

  Okej takže...lokácia naozaj skvelá, masky sa mi páčili, Na jednej strane bolo rozpoznať, že to sú len masky na druhej strane mám pocit, že to pridalo na autenticite. Na kameru tu zopár ľudí nakladalo tak poviem len, že nevedia načo slúži kamera pretože tu bola kamera naozaj skvelá. To, že je niekde naklonená, alebo shaky je autorský zámer, nie to, že chlapík nevie držať kameru, Napríklad záber keď utekala po chodbe, alebo keď liezla pomedzi "zombíkmi"...všetko to bolo o subjektivite postavy páni. Taktiež osvetlenie sa mi veľmi páčilo. Modrý filter použitý vo filme bol...fajn, ale myslím, že by sa s tým dalo ešte trošku pohrať. Čo mi však vadí je stopáž. Toto je chybou drvivej väčšiny českých a slovenských filmov. Je ťažké odhandúť, kedy je scéna krátka a kedy pridlá, avšak tu to bolo už moc. 10 minút sledovať niekoho ako chodí po chodbe bolo trochu odveci a hoci bol pôrod na konci drsný a nechutný (čo mám rád) prišlo mi to opäť pridlhé. No a vadil mi ten príbeh. Rozuzlenie, že je holka na psychiatrickej liečebni je...aspoň podľa mňa klišé rovnako ako keď postava zistí, že sa jej to všetko len snívalo. Prepojenie s realitou nv podobe pôrodu, nožníc v bruchu atď bolo však celkom cool :)(3.2.2018)