Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

Chrustyn

Režisérské duo ví co točí a většinou se jim to daří. Americká reportérka je však z jejich filmografie to nejslabší, jelikož jí chybí ona lehkost a vtip, které byly např. v I Love you Phillip Morris nebo Bláznivé zatracené lásce. Herecky velice dobré. ()

korbitch22

Mám rád válečný filmy ať už je to z pohledu vojáků, obětí a nebo právě reportérů a na Whiskey Tango Foxtrot mě asi nejvíc fascinuje to, že i přes nulovou reklamu a celkově bez větších ambicí zařadit se v návštěvnosti kin někam výš je to perfektní film.Vtipnej scénář kterej i přes svojí vážnost nabídne spoustu odlehčených a vtipných situací které odehraje plejáda výborných herců. dynamická kamera a super střih.... Whiskey Tango Foxtrot překvapil a těch 112 minut uteklo jedna báseň.Je až zarážející, že takhle dobrý film zůstane bez většího povšimnutí,,,,bude to asi tím, že žádná postava na sobě nemá červenomodrou pláštěnku.85%. ()

marhoul

Dobrý film. Komedie to tedy není, ačkoli se sarkasmy a cynismem nešetří, každopádně příjemné překvapení. Martin Freeman mě v roli fotografa bavil! Viděno náhodně. ()

BMW12

Filmy z prostředí Afghánistánu mám raději ty o vojácích, kde je spousta akce, kdežto ty o reportérech jsou o něco horší. Tenhle snímek mě však celkem bavil, měl sympatickou hlavní hrdinku (Tina Frey), byla tam i docela akce a dějově to také šlo. Nelíbila se mi snad jen Margot Robbie, všichni z ní jsou úplně vycákaní, ale mě ta herečka nějak moc nebere. Filmu dávám 3,5*. ()

hansel97

Je to trochu polotovar, kterému v místech chybí šťáva nebo prostor pro další postavy, jelikož třeba Margot Robbie by si ho trochu více zasloužila. Ale natočené to není špatně, jen to působí nemastně neslaně a to se Tina evidentně snaží, co jen může, aby ten film ještě trochu vytáhla. A mohlo to být kratší... ()

Necrotongue

Tak trochu jiný pohled na válku v Afghánistánu,než jaký je nám obvykle servírován.Musel jsem se znovu podívat,jestli film opravdu natočili Američani,protože jsem v něm postrádal typický patos a patriotismus,místo toho se zde vyskytoval zvláštní neprvoplánový humor,vynikající herecké výkony(Billy Bob Thornton,Martin Freeman),velmi slušné herecké výkony(Tina Fey,Margot Robbie) a diskotéka jako ze hry Far Cry 3.Do páté hvězdičky mnoho nescházelo. ()

luka4615

Moderní adaptace klasiky Good Morning Vietnam, která je ovšem katastrofálně nepovedená. Jistě, pár světlých momentů to sice má, nicméně ani to zcela nezastíní fakt, že se po většinu času jedná o jedno velké "WTF". A to ani nemluvím o zcela promarněných potenciálech postav Margot Robbie či Billyho Boba Thorntona. ()

mm13

Áno, tak nejako to vyzerá. S ich mozgovou výbavou, s ich ambíciami aj s ich prácou samotnou. Inak by zahraničné spravodajstvá stáli za viac, než ani za deravý groš. Zlý sen, ale inak veľmi dobrý film. ()

Morholt

Já jsem v tom nenašel žádnou nosnou kostru. Hlavní hrdinka přijede do Afghánistánu, skamarádí se tam s ostatníma novinářema a prostě tam jen je a občas střihne nějakou reportáž. Jo, hodně se tam paří, sem tam si to tam někdo s někým rozdá, nebo o tom aspoň mluví, ale to něco, co by film táhlo nějakým směrem, tady prostě není. A to je na těch skoro dvou hodinách znát. Neobstojí to ani jako obžaloba absurdity války, což podle mě ani nebyl primární cíl. Film se tak musí spolehnout na herce, což mu vychází a na odlehčenou atmosféru kontrastující se závažností situace na Blízkém východě, což mu vychází jen občas. Čekal jsem víc. 50% ()

Lacike

Situacia v Afganistane je natolko nudna, ze nikoho nezaujima a ako reporterku tam vyslu sice uz staru ale neskusenu Tinu Fay. Vdaka nej zistime ako to tam chodi a ze je to fakt nuda aj pre divakov tohto filmu. Nevedel som, co od tohto filmu ocakavat a nakoniec som ani nic nedostal. Ako nejaka absurdna satira to prilis vtipne nie je a nejaku velku myslienku som v tom tiez nenasiel. A nadherna ale uplne zbytocna Margotka to tiez nezachrani. Dvojka Ficarra - Requa prvykrat neuspela. 4/10. ()

BoPo

Odľahčený pohľad na válečnú zónu s pokusom o vážne zdelenie? Asi tak nejako. Mám rád humor Tiny Fey, ale táto jej výprava ma neoslovila. Mám rád Margot Robbie, ale bola tu tak málo, že je fakt len pekným ksichtíkom na plagáty a do trailerov. Whiskey Tango Foxtrot je ako veľký balíček čipsov. Hneď po rozbalení človek zistí, že jedna polovica je vzduchoprázdno a tú druhú neposypali dostatočnou dávkou príchuti. ()

corpsy

Tento pohľad na vojnové spravodajstvo trpí jediným jedným neduhom. Nudou. Pretože námet je skvelý, réžia nieje tuctová a herci sú potešením pre divákov, lenže scenár ( alebo žeby samotná kniha Kim Barkerovej? ) sa utápa v omáčke, ktorá nemá veľa spoločného s razanciou. ()

ConanVJ

Povedený příběh, který mě vtáhl a nepustil až do samého konce. Filmek má pomalejší tempo, ale nenudí. Obsazení filmu sedlo. 80% :) ()

NinonL

Pohled na život válečných reportérů a vůbec vojáků na válečných misích. Tentokrát v Afghánistanu. Hodně dlouho trvá Kim, než se v Afghánistánu aklimatizuje. Zažije tu mnoho drsných i veselých příhod. Přijde o mnoho přátel. Až jednoho dne zjistí, že jí celá situace na vojenské misi přijde normální. Je čas odejít. ()

MartinezZ

Překvapivě mi to sedlo. Hořko-nasládlé odlehčenější drama na pozadí novinářské stránky americko-spojenecky-afghánského konfliktu je z nějakého důvodu promováno co by komedie, kterou tu ale moc nenajdete. V tomhle ohledu tedy trailer (ten jeden, co jsem viděl) dost lže a nedivím se, že tu jsou i komentáře spílající na tohle zavádějící očekávání. Sám jsem k tomu ale tak přistupoval, protože jsem to tak nějak očekával. A doslova v 50% filmu jsem čekal, že to skončí, já tomu dám dvě za těch pár sexistických oplzlých vtipů, jež jsou běžně nazývání Hollywoodem "humor" a vypustím film z hlavy. Kupodivu to ale nekončilo a teprve se to stále rozjíždělo a ta nosná linka vnikala skutečně až poté, do té chvíle to byl jen úvod, seznámení s postavami a jejich vzájemné propletení co by nesourodých postaviček na divném místě. Potom mi to ale celé splynulo právě v pohodový film o jednom probuzení, který sice měl hodně dlouhý a celkově pomalý rozjezd, ale přesto mi těch dvou hodin líto není. Možná to není dějově nijak objevné, ale jak píšu: Překvapivě mi to sedlo. ()

kaylin

Herecky dobré, ale tenhle snímek mi tak nějak nedal to, co jsem očekával. Asi jsem si myslel, že to bude válka s větším nadhledem, že to bude i trochu zábavné a do toho pak přijdou ty emoce, ale o moc zábavného se zde nejedná, i když zde podle všeho snaha je. Tina tradičně fajn, Martin Freeman zase trochu jiný. ()

scroochy

Trailery a tvůrčí sestava z SNL lákaly na komedii, ale ve filmu by člověk vtipy spočítal na prstech horních končetin. Jedná se o průměrné drama o zajímavém tématu z nevšedního prostředí, ale upřímně je to celkem nuda. Herecky je však vše v pořádku - Fey, Freeman, Molina a Thornton si svoje role evidentně užili. ()

Patw

On by tento film klidně mohl mít pět trailerů a tak i pět způsobů jak film prodat. Trailer o válce - pro fanoušky válečného žánru, o nekončící párty uprostřed Afghánistánu, dokonce i romantický trailer plný pohledů, polibků.. ale my jsme dostali trailer, který film prodával jako komedii. To byl sice chytrý krok jak nalákat diváka do kina, jenže pak nastává problem v tom, že divák z kina odchází zklamaný (hlavně, že zaplatil, že?) protože místo komedie dostal film, který se snaží tváři vážně, snaží se ukázat lidskou stránku, ale aby film člověk bral vážně je to moc vtipné, a aby se bavil je to moc vážné. Kdyby tam bylo trochu víc vtipu dal bych čtyři hvězdy (ano přiznávám, těšil jsem se na více komediální podívanou) takhle to jsou tři. Ovšem vyzdvihnout musím Tinu Fey, která se své role zhostila parádně a stejně dobře jako zvládla vtipné scény zvládla i ty vážně. ()

Trevor

Jedna hviezdička za výber skladieb a za pravdivý obraz novinárskej práce v dnešnej dobe v podobe holého zadku pritlačeného na skle počas bujarej ožran párty písalkov, ktorý akože nasadzujú svoje životy aby nám priniesli objektívne informácie. Nudný príbeh, v ktorom hlavná hrdinka zistí, že najlepšie roky už má za sebou a tak sa rozhodne písať o vojne, ktorá nikoho nezaujíma. ()

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit