Neznámá síla vychýlila Měsíc z oběžné dráhy kolem Země. Poslala jej směrem, který bude znamenat konec života, jak jej známe. Do jeho kolize se Zemí zbývají pouhé týdny a ničivé záplavy, tsunami, zemětřesení a požáry jsou jen začátek. Svět stojí na pokraji zničení. Bývalá astronautka, nyní výkonná ředitelka NASA Jo Fowler (Halle Berry), je přesvědčená, že možná zná klíč k záchraně nás všech. Problém je, že jediní dva lidé, kteří jí věří, jsou astronaut Brian Harper (Patrick Wilson) a konspirační teoretik K.C. Houseman (John Bradley). (Bioscop)

JASON_X

Pokud někde ve vašem nitru stále ještě přežívá to základní školou povinné dítě, kterým jste kdysi byli, měla by se vám tahle další úžasná Emmerichova infantilní fantasmagorie zaručeně líbit. Je totiž ve své fantasmagoričnosti a vizuální (tedy trikové i výpravné) bombastičnosti téměř srovnatelná s obdobnými mistrovými prvoligovými kousky, jakými byly třeba pecky Independence Day, 2012, nebo 10.000 BC. A potěší i herci: übersympoš Wilson, nestárnoucí kočka Berry (co?! kolik že jí to je?!), no a jestli jste taky tak jako já v GoT nesnášeli toho tlustého zženštilého fňuknu Sama, tak tady ho myslím budete muset vzít na milost, je naprosto skvělý a role mu padne na tělo. Jen ve druhé půli jakoby už tomu zběsilému dějovému tempu chvílemi docházel dech, takže pátou hvězdu nechám prozatím (do případné druhé projekce) v kapse. ()

luka4615

Ano, je to přitroublé až hrůza, nicméně snímky Rolanda Emmericha žádnými hlubokomyslnými díly opravdu nejsou. Právě u jeho počinů můžete totiž díky absenci jakéhokoliv smysluplného děje jaksepatří vypnout a doslova si užívat všechny ty šílenosti, které se svým tvůrčím týmem navařil. Z této "definice" rovněž vychází jeho nejnovější zářez jménem Moonfall, jehož název evokuje přesně to, co lze od tohoto snímku očekávat. Vizuální a akční stránka filmu je zároveň i jeho výkladní skříní, jelikož na každém opulentním záběru, kde se něco likviduje ve velkém či kde trosky Měsíce dopadají na zemský povrch je něco děsivě krásného, pročež Vám í díky tomu olbřímí stopáž čítající 131 minut nebude až tak moc vadit. Zbytek ingrediencí jako jsou kupříkladu herecké výkony snad ani nemá cenu zmiňovat, protože každý z nich je zde jen jakousi zvrácenou kulisou pro naprostou destrukci snad všeho myslitelného. Pokud Vám tento aspekt nevadí a máte Emmerichovu tvorbu rádi, mohu Vám Moonfall jen a jen doporučit. Jako vizuálně opojná jednohubka na volné odpoledne totiž v rámci svých možností postačí více než dobře. „You underestimated us.“ ()

mm13

Vygradované do totálnej nudy. Prečo sa do toho vôbec púšťali? To im pri pohľade do scenára nedošlo, že im tentokrát priskoro došli nápady? ()

Morholt

Něco mezi Armageddonem a Dnem nezávislosti. Nejde tu o nic jiného, než nakopnout Měsíc zpátky na oběžnou dráhu a samozřejmě na pomoc musí přijít ta nejnepravděpodobnější trojka stojící mimo oficiální struktury. Patos a globální katastrofa jsou průvodním jevem prakticky všech Emmerichových filmů a tady tomu není jinak. Ale na ty hořící mrakdodrapy, padající kousky měsíce a gigantické vlny se zkrátka kouká dobře a to i přesto, že je to jako přes kopírák. Co se příběhové omáčky týče, tak ta je blbá. Ale fakt strašně. Nicméně je to taková ta roztomilá blbost, za kterou se člověk na režiséra nemůže ani zlobit a svým způsobem jsem si tu hloupost občas i užíval. O hercích to tradičně není, ale i tady se podařilo sestavit celkem slušnou skupinku známých ksichtů, takže nemám moc co namítat. Nic, co by vybočovalo z emmerichovského průměry, ale na jedno podívání s vypnutým mozkem je to celkem fajn. 60% ()

Lacike

Týmto filmom sa definitívne potvrdil Emmerichfall. Ako rejža už nestojí za nič a totálne zlyháva v tom, v čom dakedy dávno exceloval. Trikových scénach. Celý film som si hovoril, prečo to vyzerá tak hnusne? Všetka tá deštrukcia by bola ok, keby sa jednalo o TV film týždňa za dajme tomu 15 mega. Ale od filmu za 150 mega čakám prvotriednu kvalitu, ktorá ma dostane do kolien. Tu nič také nie je. Vyzerá to jak keby celý film natočili v štúdiu pred zeleným plátnom. Jedine scény z kozmu sú ok. Ale tiež nič, čo by triky niekam posúvalo. No a zápletka? Hovadina ako vždy, čo by mi vôbec nevadilo, keby triky boli dychvyrážajúce a postavy sympatické. Ale tým trom retardom som prial smrť a okrem nich tu sú vlastne už len štatisti. Film pôsobí strašne ľudoprázdne, pritom ide o záchranu sveta. Najviac ma bavila posledná polhodina v ktorej sa odhalí o čo ide a kto stojí za tou záhadou. Je to síce hovadina, ale zábavná a originálna. S lepším spracovaním by som na tom hlavnom nápade nič nemenil. Ale bohužiaľ film pôsobí po každej stránke nudne a bez nápadu. Emmerich už na to nemá. 4/10. ()

BrooksW.Here

Roland Emmerich opäť ponúka návod, ako sa z blbosti dá vymyslieť ešte väčšia blbosť, keď už to hlúpejšie ani byť nemôže :( ()

BoPo odpad!

Pokiaľ sa stále vedia nájsť ťažké milióny na totálne pič*viny, tak sa ešte nemusíme báť ekonomického konca sveta. Moonfall obsahuje totálne stupídne, trápne a otravné dialógy. Postava A konštatuje do očí bijúci fakt. Postava B tento fakt na oplátku zopakuje, aby sa postavy A a B mohli na seba významne pozrieť. To sa stane za 131 minút asi tak 25 x. Postava A prenesie trápnu narážku. Postava B sa nútene zasmeje, aby sa spolu postavy A a B mohli následne súbežne usmiať do kamery. To sa stane za 131 minút asi tak 10 x. Drtivá väčšina dialógov pôsobí toporne a silne neprirodzene. Čisté utrpenie. Fyzikálnu logiku neriešim, toto je predsa len film, ktorého primárnym úmyslom je ju ignorovať. Ale nelogických, ne-sci-fi momentov je tam až až. Veľmi, veľmi, veľmi horúci kandidát na najdebilnejšie pôsobiaci film roka 2022. ()

Borrtex

Velká škoda. Zdá se, že Emmerich od svého úspěšného kariérního vrcholu v roce 2004, pomalu ale jistě degraduje. The Day After Tomorrow byl přitažlivý a svou autentičností velmi sympatický. Zde se ale o nějaké potenciální realističnosti snad nedá ani mluvit. Vizuálně průměrné a dějově prostě jen debilní. ()

Marcos22

Filmový vizionář Roland Emmerich přináší ve své novince Moonfall svým věrným fanouškům přesně to, po čem doslova dychtí. Typický katastrofický scénář plný popírání fyzikálních zákonů, jemuž by i scénáristická dvojice z Rychle a zběsile 9, CaseyLin, mohla závidět. To celé je prolnuto výrazným a přiznaným CGI. Nemůže zde samozřejmě chybět ani postava naprostého underdoga, který se ze dne na den začne ucházet o pozici hlavního spasitele lidstva, jehož identitu režisér poctivě rozvádí, čímž vytváří v divákovi pocit zosobnění. Tak přesně takto by se dal stručně charakterizovat jakýkoli Emmerichův film. Kvalitu jednotlivých snímků mezi sebou tak divák rozeznává především na základě svých pocitů, čistě po subjektivní stránce. A právě Moonfall pro mě trpí oproti ostatním Rolandovým filmům řadou výrazných neduhů. Tím prvním je přehnané využití CGI efektů, dalším je pak přehršel viditelných non-sens scén, nedostatek akce (automobilová honička to opravdu nezachrání, od toho tu jsou Casey s Linem “), a tím nejvýznamnějším je poté naprosto prvoplánová hlavní myšlenka filmu. To vše Moonfall sráží natolik, že si snímek pořádně neužijí ani diváci, kteří se budou snažit „vypnout mozek“. Potenciál měl film obrovský, ale skončil někde u tektonického zlomu, známého jako San Andreas. Hodnocení mezi dvěma a třemi hvězdami, za absenci interesantních akčních scén, na které lákal trailer, se přikláním ke dvěma hvězdám. 😕 (03.02.2022) ()

MoiJe

Ze je to hlupe by nevadilo, to je sucast cara Emmerichov filmov. Lenze toto je priamo idiotske a vety vychadzajuce z ust postav im tam museli vlozit mimozemstania, inak to neni mozne. Divaka boli celo z tolkych facepalmov. Co ma ale srdi najviac je nepodarene CGI zkazy na Zemi a to, ze velky Mesiac na oblohe uz ovela krajsie vykreslili priemerni instagramovi teenageri. ()

Dale

Riadna somarina, veď čo iné aj od Emmericha čakať, v jeho scenároch nikdy nič inteligentné nebolo, ale od začiatku je to ladené v komediálnom štýle a tak sa to dá úplne v pohode pozrieť, aj keď o pár minút sa to mohlo skrátiť. ()

JohnCZ

Roland Emmerich má při svém megalomanství stejný problém jako Michael Bay. Zatímco v 90. letech točil jednu tříáčkovou pecku za druhou, poslední dekádu se mu to nějak nedaří. Jeho filmy jsou pitomější a pitomější a přese všechny ty efekty mu jaksi chybí síla v samotném scénáři a jeho postavách. Přitom ústřední mytologie není rozhodně zlá a minimálně vizuálně je i přes ten okatý digitál na co koukat. Jenže je to taky děsný přepal, kde přehrávají nejen samotní herci, ale ve snaze přinést co nejepičtější zážitek i všechno ostatní - od efektů, přes tempo vyprávění, až po choreografii akčních scén. Jako instantní zábava to není vůbec špatné, ale Roland každopádně kdysi uměl lépe. ()

vurhor

Tak se nám Roland Emmerich zase pokusil zničit matičku Zemi. Už asi pošesté (Já fakt nevím, co s ní ten Němec má za problém). Tentokrát to ale dělá s opravdovým stylem, protože k tomu využije samotný Měsíc. V první řadě musím říct, že Moonfall je teda fakt strašná vykrádačka Mass Effectu. Ale hrome, ten Emmerich zkrátka umí bavit. Jasně, v logice příběhu jsou díry jak hrom, plus některé chování postav je vyloženě na facku. Ale mě to jeho hrdinské vyprávění o záchraně světa, které je jakoby stále zaseknuté v době na přelomu tisíciletí, stále pořád baví, holt si nemohu pomoct. Hlavní sympatická herecká trojice se dobře doplňuje, člověk zde ukojí svou morbidní zvědavost ze sledování zkázy z padajícího Měsíce, plus docela zde funguje i humor. Je to zkrátka klasická katastrofická Emmerichovka se vším všudy - žádný zázrak film, ale sleduje se to setsakramentsky dobře. I když je tedy pravda, že z toho pytle, do kterého patří třeba i Den poté, 2012 a druhý Den nezávislosti, patří spíše do té horší části. Rozhodně ale nemohu říct, že bych se u toho nudil.  Lepší 3* ()

corpsy

Roland sa už vyčerpal. Ale ešte stále dokáže natočiť obrovský film, ktorý by som označil ako niečo z 50. rokov, lenže s tisícnásobne väčším rozpočtom. Je to béčko ako hrom, ale Roland to stále vie nejak obzvláštniť. ()

ledzepfan

No.. dobře no.. Oba dny nezávislosti jsem si tenkrát víceméně užil, tak jsem od tohodlenctoho čekal něco podobného. Takové to, jakože, chytlavě přepálené sci-fi s krásně absurdní zápletkou. Zapomněl jsem ale, že Emmerich má za sebou i šitózní šity typu Midway čí 2012 a tahle měsíční polízanice spadá spíše do tohodle ranku. Tozn. klišoidní, inteligenci (né imaginaci) diváka urážející, ploché, žánr vykrádající (Mision to Mars, The Abys...) a šablonovité sci-fi s krásně absurdní zápletkou.. Kejhá to jako husa, vypadá to jako husa, a ve výsledku to fakt byla husa. Jinými slovy, překvápko se nekoná a pitomost trailerů skutečně odráží pitomost samotného filmu... ()

maddy

Guilty pleasure of the year! Ten film by som mal nenávidieť a objektívne sú jeho kvality niekde na úrovni Sharknado. Akurát s tým rozdielom, že tu si Emmerich vzal typický 150 miliónový hollywoodsky budget a pravdepodobne si povedal "fuck it, ďalší vysokorozpočtový katastrofický film mi už žiadne štúdio nedovolí natočiť" a do filmu narval doslovne všetko čo ho napadlo, nedržal sa nijako na uzde a tentoraz to celé prepálil do tak absurdnej miery až ma to akýmsi podvratným spôsobom bavilo. Jasne, vysmiať sa Moonfallu ide úplne hravo a sám sa tomu filmu v budúcnosti vysmejem určite niekoľkokrát, ale zároveň Emmerich dokázal prekvapivo (vzhladom na jeho posledné filmy) balancovať akurát na tej hranici zábavnosti a trápnosti. Po dobu celých 130 minút hádže na diváka jednu atrakciu za druhou, nemá čas sa ani na sekundu zastaviť a neustále graduje dej do tak nečakaných, over-the-top vôd až to je úsmevne zábavné. Kto podobne ako ja z traileru čakal ďalší typický Emmerichov katastrofický film, akurát tentoraz tu na Zem bude padať Mesiac a ničiť sa mestá, ten sa nemohol viac mýliť. Bez toho, aby som spoileroval sa tu okrem pádu Mesiaca, ktorý sa rieši v prvej hodine, bude následne riešiť umelá inteligencia, mimozemšťania, až po počiatky ľudstva. Jo, vážne, a bez srandy. Celé to je síce ako zo scenára od škôlkára a vypožičané z desiatky iných filmov, ale ten prapodivný mix Gravitácie, 2012, Battlestar Galactiky, Dňa Nezávislosti, Interstellaru, Priepasti a asi tak tisíc ďalších sci-fi filmov, na ktoré si za posledných 40 rokov spomeniete je niečo tak absurdne zábavné, že som celú stopáž čakal kde má Emmerich vlastne hranice. No nemá ich ...  stále to síce nie je dobrý režisér a aj Moonfall je typická emmerichovka a teda veľkolepá, hlúpa, prepálená, s trápnym humorom, slabým scenárom, zbytočnými postavami a priemerným CGI, ale aspoň sa to netvári ako niečo viac. Vo výsledku ta pre mňa oveľa znesiteľnejšie než neznesiteľne trápna dvojka Independence Day. CELKOVO: 6/10 ()

Korbitch

Heh, klasický Yolo. První půlka úplně v pohodě. Bohužel ta druhá funguje jen z poloviny a to ta vesmírná část. Zbytečně zase sledujeme příběhy x postav na Zemi s obludně hnusnými efekty z roku 1999. A přitom jsem tu vesmírnou pohajdu celkem baštil, stačilo se věnovat pouze Měsíci. Ale dobrý, Roládo. Po druhým Dni nezávislosti jsem na tebe chtěl spáchat atentát. Za tohle bych tě možná i pozval na párek v rohlíku za hlavákem. Tak snad Stargate bude už za 3*. ()

Praxis

To, že jsou filmy Emmericha dementní, to víme všichni. To, že se tam dějí věci, na které je rozum krátký, to taky víme.  Já jsem ale vždycky s tunou cockpornu a piva zvládal většinu jeho filmů tak nějak v pohodě. No na tohle mi nepomohla ani skoro celá flaška vína. V tomhle filmu je totiž špatně ale naprosto všechno. Nesympatické postavy, nesympatická zápletka a poprvé i hodně ale hodně nesympatické vizuální efekty. Naprosto bez diskuse nejslabší film pana Destrukce Země na tisíc a jeden způsob. 40% ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (více)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (více)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc