Hora mezi námi

Předloha:

Charles Martin (kniha)

Mandy Walker

Ramin Djawadi

Trochu okata romantika v trochu predvidatelnej drame znie ako recept na hollywoodsky prepadak, ale opak je pravdou. Nadherne horske prostredie a survival zapletka tento film rozhodne tahaju do nadpriemernych vod a herecke vykony jakbysmet, vykon Idrisa Elbu tento film vytiahol o jednu hviezdicku hore.(23.10.2017)

Moc pekná romanca s funkčnou vzťahovou chémiou na nie až tak jednoduchej love-story báze. Winslet a Elba super. Záver OK, ale ešte lepší by bol odsladený.(13.11.2017)

Horský hipster Elba a nesmrtelná teta Winsletová v romanci, kde chybí už jen medvědí kůže u krbu. Kdo ještě nikdy nebyl v horách, ten po tomhle filmu hodí do ledvinky diktafon s kondomem, vezme psa a vyrazí, protože co by se tak asi mohlo stát, že jo? Jsou filmy, při kterých i mně jako divákovi hrozí nebezpečí, tady jsem se ale nebál ani o postavy na plátně. Napětí se stavilo jen na prvních dvacet minut, pak přišla lavina plytkosti a zabila všechno to, co jsem na tomhle filmu mohl milovat.(8.10.2017)

Devět z deseti bratrů vám řekne, že ti dva tam nahoře v horách vůbec nestrádali, nemrzli, nehladověli, konec teda "by takhle vůbec nefungoval", prostě nerealistické. Deset z devíti sester vám řekne, že se skvěle bavily. Obsazení nemohlo být lepší- Kate s Idrisem se báječně doplňovali a tvořili spolu dvojici, které to VĚŘÍTE. A to je nakonec nejdůležitější, ne? Že byl konec filmový? Byl. Víte proč? Protože to byl emerický film... Ale tentokrát mi to vůbec nevadilo, naopak. Díky skvělým hercům jsem z kina odcházela spokojená a s předsevzetím, že 'když nejde o život, jde o ho...uby' ;-).(8.10.2017)

Můj názor na tenhle film, je dosti rozpůlený, film chce být jak romantické drama, tak i drsný dobrodružný film, kde přežítí je priorita číslo jedna a však, postavy si i tak najdou chvilku, na šukačku. Herecky je to bezchybné a Idris Elba, je právě v takovýhle filmech nejsilnější, drama to sou emoce, city a i konflikty, Elba právě v takových filmech, prostě exceluje ať už jako fanatik nebo lékař. Kate Winslet, kromě toho že stárne do krásy, tak je prostě stále vynikající herečka, byť její postava zde má kvantum smůly, naštěstí ji Elba furt zachraňuje. Takže já bych chtěl, čistě romantickou záležitost, ale v tu chvíli se začíná ozývat druhá stránka filmu a celé to prostě kazí, film na můj vkus, jde až moc na ruku postavám a tak i přes několik dramatických scén, sem se nedočkal něčeho vážného. Film tím pádem, neví co chce být a tak balancuje mezi těmito dvěma žánry a já sem nedostal, ani pořádný romantický film, natož pak dobrodružný film. Však plusem je posledních patnáct minut.(8.10.2017)

Bylo to jako epizoda seriálu Přežít obohacená o love story. Problém tohoto filmu vidím v tom, že nejvíc mě na něm dojímal příběh Walterova psa. A o nejsem žádný zvláštní milovník psů. Jinak hlavní představitelé mi lezli na nervy. Ne pořád, ale střídavě oba.(16.10.2017)

rozhodne sa z toho námetu dalo vyťažiť viacej, po chvíli napätia sa to už len vlieklo a vlieklo a vlieklo az k sentimentálnemu záveru. Čakal som viacej. Kata mi tam pripadala ako dajaká nadržaná päťdesiatnička. :((21.10.2017)

Pozerateľné hoci plytké. Napätie nevydržalo ani tretinu filmu, a zo zaujímavého trilleru je rázom stupidná dráma. Stupidná lebo režisér robí romantické dramatično z ničoho, pravidelne zabúda na psa a takých pošahaných žien sú na svete milióny. #me too(4.11.2017)

Pro mě trošku oříšek. Myslím si, že to mělo velký potenciál, ale nevím, zda se ho úplně podařilo naplnit. K hercům mě nenapadá vůbec žádná výtka, byli skvělí a moc se mi tam líbili, záběry hor a přírody byly nádherné, příběh byl zajímavý, ale ... nechci říkat, že to působilo úplně nerealisticky, ale v jejich podání jsem měla pocit, že nic není problém a že kdybych někde spadla s letadlem, tak všechno bez problému zvládnu. Ve "většině" případů se jim dařilo až moc dobře, takže mám dojem, že jsem se o ně snad ani vůbec nebála, že by to na konec snad nezvládli, i když scénáristé vždy mohou překvapit. I když na druhou stranu to bylo zajímavé z psychologického hlediska, zda by se člověk rozhodl stejně jako oni nebo jinak nebo co by kdo dělal. Pád letadla se mi líbil a ve 3D by to muselo být super :-D Hodně jsem se rozhodovala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale i s přihlédnutím ke konci a k tomu, že si myslím, že stojí za to to vidět, tak za mě slabé čtyři hvězdičky.(7.10.2017)

Nemůžu jinak! Je to čistě můj osobní názor k filmu a jemu odpovídající složky okolního dění! S manželkou, bez dětí (u babičky), v Olympii v Brně, sami dva na výletě, popcorn + burger + cola.... po dlouhatáncké době svobodní a přitom s prsteny svoji!....= TO JE K NEZAPLACENÍ!!!! Né, váženě k filmu. Elba je dobrý herec, Winslet prokazuje svoje dlouhodobé herecké zkušenosti a je naprosto dokonalá! Cesta byla strastiplná, mnohdy trnitá a bolavá, ale samozřermě happyendová... A to je ta pravá Amerika! Proto se budu opakovat. Popcorn + Burger + Cola + Svoboda = America! 90%(26.10.2017)

Dobrý nápad, dobré obsadenie a film vyzerá relatívne dobre. No zvyšok ma akosi nebral. "The Mountain Between Us" na môj vkus stráca veľkú dávku svojho potenciálu veľmi melodramatickým príbehom, nie veľmi fungujúcou love story a veľmi vyumelkovaným a filmovým záverom, ktorý ma neberie, a ktorý vieme odhadnúť. Osobne by som sa nebránil, keby to dokonca bolo aj trošku drsnejšie a uveriteľnejšie. Lebo potom by som viac prežil jednotlivé situácie s našimi protagonistami, čo sa mi moc v tomto filme nedarilo. Herecké výkony sú dobré a v prvej časti to dokonca má aj skutočne skvelé momentky. Ako je zošuchnutie sa z brala, alebo útok pumy. No potom sa film dostane viac do inej roviny a stáva sa to nudným príbehom, ktorý poznáme a vieme ako to nakoniec dopadne. Možno to mohlo skončiť trošku skôr, a ľudia by boli spokojnejší, alebo minimálne ja. Je to zlý film? Nie nutne. Podľa mňa je to pozerateľné, má to celkom dobrú atmosféru a naši hlavní hrdinovia sa celkom dokážu predať. Keby len dokázal ten scenár a situácie, cez ktoré majú prejsť im pomôcť k tomu, aby bol film o niečo zaujímavejší. Nepozrel by som si to znovu a rozhodne mám pocit, že som videl lepšie romantické survival filmy, než je tento. Hodnotenie: C(8.10.2017)

Dva cizí lidé se po 15 minutách zřítí v letadle v horách, a tady končí akční stránka a začíná romantika prolnutá občas zajímavou scénou. Více než na survivor drama je kladen důraz na postupné sbližování hlavních postav a jejich chování. Herci nic nekazí, hrají to, co jim asi scénář dovolil. Jen tomu chybí nějaké překvapení..(19.10.2017)

Je pravda, že se jedná o naprosto předvídatelný příběh, která končí úplně stejně jako každá jiná romantická slaďárna ve stylu Rosamunde Pilcher, ale tohle má něco víc. Má to Kate Winslet a Idrise Elbu, těmhle dvěma to na plátně až neuvěřitelně slušelo a sedlo. Hned ze začátku máme napětí a postupem filmu jsem sledovala jak mezi hlavními postavami narůstá to sexuální a romantické napětí a právě to se mi na tom líbilo. Vůbec jsem se nenudila a film jsem si užívala každou minutou.(13.10.2017)

• blackJag

Jestli Idris a Kate netušili, jak zahrát romanci v extrémních podmínkách, proč se nemrkli na Toma a míče Wilsona v TROSEČNÍKOVI? Mezi Tomem a míčem bylo tehdy tolik nuancí všeho, tady není nic než evidentní předstírání. Červená knihovna na horách - buď jsem si měl přečíst anotaci nebo mě mělo trknout nezvyklé množství rukodržných dvojic, trousících se do sálu. 40%(11.10.2017)

To co se na začátku jevilo jako dobrej survival se nakonec zvrtlo v romantický klišé a já sem odcházel z kina dost zklamanej.. věděl jsem dopředu, že to neni čistej survival, ale i tak tak podle mě tý romantiky bylo zbytečně moc.. tenhle film určitě víc sedne ženkejm než chlapům..(12.10.2017)

Hned na začátek si nalijme čistého vína. Povedených adaptací bestsellerů je jako šafránu. Ano určitě si vzpomeneme na několik dobrých kousků (Zmizelá!) avšak většinou to co funguje na stránkách nemusí za všech bodů fungovat jako film. Podobný pocit mám z Hory mezi námi. Režie pakistánského Hanyho Abu-Assada je zručná, hlavní dvojice Idris Elba a Kate Winslet jsou fajn, záběry na zimní krajinu jsou nádherné....... Avšak je tu i pár ale. Film začne slibně. Avšak jakmile dvojice spadne místo aby šel film kupředu tak kolísá. V podstatě nenastane žádný zvrat, žádný šok, žádné větší vzrušení. Dvojice prostě pár dní stráví v zřiceném letadle kde se dočkají epizodky s pumou a následně chodí zimní krajinou a nestane se nic jiného, že někdo do něčeho spadne/šlápne. Rozkrývají se duše postav u kterého však v podstatě není nic šokujícího a v podstatě vše je od začátku jisté. Největší vzrušení nastane pravděpodobně u závěrečné scény, u té scény kde nikomu nejde o život. Na Horu mezi námi se dá koukat. Radši bych si ale znova pustil Everest z roku 2015.(7.10.2017)

Předvídatelný příběh, nedotažené motivace hlavních postav, naivní hra s emocemi, primitivní a neoriginální příběh. Oceňuji snad jen pokus o dohrání příběhu po navrácení se do běžného života. Nevím jestli je úplně fér vůči divákovi, když hudba z většinivé části utváří a tlačí emoce. No, ale krajina byla hezká a na kameru se taky občas hezky koukalo. Škoda.(5.10.2017)

Vynikající snímek se silným příběhem, skvělými hereckými výkony Kate Winslet a Idrise Elby, fantastickými kamerovými záběry a krásnou hudbou Ramina Djawadiho. Pro mě jeden z letošních nejsilnějších filmových zážitků. Přál bych snímku, aby byl nominován minimálně na tři Oscary a to v kategoriích hlavní herec, hlavní herečka a kamera. Plus ještě třeba hudba, adaptovaný scénář nebo mix zvuku či výprava. Hanyho Abu-Assada vůbec neznám a neviděl jsem od něj zatím žádný film, ale po včerejšku se jistě na nějaké jeho dílo podívám. Má už dvě oscarové nominace. Myslím, že je skvělý režisér. Knihu Charlese Martina jsem nečetl, ale zkusím ji vyhrát v soutěži zde na ČSFD. Moc rád bych si jí přečetl. Silný příběh, skvěle napsaný scénář plný emocí, lásky, humoru i mrazivých scén. Idris Elba a Kate Winslet zde předvedli neuvěřitelné výkony. Oběma přeji oscarovou nominaci i nominaci na Zlatý globus. Tam film podle mě v kategorii film-drama bude nominován. Jejich role Alex a Bena se k nim opravdu hodili a myslím, že by je nikdo nezahrál líp. Kamera nádherná. Vizuálně letos po Dunkerku asi nejlepší kamera ve filmu. Nádherné záběry pádu letadla, krajiny zasněžených hor i napínavých a milostných scén. Hudba Ramina Djawadiho, který je učencem Hanse Zimmera byla krásná a do filmu skvěle pasovala. U mě má tento snímek to nejlepší hodnocení a moc mu fandím do hry o zlaté sošky. Nejlepší scény jsou scény ve vraku letadla a se psem honícího zajíce. Nejsilnější jsou scény kdy naleznou civilizaci a finální scéna. Nejnapínavější je scéna s pumou.(7.10.2017)

Zásadním problémem tohoto filmu je nulová chemie mezi Kate Winslet a Idrisem Elbou. On je sexy nemluvnej doktor s bolavým tajemstvím, ona odkvetlá kopretina, která nezapře svoji povahu novinářky a při první příležitosti se v jeho soukromí začne vrtat. Dohromady to prostě nefunguje a při jejich milostný scéně asi trpěli všichni i s režisérem, jinak by si nemuseli vypomáhat trapenejma prostřihama do společnejch scén, první pohledy atd. Chemie nula prostě. Příběh jako takovej by nebyl špatnej, snaha o přežití v horách po pádu letadla skýtala jistej potenciál, kdy se ale tak urputně tlačilo na pilu, že jsem se o osud hlavních hrdinů nedonutila bát. Navíc každá dramatická scéna která přišla byla v zápětí rychle vystřídaná nudou, dlouhejma dialogama o ničem a bylo to tak nějak prostě uměle poslepovaný dohromady a Kate byla radši pro jistotu čtvrtku filmu v bezvědomí. Konec radši komentovat nebudu, i když poslední část filmu mně paradoxně začala i trochu bavit, především ve chvílích kdy ty dva nebyli pohromadě a začaly na povrch vyplouvat přece jen trochu uvěřitelný emoce. Každopádně myslím si, že se to dalo udělat mnohem líp, protože jestli jsou oba dva zmiňovaný v něčem dobrý, tak v hereckým projevu. No tady to nepomohlo.(11.10.2017)

Bylo to takový jako přibržděný, málo drsný... Kvalitní herci něco stojí, sníh drahej, máslo drahý... Někde holt museli slevit.(17.10.2017)

Idris Elba je neskutečně charismatický herec. Stejně jako jeho herecký protějšek. Zajímavý příběh s některými velmi napínavými momenty. A nakonec to bylo v rámci mezí i dojemné. Svoje také udělala hudba. Prostě fajn oddychový film se skvělými kvalitami (kinematografickými). 82%(18.11.2017)

<< předchozí 1 2 3