Lucie Výborná uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. 22. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie, proběhne opět ve slavnostním stylu. Skleněné sošky z dílny Jakuba Berdycha budou předány ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 21. února 2015 během gala večera, který v přímém přenosu uvidíte na prvním programu České televize. Šanci získat letos Českého lva mají tvůrci více než 50 celovečerních hraných filmů či dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. (Česká televize)

klúčik

Český lev 2014... Nastal určitý posun dopredu?? Po posledných trápnych ročníkoch určite.. Ale to bolo asi všetko..Hlavný víťaz ročníka film Cesta ven, herečka či neherečka roka.. to je asi len sranda??? Film som nevidel a ani ma neláka ho vidieť, stačí prísť na určité miesta a film je tu v plnej realite... Toto hranie na Oscarov hodnotím 10%. ()

XdanteX

jsem velice rád za Lva bez Vachlera....Lucie Výborná byla chválitebná. Proč nádherného symbolického Lva nahradil zrovna typicky česky vojebaný kužel to mi rozum nebere. John Carrey....hahaha.....vtip skoro tak debilně nedotažený jako prokampaň za zvýšení povědomí o našich doktorech. Zúčastněné kapacity hodny úcty a obdivu (a že máme být na co hrdí ve světovém měřítku) se ale právě kampaní vojebanou přesně jako ten kužel naprosto u publika minul účinkem. Ona to byla zase taková česky vyfikunděná fíčurka neortodoxního míchání jablek s hruškama kterou by nikde jinde na světě nevymysleli. Všecko pak zakrylo absolutní vítězství variačního modelu Arga jako minulý rok ve státech. Zatímco na Oskarech u elitářské intelektuální poroty stačilo zabrnkat na strunu vlastenectví.....u nás stačilo zabrnkat na pseudohumanistickou overhype nerasistickopolitickykorektní strunu a proto vyhrál docela průměrný film (spíše sociálně dokumentární sondofilm) o cigoších zatímco příběhově zajímavé i filmově kolikrát pěkně zpracované FILMY zůstaly ve stínu. Ač si myslím že se instituci Lvů blýská na lepší časy....výsledky jsou mi nakonec pořád tak ukradené...jako v předešlých letech :/ ()

Randyz

Líbila se mi noblesnost Rudolfina, holky z Hamburku a představení nominovaných v podobě jejich vlastních komentářů. Nelíbilo se mi nezáživné, nemastné, neslané moderování Lucie Výborné, která se podle mě, hodí spíše na sportovce roku, auto roku, či tak podobně a s filmem toho nemá moc společného... ()

EllienPM

Ne nadarmo je Rudolfinum sálem s nejlepší akustikou u nás. Bylo to svěží, noblesní (ne upajdaně snobské jako za časů VAC). Výborná to měla pod palcem, německé instrumentalistky taky a páni lékaři byli nesmírně osvěžující. Až na Cestu ven bylo vše skvělé. Lucie mi svým sebevědomým projevem dost připomínala Terezu Pergnerovou - jednu z mála těch skvělých a jistých moderátorek, za kterou vám není trapně - prostě ryba ve vodě. Hosté se dobře bavili, já taky, a mnozí byli při děkovačkách i vtipní. Honzík Moucha se od dob Šeptej snad vůbec nezměnil a je stále tak sexy, že by byla radost s ním jet k moři. Snad jen ostentativně žvýkající supervandrák Jan Svěrák byl za žižkovského balíka, škoda. S ním bych k moři rozhodně nejel. Jenom nechápu jednu věc - proč Cena filmových fanoušků neměla taky pět nominací? Hlas Boží (lidu) je přece objektivnější, než ten akademický, ne? ()

Kucndo

Ono je lepší snad se na ty Lvy ani nedívat, jenom tak se podívat po živém vysílání někam online na výsledky. Ona je to menší ztráta času pak. Výborná výborná moderátorka není, po většinu doby byla nuda, a když už ne, tak bylo trapno. Je škoda, že se nikomu nechtělo navázat na toho dobrýho českýho lva 2010 s Budařem(teda v porovnání s ostatními ročníky), to byl jiný level. :/ Toto je tak líné a odfláknuté. + mi přijde strašně proti srsti fakt, že galavečer předávání nejprestižnějšího českého filmového ocenění moderuje prostě jen tak nějaká moderátorka, která fakt s touhle branží moc společného nemá. To by právě imho měl moderovat nějaký herec, který nemá zrovna žádnou nominaci, ale je považován za naší extratřídu, ale nevim, stejnak mě zajímají z toho všeho jenom výsledky... ()

IvcaSammet

Nudné, zdlouhavé, trapné ... Vyhlašování Českého Lva jsem nikdy nesledovala, vždycky mě zajímaly pouze výsledky. Protože jsme ale čekali na Jako nikdy, nechali jsme televizi zapnutou ... Lucie Výborná nebyla výborná, ale příšerná. Celé ceremonie byla neuvěřitelně zdlouhavá a zbytečně protahovaná. Trapné průpovídky, trapné děkovné řeči oceněných prakticky naprosto o ničem ... Toto ocenění jsem přála spoustě výborných herců, nejvíc ze všech Ivanovi Trojanovi a Matějovi Hádkovi ... A myslím, že Ivan Trojan byl snad vrcholem celého předávání. Vtipná, krátká a smysluplná řeč okořenila celkově nudný večer. Celkově s ostatním oceněním, kromě ocenění Jaroslava Plesla, absolutně nesouhlasím. Bohužel to tak ale bývá, čím větší filmový odpad, tím víc ocenění získá ... A mimochodem, kromě Ivana Trojana taky skvěle pobavil porodník a gynekolog Karel Šuk. ()

Hepy13

22 Český Lev...letos okořeněné aférou s falešným Jimmem Carreym. Bohužel tento trapas se dostal i do zahraničních médií, takže se češi zase jednou ukázali jako uplný pitomci. A když se čechům podaří natočit film s OPRAVDOVOU kvalitou (Fair Play) , a nezíská žádnou cenu, tak to je výsměch všem pravým filmovým fanouškům. Fandové (CSFD) se na to naopak nevybodli, a udelily vetšinu svých hlasů v duchu Fair Play, tomu správnému filmu - Fair Play. ()

monaMis

Tak v mem videni zatim fraska roku. Tady se uplne jasne projevuje to buranstvi, kdy je polovina lidi v publiku nadmiru otravena z toho, ze se musi ucastnit takovehle akce (zivani do kamery jedne damy sem se musela fakt smat), preslapy Lucie Vyborne moc na vybornou nebyly ( John Carrey? wtf!), klasicka poza zarostleho a umoudreleho hipstera Karla Rodena "ja sem nemluvnej" mi prijde jako hodne velke prehravani; bezemočni Klaudia Dudova se chopila sve ceny jako by to byla samozrejmost a jeji petisekundova" dekovna rec" na to, ze vyhrala cenu za nejlepsi herecky vykon, bylo hodne velke faux pas. To tihle lide nemaji dneska respekt? A co se tyce slavnostnich outfitu- pani doktori byli ve vetsine pripadu obleceni na mnohem dustojnejsi a elegantnejsi urovni nez jejich herecti kolegove. Ostuda! ()

Blackhawks

Jediné co bylo v pohodě, bylo přesunutí slavnostního večera do Rudolfína,proto ta jedna hvězdička. Jinak za mně osobně moderátorka byla děsná, taky nechápu proč to vyhlašovali lékaři a o tom kdo vyhrál sošku za nejlepší film se nemá cenu ani bavit. Hrozné.. nechápu proč se ve všem snaží vyrovnávat americké show, kde se udělují ceny filmové akademie. Prostě na tohle my nebudeme mít nikdy a ještě to zmiňovat při slavnostním večeru.. no trapas.. ()

danek22 odpad!

Proč lekaři předávají ceny? Proč se tak dlouze nezajímavě mluví? Proč to není i svátek pro filmového diváka? A nejhorší bylo, že Výborná byla ve křeči, po úvodu, kdy už každý přepnul, jelikož divák čekal strašně dlouho, než se vůbec něco stalo, chtěla Výborná trapně navodit atmosféru z amerických Oskarů, jenomže jenom kecala, žádná show. Já nevím, proč se to nepojme jako slavnost filmu, kdy ceny předávají osobnosti od filmů, cenu za střih střihač, co něco dokázal a tím by se dostavilo střetnutí generací, a tím i zajímavých setkání, ale oni to musí nesmyslně předávat doktoři. ()

Rockerman

Moderování Lucie Výborné mi nikdy moc neimponovalo a tak mě ani včera nemohla zklamat. Musím však uznat, že kromě častého mrkání do "taháku" v ruce to zvládla celkem obstojně, protože se moc nepokoušela o vtipy a tak té trapnosti bylo méně. Na druhou stranu jsem velmi ocenil agažování skutečných celebrit k předávání Lvů v jednotlivých kategoriích. Lékařské kapacity se nemusí před kamerou předvádět, protože za ně hovoří jejich práce. To byl dobrý tah! Takže suma sumárum, nebyla to sice třeskutá zábava, ale už jsme zažili i horší České lvy. ()

gazogazo

Mrdkaaa, to byl fakt ten pretvarujici se krypl ? Nekonfliktní sracka, uz strasne presita a otravna podpora multi anti vseho moznyho a hlavně cikánů . Fuj ()

caba

Lucie Výborná byla opravdu výborná.Celý večer měl spád a noblesu.Pro mne nejlepší předávání Českého lva. ()

Marator

Lucie Výborná je kapacita a profík. Tah s doktory, kteří předávali "cukrové homole" se mi také líbil, a proto udílení hodnotím kladně. Raději profesionálně a k věci než zdlouhavě a trapně. ()

kymla

Mně se to líbilo. Lucie Výborná se nesnažila být vtipná za každou cenu. Dobrý nápad, že ceny předávali lékaři. Snad poprvé jsem nemusela přepínat kvůli trapným výstupům moderátorů (Dušek, Budař). Akorát mě mrzí, že Fair Play nedostal ani jednu cenu. ()