American Horror Story - 1984

(série)
USA, 2019, 7 h 7 min (Minutáž: 41–60 min)

Kamera:

Gavin Kelly

Hudba:

Mac Quayle

Emma Roberts, Gus Kenworthy, Billie Lourd, Leslie Grossman, Cody Fern, Angelica Ross, John Carroll Lynch, DeRon Horton, Matthew Morrison, Orla Brady (více)

Epizody(9)

Je leto roku 1984 a vo večerných hodinách sa uprostred Los Angeles odohráva lekcia aerobiku. Na tejto hodine sa po prvý krát stretávajú aktéri tohto príbehu. Aerobiková fanatička Montana (Billie Lourd), atléti Chet (Gus Kenworthy) a Ray (DeRon Horton), ambiciózny herec Xavier (Cody Fern) a Brooke (Emma Roberts), ktorá sa do LA prisťahovala len nedávno, takže sa snaží zapadnúť. Po tréningu sa partia rozhodne, že je treba vyskúšať niečo nové, a preto si zvolia kemp Redwood ako miesto, kde strávia leto ako vychovávatelia. Tento kemp je známy tým, že sa tu v roku 1970 odohral brutálny masaker. Teraz, o 14 rokov neskôr, sa jedna z preživších Margaret Booth (Leslie Grossman) rozhodla kemp znovu otvoriť. Krátko po príchode noví táborníci zisťujú, že v Redwoode nie je všetko v poriadku a čoskoro opäť potečie krv. (Marceloo)

KajusaK

Některé díly slabší, některé super. Asi to chtělo především zkrátit, od poloviny to bylo vaření z vody. Už u třetího dílu jsem si říkala, co budou do devátého vymýšlet. Nejvíce mě bavila Billie Lourd a výjimečně i Emma Roberts. ()

MikyAff

Lepší tři hvězdy. Průběh děje mi chvílemi moc neseděl, herečky mi často lezly na nervy a nebyl tam takový feeling, jako u těch lepších řad. Příběh celkem předvídatelný a pokud chtěl být fádní vyvražďovačka, povedlo se. Dost mi chybělo již klasické propojení s jinými sériemi a absence oblíbených hvězd. Místo toho má ale 1984 jeden z nejlepších konců, což aspoň vyzdvihuje celý koncept, ale k vyššímu hodnocení mu nepomůže. ()

ZeroCZ1233

80. léta v posledních letech zažila ve filmové a seriálové tvorbě neskutečný boom. Dnešní mládež totiž objevila, jak skvělá a zase ve svém ohledu revoluční doba to byla a tak prahnou po dalších a dalších prezentacích této doby. Některá dílka to dělají účelně a dobře a vystavěly kolem toho své kouzlo (např. Stranger Things), jiná to zase berou jen jako pěknou, leč neprotlačovanou kulisu (např. Joker). A AHS se nemohlo držet zkrátka a udělala to elegantněji, než je na první pohled vidno. Tato série AHS je koncipovaná jako slasher, tedy žánr, jenž nejvíce letěl v 80. letech, proto zasazení do tohoto období je více než vhodné. A vše je podřízeno plánované koncepci slasheru, takže poměrně hloupoučké postavy, jeden či více hlavních zabijáků a typické prostředí letního campu. Jenže zde je to celkově lépe napsané tak, aby to sedělo do formátu seriálu, tudíž je to celkově kvalitnější a zábavnější, charaktery trojrozměrnější a člověk si k nim i přes jejich roztomilou průměrnost dokáže vytvořit vztah a to mi v tomto případě stačí, protože hledat ve shlasheru nějakou echt filmařinu a scénář je asi stejně nesmyslné jako Babiš na postu premiéra. K této sérii se člověk jde hlavně zrelaxovat, užít si typické AHS zvraty a neřešit tu či onu nesmyslnost, a díru, jež se ve scénaři ukáže. Čistých 7/10 bez špetky studu a pokání. ()

ghatos

Já si to jako fanoušek osmdesátek užil :) . Tahle série mě velmi mile překvapila, nic jsem skoro od ní nečekal. Montana to na konci řekla přesně: "osmdesátky nikdy nezemřeli" ;) ...73%. ()

TroiMae

Stylové. Sice to jede na vlně Stranger Things, včetně úvodní znělky, ale úvodní titulky jsou jedny z nejvymazlenějších televizních seriálů. A také lze ocenit opět inkluzivní obsazení, včetně transgender herečky. ()

666Carnage

Musím říct, že z touhle sérií jsem velice spokojený protože si vzala na paškál roky kdy bylo nejvíce slasher hororů a ty já rád. Vykradli některé staré filmy hlavně tedy nápady a pustili k tomu super soundtrack. Ale nebylo by to AHS kdyby to nebyla i duchařina. Má to svoje kouzlo a chápu proč to tak bylo. Seriál mě fakt chytl a každý další díl jsem se těšil i jsem měl pár teorií jak to dopadne a dopadlo to trochu i jinak než jsem čekal. Skoro již už klasické herecké obsazení, které postrádalo jen tři adepty z minulých sérií. Za mě povedená série 75%. ()

WathanajX

Co vypadalo jako dobře zvládnutý horor se postupně změnilo v nesmyslnou krvavou lázeň připomínající nějaký špatný halloweenský večer. Klady: Musím přiznat, že první díl jsem měla fakt nahnáno. Tajemný zabiják, který se po 14 letech vrací na místo činu. Nápad to nebyl špatný i provedení vypadalo dobře. Prostředí tábora byla skvělá volba. Herecké obsazení na AHS nebylo nijak výrazné, ale přesto jsem s ním nakonec byla spokojena hlavně s Johnem Carrollem Lynchem v roli pana Klíčníka. Musím uznat, že se děj konečně po pár dílech rozjel správným směrem a závěr mohu přidat k dalším dobře zakončeným sériím. Zápory: Především mě téma osmdesátek opravdu nesedlo. Tuhle dobu nemám osobně ráda nechápu, co na ní je škoda… Dalším mínusem byla absence oblíbené úvodní znělky. Už od začátku je fanouškům jasné, že se nejedná zdaleka o to pravé AHS. Chybí tomu ta klasická atmosféra ten tajemný a temný příběh a trocha toho depresivního nádechu. A jasně ano je to tak téměř veškeré staré osazenstvo žalostně chybí. Teda kromě Sarah Paulson té už jsem měla plné zuby. To ale neznamená, že v téhle sérii otravné postavy nejsou. Postavy obecně se většinu času nedokáží logicky chovat. Nemají charisma ani zajímavé příběhy, ke kterým by se děj mohl vracet. Těch pár flashbacků navíc mnohdy nemá s příběhem co dělat a jsou tady naprosto zbytečný. Nudné natahování, nic nekončící úvodní krvavá noc, která nakonec vyústí ve směšnou kravinu. Celou sérii jsem měla pocit, že příběh vychází ze starých (mě bohužel neznámých) hororů. Tu a tam autoři vzaly kousky ze kterých poskládali tohle. Kousek skládačky, který mě štval nejvíc je opět příběh se Satanem a opět absolutně mimo mísu a zcela naprosto zbytečný. Co chybí dále je alespoň nějaké spojení s předchozími sériemi i když tady by to možná bylo akorát na škodu. Hodnocení: (3*) za dobrý závěr, slušné herecké obsazení a za zvolené prostředí ()

Jane18CZ

Brilantní!! Vždycky jsem si přála, aby někdo předělal pátek 13. a Halloween ve stylu 80. let ale aby to nebyly takové déčkové horory a díky AHS se mi to splnilo. Žrala jsem to už od prvního dílu. Ano, je to bláznivé, ano je to chaotické, ale je to zatraceně super zpracované a já to žeru! Ať žije Mr/s Jingles a Night Stalker :D Boží boží božííí ()

HonzysKISS

Téda tahle série začala pěkně brutálně. Celé je to taková velká parodie na klasický shlasherovky z osmdesátých let. Příběh je tady takový mysteriózní, že by se nemusel líbit každému, ale ty všechny zabití vás stoprocentně uspokojí. Plno krve, řezání, bodání, lámání kostí, pečení zaživa, je tady toho celkem dost. Kvůli tomu to stojí se na to podívat. I když od druhé poloviny je toho bohužel méně. Je docela velká škoda, že už tu je minimum herců z celého seriálu. Další věc, co mě trochu trápilo (nebo spíš nesedlo), tak moje oblíbenkyně Emma Roberts hrála takovou ukňouranou postavu. Furt se strašně bála a vůbec nebyla tou drsňačkou jakou jí známe. Každopádně devátá série velmi mile překvapila, protože podle traileru jsem čekal totální blbost 8/10 ()

kery-

Sice to nedosahuje standardních kvalit AHS (jako například předchozí řada), ale žádného fanouška slasherů to snad nemůže neurazit. Jednoduchý děj, který nezanechává žádný hlubší feeling, by se klidně vměsnal do nějakých 2 hodin. Ty 80s, okořeněné jak o hororové, tak o komediální prvky, jsou prostě paráda. ()

Knowho

Tohle je určitě v mojí TOP 3. Tahle série mi hodně ovlivnila život tím, že jsem si uvědomil jak moc miluju 80., 80. slashery a horory obecně, ale hlavně mi představila Billyho Fucking Idola (nejlepšího zpěváka a rockovou hvězdu všech dob). Taky jsem díky týhle sérii začal hodně zkoumat sériovýho vraha Ramireze aka Nighstalkera, kterýho si v týhle sérii střihnul Zach Villa a byl fakt skvělej (možná to říkám kvůli tomu Billymu, kdo ví :D). Celkově musím říct, že všichni v týhle sérii byli fakt skvělý a zandali parádní výkony-všichni přeeživší, sériový vrazi nebo jen camea (třeba Finn Witrock). Musím fakt přiznat, že tahle série má perfektní 80kovej vibe jako z hororu (což byl hádám záměr). Hrozně se mi líbí jak jsou napsaný i ty postavy- Brooke je taková typická final girl, ale je hodně sympatická. Nebo se opět vrátím k Nightstalkerovi u kterýho se mi líbí jak tam zakomponovali ten satanismus, který on sám v realitě provozoval. Prostě vynikající série ke který nemám výtku. Touhle sérií pro mě končí opravdový AHS. 10/10 M:We will kill every musician on festival/R: Except Billy Idol..we can´t touch him/B: No, we can´t     ,,Eighties will never die!" ()

ruhebitte2010

Poslední roky se jede na vlně osmdesátek a tady se v tom pokračuje. Dle komentářů jsem čekal něco daleko horšího. Je pravda, že zhruba v polovině se zdá děj dost překombinovaný a místy až trochu nepřehledný, nicméně tvůrci poté zaberou a celkový výsledek je velmi uspokojivý. Především nenudilo a to ani na chvíli a to je hlavní. ()

Cuzan

Osmdesátky, aerobic a ozdravovací tábor v lesích. I to metalový vzývání satana je vlastně docela retro. Bylo osvěžující vidět Emmu Roberts v jiné roli než bezskrupulózní mrchy, a skvělé také bylo vidět Lily Rabe, která mě prostě baví. Sérioví zabijáci a duchové, se špetkou satanášů, a jednou psycholožkou jsou pro mě super zábavná kombinace, a řadím tuto sérii po bok, dle mého názoru nejvydařenějších, Asylum a Hotel. ()

Heroine odpad!

Velký zklamání. Vlastně už jak jsem v úvodních titulkách viděla jména Emma Roberts, Billie Lourd a Leslie Grossmann, bylo jasné že to nebude dobré. Omlouvám se jejím fandům, pokud nějaké má, ale Leslie je pro mě v každé AHS roli nepoužitelně trapná. Každopádně není to strašidelné, a bez Peterse, Paulson, Bates a Bassett to není ani zábavné. ()

Vabr

Apocalypse > 1984 Dám vám všem, kteří se hodláte dívat, radu. První dva (tři) díly stojí za ho*no, ale pak se to zlepší, ale ke konci to už je zase trochu horší. Dost se to tu rozvine a půjde jiným směrem. Něco, jak když u Apocalypse ve 3. díle všechny vyzabíjeli a vy jste zjistili, že to nebyl hlavní záměr. Hodně mi vadil strašně rychlý úvod. Většina postav je nepříjemná. Komu jsem fandil byla Brooke a Ray. Ze začátku jsem si fakt říkal, že dám 1 nebo 2 hvězdy. Naštěstí se to pak zlepšilo a všechno hloupý a nelogický se normálně vyřešilo. Killy jsou špatný ve většině případech. Intro je 2. nejlepší. Je zde použit Satan a to mi přišlo takové zbytečné. Myslím si, že tohle si zcela určitě zaslouží štítek horor před drama. Byl tu dost gore. Přetrpte ten začátek a zlepší se to. VYHODNOCENÍ: DVANÁCTILETÁ HOLKA: KDE JE EVAN PETERS?!?!?!?!?!?! ()

pumpkinqueen

Jsem velkým příznivcem osmdesátek, nejen co se hororových filmů týče - přesto/proto(?) mě série 1984 velmi potěšila. Reflektuje totiž přesně ty pocity, které můžeme v dnešní době zpětně z osmdesátkových hororů mít. Je to takový klasický hororový příběh, tak akorát vyvážený komediálními prvky (které možná můžou někoho rušit - mě rozhodně ne), a jak už to u sérií AHS bývá - netradičně proložený nadpřirozenou zápletkou, která tomu všemu dala takový jedinečný nádech. Prostředí včetně postav bylo vykreslené perfektně s ohlédnutím na dobu, podobnost s Pátkem 13. podtrhovala atmosféru a připomínky ohledně scénářů klasických slasherů rozhodně potěšily.  Tempo bylo tak akorát; neustále se něco dělo, a přestože se to ke konci celé tak trochu zamotalo, smysl to nestrácelo, nenudilo a pozornost to udrželo perfektně. Velké plus je, že splatter scény nebyly ani v nejmenším odfláknuté a naopak stály za to. Prostě poctivý návrat do osmdesátek aneb - 80s never die! ()

WheX

9. Série skončila a překvapivě po dlouhé době jsem spokojen až dokonce, ne jako poslední dva roky, kdy serie vypadala skvěle a poslední díl to celé po****. Tady konečně můžu říct, že jsem spokojený s celou sérii a dokonce mě až finální nečekaný Happy ending mile potěšil, příjemná změna. Jinak série byla zajímavě postavená, charaktery byli spletité a sympatické, až samozřejmě na Margareth která prostě byla kráva což také měla být. Líbilo se mi jak použili The Night Stalkera a John Carroll Lynch zase dokázal jaký je kvalitní herec a kradl si všechny scény pro sebe. Jinak se objevilo plno zajímavých zvratů, vtipných scén a prostě spokojenost. Zklamalo mě samozřejmě malinko, že se neobjevil Evan Peters, jako stálice seriálu, ani v malém cameu, ale s tím nic nenadělám. ()

sans.sourire

1984 se zařadilo mezi mé nejoblíbenější série AHS. Pořádný a krvavý slasher s ze začátku poměrně strašidelnou atmosférou není to jediné, co letošní série nabízí. Nespočet zvratů, perfektní a velmi dojemný příběh, skvělý vývoj postav. Vše. Já nemám slov. 1984 jsem měl v oblibě hned od začátku. ()