4. června 1968. Senátor Robert F. Kennedy přijíždí do hotelu Ambassador v Los Angeles přednést projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Ve všech lidech vzbuzuje naději, vzrušení a dojem, že jeho zvolení bude příčinou velkých změn. V následujících dvou dnech však celý svět bude svědkem události, která změní historii a životy mnoha lidí. Atentát v Ambassadoru není politický film. Není to ani příběh Roberta Kennedyho (ve filmu ho vidíme výhradně ze skutečných archivních záběru). Je to pohled do životů několika lidí, jejichž cesty se na pár hodin protly. Příběh lidí, kteří byli v bezprostřední blízkosti jednoho z největších incidentů 20. století. Režisér a scenárista Emilio Estevez získal do jednotlivých rolí jedinečné herecké osobnosti. Před kamerou se sešly nejzkušenější hollywoodské hvězdy několika generací: držitelka Oscara Helen Hunt (Lepší už to nebude), držitel Oscara Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek), Laurence Fishburne (Matrix 1-3), Demi Moore (Neslušný návrh, Striptýz), Sharon Stone (Základní instinkt, Casino), Elijah Wood (trilogie Pán prstenů, Sin City - město hříchu), Lindsay Lohan (Mezi námi děvčaty), Heather Graham (Z pekla, Kurs sebeovládání). (oficiální text distributora)

ZkuKol

Od Martina Sheena jsem příliš nečekal a on mi totálně vyrazil dech! Říkal jsem si, že takováhle sestava bude sice hezká napohled, ale kvalita bude spíš rozředěná a pěkně jsem se mýlil. Těžko říct, která linka je navíc, která je nejlepší, který dialog je nejvíc strhující (ale osobně si myslím, že Demi se Sharon se vytáhly). Lindsay dokazuje, že když chce má talent jako zvon a Laurence, ten si prostě zaslouží velké charismatické postavy, s těmi by to dotáhl až do první ligy! Ale hvězdou je Emilio Estevez/Martin Sheen za kamerou. To jak dokázal ukázat dobu, naděje spojené s RFK, strach z Vietnamu a pohledy na tyto věci zmnoha úhlů. Jak představuje jednotlivé hrdiny, bez jakéhokoli prozrazení předem, co je čeká. To z něj dělá mistra, ale to jak se mu podaří využít pointu, tragický závěr, jak v něm pracuje se symbolismem, emocemi a společenskou náladou. Je tam vidět 7 let práce a splněný sen. Opravdu film, jenž pohledem na jeden volební den v Kalifornii ukáže celý konec 60. let a nástup 70. během dvou hodin. V Kalifornii vrcholí prezidentské volby a tak se do L.A. přesouvá kandidát a senátor RFK, nebude to osudový okamžik jen pro něj, ale pro celou jednu generaci... 90% ()

Maynard.

Na tomhle mě nejvíc lákalo téma... Přecijenom, kolik je natočeno filmů o druhém bratrovi z rodiny Kennediů? Já teda viděl tenhle jako první. Bohužel to ale není vůbec film o něm :o). Je skládačka z mnoha postav, z mnoha příběhů, to by ještě šlo. Ale tahle skládačka do sebe ani na konci filmu nijak nezapadne. Navíc těch postav a příběhů je tam tolik, že se v tom sice člověk neztrácí, ale není to zrovna 2x záživný. Asi ani nevím co bych na filmu vypíchnul, co se mi líbilo nejvíc a kvůli čemu bych si to měl někdy pustit znova. Jo, už vím... Je tady fakt hodně, ale tím myslím vážně hodně známých herců. Jak by řekl Forrest - "A to je asi tak všechno". ()

chef

Úprimne som od Esteveza nič podobné nečakal, avšak Bobby mi v mnohom pripomenul film Crash ako svojim poňatím, prepletenosťou tak hlavne hudobným motívom, o ktorý sa opäť ako v Crash postaral Mark Isham neskutočným spôsobom. Bobby je film o ľudskosti, nádeji a viere v niečo lepšie, o ľuďoch, ktorý tieto veci stratili a jeden človek im dokázal otvoriť oči aby ich dokázali opäť nájsť. Škoda len, že sa na tento film zabudne tak rýchlo ako na Kennedyho. 90% ()

chmíří

Tak tenhle film teda velice překvapil, čekal jsem nějákou slátaninu o atentátu na Roberta Kennedyho, ale místo ní jsem viděl skvělé drama o Bobbym bez Bobbyho s takovou porcí hereckých hvězd jako už dlouho! Všechno do sebe pěkně pasovalo tak jak mělo, a místy jsem si říkal že tu máme druhou Magnolii což sice o fous není, ale i tak jasných 100%. A na konci se zaměřte co říka Bobby v proslovu, tohle platilo tehdy a platí to bohůžel pořád! ()

wikus

Záverečný ,,prejav´´senátora ma dostal. Jednoduché, no výstižné a poučné, s hlbokou myšlienkou. Skvelý koniec filmu o prepojených osudoch rôznych ľudí, ktorí sú v ten osudný den v Ambassadore. Ci už z dôvodu svadby, práce, povinnosti...ale sú. Nakoniec ich všetkých spojí jedno. Bobby. ()

dris

Na Bobbyho jsem se fakt hodně těšil. Musím podotknout, že byl uplně jiný než jsem očekával nedokážu říct jestli horší, nebo lepší byl prostě jiný. Popisovat každý dobrý herecký výkon by vzhledem k pestrému hereckému obsazení bylo zbytečné. Abych pravdu řekl když mě film zaujal a já se podíval kdo ho točí a kdo napsal scénář našel jsem jméno Emilio Estevez, které mi moc neřeklo bylo mi nějak povědomé, ale nevěděl jsem kam ho zařadit když jsem zjistil, že se jedná převážně o herce, který má na kontě jako režisér "jen" jakousi komedii a dvou popelářích vzbudilo to v ěm ještě větší zvědavost jak a jestli zvládne tento chlápek ukočírovat tolik hvězd a takový film. A výsledek vznikl film, který má neuvěřitelnou atmosféru 60.let, která vás doopravdy pohltí, a která je ještě nevíc posílená skvělou dobovou hudbou a doprovázená kvalitními hereckýmí výkony, ale boužel nakonec se ukázalo, že pro film bylo nejslabší to co mě nejvíce zaujalo a to děj a příběhy, které se měli plést okolo hotelu Ambassador může za to asi málo času, jelikož na rozvedení osudu několika lidí a páru byl film doopravdy krátký. Ale někde příběhy mě doopravdy zaujali hlavně příběh odehrávajcí se v kuchyni hotelu ten na mě zapůsobil ze všeho nejvíc. Určitě by mě více zajímal osud Anthonyho Hopkinse, nebo osud a úkol Českoslovesnké reportérky Janečkové, ale na druhou stranu chápu, že v takovém případě by film musel mít nejmíň 6 hodin. Ale boužel stejně jako 2mig1 ani mě Emilio Estevez neudržel v hotelu a já se párkrát znuděně podíval na hodinky, nebo z okna. Co mě nejvíc na filmu zaujala byl skvělý konec a to přesně projev R. F. Kennedyho v hotelu a následný odchod přes kuchyn kde došlo k atentátu míchaní filmu s autentickýma záběrama bylo perfektní a vtáhlo vás ještě hloub dovnitř děje perfektní kamera skvěle vytvořený zmatek, u mě vyvolal během střelby pocit, že snad i já jsem přímo uvnitř hotelu k dobru skvělého konce se ještě musí připsat finální spojení všech těch osudů a postav. Závěr: Emilio Estevez nám představuju stylovou podívanou 60. let doplněnou skvělou hudbou a hereckými výkony. A když zhlédnete celý film i ze skvělým koncem, potom vás ještě víc zamrzí, že vás během filmu nejednou Bobby zanudí. ()

nameadel

E.E. zkrátka strašně dobře umí zachytit mezilidské vztahy a mě baví na to koukat. Bobbyho nejsilnější část je vlastně ta většina filmu připravující diváka na vyvrcholení, které je paradoxně tou slabší stránkou filmu. Krásný film v pravém slova smyslu. ()

AngiS

Nikdy nezapomenu, jak celá třída v kině chytla výbuch smíchu, když se na scéně zjevil Elijah... :D Každopádně film, co zaujme :) ()

cab

Mozaika mnoha zivotnich pribehu stretavajicich se v hotelu Ambassador v den vrazdy RFK je nadmiru pusobiva a zanechava dlouhodobe hrejivy pocit z dobre odvedene prace. Tolik skvelych hercu v jednom filmu je nevidany ukaz, i kdyz nekteri prehravaji nebo byli nepeclive urceni pro svoji roli. 75% ()

joshula

Asi je vhodné pochopit podstatu každé postavy, která se postupně odkrývá a vám začne postupně zapadat děj do sebe. No a při vyvrcholení už je vše jak má být. Líbí se mi filmy, kde hraje plejáda zvučných jmen, i když ne každý si to zaslouží. Musím smeknout před Estevezem. Jeho projekt se až na drobnosti v detailech povedl. ()

Lookass

Nekomplexný zlepenec niekoľkých viac či menej zaujímavých príbehov, ktoré majú spoločné iba miesto, kde sa odohrávajú. Estevez sa prostredníctvom nich snaží podať ucelený obraz o vtedajšej problematickej situácii v USA. Bobby Kennedy je iba stelesnením možného riešenia týchto problémov a ako takému sa mu ujde len posledných pár minút vo filme. Výsledkom je dosť veľká nuda s premenlivou kvalitou jednotlivých príbehov. Tým často chýba pointa a snaha zaujať diváka niečím iným, ako prázdnymi rečami. 5/10 hlavne za posledných cca dvadsať minút ()

Giggs

Príliš veľa patriotizmu, priliš veľa americkej hrdosti, priliš veľa moralizovania, priliš veľa nudy. ()

vorenus

Brutální obsazení plné hereckých hvězd zůstalo nevyužito,protože v tomto filmu je tolik příběhů,že stěží může někdo vyniknout.Estevez přemluvil tolik hvězd a už to byl heroický výkon,ale na samotný film mu,asi došly síly. ()

Ilhan

Ten závěrečný proslov měl ohromnou sílu a nutil mě dát vyšší hodnocení. S menším časovým odstupem, ale musím konstatovat, že bez toho proslovu by to byli 3 hvězdy jen tak tak, takhle jsou to lepší tři hvězdy. 65 % ()

ElChe26

Bobby je zejména spletitým propletencem mezilidských vztahů lidí pohybujících se okolo hotelu Ambassador, než věrnou rekonstrukcí atentátu na Roberta Kennedyho a to mu prospívá. Bobby pojednává o očekáváních a naději ale i jejich následných ztrátách. Skvělé. ()

svorad

"... že ti, kteří žijí s námi, jsou naši bratři, že s námi sdílejí stejně krátký okamžik života; že stejně jako my nehledají nic víc než příležitost prožít život smysluplně a šťastně ..." - Šlo to říct i jinak, než nechávat hercům plnou hubu frází . ()

Drc

Až přespříliš dobře obsazené fimly ve mě vzbuzují mírné podezření a prvních 20 minut zde není nic jiného než přehlídka známých tváří. Ač by se mohlo zdát, že zde jde o Bobbyho nebo atentát, ve skutečnosti na to dojde až poslední půlhodinky a většina filmu je tak o střípcích lidských osudů. Někdy dojemných, vtipných a zajímavých, ale přece jen veskrze všedních. Z toho vyplývá jeden fakt - nuda a hodně nevýrazný děj, takříkajíc film o ničem. Díky celkovému pojetí se tak ani nedá srovnávat se starším JFK. Výsledné 2* si Bobby taktak zachránil až v závěru a také dost díky jasnému morálnímu poselství. ()

DannyBoy80

Silné 4*, i přesto že skoro celý film sledujeme příběhy x lidí, pracujících a hostů jednoho hotelu v jeden den, kdy nejsou některé postavy spolu jakkoli propojeny. Ale ani tato "přípravná" část trvající 95% filmu nenudí. Zbylých 5% je ale velmi silných a konečně se dočkáme propojení všeho. Závěr je prostě natočený výborně, tak silně, že jsem ani neposlouchal projev na pozadí. Taky mě překvapila československá novinářka z Rudého Práva, trošku psycho. ()

Přátelství je někdy víc než...

Přátelství je někdy víc než...

30.05.2006

JFK vs. RFK - málokomu tento shluk písmen na první pohled něco řekne. Ale Američanovi by patrně byl jasný ihned. Jako válka ve Vietnamu nebo (zmiňované) náboženství, i příběh rodiny Kennedyů stále… (více)