4. června 1968. Senátor Robert F. Kennedy přijíždí do hotelu Ambassador v Los Angeles přednést projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Ve všech lidech vzbuzuje naději, vzrušení a dojem, že jeho zvolení bude příčinou velkých změn. V následujících dvou dnech však celý svět bude svědkem události, která změní historii a životy mnoha lidí. Atentát v Ambassadoru není politický film. Není to ani příběh Roberta Kennedyho (ve filmu ho vidíme výhradně ze skutečných archivních záběru). Je to pohled do životů několika lidí, jejichž cesty se na pár hodin protly. Příběh lidí, kteří byli v bezprostřední blízkosti jednoho z největších incidentů 20. století. Režisér a scenárista Emilio Estevez získal do jednotlivých rolí jedinečné herecké osobnosti. Před kamerou se sešly nejzkušenější hollywoodské hvězdy několika generací: držitelka Oscara Helen Hunt (Lepší už to nebude), držitel Oscara Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek), Laurence Fishburne (Matrix 1-3), Demi Moore (Neslušný návrh, Striptýz), Sharon Stone (Základní instinkt, Casino), Elijah Wood (trilogie Pán prstenů, Sin City - město hříchu), Lindsay Lohan (Mezi námi děvčaty), Heather Graham (Z pekla, Kurs sebeovládání). (oficiální text distributora)

O´Hara

Fenomenální herecké obsazení tomuto filmu dává hodně navrch...Jo a velmi oceňuji zařazení československé postavy do filmu :-) ()

c.tucker

Výborný spletenec všech lidí, kteří byli při atentátu na Boba Kennedyho nějak zraněni nebo se vyskytovali v blízkém okolí. Zatim nejlepší režíjní počin Emilia Esteveze a ani sem kupodivu neobsadil svého bratra Charlieho. ()

3n3my

Podarený prierez poslednými hodinami pred atentátom v Ambassadore. Avšak chvíľami už nudil a od Esteveza mi chýbalo aspoň krátke predstavenie atentátnika. Mínusom bolo pre mňa aj zobrazenie atmosféry, totiž v porovnaní z archívnymi zábermi vyzerali postavy a prostredie o pár rokov mladšie. A naopak, film je silný v hereckom obsadení a vo výbere hudobných skladieb toho obdobia. ()

tom88

Pekne rozohratá dráma, ktorá ale neztrhne diváka naplno. Neuveritelne prepchatý film hereckými hviezdami, ktoré nedostanú príliš priestoru, no zopár postáv poteší. Celkom dobre natočený film s hĺbkou. Škoda, že nedokázal tak zaujať ako som si predstavoval. Treba mierne aj poznať situáciu a históriu. Veľmi silný priemer. 70% ()

bartias

Možný kandidát na ocenění od Americké filmové akademie si bere na mušku období mezi 4. a 6. červnem 1968, kdy do hotelu Ambassador přijíždí senátor Robert F. Kennedy. Ten se ale ve filmu objeví jen na historických záznamech, které jsou šikovně sestříhány a zkombinovány s hraným dějem plným hollywoodské smetánky (Elijah Wood, Lindsay Lohan, Sharon Stone, Anthony Hopkins, Laurence Fishburne, Heather Graham, Mandy Moore, Helen Hunt, Christian Slater...). Atentát v Ambassadoru chce zachytit ducha té doby v amerických dějinách, kdy byly menšiny neskrývaně diskriminovány a mladí muži nesmyslně umírali ve Vietnamu. Velká filmová freska se skládá z malých příběhů obyčejných lidí, zachycuje klíčové okamžiky jejich životů – a přitom nechybí ani československá novinářka slečna Janíčková z Rudého práva! Díky tomu je Atentát v Ambassadoru veselý a smutný zároveň, chvilkami navíc dojemný. ()

sator

Bobby byl úžasnej chlap, není náhoda že po vraždách Ghádního, Kinga, Johna a Bobbyho šel svět k temnotě...Film je Leporelo které mě nebavilo... ()

Triple H

Emilio Estevez sa rozhodol natočiť svoj majstrštyk a hoci tento cieľ nedosiahol, určite sa mu podarilo natočiť výborný film. Je však stále popretkávaný drobnými chybičkami, ktoré mu neumožňujú, aby sa dal označiť ako budúca klasika (a o tento titul podľa môjho názoru tak trošku Estevzovi aj išlo). Ale stále film stojí za to vidieť. Celá mozaika je poskladaná funkčne a umne a napriek celkovej skratkovitosti ma prekvpuje ako životne mnohé postavy pôsobili. Samozrejme by neuškodila dlhšia stopáž, ale to by zasa vyžadovalo úplne inú štruktúru a rozvrhnutie scenára. Estevez si ho napísal sám a hoci sú tam určité neduhy, ktoré sú dôsledkom Estevezovej neskúsenosti, v konečnom dôsledku z neho vyťažil čo sa dalo. V tom mu pomáha neskutočne pôsobivá zbierka dobrých (a známych) hercov, ktorí zahrali svoje party všetci minimálne nadštandardne. Nebudem opisovať všetkých, tak len vypíšem tých, ktorí na mňa urobili najväčší dojem- Elijah Wood, Freddy Rodríguez, Martin Sheen, Helen Hunt, William H. Macy, Sharon Stone a Demi Moore. Obzvlášť posledné dve menované dámy ukázali, že aj z drobných partov sa dá vyťažiť NAOZAJ veľa. Jediný kto stál za prd bol Ashton Kutcher, ktorý naozaj veľmi hrať nevie, ale našťastie sa filmom doslova len mihne. Takže podarený film, ktorého pár chybičiek sa dá prekusnúť a zamrzí len veľmi mierne nevyužitý potenciál. ()

Ivush

Ve filmech mám ráda nenápadný děj, závěr co nutí přemýšlet a taky odlišné lidi, co něco spojuje.Tento film všechno splňuje a proto *****. ()

Sfinkter

Každá scéna čistá, propracovaná. Spousta skvělých herců, mé dramatické srdce plesalo. Kvalitně odvedená práce, Estevez mne silně překvapil. Snad malý vroubek za reportérku z ČSSR, ta mi úplně nesedla, ale odpouštím :) ()

Jizni Tlapa

Bobek je typický příklad filmu, který je vystavěn jen a jen na scénáři. Tudíž by onen scénář měl být neprustřelný jak Kennedyho vesta. Opak je však pravdou a Bobby mluví a mluví a mluví a mluví, ale místy nepoutavě a do prázdna.. Místo scénáře tak nahradilo obsazení, které je snad nejsilnější ve filmové historii... na víc než tři je to ale sakramentsky málo... ()

plechulka

Vůbec ne cíleně jsem se "přichomýtla" k začátku filmu a už se neodtrhla. Moc mne mrzí, že tehle film není známější, protože by si to určitě zasloužil! ()

Chasm

It is not a day for politics. I have saved this one opportunity, my only event of today, to speak briefly to you about the mindless menace of violence in America, which again stains our land and every one of our lives. It is not the concern of any one race. The victims of the violence are black and white, rich and poor, young and old, famous and unknown. They are, most important of all, human beings whom other human beings loved and needed. No one, no matter where he lives or what he does can be certain who next will suffer from some senseless act of bloodshed. And yet it goes on and on and on in this country of ours. What has violence ever accomplished? What has it ever created? Whenever any American's life is taken by another American unnecessarily whether it is done in the name of the law or in defiance of the law, by one man or by a gang, in cold blood or in passion, in an attack of violence or in response to violence, whenever we tear at the fabric of our lives which another man has painfully and clumsily woven for himself and his children, whenever we do this, then the whole nation is degraded. Yet we seemingly tolerate a rising level of violence that ignores our common humanity and our claims to civilization alike. Too often, we honor swagger and bluster and the wielders of force. Too often, we excuse those who are willing to build their own lives on the shattered dreams of other human beings. But this much is clear: Violence breeds violence, repression breeds retaliation, and only a cleansing of our whole society can remove this sickness from our souls. For when you teach a man to hate and to fear his brother, when you teach that he is a lesser man because of his color or his beliefs or the policies that he pursues...when you teach that those who differ from you threaten your freedom or your job or your home or your family, then you also learn to confront others, not as fellow citizens, but as enemies. To be met not with cooperation, but with conquest. To be subjugated and to be mastered. We learn, at the last, to look at our brothers as aliens. Alien men with whom we share a city, but not a community. Men bound to us in common dwelling, but not in a common effort. We learn to share only a common fear, only a common desire to retreat from each other. Only a common impulse to meet disagreement with force. Our lives on this planet are too short. The work to be done is too great to let this spirit flourish any longer in this land of ours. Of course, we cannot banish it with a program nor with a resolution, but we can perhaps remember, if only for a time, that those who live with us are our brothers, that they share with us the same short moment of life, that they seek, as do we, nothing but the chance to live out their lives in purpose and in happiness, winning what satisfaction and fulfillment that they can. Surely, this bond of common fate, surely, this bond of common goals can begin to teach us something. Surely, we can learn, at the least, to look around at those of us, of our fellow men, and surely, we can begin to work a little harder to bind up the wounds among us and to become, in our hearts, brothers and countrymen once again. () (méně) (více)

uhlajz

Skvělá mozaika příběhů o lidských vlastnostech a touhách, na jejímž pozadí se odehrává jedna z velkých proher Spojených států. Bohužel je to vyústění běžné reality lidstva, které zejména na vyšších postech touží pouze po moci a neohlíží se při tom na nic. 2 velcí muži (JFK i RFK), kteří chtěli změnit tvář nejen Ameriky, ale i světa, byli odstraněni, aby ti, kteří hýbou nitkami mohli dál těžit z lidské bídy a smrti. Dnešní tvář Ameriky jen ukazuje, kam to vlastně kráčíme. Film je velkou poctou nejen Kennedymu, ale i lidskosti, kterou hlásal. Lidské stádo ale rádo zapomíná a je jim jedno, proč vlastně takoví lidé musí umřít. ()

Iroquaise

pro mne až moc obyčejné a až moc sentimentální, obsazení luxusní, ale některé postavy poněkud schematické...slušný, ale přeceňovaný film, který svůj dramatický potenciál staví na trochu vratké základy - totiž na idealizaci doby a jejích osobností a tragičnosti jejich konce...konečně se zase v něčem solidním objevil Christian Slater... ()

uiu

Film je především zajímavou mozaikou příběhů a ani na krok se nehneme z hotelu. Anthony Hopkins ztvárňuje starého uvaděče, který jen celé dny hraje šachy a nudí se. Lindsay Lohan se v hotelu provdává za Elijaha Wooda, aby nemusel do Vietnamu. Demi Moore je namyšlená zpěvačka, která to přehání s pitím. Laurence Fishburne je dobrosrdečný šéfkuchař v hotelové kuchyni. Heather Graham je naivní spojovatelka, která má románek s ředitelem hotelu Williamem H. Macym. Helen Hunt je umělkyně, co si žije na vysoké noze a nikdy jí není nic dobré, její manžel Martin Sheen to musí trpět. Joshua Jackson pomáhá při volební kampani a je v jednom kole. Ashton Kutcher ztvárňuje vyhuleného a sjetého hipíka, co v hotelu prodává drogy. Shia LaBeouf je jeden z těch, co od něj drogy kupují a poprvé zkusí LSD. Christian Slater je hrubý a rasistický ředitel oddělení jídla a pití. Freddy Rodríguez (kterého asi všichni známe z Planety Terror) je utiskovaný mexický myč nádobí. A to je jen zlomek postav, které nám vytvářejí příběh, který završí konečná událost. Po dlouhé době film, u kterého mi ukápla slza. Tleskám. Dobrý komentář: kleopatra ()

Pavlínka9

Příběh, ve kterém (nejen na) jeden den spojuje právě "Bobby", který je pro ně hlavně představitelem "toho", co jim může pomoci a je pro ně určitou berličkou v jejich životech...Mix lidí, kteří se v jednom dni ocitnou na stejném místě a přitom jejich osudy jsou zcela odlišné. Obdivuji výběr postav, z nichž každá zastupuje a znázorňuje určitý lidský druh. Téměř všichni herci mi dokonce připadali jako "ve své kůži" a proto jsem s jejich výkony neměla vůbec problém. Hodně velké plus má film v autentických záběrech, které mě dost zapojili do děje a dokázala jsem si představit, jak daní lidé mohli být z Bobbyho unešeni :) ()

venison

Opět poplatný film maximálně američanům - další óda na volby a dílko na variaci truestory pokud možno s nějakým tím bububu koncem.. Ale kde se sejde tolik výtečných herců jako tady na jedné hromadě? Heather Graham v roli naivní milenky pana šéfa to moc seklo - škoda, že hraje tak sporadicky.. Laurence Fishburne "dorůstá" do rolí Morgana Freemana (ten férovej postarší chlápek, který děsně rád filosofuje a ukazuje pravdu světa na prostých věcech) to rozbalil u scény s koláčem.. Sharon Stone si střihla hloupoučkou vyžilou paničku, ale seklo jí to moc - takhle dlouho výtečně nehrála (naposledy snad ve filmu "Gloria").. Anthony Hopkins tu zkrátka fenomenálně je.. Demi Moore překvapivě jako zpěvačka/alkoholička, která má i své světlé chvilky (viz. scéna u kadeřnice).. Lindsay Lohan ještě krásná a nadaná.. Joshua Jackson po dlouhé době potěšil jako volební koordinátor.. Helen Hunt ukázala, že dokáže vystřihnout najen inteligentní silné ženy, ale i zlomenou povrchní prázdnou skořápku zbohatlické paničky.. Shia LaBeouf si ujel na LSD.. Ashton Kutcher si totálně ujel na roli hippísáka - víc nepřirozeně nemohl vypadat ani omylem.. Elijah Wood bude pro mě navždy vykuleným Frodem.. Kdybych to neviděl, asi bych o nic nepřišla.. Ale ta doba je zkrátka parádní - muzika, oblečení, účesy, auta, životní styl.. Měla jsem se narodit o pár desítek let dřív :-D ()

!Malak-11!

Já úplně zbožňuji takovéto filmy. Spousta příběhů, ve kterých si jde každý svým osudem, každý řeší jiné problémy, ale najednou se něco stane a všechny ty osudy se spojí v nějaké situaci. Tady se všechny dokonale protly, řešily dobré situace, ze kterých se může někdo poučit. Hudba se celkem dost hodila. Docela se povedl i dabing, ale i přesto se nikdy nevyrovná původnímu zvuku. Kdybych to viděl jenom v čestině tak tomu dám tak 4. Celkové hodnocení - 85% ()

Přátelství je někdy víc než...

Přátelství je někdy víc než...

30.05.2006

JFK vs. RFK - málokomu tento shluk písmen na první pohled něco řekne. Ale Američanovi by patrně byl jasný ihned. Jako válka ve Vietnamu nebo (zmiňované) náboženství, i příběh rodiny Kennedyů stále… (více)