Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

poz3n

Room je silný zážitek a zápřah na psychiku. Na jednu stranu je zajímavé, že se věnuje i událostem "po", ale zároveň si nejsem jistý, jestli to trochu netříští soudržnost filmu. Brie Larson byla dobrá, nicméně představitel dětské role byl bezkonkurenčně nejlepší herec na place. Zároveň jeho postava byla, už jen z principu toho, z jakého pohledu je příběh vyprávěn, tou hlavní. Proto mi přijde úsměvné, jak mohla Brie Larson dostat Oscara za hlavní roli, přičemž například Alicia Vikander dostala za velice podobně důležitou roli v Dánské dívce Oscara za roli vedlejší. 7/10 ()

Jinny

Zajímavá studie o vztahu matky a dítěte (ještě upevněného tím, jak dlouho měli jenom jeden druhého) a jak musejí překonat následky několikaletého věznění, nejdřív spolu a pak každý za sebe. Room není zbytečně krutý film a staví především na psychologii postav, což bylo vlastně osvěžující. Mezi nejlepší filmy roku bych ho ale přece jenom nezařadila. ()

AlfaNumerO

[ČSFD projekce] Pěkně silná sprcha emocí. Začátek, kdy nevíte, jestli jde o sci-fi, fantasy či čistý výplach mozku, se obrátí v pěkně tvrdou sondu do života dvou lidí. Nedívejte se na trailer, nečtěte žádný komentáře, běžte na to bez naprostého očekávání a odejdete emočně silně nasyceni. Jeden z nejsilnějších filmů posledních let. 83% ()

hansel97

Ćekal jsem silný zažit, ale uf takhle silný tedy ne, Room je opravdu drsná nálož mrazivých emocí doprovázená nadherným výkonem hlavního dua a čekal jsem, že mě film začne nudit po půlce, kdy se dvojice dostane ven, ale nikoliv. Ten příběh má sílu i mimo Pokoj a to hlavně kvůli vnímání světa kolem něj dítětem. ()

TheEvilTwin

Silné téma, jehož zpracování se mi celkem líbilo. Matka, která i přes strašné podmínky se snaží svému dítěti zajistit co nejlepší život. Po útěku z pokoje emotivní záběry socializace, nátlaku médií, vztahů v rodině a s okolím a zruinovaná psychika hlavních postav. Originální téma, dobrá hudba a dobře zahrané postavy. ()

Xeelee

Silnej film. Holčina vedle mě při závěrečných titulcích brečela. Část před útěkem neměla chybu, ale dění po útěku mohlo být víc propracovaný. Některé zásadní momenty jsou bohužel zobrazeny jen v náznacích a nebo mezi řádky a u jedné vypjaté scény během jídla jsem očekával, že bude mít později nějakou dohru. Místo toho se na ni zapomnělo a ve výsledku by bylo lepší, kdyby tam vůbec nebyla. Jak si pročítám komentáře, tak tady prý film oproti knižní předloze dost utrpěl. Room pak z velké části stojí i na hereckém koncertu Brie Larson s Jacobem Tremblayem. Mamča by si zasloužila víc takových zajímavých rolí a o synkovi určitě taky ještě uslyšíme. BTW kniha byla věnována třem ženám (Sabina Dardenn, Natascha Kampusch, Elizabeth Fritzl), vězněným 80 dní, 8,5 roku a 24 let. ()

claudel

Působivá a pozoruhodná sonda do psychiky vězného člověka, jak dospělého, tak dítěte. Irsko-kanadský nenápadný film, který mě hodně zasáhnul a jsem moc rád, že jsem jej viděl. Jsem vděčný ČSFD i distributorovi za speciální projekci, takových snímků je v českých kinech potřeba, přestože na ně nedorazí nadšené davy diváků. ()

Othello

Emocionálně návodné "závažné drama" pro casual publikum, které drží horko těžko nad vodou zejména kamera a Brie Larson, které předjímám roli klíčové herečky své generace. Jen počkejte. ()

Sofia

Emocionálně vyčerpávající zážitek, který by byl ještě intenzívnější, kdybych neznala knižní předlohu. Ta mě před několika lety naprosto dostala a byla jsem zvědavá, jak si ji autorka Emma Donoghue pro film adaptuje. Film se mi líbil, ale trošku mě zamrzelo vynechání Jackova svébytného jazyka a několika důležitých scén v druhé půlce (pro ty, kdo četli - např. scéna v nákupním centru nebo koupání ve vaně s babičkou). Ve filmu se Jack zaklimatizoval až podezřele snadno. Brie Larson to zahrála dobře, ale na Oscara to rozhodně není. Jason Trembley jako Jack byl naprosto úžasný (už jen tím, že je strašně vizuálně podobný mé šestileté dceři) a doufám, že o něm v budoucnu ještě uslyšíme. Skvělý titulkový song. Srovnání film/knížka - 4/6. ()

Necrotongue

Kvalitní psychologické drama s výbornými výkony Brie Larson a Jacoba Tremblaye.Silný příběh,který kupodivu (a naštěstí) nekončí záchranou matky a syna,ale sleduje i jejich následné vyrovnávání se s běžným životem.Tato druhá část filmu na mě působila ještě silnějším dojmem,než část první,ve které byli oba ještě pod zámkem.Film mě celou dobu velmi bavil,příběh mě kompletně vtáhl,přál bych si víc takových snímků. ()

Beastmaster4

Perfektní záležitost, kde filmaři opět našli originální úhel pohledu na ohrané, přesto zajímavé a ponuré téma :-) Laborovat nebudu a 5 hvězd nedám, snad jen kvůli táhlejší, druhé půli filmu :-) ()

JASON_X

Tyvole Bassmene se mi zdá, že máš vobčas dost perverzní vkus... Tohle že je podle tebe jako "fakt dobrej film", jo? Dyť i Gábina říkala, že je to melodramatická blbost a že je zklamaná a že čekala něco drsnějšího a temnějšího a ať tomu určitě nedávám víc než dvě hvězdy. A že tady někdo opěvuje výkony maminky a jejího synka už nechápu vůbec. Vcelku nezajímavá, necharismatická, průměrná ženská bez výraznýho hereckýho talentu, který by si člověk na ulici na první ani na druhej ani na třetí ani na žádnej další pohled nevšiml, no a ten klučina byl tak strašně megaroztomilouškej, že mi byl celou dobu děsně protivnej, tím jak furt vřískal a roztomiloušce špulil tu svou roztomilouškou pusinku a pomrkával těma svejma roztomilouškejma vočičkama a tak. No prostě banální středoproudovej pseudopsychologizující pseudothriller pro banálního středoproudovýho diváka, navíc úplně nepravděpodobnej, takže pro menšinovýho náročnějšího diváka, nebo i pro pokleslýho béčkomilnýho diváka, se jedná o úplně zbytečnou ztrátu času. ()

luka4615

Z artových základů povstal geniálně střižený minimalistický film, který Vás již od první chvíle zcela pohltí. Jsem zcela ohromen stylem, jakým režisér skloubil dramatický příběh s nevinným dětským náhledem. Jediné co lze filmu vytknout je fakt, že William H. Macy, kterého považuji za velmi nedoceněného herce, se zde skutečně mihne jen na pár krátkých minut. Až na tuto drobnost je pro mě film Room velkým filmovým překvapením, z jehož syrového pojetí jde mráz po zádech. ()

Morholt

Room má sice pomalý rozjezd, ale postupně nabírá na obrátkách a největší psycho přichází, jakmile dojde na bolestné se přizpůsobování nově nabyté svobodě, která vystřídala tísnivou jistotu kamrlíku, v němž byla matka s dítětem vězněni. Což je trochu paradoxní. To byl docela nápor na nervy. Kor když všichni přítomní hráli tak, jak hráli. Jacob Tremblay mi sice ze začátku lezl na nervy, ale postupně předvedl výkon, který se u tak malého dítěte nevídá zase tak často nevidí a co se Brie Larson týče, tak si příliš nedokážu představit, že by jí některá z hereček nominovaných na Oscara dokázala přehrát. 85% ()

Coleator

Z letošních "oscarovek" byl pro mě Room určitě největší emocionální zážitek... První polovina je natočená úplně skvěle a při jejím vyvrcholení jsem byl opravdu strašně nervózní, jak už u filmu dlouho ne... Navíc je vše skvěle zahrané a Oscar pro Brie Larson naprosto zasloužený... I když byla druhá polovina filmu trochu slabší, za první polovinu filmu nemůžu jinak než hodnotit plným počtem... (Pokud jste si film nechali utéct stejně jako já, promítají ho v Cinema City ve Slovanském domě...) ()

seale

První půlka dechberoucí, působivá a velmi zajímavá. Potom to šlo mírně z kopečka, tak je trochu škoda, že tvůrci nevsadili celý děj do pokoje (s prokládáním života venku nebo z minulosti). Film mohl skončit napínavě a happyendem. Tvůrci jakvidno pokladli důraz na herecké výkony protagonistů, obzvlášt výkon malého Jacoba je obdivuhodný. ()

jerry12

65%. Milé, ale na můj vkus až příliš učebnicové vykreslení dramatického paradigmatu do feel-good roviny, snažící se o výraznou emocionální stopu, kterou ve mně bohužel nezanechal, a to i navzdory nezáviděníhodnému životnímu osudu především hlavní hrdinky; nutno vidět, to asi bezpochyby, ale mám za sebou řadu mnohem víc zdrcujících snímků pojednávajících o mnohem méně dramatických okolnostech, a takový nepoměr závažnosti událostí a interpretovaného WTF efektu bohužel deformuje dojem z filmu jako celku. Brie Larson fantastická, "holčička" Jabob Tremblay jakbysmet, ale celkem jednoznačně dominuje ženská hrdinka, pro níž je Room životním dílem. Audiovizuálně pěkné a nerušivé, ale určitě ne fascinující nebo působivé; jaké tvůrčí prvky bych chtěl ovšem vymýšlet na prostoru 4x4 metry? Room je kvalitní film, ale nesází na konzervativní filmová měřítka, nýbrž převážně na emocionální sílu, která v mých očích mohla mít daleko výraznější dopad. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016