Hora mezi námi

• USA The Mountain Between Us (více)

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (CinemArt)

Davies182

O dvacet minut úplně zbytečně delší film, kterej se kvůli tomu hloupě mění ze sympatického klonu 127 hodin na nepěkné romantické stokrát viděné cosi. Oba herci ale naštěstí parádní. ()

Xmilden

Dá se vůbec pokazit Survivor téma, kde je vlastně téměř zaručená divácká pozornost až do úplného konce? Odpověď: Dá! Kate Winslet a Idris Elba se po zhruba 10 minutách zřítí s letadlem do pustých hor a musí řešit svou záchranu. Klidně prozradím že diváka čeká velká nuda a také dost nelogické chování postav. V jednu chvíli jsou oba vyčerpaní, aby se poté ze všech sil pomilovali, aby později opět upadli do absolutního vyčerpání. Úrovně Mezi vlky nebo například Na ostří nože tohle nedosahuje ani náhodou.Slaboučký příběh, zpracování i herecké výkony. 40% za krásnou přírodu. ()

darkrobyk

Vcelku solidní dobrodružný příběh zasazený od nádherných horských scenérií. Medvěd se sice neukázal, puma ho ale zdárně nahradila. Nevím, zda by vše v reálu fungovalo a jestli by oba nebyli dávno pod drnem, tedy pod závějí, ale nad to je dobré se u podobných snímků povznést. Oddechovka. ()

Fiftis

Tento film by bol nadpriemerný, keby nám nevnucovali medzirasovú lásku. Dni a týždne bojuje nesúrodá dvojica o prežitie v mraze a závejoch snehu. Keď už si dokážu poradiť s každou situáciou, nenapadne ich nič lepšie ako sa zamilovať. Aj keď Kate Winslet a Idris Elba sú proste skvelí a príroda okolo nich rovnako tak, nikdy úplne neveríte ani ich romanci, ani nebezpečenstvu, ktoré im hrozí. Skôr to vyzerá ako trochu dobrodružnejšie venčenie psa. Ale aj taká prechádzka môže byť príjemným osviežením. Z drámy o prežitie sa však trochu nečakane stane romanca, ktorej veľmi neveríme, pretože na plátne jednoducho nie je ich vznikajúce a prehlbujúce sa puto zachytené. A keby hrdinov neztvárňovali špičkoví herci, asi by ich prvý nečakaný bozk pôsobil až smiešne. Winslet a Elba sú typy ľudí, na ktorých môžete oči nechať, ale hodiť na nich všetko, to nejde a nefunguje. ()

Shakers

Príbeh o prežití dvoch ľudí, nič viac nič menej, ale bavilo ma to, pretože Elba a Winsletka sú dobrý, mám ich rád a výborne mi zapasovali aj tu. Celé to stojí iba na ich dvoch, ale plusom je aj dobrá hudba, či pekne, studené a zasnežené hory. Obľúbený soundtrack: The Mountain Between Us. 75% - 4* ()

filmfanouch

Hned na začátek si nalijme čistého vína. Povedených adaptací bestsellerů je jako šafránu. Ano určitě si vzpomeneme na několik dobrých kousků (Zmizelá!) avšak většinou to co funguje na stránkách nemusí za všech bodů fungovat jako film. Podobný pocit mám z Hory mezi námi. Režie pakistánského Hanyho Abu-Assada je zručná, hlavní dvojice Idris Elba a Kate Winslet jsou fajn, záběry na zimní krajinu jsou nádherné....... Avšak je tu i pár ale. Film začne slibně. Avšak jakmile dvojice spadne místo aby šel film kupředu tak kolísá. V podstatě nenastane žádný zvrat, žádný šok, žádné větší vzrušení. Dvojice prostě pár dní stráví v zřiceném letadle kde se dočkají epizodky s pumou a následně chodí zimní krajinou a nestane se nic jiného, že někdo do něčeho spadne/šlápne. Rozkrývají se duše postav u kterého však v podstatě není nic šokujícího a v podstatě vše je od začátku jisté. Největší vzrušení nastane pravděpodobně u závěrečné scény, u té scény kde nikomu nejde o život. Na Horu mezi námi se dá koukat. Radši bych si ale znova pustil Everest z roku 2015. ()

Pepinec

Horský hipster Elba a nesmrtelná teta Winsletová v romanci, kde chybí už jen medvědí kůže u krbu. Kdo ještě nikdy nebyl v horách, ten po tomhle filmu hodí do ledvinky diktafon s kondomem, vezme psa a vyrazí, protože co by se tak asi mohlo stát, že jo? Jsou filmy, při kterých i mně jako divákovi hrozí nebezpečí, tady jsem se ale nebál ani o postavy na plátně. Napětí se stavilo jen na prvních dvacet minut, pak přišla lavina plytkosti a zabila všechno to, co jsem na tomhle filmu mohl milovat. ()

Big Bear

V podstatě souhlasím s ostatními. Jsem fanda do letadel i do do Kate (ještě pořád by stála za nějaké to ztrozkotání jen s ní). A nouzák letadla mně ve filmu vždy potěší. Tady jsem tedy ale nepochopil chování stroje když pilot letoun neřídil a něco vyplo motory... Crash landing byl uděláno celkem slušně, to zase jo... Pak už je to jen výlet zasněženými horami, kde lecos překvapilo. Těžce agresivní predátor, kterému nevadil ani pes, no a pak ta pomalu doutnající jiskérka mezi oběma aktéry... Je samozřejmě zcela v pořádku, že film byl celkem rasově vyvážený a myslelo se i na zviřátka. Škoda jen, že pilot nebyl Asiat, protože Afroameričané ve filmech poslední dobou převládají a Asiaté by se mohli cítit jako menšina... Ale Verbal má pravdu. 3 týdny nemytá Kate a představa, že mám pár zlomených žeber, zkrátka jít do nějaké hodně hot akce s ní asi chtělo opravdu velkou nutnost ukojit strach ze smrti a nabažit se blízkosti jediného dostupného člověka... Trochu diváka znejistí závěr, přeci jen tyhle filmy občas končí všelijak... Ale vše skončí jak má a Dr. House získá nového poradce do teamu. Když to tedy zhodnotím jako komplet, jsou to slabší 3 mandličky. V podstatě úplně zbytečný film, páč jak už se zmínil přítel Malarkey, těchto filmů jsou spousty a jdou více do napětí v rámci survival žánru než tahle milostná romance ve stylu 2 v letadle a pes (měli mu dát jméno Šaryk)... * * * ()

salahadin

Poctivé, příjemné tříhvězdičkové menu, tak akorát hořké, tak akorát sladké, což však platí až do předposlední minuty, kdy do eintopfu rejža vysype kamion cukru a soli (slzy). Celá část survival dramatu mě bavila, krásné hory, civilní herecké výkony obou vynikajících herců, prostě mrazivě příjemné drama. Jenže pak na ně zdálky zamrkalo prasátko a oni se k němu vydali. A tam, k mé velké nelibosti, si ta dvě prasátka sundala šaty a pustila se do intenzivní kopulace. A možná jsem ryze přízemní cynik, ale dokážete si představit, jak ti dva museli po několika dlouhých dnech (týdnech) bez sprchy a mýdla "vonět"? Ještě když ON vynášel JÍ nočníky. Ale jo, jak by řekl chemikář: "ta chemie mezi oběma byla, to muselo skončit sloučeninou", fyzik by řekl: "oba přitahovala dostředivá síla" a biolog by pronesl cosi o přírodních zákonech páření. Skončit film bez vzájemného "zurück fahren", přihodím i 4. hvězdičku. ()

misterz

Podľa môjho názoru trochu nadhodnotené. Príbeh podľa osvedčenej survivalovej schémy, no žiaľ prešpikovaný od hlavy až po päty mnohými klišé romantickými cukríkmi a sladkou nepríjemnou pachuťou patetizmu, ktorý sa dostaví hlavne v závere. A to radšej nehovorím o častej nude, vrátane samotného boja o prežitie a atmosfére, ktorá sa vlastne ani nedá nazvať atmosférou. Puma tak vysoko v horách? No neviem, nie som zoológ, ale asi to bol jediný možný dravec primeranej veľkosti, ktorého mohli do filmu capnúť. No proste z filmu síce sála snaha o dobrodružstvo a romantiku v jednom hrnci, avšak tá je utopená v mori pátosu, nudy a trápnych nápadov. Slabší priemer. 55/100 ()

mzss1

(65%) Ale jo, mě to docela bavilo. Po skončení jsem zvažoval i tu slabší 4*, ale nakonec jsem se rozhodl pro silnou trojku. Přeci jenom tu mohl být bohatší scénář a přidat trochu víc drsnějších scén o přežití. Je to víceméně pojato romantickým/drama žánrem. No a v tomto ohledu se to opravdu povedlo. Duo hlavních herců Elba a Winslet se povedlo. Každý má svůj charakter a pár společných okolností a povah co je v životě spojuje. V podstatě se tu nic výrazného neděje, i když mě pár scén zaujalo, prostě jak říkám, romantické drama. Kdyby to bylo trochu víc překombinované o 1 žánr navíc, o klasický survival, mohlo to dopadnou ještě lépe. I tak je to slušný nadprůměr a na to 1 shlédnutí to nenudilo a neurazilo, dobrý film. ()

kingik

Filmová historie se po dvaceti letech opakuje. Je to dvacet let, co Kate Winslet odhodila umrzlého Lea DiCapria do hlubin oceánu. Podaří se jí stejný kousek i s černým Idrisem Elbou? Je rasistka? Není. Jen houšť survival romanťáren, v nichž nejsou stopy po brutalitě, negativismu, kterou nám předvádí dnešní nanicovatá doba. Jak si divák u takových filmů odpočine, je k nezaplacení. Uklidní nervy nad krajinkou, bohatou na úchvatné horské scenérie, pokochá se mrazem a ledem a sleduje boj dvou schopných herců o přežití. A decentní milostná scéna přijde taky, jen divák nemrava neuloví nic explicitního z milfky Kate Winslet, co by ho do konce života negativně poznamenalo. Na filmu mně skoro nic nepřekáželo. Začátek mně asocioval dávné drama "Přežít", podobná havárie, následné usídlení se ve vraku letadla, místo kanibalských choutek se zde pojídala uhynulá puma. Psa, který zde byl s nimi, si nedopřáli. Pak jsme vrak opustili a vydali jsme se s přeživší dvojkou hledat pomoc. Sestup z hor nijak extra dramatický, nějaká ta koupačka mimo sezonu v chladné vodě, nějaká ta noha v pasti. A hlavně jsme došli k tomu, že Kate Winslet je nezdolná milovnice, Idris Elba milovník, jen ten Zdeněk Srstka nám nepřišel referovat o původu psa i jeho jménu. Úchvatná kamera nabízí velké barevné spektrum, nasnímání filmu je extra kvalitní. Scénář má předvídatelné elementy, nedělám z toho vědu. Naopak rušivé bylo pro mě "useknutí" některých dobrých scén. Když se Benova noha chytne do pasti, už nevidíme, jak se jí zbavil. Střih---a jsme někde jinde. A takových scén zde bylo víc. "Psychologické" aspekty v závěrečném rozjímání dvojice byly poměrně neotřelé. Takže film je úplně v pohodě, na produkční problémy, jaké ho provázely, vypadá dobře, herecky a režijně bavil. Takže vzhůru do hor než se oteplí, a havaruje v nich nějaký boyband. Následky jeho počínání by mohly být dalekosáhlejší. A co hůř, angažování neznámého politika Hory by zapříčinilo, že by je nenechal svobodně zmrznout. Nedošlo by tak k většímu zatížení slzných (k)análků. 8/10 ()

k212

To má jako bejt ta aktuální optika, kterou Hollywood hledí na ženskou emancipaci? Prudná hlavní hrdinka, za níž povlává se svými pocity hlavní hrdina? No jasně - vždyť stačí jen prohodit ta stupidní klišé a je to cool modernita. Fuj nechci! A nebaštím to ani Kate, ani Idrisovi. PS se spoilerem: S knihou to má společnej jen pád letadla! ()

InJo

Dvojice mých hereckých oblíbenců, osvědčená zápletka a krásné kulisy drsné a nehostinné přírody. Sázka na jistotu, ale na pořádné drama je to moc soft, opatrné a divácky komfortní (vlastně jsem se o ty dva vůbec nebál). Tyhle filmy by se měly snažit jít co nejvíc na dřeň - postavy musí trpět fyzicky i psychicky, aby byl divák v jednom kuse nervózní a okousal si přitom nehty i na nohou. Tohle je spíš tak pro matky s dětma. 50 % ()

Anderton

Abu-Assad v zovretí hollywoodskeho zveráka zvláda na plátno prenášať akurát všetky survival a romantické klišé a nič viac. Hora medzi nami neprekvapí vôbec v žiadnom momente, ide po vopred vyšľapanej bežkárskej stope a s logikou si nerobí vôbec starosti. Winslet a Elba sú vlastne jediným skutočným pozitívom filmu, pretože funguje medzi nimi správna chémia, len keby sme všetci na ich mieste neboli po niektorých peripetiách minimálne v nejakom fyzikom a psychickom šoku na pokraji smrti, prípadne po smrti. Oni si ešte dobre pokecajú a keby len to... ()

DwayneJohnson

Kdyby ve filmu hráli jiní herci, bylo by to patrně úplně o ničem, ale Idris a pak hlavně Kate dělají z téhle dost předvídatelné tuctovky něco, kdy jim to prostě všechno baštíte, přiblble se usmívate, i když v koutku duše moc dobře víte, jak to asi celé dopadne. Lehce nadhodnocuji zejména k faktu, který mi u podobných dvojic tak zoufale často chybí a který jsem viděl naposledy snad v Pasažérech. Malá nápověda, můj velmi oblíbený předmět ve škole. Nevíte? No jasně, že jo! CHEMIE! ()