Bright

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

misterz

Všetci frflú a frflú... no mne sa to celkom páčilo. Keby bol trochu zmysluplnejší a zaujímavejší príbeh tak by som išiel s hodnotením ešte vyššie. Takto to stačí len na príjemnú pukancovú zábavu, kde je stále všetko v pohybe, stále niekto pred niečím uteká, často niečo vybuchuje, je tu i more bojových scén a dokonca by sa tu našla i zázračná Potterovská palička... no skrátka aspoň nie je čas na nudu a čas zbehne ako voda. Lepší priemer. 65/100 ()

HAL

Buddy cop movie ze světa Shadowrunu? (byť nepřiznaně). Ano, je to přesně tak dobré, jak to podle premisy zní, Ayer nezklamává a kvalitou se drží svých nejlepších filmů. 8/10 ()

mzss1

(50%) Časy, kdy D.Ayer točil pecky, jsou pryč. Alespoň prozatím. Doufám, že se na tyhle žánrové mixy sci-fi už vysere, prostě mu to nesedí. Sebevražedný oddíl byl ještě relativně v pohodě, ale tento BRIGHT mě už skoro vůbec nebavil. Technicky je to natočeno dobře, potěší pár drsnějších přestřelek, ale i tak se tu najde dost digitálních výbuchů a scén. Takže akce mě moc nebavila. W.Smith se to snažil utáhnout sám a rozhodně ho chválím, bavil mě, ostatní herci tu už byli jen z povinnosti. Děj nebyl špatný, ještě tak v ½ mě to celkem bavilo, ale pak už mi bylo ukradené, jak to dopadne. Hudba průměr. Někteří si tu pochvalují, že se Ayer víceméně vrátil, že to připomínalo ty jeho staré snímky s drsnými gangstery apod. No já si toho moc nevšiml. Tohle je takový nevýrazný žánrový mix, který se snad ani nemůže rozhodnout, jakým směrem se začne film vyvíjet. Sračka to rozhodně není, ale mě to nesedlo a z úcty k Ayerovi dávám nejslabší možnou 3* a slabounký průměr. ()

kingik

Příjemně kreativní nářez. David Ayer svým filmem způsobil revoluci. Nemám na mysli, že je jeho film kontroverzně přijímán, jsou na něj smíšené recenze, jde o to, že budoucnost vysokorozpočtových filmů je stream platformě nakloněna, prostě Bright. Představte si, že by se do budoucna takových filmů, co mají atributy blockbusteru, točilo víc, a nemuselo by se na ně chodit do kina. Do kin by šly jen primitivní humusárny typu Rats Raws: Odchod Hnědáje, které Pizdney ještě víc jebe. Tohle mělo náboj, originální propojení a kvalitu před kamerou i za kamerou. Superhvězda Will Smith a technicky zručný režisér David Ayer. Většina jeho filmů je technicky na patřičné výši, jeho vyprávěcí styl zaostává. Zde ne, vše značně kompaktní, nápadité i lehce krvavé, ovšem nutno dodat, že v závěru to přece jen vázlo, hlavně se neodbouraly nadbytečné patogenní výjevy, tedy patetické úseky, které se v závěru nahromadily. Noomi Rapace je zloduška, která z paměti nevymizí, Will Smith a ork Joel Edgerton, je k nepoznání namaskován, tvoří prima dvojku, Lucy Fry má nemalý prostor. A vše má švih, sofistikovanost, fantasy kodex, akční balanc i pár filosofických vsuvek se najde. A samozřejmě vše rámcuje rasistický podtext. Ayer se vyřádil, mnohem přesvědčivěji než u filmů určených do kina. Jen chci věřit, že snad nenapadne Kathryn Bigelow udělat na film variaci, Detroit White, kde obsadí Daniela Hůlku. Tenhle film je především o přetahované o Magickou Hůlku. Její neumětelství ať spláchne nulový zájem o její filmy. A vyjděme vstříc inteligentní blockbustrové tvorbě, která (mně osobně) citelně chybí na filmové tržnici. 9/10 ()

dr.horrible

Trochu nechápem tie nízke hodnotenia, hlavne pokiaľ sa obhajujú nedostatočným prepracovaním údajného parafrázovania rasovej (prípadne policajnej) reality dnešných US. Bright je v prvom rade priamočiary akčňák, a o niečo ako rasizmus v ňom takmer vôbec nejde. Že sa o tom hovorí je samozrejmosť už z podstaty námetu, nie pointa. Ayerovky nemajú na metafory čas. 75% a chcel by som seriál z toho vesmíru, niečo na štýl Lebkounov. ()

topr harley

Když se dívám na místní a tak nějak celkové hodnocení, tak film byl přijatý celkem rozporuplně. Mě se to líbilo a to hodně. Film byl zábavný, svižné tempo, a konečně něco trochu neotřelého. Poslední dobou mi přijde, že se dívám jenom na kopie kopií, že se nikdo nesnaží o nic nového a originálního. A tady ten pokus se povedl. Přidat fantasy do moderního světa byla sázka na jistotu. Já se na dvojku těším rozhodně. Vřele doporučuji všem fanouškům scifi a fantasy. ()

InJo

Čekal jsem bizarní, nechtěně směšnou nudu, dostal jsem hodně slušnou popkornovou jízdu, které se solidně povedlo naroubovat tradiční fantasy prvky (orkové, elfové, víly, proroctví) na schéma temného a drsného policejního thrilleru, kde dvojice férových poldů s funkční vztahovou dynamikou čelí nejen pouličním gangům a zkorumpovaným kolegům, ale hlavně takřka nepřemožitelným badass kung-fu elfům, kteří své nepřátelé chladnokrevně krájí na kusy. Polozapomenuté Lebkouny připomínající ústřední duo a celkové využití orkské rasy zajímavě reflektuje rasismus v USA (už jen tím, že představitelem majoritní společnosti je zde černoch) a celé je to sympaticky svižné, dějově nahuštěné a až překvapivé brutální a krvavé (ustřelování hlav, vybuchující těla). Škoda, že celý ten svět není o něco lépe představen a že většinou dobře zinscenované akční scény nemají lepší kompozici - kvůli střihu jsou nejednou prostorově docela nepřehledné a záběry v některých případech nemají adekvátní kontinuitu. P. S. Udělat z víl obtížný hmyz po vzoru komárů je geniální vtípek. 70 % ()

Kudly4

Parádní, Akční/Fantasy, temná podívaná, s úžasně vypadajícím světem a konečně zase slušnější role pro Smitha. Dvojku, bych si dal klidně  v kině. ()

Anderton

Námet a divná kombinácia drsnej gangsterky s fantasy mytológiou by mohli fungovať ako guilty pleasure v osemdesiatych rokov a byť tak hrdým prepadákom. V súčasnosti pôsobí ako totálne wtf retro béčko bez atmosféry, kde nefunguje v podstate nič, snáď len sem tam to guilty pleasure. S menšími menami v titulkoch a bez akýchkoľvek očakávaní by to bol uchádzajúci výplach, takto ide nesporne o sklamanie. Bright ponúka ako nepríjemný bonus aj maximálne tupé násilie (jeho opodstatnenie tkvie v tom, len aby tam bolo), napríklad máme sympatizovať s policajtom, ktorý zabije... nebudem spoilerovať a ako pokus o sociálny komentár nemá film vôbec zmysel komentovať. ()

Dzeyna

Čekala jsem něco otřesného, když jsem uviděla ta modrá stvoření. Nicméně mě to hodně mile překvapilo. Musím uznat, že Willa nijak nevyhledávám, ale ani mi nevadí. Na tohle jsem se podívala jenom kvůli MGK, který má svou hudbu na konci filmu a musím říct, že se tam hodí skvěle. Celkově super akčňák, kde nechybí ani emoce. ()

Kothy

Můj první film od Neflixu. Tento film nám dokazuje, že i televizní tvorba umí být dnes na slušné úrovni. Odpovídá tomu taky rozpočet. Trochu mě zaráží tak nízké hodnocení. Původně jsem z filmu měl celkem obavy, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Film se odehrává v dnešním světě, který okupuje několik ras. Kromě lidí tu jsou i elfové a orci. Elfové vládnou a orci jsou odstrčeni na okraj společnosti. Nick Jacoby je prvním orkem v policejním sboru a dělá parťáka Willu Smithovi. Po pár výjezdech se dostanou do velkého mezirasového konfliktu, který je zpúsobený magickou hůlkou. Takto to možná zní trochu praštěně, ale ve filmu to dává smysl. Dost se tam odráží i dnešní náboženské a rasové problémy našeho světa. Celé je to vzkříšení Pána temnoty. Noomi Rapace tu sice jako záporačka nemá moc prostoru, ale i tak je dobrá. Je to trochu nezvyk ji vidět v takové roli. Akce taky ujde. Snad bude nějaké pokračování. "Zvedni svou tlustou Shrekovou řiť a jeď domů za Fionou!" :D ()

Eawy

Nie som si úplne istá kam tento film smeroval. Je pravda, že sa jednalo o niečo v čom si nedokážem predstaviť nikoho iného ako Willa Smitha v hlavnej úlohe. Podarilo sa dokonca pripraviť svet, v ktorom zapadnú všetky čarodejné rasy a vy to nakoniec vôbec nevnímate, čo bolo myslím i cieľom filmu. Avšak zdá sa mi príliš dlhý. Hlavní hrdinovia sa krútia v kruhu, niekam prídu, veľa ľudí zomrie, idú zas inam. Ak dobre počítam, stalo sa to viac ako tri krát, tak už to začne trošku liezť na nervy. Ten scenár je, nuž, tiež akosi otrepaný, veľa nadávok, ktoré by niekedy pôsobili efektne, ale v tom množstve sa to stratí. Mnoho situácii, ktoré mali byť trápne, sú aj trápne, ale opäť je ich v príbehu priveľa a preto začnú nudiť. Na druhú stranu, samotná akcia i nápad stojí za to, nemusíte pri príbehu príliš premýšľať. Zaujíma ma, či sa chystá aj iná časť, lebo veľa vecí vysvetlených nebolo. Nemusí to byť v rovnakom čase, ani s rovnakými postavami. Myslím, že prostredie, ktoré sa tvorcom podarilo vytvoriť je veľmi zaujímavé a zaslúži si hlbší prieskum. Dobrý Soundtrack. 60% ()

Slartibarkfast

Tak hned z první ruky musím přiznat, že kdyby byl film jen o trošku tmavší, už bych mohl být rovnou slepý, protože by to nebyl film, ale audiozáznam. Hodně povedená akční fantasy, přenesená do dnešní doby. Kam se hrabe Gandalf nebo ten kokot s bleskem na čele. Bright jim nekompromisně flusnul do xichtu a naznačil, jak se také může v dnešní době točit fantasy bez nějakých trapných čurákovin a přiteplených teenagerů v hlavní roli. Prostě z dnešního světa udělat začarovaný les a nebojácné skorolidi poslat pěkně do hnízda čarodějnic. K dokonalosti tomuhle kousku chybí ještě slušných pár krůčků, ale už to, že se na tu cestu Max Landis vydal, je super počin a plácám jej virtuálně po rameni. Jen tak dál a snad jednou podobná taškařice zazáří na předních příčkách žebříčků v návštěvnosti a tržbách. 70% ()

silentname

Myslím si, že to zbtočne skombinovalo súčasný svet s mytologickým svetom a vzniklo z toho toto. "Bright" je strašne komplikovaný film a myslím si, že aj ľudia, ktorí aspoň z niečoho poznajú svety elfov a orkov z toho budú maximálne zmätení. To je teda aspoň môj názor, lebo ja som bol teda zmätený poriadne. Je to super koncept, no previazali to veľmi komplikovane a nezapadá to do ničoho, čo by chceli tvorcovia, aby to zapadalo. Možno to proste mali poňať o niečo jednoduchšie a mohlo to fungovať. Smith a Edgerton sú dobrá dvojka a fungujú spolu. A v tomto filme im to policajné partnerstvo verím. Noomi Rapace je okey, no myslím si, že sa preukázala oveľa schopnejšie v inej tohtoročnej Netflixovke - "What Happened To Monday". A odporúčal by som ju oproti tomuto filmu kedykoľvek. Vizuálne to nemá moc čo ponúknuť, príbehovo je to moc komplikované a ani postavy nie sú natoľko zaujímavé, aby človek povedal, že to stojí za viackrát než jedno videnie. Vezmite si koncept a spravte s ním niečo lepšie. Potenciál tam je. No realizácia je slabá na to, aby človek dokázal tento film doporučiť. Je to príliš komplikovane spracované a nemyslím si, že niekto z toho reálne aj niečo pochopí. Hodnotenie: C+ ()

Yoshitsune

Tradice se mají dodržovat ať už vaše osobní, čí přímo dané (čočka na nový rok) moje tradice je dát si, lepší film po včerejším Míšovi, a opět je to film od Netflixu, minulý rok to byl Spectral. Tentokrát v podání mého oblíbeného režiséra, přes policii a já si nemůžu pomoct, ale Ayer je prostě dobrý a schopný režisér, a film se mi hodě líbil. Je tam dávka černého humoru a taky rasismu, ale ten je fikaně vymyšlený, takže lidi s lidmi a orkové s orky a elfy nemá nikdo rád, takže o těch se tady moc nemluví. A chemie mezi Smithem a Edgerton je naprosto perfektní, furt se uráží a dost si nevěří, protože mají mezi sebou velký otazník, který je docela tíží. Akce je tu dostatek, je dobře dávkována a je tu vlastně všechno co má akční film mít, přestřelky, honičku v autech, bitku a výbuch benzínky. Nicméně vtipné je, že i tady federálové stojí za hovno a všechno musí odmakat trojice hrdinů. Takže já mám jasno, obzvlášť po filmu Justice League, kde to stojí za vyliž prdel, je tenhle film fakt dar z elfské kotliny. ()

PetrPan

Multikulti na druhou  a budoucnost Warcraftu.  Námět sliboval velkou podívanou, ale scenárista se zhlédl v Lebkounech a nabízí spíš protrahovanou vysvětlivku k pravidlům  karetní hry Magic World. Na první pohled  děsně cool, negře, ups, orku, na ten druhý, nic nového pod sluncem. Rasy se nemaj tři čtvrtě filmu vůbec rády a v  té poslední čtvrhodině ani nepřijde ten Velký Zlý, co by je možná znovu spojil, páč Will Smith je SPOILER a spasitel (bože můj) Takže přes veškerou snahu vlastně zase hovno.  Pekelní (Noomi!),  ti  byli moc fajn, jejich zrychtování lidského gangu  bylo jako z jiného filmu. Leštím dvě hůlky. ()

eLeR

Videla som už všeličo, ale Orka v policajnej uniforme a Elfa v obleku nie ... teda vlastne už áno. Ayerove filmy majú vždy šťavu, ale tu mi chýbala a ešte aj príbeh ma extra nezaujal. ()

Happens

Tak strašně dobrý koncept upozorňující na současné problémy s imigrací, s rasismem, předsudky, sociálními nerovnostmi atd. Tak krásně z toho mohlo provedeno výborné drama s komediálními momentkami, ale ne. Někdo z toho chtěl mít "originální zápletku" na styl komiksovek a zase jsme se dostali k záchraně světa před nějakým mytologickým Kdovíčím. Pomoc. Proč. ()

SeBig

Nebudme rasisti a strčme tam orky. Naštestí mě to sem tam bavilo, ale neni to film, kterej bych někdy rád znovu viděl. Ten Smith mi přijde poslední dobou víc a víc ubrečenější.. kde je ten hláškovací týpek z MiB a Bad boys? ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)