poster

Dream (amatérský film)

Horor

Česko, 2015, 16 min

Režie:

Tomáš Krajča
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FILMOVKA
  **

  Práce se zvukem a hudbou prozradí o autorovi hodně. Alespoň v souvislosti s filmem. Špatné ukončení zvukových efektů nebo hudby ničí atmosféru. Kamerově to není zrovna nic, z čeho bych šel do kolen, ale především ty barvy. Ta přepálená jedovatě zelená je moc. Úvodní a závěrečné titulky byly trochu jako z jiné doby (o několik let nazpět). A když už angličtina, tak ale precizněji a ne jako když je čtená z učebnice. Příšerky byly dobrý. Ale postrádám zde nějaké vysvětlení toho, kde se to odehrává, o jakou situaci jde a proč vůbec. Zhlédnuto na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=3xN_09HwNEY(22.8.2015)

 • darkrobyk
  ***

  Ano, film je inspirován horory...což je nakonec asi největší problém. Fanoušek žánru tak není překvapen ani chvilku, ba ani při scéně porodu, kterou již viděl ve filmu Xtro (1983) a která bývá citována v literatuře jako jedna z nejzvrácenějších ve filmech sci-fi do té doby. Na druhou stranu oceňuji snahu o rozvíření stojatých vod českého hororu. Snad jen vysvětlující konec si mohli autoři odpustit. Divák není hlupák.(20.3.2016)

 • Ryuuhei
  *

  Amatéřina nehorázná. Skoro žádná hodnota, styl 80. a 90. let je taky úplně mimo (jestli to mělo poctít onen styl, leda tak na něj naplivalo). Kostýmy a masky děsné. Ale postavy mluvící anglicky, to mě asi nejvíc dorazilo. Proboha, když už točím český „film“, tak ať se v něm mluví, jak tvůrcům zobák narostl a ne k zblití hodnou angličtinou, navíc ještě zvukově nedoladěnou, takže z ní není slyšet takřka nic (spíš naštěstí, jinak bych si asi sám raději něco propíchl, abych to slyšet nemusel). Hvězdu dávám jenom za tu humusárnu ke konci, ale jinak to má zatraceně blízko k odpadu.(27.9.2016)

 • Avathar
  ***

  Solídna pochmúrna atmosféra, dobré lokácie. Ale... ak by sa bubáci neobjavovali tak často (alebo ak by mali lepšie masky), tak by nepôsobili tak smiešne, stopáž mala byť polovičná a záverečný vysvetľovací dialóg tam vôbec nemal byť. Ale celkovo to nie je zlé, vzhľadom na - na amatérsky film - štedrú stopáž som čakal väčšiu nudu.(3.7.2015)

 • Tom_Lachtan
  *

  A co to, toto? Tohle že má být horor? Bohové jsoucna, vždyť to vypadalo spíš jako parodie, jestli ne, tak má tvůrce vážný problém, je úplně jedno, jestli to má být pocta nějakým hororům XY, jestliže je výsledek krystalická nuda, kde se všichni pokouší mluvit anglicky a zní to stejně věrohodně jako má klingonština, pobíhá se po prázdných lokacích, vyděšeně se křičí a prchá a zjeví se pár humorných postaviček jak z večerníčku, což ovšem nejspíš měli býti padouši z nejděsivějších koutů imaginace... Hm, ono to chce na funkční děs trochu víc, než pár temnejch fitrů na obrazu, hlavně scénář a né něco, co odpovídá duchařskejm historkám, co jsme si vyprávěli ve třetí třídě na škole v přírodě na zámku v Trhanově. A atmosféru to tam mělo mimochodem alespoň trochu hororovou.(6.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace