Casino Royale

Pro britskou tajnou službu se situace nevyvíjí vůbec dobře. Zločinecká organizace Smersh začíná narušovat světovou stabilitu, tajné služby přišly nejméně o 11 agentů a co je ještě horší, nejlepší tajný agent na světě - 007 odchází do důchodu. Pan M společně s CIA a KGB sází vše na jedinou kartu. Musí donutit Jamese Bonda (David Niven), aby se vrátil. Proti přesile ohromné síly - armádě škemrajících agentek a vášnivému hráči karetní hry Baccarat (Orson Welles) a neurotickému megalomanovi (Woody Allen) - nezbývá Bondovi než použít jeho brilantní plán a najít si záskok. Nastupuje Evelyn Tremble (Peter Sellers), expert na Baccarat a muž s šarmem větším než dva agenti 007. (oficiální text distributora)

starbrejkr odpad!

Neskutečná pitomost a dvě hodiny totálně ztraceného času. Film bez hlavy a paty, parodie bez vtipu, prostě ve všech směrech naprosto nepoužitelné. Kvůi pár gagům jsem chtěl dát aspoň jednu hvězdu, ale naprosto dementně groteskní závěr to dovedl k jedinému možnému hodnocení. Snad po několika letech dávám nějakému filmu nejnižší hodnocení, ale tady opravdu nelze jinak. Vyhnout se širokým obloukem.... ()

MarekT

Pokud tento film řadíte k regulérním bondovkám a srovnáváte je s nimi, není se co divit, že se vám Casino nelíbilo. Říct, že tohle je typická bondovka, je jako kdyby někdo napsal, že Pulp Fiction je sondou do reálného života gangsterů. Film je prostě parodie, o čemž se můžete přesvědčit už úvodní skladbou (vynikající zářez Burta Bacharacha), která ironizuje slavnou bondovskou melodii. Děj je sice roztříštěný na epizodky, ale na to, že jej psalo vícero scénáristů odlišných střihů, od Hellera, přes Wildera až po Southerna, dává celkem smysl, jediné nesrovnalosti vznikly jen díky odjezdu Petera Sellerse z natáčení (Tremble coby 007 nasedá do Lotusu a než byste řekli švec, je lapen do pasti). Nemluvě o tom, že už jsem měl čest vidět filmy, které i s jedním scénáristou jsou na tom s dějovou linií hůře. ___ Když jsem mluvil o tom, že v žádném případě není radno srovnávat tento experiment s normálními bondovkami, tak představitele 007 bych i přesto rád srovnal - dle mě by mohli Niven a Sellers hrát Bonda i v regulérní sérii, nejsou o nic horší než kterýkoli reálný představitel Bonda, stejně tak Welles byl opět vynikající záporák, Ursula Andress dodávala filmu sex-appeal a další kráska Jacqueline Bisset je pro bondgirl jako stvořená (bráno z pohledu Trembla, v případě pravého Bonda tento post zastávala neméně skvělá Deborah Kerr). Tohle mi mimochodem regulérní série nikdy nedá, společnou scénu mých oblíbenců - není náhoda, že film dodnes drží můj osobní rekord v počtu výstupů členů mé topky (Allen, Welles, Sellers, Bisset). ___ Další věcí je humor. Na první pohled to vypadá, že tu není mnoho vtipů, nicméně slovní přestřelky navzdory veškeré výstřednosti odkazují k starosvětské britské suchosti. Důležitým milníkem jsou také různé vizuální odkazy, vyskytující se i v tom nejmenším detailu - před Bondovou vilou polehává zástup lvů s výrazovými prostředky a'la MGM, nebo zkuste sledovat při Sellersově výcviku děj v pozadí. A takových narážek tam je... ___ Překvapivě mi to nepřišlo až tak nudně natočeno, jak se to dle zdejších ohlasů mohlo zdát, a to i přes délku 131 minut. Filmu jako takovému bych dal čtyři hvězdy, ale nedá mi to a budu víceméně nekritický. Proč? Za prvé, Woody Allen. Jeho malý prostor byl nejtřeskutější pasáží snímku a jeho dadaistický příspěvek na závěr mě jakožto fanouška Monty Pythonů, kterým je to finále asi nejvíce podobné, hlasitě rozesmál. Za druhé, camea. Některé osobnosti tu jsou jen v jednom záběru, zato ale plně využívají svůj potenciál - Belmondo, Holden nebo O'Toole zde září, o Bisset jsem již mluvil. Za třetí, obsazení. Většinou platí, že když je film doopravdy nabit hvězdnými jmény, tak výsledek není až tak dobrý, jelikož se hvězdy navzájem překrývají (tento pocit jsem měl třeba z Vraždy v Orient expresu). Ale tady to tak neplatí, i přes Sellersovu slabší chvilku se herecké výkony doopravdy povedly. Za čtvrté, hudba. Jak jsem již psal, zesměšňuje takový ten napínavý doprovod při normálních bondovkách, úvodní melodie je natolik sympatická, že si ji pouštím pravidelně co dva týdny. Za páté, doporučuji si přečíst Oskarův referát o filmu na jeho blogu. Nejen, že budete mít náladu film shlédnout, ale možná ho i budete vnímat jinak než jako "velkolepý nonsens". Za šesté a naposledy, myslím si, že film je krapítek nedoceněn a nezasluhuje si díky mnou jmenovaným postřehům z projekce tak zatracovat. "Všimla jste si, že koktám? Tak mi dejte vědět, až si toho všimnete. Nemám čas to sledovat." () (méně) (více)

Martrix

Varování pro milovníky akčních thrillerů, kteří chtějí zjistit, kde se inspirovali tvůrci nového Jamese Bonda. Tento film je čistokrevná parodie, ve které se objeví UFO, Indiáni na padácích, kovbojové a Woody Allen. Nikdy mě nenapadlo, že by se naši dědové mohli bavit podobným způsobem, ale je to tak. Ztřeštěných scén by jste se nedopočítali a některé z nich jsou i vtipné, ale film vás převálcuje hlavně závěrem, kde jen nevěřícně kroutíte hlavou. Je to bejkárna. Sympatická, ale bejkárna. ()

MJMilan

V této parodii jsme mohli vidět přímo hvězdné obsazení, avšak komických scén tu bylo tuze málo, sem tam byly některé momenty až kýčovité. Obvzláště scény, kde byl Woosy Allen stály za to, jinak spousta vtipů byla udělána dost po anglicku. ()

bartias

Chaotický slepenec postav a situací paroduje fantastickou špiónskou rutinu 60. let. Na filmu je vidět, že vznikal v těžkých porodních bolestech, kterými si prošlo pět (!) režisérů (a šestý přidal "dodatečné sekvence"). Děj částečně vychází z Flemingova bondovského příběhu Casino Royale, ale je zmatečný a nepřehledný a nakonec vrcholí velkou groteskní fraškou ve stylu velkých hollywoodských taškařic. David Niven, Peter Sellers, Woody Allen a spol. se tím vším potácí ve stylu "my všichni jsme Bond. James Bond." Šílený výsledek je ale něco jako příšerně dlouhé Scary Movie. ()

vesper001

Coby skalní uctívač jediného pravého Bonda, jsem si už během úvodních titulků zapnula brnění z pohrdání a předsudků až ke krku. Jenže ve hře byla i moje chřipka, famózní obsazení a posléze i fakt, že jsem se místy opravdu smála. Znalec verze z roku 2006 si tuto užije ještě trochu víc, než neznabond. ()

eye candy

Casino Royale je vlastně něco mezi svéráznou komedií a totálně ujetou magořinou, parodie na parodii, což je asi něco jako dvě hodiny strávené v pračce, moc z toho asi nepoberete ale vylezete hezky fresh&clean. V závěru už si tvůrci nebrali servítky a s lehkostí sobě vlastní do příběhu zakomponovali prvky westernu, Frankensteina a tleskající tuleně. První dáma Ursula Andress je ovšem kouzelná, stejně jako Woody, stejně jako spoustu malých odkazů na bondovky i nebondovky. ()

farmnf

Velkolepá parodie na bondovky se skvělými 60's herci. Muselo to stát prachů. Autoři ovšem zapomněli na to nejdůležitější. Na humor. Film je nudný, hloupý a nevtipný. Líbili se mě velice pouze titulky. ()

danoo

Produkčne veľkolepá paródia na bondovské klišé (paradoxne označovaná za bondovku) skladajúca sa z mozaiky navonok nesúvisiacich vtipných epizód, ktoré vznikali pod taktovkou viacerých skúsených režisérov, scenáristov a desiatok známych hercov. ()

noriaki

Šest režisérů, jedenáct scénáristů a kupa hvězd z nichž každá si vydupala svou chvíli slávy. Tenhle film ani nemohl dopadnout dobře. Že dopadne tak mizerně, to jsem ale nečekal. Mizerné vtipy střídají vyloženě trapné a první hodina filmu je zmatená a úplně zbytečná. Občas na sebe scény vůbec nenavazují, takže o příběhu se snad ani nedá mluvit. Takhle šílená směska začala připomínat něco jako špionážní komedii až během poslední čtvrt hodiny. Ale zase, v jakém filmu si společně zahráli Woody Allen a Jean-Paul Belmondo? ()

Myrreczech odpad!

Neskutečná slátanina, film je nelogicky uspořádaný, skoro až nevtipný jak jsou některé scény trapné. Zbytečné vykrádání značky Bond. Za zmínku stojí jen obrovský počet polonahých dívek (který je větší než ve všech Bondovkách dohromady) a hlavně trefný a celkem ucházející soundtrack. ()

JohnSmith

Takhe špatnou parodii jsem dlouho neviděl. Je to nuda a trapnost a nechápu některé herce, že se k něčemu takovému upsali. ()

Ichabod

Proč tohle vidět : 1) neskutečně nadčasová sexy dcera Moneypenny 2) synovec Bonda hraný Woody Allenem 3) Přízvuk Ursully Andress (původní Vesper) vtipnější, než má Salma Hayek no a 4) nejvíc sexy Bond-song "The look of love".klasika o které asi málokdo ví, že to pochází z Bonda. Když začne hrát v první scéně s Peterem Sellersem, film u mne získál docela kredit navíc. Celkově super soundtrack ve stylu starší Morriconneho tvorby. Je to hlavně taková oddechová a až přehnaně dobře obsazená a (místy DOST) sexy blbina ze šedesátek. Jinak regulérní první Bond film ever s více banálním a místy povedeným humorem co mne docela překvapil na to jedno shlédnutí. ()

kenkaku odpad!

Cílem tohoto filmu není nic jiného než si dělat legraci z Jamese Bonda. Bohužel stylem který nejenže není vtipný, ale ani zajímavý. Je to takový prehistorický trapný pokus o parodii formou slepenců zcela irelevantních a nepodstatných situací (hlavně že je to veselé, že). Opakovaný vtip je zde normální a to třeba několikrát bezprostředně za sebou. Jedno z největších utrpení co jsem viděl. ()

GeorgeHans

Ospravedlnte ma prosím za použitie otrepanej frázy, no ja som asi videl iný film. Scenár je absolútne šialený, čo však pre paródiu považujem viac za plus ako mínus. A ani jeho rozkúskovanosť (vzhľadom k počtu scenáristov samozrejmá) mi ani v najmenšom nevadila. Herci v hlavných ulohách (Sellers, Niven) výborní a charizmatickí ako je u nich zvykom, vedľajšie postavy (za všetkých spomeniem typicky neurotického Woody-ho Allen-a, ktorý sa podieľal aj na scenári) taktiež a určite poteší aj množstvo cameo výstupov slávnych hercov či režisérov (u mňa vedie Belmondo so slovníkom). Milovníci tradičných bondovských krások si pre ich tunajší hojný výskyt taktiež prídu na svoje (Andress, Pettet, Bouchet, Lavi, Bisset). Sklamaní teda môžu byť len ľudia, ktorí to berú až príliš vážne. Ak si pred pozeraním uvedomíte, že toto nie je Bond, ale čistá zábava, budete sa baviť kráľovsky. ()

r_t_fish

Zpočátku pomalá a nesnesitelně vousatá komedie. Brzy se ovšem rozjede série gagů a filmových citací (německý expresionismus!:), která typický špionský příběh staví na vedlejší kolej a čím dál víc směřuje k velmi dadaistické šarádě. David Niven, Orson Welles a geniální Peter Sellers proplouvají vizuálně nepříčetnými scénámi a lokacemi a závěr graduje v groteskou říznutou psychedelii. Pro milovníky estetiky 60. let a divných filmů povinnost. ()

Han22 odpad!

Tenhle skvost jsem už před mnoha lety viděl a šíleně se mi nelíbil. No a světe div se, i po letech je to absolutní sračka. Většinou mám parodie rád, ty nejlepší jako Žhavé výstřely jsou klasikou komediálního žánru, protože kromě tuny vtipů a scén, které jsou opravdu vtipné dodržují pravidla a schémata parodovaného žánru. Casino Royale nedodržuje nic. Příběh je jeden velký neexistující chaos... aby taky ne, když to režírovalo hned 5 režisérů. Mimoňské dialogy střídají ještě více mimoňské scény, v jednu chvíli jsem si říkal, že by klidně mohli přistát ufoni a ono ano. Tvůrci na Bondovi považovali za stěžejní balení holek, takže jich je tu tuna a neustále někdo někoho svádí, aniž by se cokoliv stalo. Akční scény jsou zrychlené ve stylu grotesek. V hlavní roli je hned několik Bondů, přičemž Niven je slizký "švihák lázeňský" co vůbec nevypadá jako hrdina, Sellers je idiot, pak je tu nějaký krasavec co zmizí, dokonce pár žen a dcera Maty Hari. V jednu chvíli jsem si říkal, že aspoň sídlo záporáka se povedlo, než vybafnul Woody Allen, který je tu ještě větší idiot než Sellers. Pak doprostřed finální bitky přijedou kovbojové, indiáni a nakonec všichni umřou a bylo jasno. Možná neobjektivní, ale jasný odpad, tohle si James Bond nezasloužil a co v tom dělala ta plejáda herců nechápu. Nejhorší parodie všech dob. ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (více)

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Brosnan je stále v hre

Brosnan je stále v hre

28.04.2005

Pierce Brosnan (na obr.), ktorý verejnosť tvrdohlavo presviedčal, že s rolou Jamesa Bonda (ktorého stvárnil už štyrikrát, naposledy v Dnes neumieraj) nadobro skončil, sa nakoniec predsalen rozhodol,… (více)

Tarantino chce skúsiť horor

Tarantino chce skúsiť horor

10.03.2005

Po rečiach o KILL BILL 3 (ktorého sa údajne dočkáme asi za 15 rokov), remaku zavrhovanej "bondovky" CASINO ROYALE alebo nepomenovanej kung-fu mlátičke, ktorá mala mať ešte bližšie k filmom jeho… (více)