Deadpool 2

• USA Deadpool 2 (více)

Připravte se na druhý příchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možná s ním prožijeme okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne. Deadpool je zkrátka chlapík mnoha tváří, byť by ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play. (CinemArt)

Teron

Deadpool ubral hypertrapnosti z prvního dílu a posunul se aspoň k průměru. Jednoduše proto, že trapácké pasáže (nábor týmu a jeho likvidace) jsou vyváženy super kousky (cesta Štístka, zkrocení Firefist). Ve výsledku se tak tyhle extrémy anulujou navzájem a zůstane trochu moralizující těžce předvídatelná rutina. ()

esmoke

Vlastně jako jednička, ale větší, trapnější a triky jsou překvapivě podprůměrné. "Tákto děláme v Růsku" och jak vtipné hahaha ... (2D dabing) Rozpočet: $110 miliónů, Tržby: $767,987 miliónů ()

Ironhead

Pro mě osobně zábavnější, originálnější a vtipnější než první díl. Bavilo mě tu i to, že to vlastně nebyl žádný ultrazlý padouch a nebylo to jasně černobílé. Nejvtipnější rozhodně Deadpoolův team a nasazení do akce a Peter :_) Skvělá postava Domino. A bezva grafika závěrečných titulků ;) ()

bonovox

Takmer dokonalé pokračovanie ktoré je takmer typickým rodinným filmom...skoro, nebyť samozrejme nekorektného humoru, množstvu sprostých slov a odtrhnutých končatín. Áno, je to síce takmer podobné ako v jednotke ale našťastie tvorcovia vymysleli kvalitnú zápletku a niekoľko dokonalých scén (hlavne nástup X force do akcie je božský). Suma sumarum výborná zábava. ()

kolly13

Originální, vtipné až na hranu, stále akční spektákl a trošku sentimentu. Obecně nadprůměr, ale za ironii a humor dám plný počet. ()

Ace.A.T.L.

K Deadpoolovi neni potřeba něco sáhodlouhýho psát. Buď někdo Deadpoola má rád a nebo ne. Nic mezi neni . Opět velká paráda, nabušená vtipem, hláškama a dvojsmyslů. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

PanPyzamo

Netrvalo dlouho a pokračování filmového Deadpoola bylo na světě, na kterého jsem samozřejmě musel zajít do kina. Deadpool 2 je ještě lepší a to díky více postavám, které jsou vynikající. Soundtrack též vynikající a akční scény snad netřeba zmiňovat. Bohužel i zde byla menší blbůstka, co kazí film a to zbytečně natahovaný konec, který je snad většině i předvídatelný. Kromě toho se ale jedná o úžasnou Marvelovku, kterou vám můžu doporučit. 8/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

PeteBuck

Jednotka zabavila, na dvojku som utekal do kina. Trochu zábavne, pretože v meste máme 2 cinemaxy a ja som si pri všetkej svojej blbosti kúpil lístok do jedného a letel do druhého. Tam som si kúpil 2 pivá a suverénne chcel ísť do sály, ale nepustili ma. Lebo som mal lístok do druhého kina. Tam začínal film o pár minút, ale vďaka 10-15 minútovým reklamám som tam prišiel na poslednú chvíľu (s pivami v rukách), práve šla znelka 20Th century fox. Takže šialený začiatok, ale film to vynahradil. More akcie, hlášok, niekomu môže tento humor prísť infantilný, ale treba na to ísť ako na kravinu a nič od toho nečakať. Romantická zápletka to, rovnako ako v jednotke, trochu spomaľuje a dáva tomu svojský nádych, ale nemôže tam predsa Deadpool hláškovať celý film. Nevyhneme sa pár klišé (hrdina stratí moc, aby ju získal), atď., atď., ale celkovo ma Deadpool chytil za srdce. ()

PTuranyi

Čierny humor tu zostáva stále skvelý a hlavný hrdina ho efektne rozdáva na všetky strany rovnako ako rany. Žiaľ príbeh začína naberať neduhy multisuperhrdinských filmov a tak sa tu začína zvyšovať množstvo a rozsah deštrukcií až to už nie je zábavné. ()

F2003F

Plný tu jednoducho musím nechať. Žánrový unikát, v ktorom funguje všetko, dokonca lepšie ako v prvom. Medzi top komiksovkami aké kedy vznikli určite, aj medzi komediálnym žánrom. Háklivých tém sa prvý dotýkal len mierne, snažiac neuťahovať si rizikovo/urážlivo, dvojka niekoľkonásobne viac bez hraníc a úderne.  Príjemné energické spestrenie žánru a výborný ťah odklonenia sa od radovo predpísanej cesty napriek všetkým predpokladom. Ibaže stále podľa mňa hlavne takáto výnimka potvrdzuje pravidlo a pri tom kvante marvelu aké za posledné dve-tri dekády vyšlo by bolo čudné ak by sa aspoň niečo takto vymedzujúco nepodarilo. ()

Mirssix

Na film som bol. Očakávania? Úplne super, effekty ako nás vždy pripraví WADE dopredu sú bombastické, obsadenie, príbeh, zápletka je neuveriteľná a všetko spojené s trefnými a dokonale načasovanými hláškami, proste TOP. Film DEADPOOL 2 nesklamal priam by som povedal, že tvorcovia už vedeli, že môžu investovať väčší balík aby zakomponovali do filmu napríklad aj slávneho wolverína :D Videli ste už reklamy s klubom manchester united alebo Backhamom? Pool boy je už ikona ktorá sa tak skoro nevytratí z mysle ľudí :D Odporúčam pozrieť každému, kto sa chce poriadne zabaviť a užiť si kvalitný MARVELOVSKÝ ´´rodinný´´ film . ()

bigmatko

Deadpool neberie nikoho a nič vážne a berie si na mušku svet komiksov, hrdinov, filmov aj hercov. Mierny mravný a morálny odkaz to v sebe má ale ten je zaliaty omáčkou krvi, končatín, sarkazmu, cynizmu, čierneho a rasistického humoru, pop odkazov a mnoho iných okamihov, ktoré z Deadpolla robia zážitok. Krátke spolužitie skupinky X force je super a Cameo herca, ktoré by som tam veru nečakal pobavilo všetkých. iné prekvapivé účasti hercov som tam nepostrehol. Druhý krát možno objavím aj iných. Josh je výborný záporák, ktorého motivácia však záporná nie je. Thanosove rodinné dilema sa mu hodí aj v postave Cabela a pre Deadpoola je vhodným parťákom aj do akcie aj na hlášky. Domino je krásna a sexi a jej superschopnosť je perfektná. Ak sa v tomto duchu bude niesť aj pôsobenie samotných X force a ďalších Deadpoloviek tak sa máme na čo tešiť. Popri strážcoch galaxie je Deadpool druhý najlepší počin Marvelu. DC bohužial žalostne zaostáva v komiksových pretekoch napriek tomu, že ich postavy majú vyšší potenciál na Rkovú zábavu ako Marvel. Možno keby tu vymoženosť cestovania časom použili proti Thanosovi a spojili X force z Avangers tak by celé Marvel Universum nabralo iný smer. No uvidíme. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

01.08.2022

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

24.10.2019

Ať už se vám nový Joker líbil, nebo ne, jedna věc se režiséru Toddu Phillipsovi nedá zapřít. Natočil totiž masivní hit, který je na cestě k tomu, aby se stal nejúspěšnějším eRkovým filmem všech dob.… (více)