San daikaidžú: Čikjú saidai no kessen

• Japonsko 三大怪獣 地球最大の決戦 (více)

V pořadí páty film ze série o Godzille, přičemž poněkud matoucí může být, že japonský ani anglický název její jméno neobsahuje. Tentokrát Japonsko pustoší King Ghidorah, trojhlavé létající monstrum vylíhnuté z meteoritu. Ve stejnou chvíli spolu bojují Godzilla a Rodan, obří ptakoještěr. Je na Mothře, larvě gigantické můry, aby oba nepřátele přesvědčila, že je lépe spojit síly proti mnohem strašnějšímu monstru Ghidorahovi. Přelomový film, kdy se z Godzilly stává spíše ochránce japonských ostrovů než jejich ničitel. Rovněž filmové zrození King Ghidoraha, aktéra mnoha jiných "kaiju" filmů. (Ertai)

blondboss

Sú to síce slabé štyri hviezdičky, ale musím ich dať, lebo som sa náramne pobavil....hlavne teda v druhej polke filmu. Godzilla ako ochranca pred netvormi, pokec troch monštier, trojhlavé čudo, ktoré vpálilo Godzille do zadku riadnu bleskovú šupu a nekoordinované pohyby monštier pri bitkách...to je jednoducho podívaná ako sa patrí :) Práve tie trápne efekty robia tento film výnimočným, vlastne aj celú Godzilliu sériu v tom čase. Toto sa naozaj oplatí vidieť...keď už pre nič, tak aspoň pre pobavenie. 65 % ()

DannyBurino

Průměrný díl, ale souboje byly vtip a komunikace mezi monstery? hmmm.......o čem asi tak mluví ve volném čase? Who knows who cares. ()

Destoroyah

5 / GHIDORAH, THE THREE-HEADED MONSTER (1964) SHOWA ERA 1954-1975. Film je o Godzille ktorá sa objavy až v polovici filmu, dobrý začiatok. Začiatok nudný a už som sa nevedel dočkať kedy na scénu dorazia monštrá no ale čakanie sa oplatilo. Na rok 1964 je tu akcia výborná aj keď fyzika tu nehrá veľkú rolu. Dizajn monštier je taký aký je a musím brať na dotaz že sa jedná o starý film ale aj tak to mohlo byť lepšie. Trápne vtipy s Godzillou ma veľmi nepobavili ale pozerať sa na chechtajúce sa a skákacie monštrá bola celkom zábava. Nezvyk chváliť aj hercov ktorý zaberajú polovinu filmu. Zaujímavý rozhovor medzi Mothrou, Godzillou a Rodanom sa mi zdal príliš trápny ale film sa mi cez nudný začiatok aj tak veľmi páčil. Jedna z lepších častí Kaiju Universu. HODNOTENIE: 7/10 ()