poster

S láskou Vincent

 • Velká Británie

  Loving Vincent

 • Polsko

  Twój Vincent

 • USA

  Loving Vincent

 • Slovensko

  S láskou Vincent

 • Nový Zéland

  Loving Vincent

 • Austrálie

  Loving Vincent

 • Kanada

  Loving Vincent

Animovaný / Životopisný / Krimi / Drama

Velká Británie / Polsko / USA, 2017, 94 min

Komentáře uživatelů k filmu (198)

 • Flego
  ****

  Nemôžem sa zbaviť dojmu, že forma víťazí nad obsahom. Takmer detektívny príbeh pátra po príčinách úmrtia slávneho maliara Vincenta van Gogha je trošku rozvláčny v dialógoch. Ručna kresba je pekná, udivujúce sú oči, ktoré sú akoby skutočné. Oveľa viacej ma však uchvátili retrospektívne scény natočené čiernobielo, na rozdiel od použitej farby. V každom prípade ide o zaujímavé dielo a obohacuje filmovú ponuku.(25.1.2018)

 • Enšpígl
  *****

  Když jsem si o tomhle filmu četl, říkal jsem si, že je skoro má povinnost jít na Vincenta do kina a ocenit ten nápad a práci. Mám velkou radost, že film mně mou poctivost vrátil v podobně nádherné, vysloveně překrásné obrazové formě nic krásnějšího jsem ve filmu nikdy neviděl a rozhodně nesouhlasím s kolegy, že krom obrazu je film o ničem. Já poslouchal dialogy a krásně si dělal obrázek o nás lidech, o našich vlastnostech, vnímal krásu obyčejnosti, zkrátka jsem se nechal absolutně okouzlit.(12.2.2018)

 • Radek99
  *****

  Naprosto originální a nevšední životopisný film! Zvolená forma je dokonalá. Málokdy se o filmu dá říci, že je skutečně uměním...v tomto případě ovšem ano... neb van Goghovy obrazy skutečně obživly...(27.1.2018)

 • emma53
  *****

  Já zatím nemám slov, jak bych vyjádřila tu unikátnost ve vytvoření něčeho takového, jako je tenhle film, kde se na něm podílelo přes sto malířů z celého světa. Hluboce se klaním, myslím, že tohle nemá obdoby. Ne, že bych občas nepoznala rozdíl, ale už ten nápad je geniální a je to velká pocta pro mistra, který byl ve své době nedoceněný. Věřím, že každý z těch mnoha malířů to brali právě tak. Vincente, bylo to malováno s láskou k Tobě a Tvému umění.(14.2.2018)

 • xxmartinxx
  ****

  Kdyby to byl hraný film se stejným scénářem, stejnými pozicemi kamery, stejným střihem (až na některé nemožné přechody, které by očividně stejné nebyly), šlo by o fádní zážitek. Ale ten film takový není a ta jedna věc navíc, ta vizuální podoba, tomu dodává dost energie. Rozhodně si šlo s možnostmi animace víc hrát, rozhodně šlo být míň jednotvárný a hravější i koncepčnější (koncept toho filmu vlastně nedává moc smysl a při přemýšlení, proč by příběh mladíka pátrajícího po důvodech smrti Van Gogha měl být natolik odevzdán jeho malířskému stylu, o němž v žádném slova smyslu nepadne ani slovo a s dějem filmu nesouvisí, jsem se nedobral uspokojivé odpovědi - zkrátka neexistuje důvod téhle optiky v tomhle vyprávění) - ale i když to je celkem jednoduchý gimmick, neubránil jsem se mu.(5.5.2018)

 • Sarkastic
  ****

  Nezajímám se o Vincentův život, jeho techniku malování či výtvarné umění vůbec. Spíš hledám filmy s animací odlišnou od té mainstreamové, chcete-li Walt Disneyovské/Pixarovské. Tento film mé očekávání splnil do puntíku, dokonce ho překonal. A pokud jsem se nejdřív trochu obával nudného příběhu, mrtvolných postav, brzy mě snímek vyvedl z omylu. Prostředí samozřejmě bylo statické, ale tvůrci vždy dodržovali jeho interakci s živými bytostmi (pohybem, světlem, stíny). A právě postavy působily velmi živým dojmem, jistě některé víc než jiné, někdy hlavně díky danému malíři, jindy kvůli dabérovi, nebo souhře obou (zvlášť patrné u převozníka, Adeline a dalších). U takových detailů jako odraz tváře ve vodě či zvedání se z postele jsem byl velmi překvapený propracovaností. Ale ze všeho nejvíc se mi líbily černobílé vzpomínky, dokázal bych si v podobném duchu představit celý film. „Detektivní“ příběh možná nebyl tolik nosný, ale bavil mě, ačkoliv o něj tu nešlo. A ten silný pocit melancholie na konci…velká spokojenost, dávám silné 4*.(8.2.2018)

 • Dan9K
  ****

  Úžasný snímek po vizuální stránce, ale nesouhlasím, že by obsah zaostával. Byl jsem v napětí a těšil se, co bude dál. Přišlo mi, že by S láskou Vincent výborně fungovalo jako PC hra. Měl jsem dokonce pocit, že vlastně koukám na adventuru ve stylu Posla smrti. Unikátní výtvarný styl přispívá k neutěšenému zážitku, kde byste snad i chtěli, aby byl konečně nějaký obrázek "normální", ale to by byla škoda.(22.3.2018)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Nemiluji impresionisty, nejasné kontury jejich děl, něco v kombinaci barev či kompozicích na mě většinou působí depresivně. Asi jsem jediný člověk na světě, na koho pochmurně a depresivně působí i slunečnice. Vidět všechny ty známé i mně naprosto neznámé van Goghovy obrazy v pohybu jako součást příběhu a zároveň vyprávět příběhy vlastní, byl naprosto neuvěřitelný zážitek. Film staví na formě, na vysoce estetické formě, možná právě díky celkové uhlazenosti nepůsobí pateticky úvahy o životě a smrti, stejně jako úvahy o tom, co by si člověk (ne)přál v případě smrti někoho z nejbližších, v daném případě je to otázka, zda by si člověk přál dostat dopis napsaný blízkým člověkem, nepůsobí cynicky. Tento film je dělaný skutečně s láskou.(20.12.2018)

 • Spiker01
  ***

  Působivá forma převedení obrazu na plátno, to bezpochyby. Nikdy jsem nic podobného neviděl (ačkoliv to není první film natočený olejomalbou) a možná už ani neuvidím. Trošku mě to obohatilo, co se týče osoby slavného malíře, pokud ovšem byl film tvořený z větší části dle dochovaných memoárů. Po chvilce jsem zapomněl, že koupám úplně na něco jiného, než na typický hraný film nebo animovaný, chcete-li. A možná i proto mi to po hodině přišlo až možná příliš dlouhé či minimálně rozvleklé a příběh mě tolik nepohltil. V tomto případě pro mě forma vyhrála nad obsahem.(6.9.2018)

 • Arbiter
  ***

  Krásná braková detektivní povídka.(21.6.2018)

 • Ampi
  *****

  Film jako malovaný, myšleno jako známka kvality. Protože je animovaný jak je údajně vytvořen 100 malíři​, takže namalován i fakticky. Tento film jako byl poctou Vincentu van Goghovi, asi tak byl i zamýšlen. Rozhodně je originální a divák se dozví dost zajímavých informací o životě tohoto významného umělce.(20.12.2018)

 • LiVentura
  *****

  Krásné, citlivé a zatraceně originální animované pojetí příběhu o jednom z nejslavnějších malířů světa...(22.6.2018)

 • Aky
  ****

  Za vlasy přitažený, řídký příběh, naproti tomu naprosto úžasná, mimořádná forma.(13.7.2018)

 • 2-Xtreme
  ****

  Ten film v ktorom forma vyhráva nad obsahom. Nebytí toho ako to je spravené, to stratí tú údernosť a išlo by o obyčajný film. Takto treba skloniť hlavu pred tvorcami a užiť si to, obzvlášť na veľkom plátne. Hudba vynikajúca.(18.9.2017)

 • Vodnářka
  ***

  Okouzlující obrazy s nimiž se na filmovém plátně "roztančí" všechny krásy impressionismu bohužel nezakryly prázdnotu a roztahanost příběhu. Což je škoda, ze samotné formy jsem nadšená, navrhuji vytvoření nového filmu - stejnou technikou, ovšem s dosti ambicióznějším scénářem.(13.7.2018)

 • darkrobyk
  *****

  Van Gogh vytvořil jedny z nejkrásnějších obrazů v umění vůbec, a tak jsem uvítal jejich oživení na filmovém plátně. Artový film staví na formě a já jsem z ní nadšen. Popravdě mohu kacířsky říci, že příběh mě až tak moc nezajímal. Je ale vidět, jak dnešní rozmazlený divák, zvyklý na jednoduché a polopatické příběhy, nezvládne snímek, kdy se si za pomocí obrazu dotváří příběh sám. Na druhou stranu - příběh zde samozřejmě je a mně se napínavé hledání adresáta líbilo. Přirozeně kdo nemá vztah k výtvarnému umění a navíc nemiluje impresionisty, pak mé nadšení sdílet asi nebude. Je třeba říci, že se jedná o film pro menšinové publikum, tohle prostě mainstream není. A rozhodně není na škodu znát Vincentův život. Krásný film plný úžasných obrazů, emocí a otázek, které si jistě vnímavý divák zodpoví sám.(16.6.2018)

 • mat.ilda
  ****

  Nějak si nedokážu představit, co by si se snímkem počal někdo van Goghem, jeho příběhem i dílem nepolíbený, ale takový nedouk snad ani neexistuje... já ale mluvím jako Vincentova velká obdivovatelka, jak nesmírně dramatického života, který mě nepřestane dojímat, tak jeho jedinečných obrazů, jenž působí i ve své statické formě nebývale živě a energicky... a což teprve, když se spojí štětce umělců s dovedností animace a herci se použijí jako rekvizity - pak ožívají skutečně a vám tak malířovi známí, přátelé, domy, lokály, sluncem prohřáté ulice, horkem zvlněná krajina i mihotavost hvězd na noční obloze připadnou tak důvěrné, že snad zahlédnete sami sebe usrkávat absint, tu zelenou van Goghovu múzu, na terase noční kavárny v Arles... Dokonalému požitku uškodila scéna v obilném poli, která působila ploše jako na kouzelném paloučku ze Studia Kamarád blahé paměti, jinak tedy velmi osvěžující podívaná!(11.1.2019)

 • pepo
  ***

  Cesta do pekla a je dláždená dobrými úmyslami a bohužiaľ to platí aj v kinematografii. Úchvatná (a minimálne v prvej štvrťhodine) strhujúca formálna stránka si tu vybrala svoju daň. Ten film má veľké srdce, no bohužiaľ mu chýba duša. Celý ten svet je neživotný a postavy s mŕtvymi očami a divnými pohybmi prechádzajú príbehom, ktorý nedokáže nadviazať kontakt s divákom, pretože je stále vytrhávaný z filmovej reality. Obrovská škoda, najmä kvôli neuveriteľnému úsiliu tvorcov, ktoré sa namiesto nekonečnej slávy stretne iba s obdivom pár snobov na filmových festivaloch. 6/10 P.S. Mansellova hudba musí byť na samostatný posluch vynikajúca, ale sem sa prílš nehodí. Chcelo to nejakú klasiku.(13.9.2017)

 • Happens
  ****

  Vizuální nádhera, kterou by Gogh určitě (d)ocenil. Příběh trochu poodkrývá roušku Vincentova tajemného života, jak moc je to pravdivé, to se můžeme jen domnívat. Nicméně vypnout hlavu a nechat se unášet poezií vizuálna - ideální film.(11.11.2018)

 • Oktavianus
  ****

  O víkendu nás čekají Oscaři, tak si dovolím malý tip: za nejlepší animovaný film si zlatého plešouna odnese pixarovka Coco. A mě to štve. Jakkoli multikulturně dojemný Coco není špatný animák, je to pořád dětinská vyprávěnka. Naopak z Vincenta jsem šel do kolen. Zdaleka ne jen kvůli úchvatné animaci, která bere dech. Forma je jednoduše uchvacující a člověk ani nemusí být fanouškem impresionismu nebo van Goghových obrazů, ale brilantní obrazy vtáhnou do děje a už nepouštějí. Příběh je ale také nesmírně silný, postupné skládání událostí a mnohdy protichůdných vzpomínek nedovolí ani na okamžik polevit v pozornosti. Snímek ale zůstává příjemně civilní a detektivně laděná zápletka se nakonec ukáže jen jako zástěrka pravé cesty:zkoumání vlastního já. Vhled do malířovy duše je zároveň nakouknutí do duše Armanda Roulina, kteří filmu fungují jako protipóly, jež se postupně začnou přibližovat, až se po kafkovském čekání na doktora Gacheta ve finálovém rozhovoru konečně spojí. A spolu s ním nabízí zrcadlo divákovi. Pokud to někomu nedošlo (a jak soudím ze zdejších komentářů, mnoha lidem to fakt nedošlo), je mi jich trochu smutně líto. A se stejným životním smutkem na duši si za ně dám sklenici červeného, okouzlen tímto nádherným filmem.(1.3.2018)

 • eLeR
  ****

  Optimistická žltá, ukľudňujúca modrá, žiarivé slnečnice, mandľové kvety ... a pritom hlava plná démonov a osud, ktorý sa s ním nemaznal. Myslím, že všetko to, čo si Vincent prial sa nakoniec stalo, kopec ľudí totiž jeho umenie chytilo za srdce. Úžasné spracovanie, vskutku krásna pocta ... tlieskam Dorote za ten skvelý nápad.(23.8.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace