Casino Royale

Pro britskou tajnou službu se situace nevyvíjí vůbec dobře. Zločinecká organizace Smersh začíná narušovat světovou stabilitu, tajné služby přišly nejméně o 11 agentů a co je ještě horší, nejlepší tajný agent na světě - 007 odchází do důchodu. Pan M společně s CIA a KGB sází vše na jedinou kartu. Musí donutit Jamese Bonda (David Niven), aby se vrátil. Proti přesile ohromné síly - armádě škemrajících agentek a vášnivému hráči karetní hry Baccarat (Orson Welles) a neurotickému megalomanovi (Woody Allen) - nezbývá Bondovi než použít jeho brilantní plán a najít si záskok. Nastupuje Evelyn Tremble (Peter Sellers), expert na Baccarat a muž s šarmem větším než dva agenti 007. (oficiální text distributora)

sadlokan

Nejkvalitnější způsob mučení je mučení duše.A o nic jiného těmto několika Bondům a Matě Bond,což je dcera Jamese Bonda a Maty Hari,vlastně nejde!!! ()

gombarix

Überptákovina, kterou nahodile režíroval kdo šel zrovna kolem, jako scénář se použily popsané dveře z toalet v čajovně, a zahráli si v ní úplně všichni. Memento vrcholných šedesátek, kdy bylo možné cokoliv a na ničem se nešetřilo. A "souboj" s koulema je jeden z největších bizárů, co jsem kdy viděl. One Bond is not enough! ()

PEZ

Hviezdne obsadená paródia na Bonda. K tomu ďaľšie veľké mená 60. rokov si tu strihli cameo. Značne veľký budget sa prekročil dvojnásobne, ale príliš veľa scenáristov a režisérov spôsobili, že je to len taký bláznivý súčet jednotlivých scénok. Treba vyzdvihnúť výpravu, kde tie peniaze bolo cítiť a dobrú hudbu (nominácie na Oscara a Grammy). Našlo sa pár vtípkov, no dobré boli len tri. Takže plán natočiť dobrú komédiu priveľmi tvorcom nevyšiel. Najlepšie nakoniec dopadol Woody Allen (významná úloha a aj jedna vydarená scéna), ktorému ale tak vadil chaos pri natáčaní, že si zaumienil točiť vlastné filmy. Ako dobre pre nás. 5/10 ()

Solly

Dost hrůza s překvapivě hvězdným obsazením. Je zvláštní, že parodie na "Bondovky" vznikla před nima ;) ()

Inozuka

To LSD je ale svinstvo. V šedesátých letech to žrali po kýblech a pak točili takovéhle divočiny. Jednotliví herci jsou ve svých rolích super, Ursula Andress je double bond girl jako vyšitá, ale celkově je to hrozná hovadina. Z Casino Royale očividně vykrádá série o Austinu Powersovi ale ta je asi ještě o fous méně ulítlejší. Jednou stačilo... ()

Armin82

Kdy jsem naposledy viděl delší ptákovinu, to teda opravdu nevim. Když body, tak za těch pár pohledných hereček, ale jinak je to ztráta času --- 20% ()

Tamdydam

Já vlastně ani nevím, o čem to bylo. Po celou dobu se filmem producírovaly zástupy polonahých "bondgirl" a mě to tak trochu odpoutalo od děje. Ale i přesto mám takové tušení, že to byla neskutečná pitomost:-) ()

maeb

Zas tak strašný to není, takový správně ... ujetý. Má to výbornou hudbu a ohromně hvězdné obsazení (kde jinde byste viděli Woodyho Allena, Orsona Wellese, Petera Sellerse nebo třeba Belmonda v jednom filmu?)... Akorát to má takovou chybu - není to, až na pár zářných momentů, moc vtipné. A to je dle mého u komedie chyba dosti podstatná. ()

Stejšn

Neměla by být komedie, a nota bene parodie, aspoň trochu vtipná? Tohle je jen hvězdně obsazená debilní slátanina. ()

subic

No jo taky když v tom má prsty Woody Alan... tohle není dobré ani jako parodie ani všech bondovek do té doby dohromady. Pak asi po 50i minutách na scéně objeví Peter Sellers a trochu to oživí. Ursula Andress je tu zase jako bondgirl stejně jako v Dr.No (1962) a opravdu to byla parádní kost. Koho by napadlo dát sem hned několik agentů 007? Hitler, dcera Mata Hari - Mata Bondová a mimozemšťani na scénu. Navíc David Niven tu ve svých 57 letech vypadá nejmíň na 70. Vizuálně docela zajímavá a solidně obsazená strašná blbina a nekonečně dlouhá. A nakonec dorazí i mladičký Jean-Paul Belmondo s hláškou, Francouzi už dorazili. ()

