Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

Kamca_

Na první pohled bych fakt řekla, že to je přesně film pro mě. Bohužel realita je jiná. Celou dobu jsem se do děje filmu nedokázala vžít. Brie je hodně dobrá herečka. Už to v pár filmech předvedla. A výkon malého hrdiny taky nebyl špatný. Jen tady mi prostě pořád něco chybělo a nevím přesně co. Začátek filmu byl určitě lepší než pak druhá polovina. To tady ostatně psalo víc lidí a já to můžu jen potvrdit. Určitě bych zkrátila stopáž. To je docela divná móda, aby měly všechny nové filmy minimální délku 120 minut. 65%. ()

Khalesi

Pár logických medzier tu bolo. Rozhodne som čakala viac, ale zase úplne sklamaná nie som, pretože v podstate bolo prázdnych chvíľok minimum a námet bol tiež originálny. Malý Jack bol famózny a celkovo herci robili čo mohli, takže slabšie štyri hviezdy. ()

mirekem

Jacob Tremblay mi pomohl, na korbě auta, uvědomit si, co znamená se znovuzrodit, objevit svět. Prožil jsem si tu chviličku s ním. ()

6thSun

Ten malej klučina (o kterým jsem si dlouho myslel, že je to holka), byl k sežrání, ne že ne. Ale já se ptám: po kom byl tak pěknej? Protože po rodičích evidentně ne. Jo tak, von byl pěknej, aby lidi víc bavilo se na něj (potažmo celý film) dívat..(= lame cheating!) ()

Lenchik

Velmi silny zazitok! Ocenujem, ze sa tvorcovia vyhli akymkolvek nasilnym a brutalnym scenam, a vsetky traumaticke, tazke zazitky boli podane vlastne po cely cas "iba" z detskej perspektivy, co ale pri tak sikovnom detskom hercovi nebolo na skodu, naopak to umocnilo celkovy zazitok, za mna 5 stars. ()

Seabeast

Těžko srovnávat s knižní předlohou, protože jsem ji vůbec nečetl a ani se ke mě nedostala. Budu tedy hodnotit samotný film Room a ten byl pro mě velmi silný. Našlo se tu mnoho momentů při kterých jsem doslova nedýchal a příběh mě dokonale dokázal vtáhnout do děje. Veškeré fáze od uvěznění v pokoji, přes útěk a následné vypořádávání se s realitou na mě vůbec nepůsobili nepřirozeně, jak tu někteří uvádějí. To samé narace dětským pohledem - vždy přišla v pravou chvíli a mrazivý děj dokázala působivě nakopnout. Hudební složka dokázala klíčové emotivní momenty znamenitě doprovodit a líbili se mi hrátky s kamerou, které jakoby vykreslovaly dětskou fantazii. Palec nahoru pro Jacoba Tremblaye, jenž roli malého Jacka podal naprosto přesvědčivě, ale to i zbytek hereckého osazenstva. Nemám moc, co bych filmu vytkl, dostal mě. ()

JohnCZ

Nepříjemné, ale z psychologického hlediska neskutečně zajímavé téma, které se zároveň podařilo přetavit ve výborný film, kde herecky exceluje úplně každý. Ten knižní fiktivní konstrukt je tam sice znát a kvůli němu film lehounce ztrácí na uvěřitelnosti, ale zase je díky tomu scénář precizně vyvážený, působivý a vypointovaný. ()

corpsy

Grandiózna komorná dráma, ktorá strhne nielen dokonalými hereckými výkonmi, ale hlavne bezchybne vystavaným príbehom. A kamera, kamera je proste neviditeľná, vlastne si ani neuvedomujete, že sa to všetko snímalo nejakým prístrojom. A to, sa mi pri sledovaní filmu ešte nestalo. ()

vurhor

Krásné melodrama s dost skličujícím a depresivním příběhem. Nu jen si to, holky, představte, že vás unese nějakej psychopat, na sedm let vás zavře v kůlně, která je předělaná na pokoj, a do toho všeho ještě porodíte synka, který nezná nic jiného než "kůlní svět". Samotné drama z nedobrovolného držení však není hlavní pointou filmu, je to především o úžasným vztahu 24leté matky s jejím pětiletým synem, který si v kůlně vytvořil alternativní realitu a vlastní pojetí světa. Hl. představitelku Brie Larsonovou odnikud neznám, ale toho Oscara dostala právem. Velice doporučuju! Btw, pětiletého kluka, který odmítá nechat si ostříhat dlouhé vlasy z toho důvodu, že by, po vzoru Samsona, ztratil svou sílu, bych okamžitě adoptoval. Lepší 4* ()

schizmo

Tak bohužel. Tenhle film má tak přemrštěnej hype a superlativní přívlastky, že jsem si vyšetřil čas, připravil krabici s kapesníky a čekal hory, doly, černej les a slzavý údolí. Očekávání předchází pád. Čekal jsem moc, nedostal nic. Alespoň nic v emotivním slova smyslu. Protože od dramata očekávám zcela jiné atributy, tohle mě nechalo ledově chladným, teda krom toho, že jsem se nudil až jsem si musel z těch kapesníčků skládat vlaštovky. Nikterak nezlehčuji závažnost tématu, jen prostě tohle není sociální drama pro mě. Potřebuju se ztotožnit s postavami, jejich příběhem a osudem a tady se to nestalo ani v jednom případě, absolutně mi to nic nedalo. Asi potřebuji větší citovou onanii... ()

maddy

V mnohých momentoch jeden z najsilnejších emocionálnych zážitkov nielen za tento rok. Hlavne v prvej polovici výborne zobrazené naivné vnímanie dieťaťa obmedzeného priestoru a vyrovnávania sa s realitou za podmienok ktoré to daná situácia umožňuje. Roztomilé, ale o to mrazivejšie vysvetľovanie každodenných faktov dieťaťom, ktoré nepozná nič iné, než jednu miestnosť so štyrmi stenami. Zároveň skvelé odohrané (nečakal by som, že jeden z najlepších hereckých výkonov za tento rok odvedie osemročný chlapec Jacom Temblay, respektíve vo filme stvárňujúci päť ročného), dojímavé a v jednej chvíli aj neskutočne napínavé. Zároveň platí, že čím menej o tomto filmu divák vie, tým viac ho môže prekvapiť nasledovný vývoj situácie. Napriek chvále však maximálne spokojný byť nemôžem hlavne kvôli druhej polovici. Oceňujem, že ako jeden z mála filmov Room vykresľuje, že to vyslobodenie a návrat do sveta nie je také šťastné ako sa zvyčajne prezentuje. Avšak tá psychologická sonda do duše matky v nej mala byť omnoho doslovnejšia. Celá tá jej depresia a zničená psychika sa tak obmedzí na pár scén pri hádaní s matkou, následne sa jej postava vytratí z deja a neskôr to celé skončí. Druhá polovica tak nikdy skutočne svojím dopadom nestihne dohnať tú prvú a climax moment Roomu prichádza už niekde v polovici stopáže. Ako komplexný pohľad na väznenie, aj situáciu „po“ výborné, no k dokonalosti by to ešte predsa len chcelo vypilovať tú traumu z návratu do života. V knihe na to bolo určite dostatok priestoru, film sa nestíha ponoriť do každého momentu do ktorého by chcel. CELKOVO: 4* (8/10) ()

Vxxx

Já nemám slov. Od filmu jsem čekala absolutní nic. Ještě méně, a možná proto jsem tak nadšená. Opravdu nevím, co k tomu psát. To dítě bylo naprosto dokonalý! Děti ve filmech nesnáším, ale tohle byla tak strašně dobře napsaná a zahraná role, až se mi tomu nechce věřit. Film bych rozdělila na čtvrtiny. Třetí čtvrtina by, jako jediná, dostala 4 hvězdy. Lehoulince se táhla, ale zbytek filmu křičí 5*! 5*! 5*! 5*! Nutno podotknout, že v prvních pěti minutách jsem byla z filmu docela rozpačitá. Působilo to takovým krátkometrážním dojmem, ale mám pocit, že to byl asi záměr. Rozhodně jsem se nenudila, dokonce jsem se bála odvrátit oči, když jsem se chtěla napít. Je to drama, je to napínavé a k mému překvapení to místy funguje i jako komedie. Jsem ohromně ráda, že jsem film viděla a při první příležitosti se na něj podívám hned znovu. A teď jdu přemýšlet, který film vyhodím z TOP 10, abych udělala místo pro tento. 5*! (A teď si uvědomuji, že ten komentář vůbec nevystihuje mé dojmy. Ale lépe to asi neumím. Prostě krásný... ) ()

kobejn

Příliš okatá snaha dojmout, dost laciná vlastně, většině to připadá jako silné, mně ne. Druhá půlka už byla pěkná nuda. Jednou vidět bohatě stačilo. O únosu se mi daleko víc líbil The Captive. Todle byl sentimentální kýč, ždímačka. ()

Tayen

Oproti knize opět trochu zidealizované, ale přesto film zanechá silný dojem. Podobné drama tady dlouho nebylo. ()

Praxis

Tak tohle mě totálně rozstřílelo. I když je druhá část v tom velkém světě o něco slabší, než takřka hororová část v pokoji, nemohl jsem odlepit oči od obrazovky. Tak moc mě příběh vcucnul a nepustil. Brie Larson i Jacob Tremblay ukázali, že největší drámo a největší lidské příběhy se odehrávají v tom našem malém intimním prostoru, do kterého nechceme nikoho pustit a přitom chceme vidět všechny okolo. Jedním slovem wau a zimomriavky nemůžu dostat ze zad... 95% Natasha Kampusch a její sklepmistr byl jen slabý čajíček ()

golfoxovox1

Jedná se o dosti silný snímek založený na nedobrovolném strávení matky a Jacka v jednom malém pokoji, kdy dítě po dobu 7 let prakticky nevidělo svět. Jelikož nechci spoilerovat, tak raději nebudu psát více. Rozhodně jde o snímek velmi lidský a znázorňuje pohled na svět, jak jej my sami vidět nemůžeme a zároveň chválím technické složky (hudba, kamera, vizuál)... Jasných pět, děkuji za projekci a doporučuji :-) ()

GodComplex

Filmove docela standard, ale tim tematem u ktereho navic myslite na to, ze se to skutecne deje to jde nahoru a cini to z toho zapamatovatelny a ne zrovna prijemny zazitek. 7/10 ()

Laxik

Skvěle odehrané, realistické, s citem pro detail. Ale z nějakého důvodu jsem se s tímhle kouskem nedokázal propojit na emocionální úrovni. ()

qualkalim

Drámo v první půlce v samotném "Roomu" super, byť bych si to dokázal představit ještě o něco hutnější a napínavější (zlomová scéna je na hraně, zdálo se mi to až příliš snadné), druhá polovina je však jiné kafe a kope "Pokoj" k zaslouženým oscarovým či jakýmkoliv jiným cenovým ambicím... Skvěle zahrané, neteatrální, vypjaté, uvěřitelné... Tremblay lepší než Brie Larson, pro něj by ta nominace fakt neměla chybět... Navíc snímek, kde hraje hudba z nejlepšího filmu roku 2011, zkrátka nemůže být průměrný. :) 8/10, knihu jsem nečetl. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016