Casino Royale

Pro britskou tajnou službu se situace nevyvíjí vůbec dobře. Zločinecká organizace Smersh začíná narušovat světovou stabilitu, tajné služby přišly nejméně o 11 agentů a co je ještě horší, nejlepší tajný agent na světě - 007 odchází do důchodu. Pan M společně s CIA a KGB sází vše na jedinou kartu. Musí donutit Jamese Bonda (David Niven), aby se vrátil. Proti přesile ohromné síly - armádě škemrajících agentek a vášnivému hráči karetní hry Baccarat (Orson Welles) a neurotickému megalomanovi (Woody Allen) - nezbývá Bondovi než použít jeho brilantní plán a najít si záskok. Nastupuje Evelyn Tremble (Peter Sellers), expert na Baccarat a muž s šarmem větším než dva agenti 007. (oficiální text distributora)

N.Strauber

Někdo se zbláznil... Pár momentů bylo sice dobrých, ale jinak se jednalo o výplody chorých mozků. A když jim natáčení dělalalo takové problémy, tak se na to měli vykašlat, protože toto veledílo rozhodně nikomu v kariéře nepomohlo. Chtěl jsem dát 3* aspoň kvůli Sellersovi, ale prostě nemůžu - zvlášť když tady předvádí o něco slabší výkon než obvykle (což je ale dáno i jeho "blbou náladou" během filmu, z jehož natáčení odjel). Navíc jsem si myslel, že parodie nebo komedie by měly být vtipné a nenudit. Neměl jsem zahazovat 200Kč, ale koupit si jiný film. ()

RelaxMan

Dlouho jsem tenhle film odkládal a udělal jsem dobře. Vlastně špatně, protože jsem si tento film nakonec pustil. Stáří filmu kvalitu neomlouvá. Hodně přimouřím obě oči a dávám 1 hvězdu a to jenom kvůli tomu, že mám rád Petera Sellerse a Jean-Paula Belmonda. I když ten druhý tam skoro ani nehraje. PS. Naštěstí existuje ještě jiné " Casino Royale ", které mi vždycky spraví chuť. ()

Caszidy

Uff, ta tohle byla opravdu slátanina nad slátaniny. Vtipy nejsou vtipné (snad kromě jediného o kráse Moneypenny), děj a příběh je naprosto nekonzistentní a to opravdu až neuvěřitelným způsobem, asi jako kdybyste vzali dva úplně rozdílné filmy a úplně rozdílných námětech, rozstříhali je na řekněme 20 minutové pasáže a ty pak následně spojili do jednoho snímku a ten pak ještě o půl hodiny prodloužili nově natočeným materiálem, který je opět o něčem úplně jiném. Když to shrnu, tak ty dvě hodiny stopáže strávíte lépe, pokud si přečtete o peripetiích vzniku tohoto "díla". Určitě se tak zabavíte lépe a ještě se dozvíte něco o vrtoších Petera Sellerse, jeho nevraživosti s Orsonem Wellesem a další pikantnosti. ()

MrCreosote

Naprostá anarchie, kde na sebe jednotlivé scény často vůbec nenavazují, postavy mizí a objevují se, jak se jim zachce a celé to působí jako výtvor maniaka, který měl spoustu peněz k útratě a nějakým záhadným způsobem se mu podařilo k účasti přesvědčit největší hvězdy své doby. Vznikla tak nenapodobitelná crazy komedie, vlastně jakási série skečů napsaná a zrežírovaná různými autory a poslepovaná dohromady pomocí oslích můstků a osobou Davida Nivena. Ten září ze všech hvězd nejvíc a jeho suché hlášky působí v kontrastu se vším tím blbnutím na plátně navýsost vtipně. Různé narážky a cameo role mě nejednou dostaly do kolen (z kanálu se ozývající píseň "What's New, Pussycat?" od Toma Jonese nebo dudák s tváří Petera O'Toolea). Oku diváka také neunikne nákladná a působivá výprava, tu napodobující německý expresionismus, tu zase odkazující na staré dobrodružné fláky odehrávající se kdesi v Indii nebo Africe. Celé to nekonzistentní šílenství je po vzoru "Co je nového, kotě?" zakončeno hromadnou rvačkou, které se účastní kovbojové, Indiáni, Francouzi a Woody Allen. Vstup jen pro zvané. ()

corpsy

V niektorých momentoch paródia bondovskejšia a monumentálnejšia, než bondovky samotné. Epizodicky pôsobiaci snímok, ktorý práve kvôli tomu stráca body. Žiadna sekvencia ako keby nebola dokončená resp. začínala od stredu. Napriek tomu ale tvrdím, že je to jedno z najlepších prírastkov v žánri a jeho technické spracovanie je na neuveriteľne vysokej remeselnej úrovni. ()

Bakllazaan

Woody Allen jako padouch je geniální nápad, ale film je tak strašně rotříštěný a schizofrenický, že je z toho ve výsledku guláš všeho možného. ()

fragre

Taková pop-psychedelická ulítlost mohla vzniknout snad jen v požehnané druhé půli zlatých šedesatých. Už jen ty nádherné animované titulky s podmanivou melodií Burta Bachara by mohly být samostatným krátkým filmem. Vím, že děj je nepřehledný, nedotažený a chaotický, ale z toho filmu dýše radost a trhlost, je tak barevný a sexy (kumulace krásek je zde nadprůměrná), že mi to vůbec nevadí. A tolik hereckých hvězd v jednom filmu jen tak neuvidíte. Nádherné torzo. ()

Vojcl

Tohle skutečně není bondovka v pravém slova smyslu, ale pěkně ujetá parodie skoro ve stylu Bláznivé střely. Je až s podivem kolik hvězd se tvůrcům podařilo zlákat do téhle taškařice. Objektivně musím uznat, že jsem se při sledování dost nasmál a bavil jsem se více než u většiny opravdových bondovek a rozhodně dvakrát více než u Casina Royale s Danielem Craigem. Bohužel při košaté stopáži se scenárista nevyhnul hluchým místům. Některé postavičky jsou dost nadbytečné a zbytečně odvádějí pozornost od základní dějové linie (třeba celá pasáž s Matou Bond) a závěr snad psal někdo pod vlivem LSD. Je to spíš tak na 3 hvězdičky, ale kvůli množství skvělých herců a nízkému zdejšímu hodnocení musím dát o jednu víc. ()

kaylin

Tohle je prostě zběsilost, která je sice první adaptací "Casino Royale", ale v první řadě je to taškařice, kam se podařilo prodrat všechno možné. Co nejvíce ohromí, to je přítomnost úžasných herců, navíc v neskutečně velkém počtu. Ani není možné říct, kdo zde exceluje, i kdy Ursula Andres je určitě nepřehlédnutelná, stejně jako Niven, Sellers nebo Allen, i když ti jiným způsobem. No a samozřejmě nesmím zapomenout na Orsona Wellese, který měl trochu držet dietu. ()

džanik

Pošahanost na nula-nula-sedmou. Vyškrtněte scény se spoře oděnými dívčinami a zbyde vám David Niven s flintou a pitvořící se Woody Allen. Dokoukali jsme to - bez kapky alkoholu či jiných podpůrných látek - za což si zasloužíme 5 hvězd a bobříka trpělivosti. ()

FilmFan24

Dost dlouhá a nevyrovnaná směs výstupů velkých hereckých hvězd let šedesátých. Některé "scénky" potěší a na některé velice rychle zapomenete...Tento pokus "zparodovat" agenta Jejího veličenstva 007 Jamese Bonda jaksi nevyšel... ()

Nosdrolomo

První polovina se veze na excelentní "What's New, Pussycat" vlně, kdežto ta druhá je jasným důkazem drogových experimentů autorů. Přesto docela dobrá (rozuměj průměrná) komedie. Ale kvůli Ursule bych šel i do baccaratu. ()

kajas

Hodně, hodně, hodně tragická "parodie" na příběhy o agentovi 007. Na jeden zátah jsem to vážně nezvládla... ()

higuain

6 režisérů, 5 scénáristů a ve výsledku tomu chybí příběh, akce i humor. Navíc to má na parodii nesmyslně dlouhých 131 minut, takže usnout se u toho dá i několikrát. Tolik dobrých herců jako tady se nesešlo snad v žádné oficiální Bondovce, vytěžit se z toho však nepodařilo zhola nic. Jenom hudba stojí za pochvalu. ()

(mOnkey)

Nějak nechápu tu všeobecně rozšířenou averzi vůči Casinu Royale. Nejspíš za to může absence prakticky jakéhokoliv sourodého scénáře, která se projevuje téměř při každé změně scény. Nečíst ovšem Oskarův zevrubný rozbor, ani ve snu by mě nenapadlo, jaké potíže během natáčení na place (i mimo něj) probíhaly. 70% ()

Martin741

parodia na Agenta 007 Jamesa Bonda s kopou svetoznamych hereckych mien ako Peter Sellers, Orson Welles /Obcan Kane/, Woody Allen, William Holden /Sunset Boulevard/. Potencial obrovsky, ale vysledok nulovy. 30 % ()

selviskhed

Povedly se expresionistické interiéry výcvikového střediska v Berlíně (a interiéry obecně) a vysvětlení motivace hlavního zloducha. A také každý výstup Woodyho Allena. Nepovedlo se natočit film. Ten totoiž nesplňuje ani ty nejzákladnější požadavky jako je např. ten aby na sebe jednotlivé scény navazovaly a aby vyprávěly příběh. A ne, skutečně nemám za to, že zde byly záměrně použity avantgardní postupy vyprávnění příběhu. Jsou to šedesátá léta, vím. Ale abych věřil na avantgardu, musel by film vypadat chudobněji. Stačilo by tak o 1000 procent. Pokud se ale Allen skutečně rozhodl režírovat až kvůli nepovedenosti této věci, potom musíme děkovat osudu že to dopadlo jak to dopadlo. ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (více)

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Brosnan je stále v hre

Brosnan je stále v hre

28.04.2005

Pierce Brosnan (na obr.), ktorý verejnosť tvrdohlavo presviedčal, že s rolou Jamesa Bonda (ktorého stvárnil už štyrikrát, naposledy v Dnes neumieraj) nadobro skončil, sa nakoniec predsalen rozhodol,… (více)

Tarantino chce skúsiť horor

Tarantino chce skúsiť horor

10.03.2005

Po rečiach o KILL BILL 3 (ktorého sa údajne dočkáme asi za 15 rokov), remaku zavrhovanej "bondovky" CASINO ROYALE alebo nepomenovanej kung-fu mlátičke, ktorá mala mať ešte bližšie k filmom jeho… (více)