Vražda na Nilu

• Československo Smrt na Nilu (více)

Jedna loď, několik vražd, mrtvola, několik podezřelých a jeden geniální detektiv. Hercule Poirot chce prožít příjemnou dovolenou na luxusní lodi Karnak, která se plaví po Nilu. Pokojný výlet se však změní v drama, když někdo zavraždí bohatou Linnet Ridgeway-Doylovou. Pachatelem může být jen některý z cestujících! Ale kdo? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

adaben

Pěkné a navíc ještě s poctivě udělaným původním českým dabingem a tím pádem ještě kvalitním. Ten film má prostě své kouzlo, a to přesto, že se může zdát, že herci přehrávají, tlačeni do komediální podoby, že vrahy člověk uhádl a že na detektivkách A.Christie stejně jako na některých jiných anglických detektivkách mne mrzí, že těch vražd je až přehnaně mnoho a skoro se z nich stává parodie. Peter Ustinov mi jako Poirot sedí, nemám s ním problém. A někteří další herci byli prostě vynikající - David Niven, Jane Birkin, Jack Warden, potěšilo mne shlédnutí mladší verze dnešní anglické babice Maggie Smith a pak samozřejmě Mia Farrow. Na tu se nešlo vynadívat. ()

JohnnyV

Velice promyšlené a rafinované. Bohužel k dokonalosti tomu schází uvěřitelnost chování všech postav, které se v blízkosti mrtvol prostě chovají, jako by se nic nestalo a výletní loď poté opouštějí, jako by se prostě jen vracely z výletu. Těmto detektivkám chybí dokonalejší propracovanost charakterů. ()

Monicina

Táto verzia a verzia z roku 2004 boli obe rovnako dobré. Možno táto staršia je o čosi lepšia v tom, že viac mi tam pasovali do ich úloh herci, ktorí hrali pani Doylovu, jej strýka a Jacqueline. A Angela Lansbury ako pani Otterbournová bola neodolateľná a zahraná skvele, jej neustále prepité a košilaté reči a klipkajúce oči Poirota skoro odrovnali. Výborne zahraté oboma. V tej novšej verzii bola Otterbourneová zhraná slabšie. ()

Bradley

Dle mého asi nejlepší filmové zpracování Agathy Christie. Egyptské reálie, herecké obsazení a výkony, dobře napsaný scénář. Tohle vše tvoří velmi poutavý a zábavný koktail, který si pět hvězdiček zaslouží. Už jen za Petera Ustinova, který v tomto zpracování zastiňuje Davida Sucheta. ()

drkaldj

Oproti vraždě v Orient expresu, kde jsem absolutně netušil kdo je vrah, tady při troše představivosti a dedukce znám vraha docela jistě. To nic nemění na tom, že je Smrt na Nilu dosti zdařilý, celkem rychle ubíhající, velice dobře obsazený snímek. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury