Ďalší neplánovane zhliadnutý a napriek tomu zaujímavý a kvalitne urobený film o veľkej traume Ameriky. Mám šťastie, že tematika je mi blízka (veď som bol mladík a svet okolo seba som intenzívne vnímal). Možno aj preto som objektívnu dĺžku filme nevnímal, všetci aktéri mi boli zmámi a mohol som sa sústrediť na kuchyňu, v ktorej sa varí veľká politika, pozorovať úlohu a vývoj postojov u prezidentovho bezprostredného okolia a najmä jeho neprenosnú zodpovednosť. K zážitku z filmu výrazne prospelo výborné herecké obsadenie a samozrejme aj skúsený režisér.(8.8.2016)

Tento film zaujme především tím, že se na válku ve Vietnamu nedívá očima vojáků, válečných veteránů nebo protiválečných aktivistů, ale očima prezidenta Lyndona B. Johnsona. A je opravdu zajímavé sledovat, jak se vyvíjí jeho pohled i názory jeho poradců. Jinak zpracování je na TV film na velmi solidní úrovni a pochvalu si zaslouží ústřední herecké trio Michael Gambon, Donald Sutherland, Alec Baldwin. Pokud bych měl naopak něco vytknout, pak snad jen to, že místy to působí trochu příliš rozvláčně.(18.12.2011)

Výborné televizní drama nabízející pohled do presidentury Lyndona B. Johnsona. Snímek stojí na scénáři a hereckých výkonech. Excelují především Michael Gambon jako president Johnson, bodrý chlapík z Texasu; Donald Sutherland jako zkušený diplomat Clifford a Alec Baldwin coby akademicky chladný ministr obrany McNamara. Také ostatní herci odvádějí kvalitní výkony. Path to War ukazuje presidenta Johnsona v trochu jiném světle, než jsou lidé zvyklí. Liberálové mají tendenci vidět Johnsona jako válečného štváče. Johnson přitom válku ve Vietnamu nechtěl a jeho presidentské cíle a reformy - volební právo, zdravotní péče a školství upadly v zapomnění. Film tak umně vykresluje eskalující atmosféru kolem války ve Vietnamu a tlak jeho poradců a vojenských kruhů na americké zapojení do války. Johnson je tak vehnán do situace, kdy mu nic jiného de facto nezbývá a USA do války zapojí. Stejně jako do války ve Vietnamu je Johnson dotlačen i k podpisu volebního zákona, který garantoval větší práva černochům. Ve filmu také potěší ukázka Johnsonových osobních averzí vůči "nevděčnému" Martinu L. Kingovi a "levičáckému beatnikovi" Bobbymu Kennedymu. Nepotěší naopak vyobrazení guvernéra Alabamy George C. Wallace (Gary Sinise) jako ustrašeného provinčního politika.(4.2.2010)

Politický thriller, ktorý nenudí a objasní toho veľa o vojne vo Vietname. O tom, čo sa dialo v pozadí, aké možnosti a pohnútky vtedajšia americká vláda mala. Prezident Johnson je tu vylíčený dosť ako dobrák, ktorý je v rukách svojich poradvo a iných lobbystov. Tak je tomu asi doteraz. Keď odstránite z tohto diela miestami sa objavujúci americký patriotizmus, film naozaj obohatí o informácie.(9.4.2018)

Zaujimavy a hviezdne obsadeny film o zakulisi vojny vo Vietname. Ma len jednu chybu. Ze od divaka vyzaduje aspon urcite znalosti o tejto udalosti. Ja som sa miestami stracal v deji a vdaka tomu som sa trochu nudil. Ale na druhej strane som sa dozvedel kopec novych informacii, takze kto ma slabost pre politicke filmy a orientuje sa v tejto tematike, tak bude nadseny. 6/10.(23.1.2015)

• - Ve filmu se v menší roli objeví Gary Sinise jakožto alabamský guvernér George Wallace. Sinise ztvárnil tutéž postavu coby hlavní roli o několik let dříve v životopisném snímku George Wallace (1997), který rovněž režíroval John Frankenheimer. (Rimland)