Casino Royale

Pro britskou tajnou službu se situace nevyvíjí vůbec dobře. Zločinecká organizace Smersh začíná narušovat světovou stabilitu, tajné služby přišly nejméně o 11 agentů a co je ještě horší, nejlepší tajný agent na světě - 007 odchází do důchodu. Pan M společně s CIA a KGB sází vše na jedinou kartu. Musí donutit Jamese Bonda (David Niven), aby se vrátil. Proti přesile ohromné síly - armádě škemrajících agentek a vášnivému hráči karetní hry Baccarat (Orson Welles) a neurotickému megalomanovi (Woody Allen) - nezbývá Bondovi než použít jeho brilantní plán a najít si záskok. Nastupuje Evelyn Tremble (Peter Sellers), expert na Baccarat a muž s šarmem větším než dva agenti 007. (oficiální text distributora)

DocBrown

Šílená, těžko hodnotitelná fraška. Geniální momenty střídá s naprosto trapnými. Hlavně Sellers je hodně divný a není divu, že jim v půlce natáčení utekl (údajně se nesnášel s Wellsem) a tak ho museli odstřelit. Ale přes to všechno je to nějak podivně koukatelné, asi kvůli hudbě a všem těm minulým a budoucím hvězdám. A těm hérečkám. No a vrcholem Stirling Moss a Lotus F3. ()

F.W.Colqhoun

You can't shoot me! I have a very low threshold of death. Woody Allen vypráví, že měl i jako naprosto nezkušený filmař jasný pocit, že Casino Royale bude průšvih - a měl recht. Děj, sestávající z významně nastavené předlohy a spousty 'geniálních' vylepšení, nedává smysl ani v intencích žánru bondovky, ale to by nevadilo. Nedaří se ale moc ani to, na co logicky tlačili producenti, pumpující do projektu značné objemy peněz - vyrobit ničím nepřerušenou diváckou bžundu, počínaje lascivním šedesátkovým humorem, konče Sellerovou zneklidňující anarchií a Allenovými nerdizmy . Kromě řady jednotlivě pozoruhodných momentů (výstavní kozy Ursuly Andress, nečekané entré J.P. Belmonda nebo putinovsky záporácký xicht Vladeka Sheybala) jsou to tihle dva, kdo bizarní filmový zážitek drží před pádem do kategorie nesnesitelně bizarní divácký zážitek a hlavně umožňují šťastně nemyslet a zapomenout na Davida Nivena. Sellersův analytik bakaratu svádí jednou z mála o sobě dobrých bondovských scén v kasinu v poutavém utkání s Wellesovým Šifrou k myšlence, že by přes zjevné hendikepy dokázal 007 velmi zajímavě zahrát (horší než Lazenby by být nemohl). Kdykoliv se ve scéně objeví Allen, krade film pro sebe, se vším dobrým a ne tak dobrým, co z toho plyne. Nemíchané a špatně protřepané pomeje příjemně sacharizuje geniální, hippiesácky nebondovský soundtrack Burta Bacharacha. ()

jasiska

S vedomím, že ide o paródiu som počas prvej polovice filmu zaujala benevolentné stanovisko a aj keď nemôžem povedať, že by som sa za brucho od smiechu popadala, dali sa tu nájsť aj úsmevné chvíle. V druhej polovici sa však všetko zvrhlo ad absurdum a ja som nevedela, či bola väčšia blbosť UFO, Frankenstein alebo indiáni. Každý tvorca filmov (a to platí aj pre paródie) by si mal uvedomiť, že aj humor má svoje hranice a neprekračovať ich. Tvorcovia tohto filmu si to napriek (alebo kvôli?) svojej početnosti a proslulosti neuvedomili, a preto tento film môžem dnes zaradiť len do kategórie "nechcem vidieť znovu". ()

Lionheart

Mě se to celkem dost líbilo. Spousta hvězd a odkazů, největší slabinou je podle mě nejednotný a roztříštěný děj. Zato mě dostala hudba, pár skvělých fórů, mnoho průměrných vtípků a několik trapáren. Taky bych ocenil dabing - odpovídal hercům. Nesmím zapomenout na krásnou avantgardní a také značně psychopatickou výpravu (hlavně Východní Berlín a sídlo hlavního bosse:-)). Upřímně je to spíše 3* ()

TERRORDROME

Poriadne zmätené šialenstvo, ktoré každú chvíľu mení podobu a výsledkom je strašný guláš. Nebol by som prekvapený keby v kolonke RÉŽIA boli uvedený psíček a mačička. Najvtipnejší tu bol rozhodne Woody Aleen a naopak najnevtipnejší zasa Peter Sellers. No a ten záver s indiánmi a lietajúcou ruletou... ! Paródia na Bondovky nakrútená ešte pred natočením prvej bondovky tak udala smer žánru Bondovských paródií ktoré sú až na Austina Powersa jedna nepodarená konina za druhou. Howgh! ()

agass

Parodie Jamese Bonda, agenta 007, s Davidem Nivenem a Peterem Sellersem. Mám rád absurdní komedie, kde se v těch nejnemožnějších situacích hrdina tváří ledově klidně jako hráč pokeru. U Sellerse je to normální, ale Niven mě svým projevem docela překvapil. Hlavně když v automobilový honičce prokázal, že nepotřebuje Aston Martin, aby setřásl dva pronásledovatele jednou ranou. Za zmínku určitě stojí i postava synovce Jimiho Bonda ztvárněná Woody Allenem, která se postarala o největší výbuch smíchu. ()

derryl

Je to parodie Jamese Bonda, trvá přes dvě hodiny a silně nudí. Ale nějaké krásné chvilky tam jsou: Woody Allen mě baví i v tomto zvláštním dílku. ()

KM Phoenix

Vynikající herecké výkonu u jako vždy skvělého Davida Nivena a Petera Sellerse a samozřejmě Orsona Wellse. Slabší herecké výkonu u prakticky celého dámského ansámblu a Woodyho Allena. Film srší gejzírem nápadů, gagů a odkazů na všechno možné, někdy lepší někdy horší kvality. Celý film poněkud shazuje nepřiměřená délka. Zato hudební doprovod je ke stylu díla vpravdě geniální. Chápu, že tento film se řadě bondofilů nebude líbit, ale s přehledem se vyrovná a v mnohém i předčí tehdejší i dnešní parodie a komedie. Nemůžete tento film brát jako kánon a když nebudete tak si ho užijete mnohem víc a nebudete tu dávat hloupé dvě hvězdy. Vždyť v jaké jiné šílené taškařici se vám podaří vidět takový zástup hereckých es? ()

Mikino00

Příšernost, ani vteřina kde bych se zasmál, spíš mi bylo trapně, celé to nedává smysl, je to slátanina rádoby vtipů v čele s příšerným Allenem. Takoví herci a nic z toho, doufám že za tohle někoho vyhodili. Jako malé plus vidím obsazení krásných žen - Ursula, Moneypenny, dcera Bonda, paráda. ()

RipperJosh

Marná sláva, opravdu jsem chtěl, aby se mi to líbilo... ale 90 % času je to strašlivá nuda a zbývajících 10 % tvoří nuda snesitelná, s občasnými záblesky humoru. Jenže ty 3 super fóry se v těch 131 minutách ztratí... Přitom si myslím, že by se z toho dal sestříhat mnohem lepší film, jen by bylo potřeba vyhodit minimálně půl hodinu materiálu a přeházet pořadí některých scén. Velkej bizár, jehož totálně ujetej konec připomíná nejvíc ze všeho půlnoční překvapení z maturáku, kde to všichni v ožralosti vzdali a prostě zkouší dělat co největší pitchoviny:)) ()

aLPaC

Tak tohle byla neskutečná slátanina. Slabé fórky (až na Allena, který je jediný výborný), příšerně dlouhé a ani camea známých herců té doby nezabraly. Nikdy více! ()

Brejlil

Pozdrav ze zlatých šedesátých. Ne že bych padal smíchy ze židle, ale spousta roztomilých a někdy i vtipných nápadů se našla (namátkou: vrazdící tetřevy, dodávka na mléko a její využití, cokoliv, kde se objevil Woody Allen). Vrcholem samozřejmě je partička baccaratu mezi Wellesem a Sellersem. ()

Bozvav

Slušná akce, dostatek humoru a dobrých hereckých výkonů. Scénář poněkud slabší, ale šlo to. Za mne 60%. ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (více)

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Brosnan je stále v hre

Brosnan je stále v hre

28.04.2005

Pierce Brosnan (na obr.), ktorý verejnosť tvrdohlavo presviedčal, že s rolou Jamesa Bonda (ktorého stvárnil už štyrikrát, naposledy v Dnes neumieraj) nadobro skončil, sa nakoniec predsalen rozhodol,… (více)

Tarantino chce skúsiť horor

Tarantino chce skúsiť horor

10.03.2005

Po rečiach o KILL BILL 3 (ktorého sa údajne dočkáme asi za 15 rokov), remaku zavrhovanej "bondovky" CASINO ROYALE alebo nepomenovanej kung-fu mlátičke, ktorá mala mať ešte bližšie k filmom jeho… (více)