Jehan

Někdo se rozhodl s extraligovými herci natočit totální pakárnu. To se mu dokonale povedlo a jen si kladu otázku: komu tím prospějete? Nevěřil jsem svým očím. ()

Pete

Ztřeštěný a bláznivý ještě neznamená zábavný a vtipný. Růžový panter znovu zasahuje, tentokrát podle Vorlíčka a Macourka, jenže ve slabší chvilce, bez fantazie - přitom utahování si ze špionáže je tak vděčné. Děj nemá cenu popisovat (protože buď nedává smysl, nebo tam místy ani není), film je dost nesmyslně poslepován z několika naprosto odlišných segmentů, pokusím se tedy vybrat, co se mi líbilo: výstupy Woody Allena (dohromady asi 5 minut), pěkná Moneypenny, Ursula, Jacqueline a další holky (swingin sixties baby, yeah), a víc fakt nic. I ten Austin Powers to uchopil líp. Kde jinde však uvidíte hned několik Bondů ve filmu režírovaném pěti režiséry? ()

benyy

Komédia / Dobrodružný / Experimentálny - tieto tri slova by som zhrnul do dvoch - psychedelicka groteska. najefektnejsia cast filmu je venovana Peterovi Sellersovi, coby profesionalnemu bakaratistovi so zenskym menom Evelyn Tremble, ktory zastupi Jamesa Bonda. Po efektnom kartarskom suboji s Le Chiffrem vsak uz film sklza do miestami az absurdnej grotesky. ()

Jimbopepo

Kvantita režisérov a známych hercov v tomto prípade vôbec nejde ruka v ruke s kvalitou. Nie je to ani bondovka, ani paródia na ňu (hoci sa tak tvári). Po celkom sľubnom začiatku, keď štyria agenti vyhľadajú Jamesa Bonda, užívajúceho si dôchodok, aby sa vrátil a pomohol vrátiť agentom lesk a poradiť si s istým LeChiffrem (-Kto je LeChiffre? -Nikto nevie. Ani sám LeChiffre), nasleduje absolutne neprehľadný dej, čo by v paródii až tak nevadilo, problém je v tom, že sa človek zasmeje len párkrát. Nevyužitý zostal aj potenciál takých komikov, ako je Woody Allen (hoci jeho dve scény vo filme sú výborné), no a Peter Sellers sa ani nemal čoho chytiť. Celkom zábavná bola časť, keď Mata Bond (dcéra Mata Hari a Jamesa Bonda) na aukcii ukradla kompromitujúce fotografie a z kanála sa ozvalo What´s New Pussycat (v porovnaní s týmto filmom je Casino prepadák). Film sa, tradične pre svoju dobu, končí v štýle grotesky s rozstriekanou hasičkskou penou, hromadnou bitkou, francúzskym policajtom, americkými jazdcami na koňoch, indiánoch s padákmi a trojhlavňovými lukmi, no a všetko to ukončí výbuch Woodyho Allena, alias Jimmyho Bonda alias zloducha Dr. Noaha, ktorý vypil explozívnu rádioaktívnu tabletku :-))) ()

LuckyK

Šílená splácanina, ale pokud to berete čistě jako surrealstickou zábavu nebo skoro dadaistickou show, tak se musíte bavit, když se takové hvězdy zde sejdou a dělají si ze sebe sama srandu, a že je jich tady ale je hodně. Je z toho cítit šarmatní styl šedesátých let, to dnes už nikdo neumí. A hudba od Burta Bacharacha, především The Look of Love od Dusty Springfield, je skvělá. ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (více)

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Brosnan je stále v hre

Brosnan je stále v hre

28.04.2005

Pierce Brosnan (na obr.), ktorý verejnosť tvrdohlavo presviedčal, že s rolou Jamesa Bonda (ktorého stvárnil už štyrikrát, naposledy v Dnes neumieraj) nadobro skončil, sa nakoniec predsalen rozhodol,… (více)

Tarantino chce skúsiť horor

Tarantino chce skúsiť horor

10.03.2005

Po rečiach o KILL BILL 3 (ktorého sa údajne dočkáme asi za 15 rokov), remaku zavrhovanej "bondovky" CASINO ROYALE alebo nepomenovanej kung-fu mlátičke, ktorá mala mať ešte bližšie k filmom jeho… (více)