I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

limalama

Nejslabší z trilogie, ale i tak stojí za to kouknout. Zvlášť když vím o co jde. Chtělo by to příště míň kecat a víc řešit ()

pandakiller

Přímé pokračování remake I Spit On Your Grave z roku 2010 připomíná spíš feministický Death Wish (Přání zabít) než zrestaurované Zarchiho dílo. Na druhé straně je třeba přiznat, že tohle je opravdu regulérní pokračování příběhu Jennifer Hills a ne jen nekočné opakování původního syžetu, kdy se stejnému nebo jinému hrdinovi děje v zásadě úplně to samé co v předešlém dílu, akorát je to natočeno lépe nebo hůře za více nebo méně peněz, podle toho jestli je série na vzestupu nebo se řítí do horoucích pekel. Takže Jennifer Hills si změnila jméno. Je z ní teď Angela. Trpí depresemi z prožitého pekla a pokouší se s tím něco dělat (navštěvuje psycholožku, chodí na v Americe tolik populární skupinové terapie, skamarádí se s odbarvenou drsňačkou Marlou) . Osud jí ale nepřeje. Kdyby přál, nebylo by o čem točit film. Krátké exploze brutality vychází většinou jen z Angeliných představ a připomínají úderné grindové vypalovačky. Šup sem, šup tam a je dobojováno - respektive Angela se vrací do reality, v níž k žádnému krveprolití nedošlo a ten kdo jí zrovna vytočil je pořád naživu. Dvě parádní čísla si ale Angela přeci jen postupem času připraví. A jsou to obě hodně brutální zúčtování, to je třeba říct. Jinak ale jde spíše o průměrný krimi thriller béčkové produkce. Problém tedy může být v tom, že většina lidí si pod značkou I Spit On Your Grave asi představí něco jiného. Gore je obecně solidně udělané a zvláště ty dvě scény, které se neodehrávají jen v představách hlavní hrdinky, ty jsou podle mého názoru parádní. To že se Jennifer – Angela nemstí jen za své příkoří, ale přerodila se v ženského Zorra je změna, která není dotažena do konce. Ona ta příkoří, která svým obětem muži způsobovali, a za která jsou trestáni, nejsou explicitně vidět, jen se o nich hovoří, takže divák si nemůže k těmto zhýralcům vybudovat dostatečně velký odpor na to, aby u nich bestialita Angeliných zákroků následně vyvolávala - připouštím že - trochu zvrhlé uspokojení (jako třeba u Zarchiho originálu). A to i přes zjevnou snahu tvůrců nutit tyto nešťastníky vypadat a chovat se co možná nejnesympatičtěji. A těch lidí, kterým se Angela během filmu tak či onak mstí je hodně (ne každého samozřejmě zabije, třeba starému oplzlému ožralovi za jeho hloupé kecy stáhnou s kamarádkou Marlou na ulici kalhoty a on se hrůzou pomočí ?!?), jdou jak na běžícím pásu, jeden za druhým, za sebemenší prohřešek si zaslouží tvrdý trest. Jednotlivé kauzy spolu přímo nesouvisí, jde prostě o různé muže, kteří se podobným způsobem provinili na různých ženách, takže se vztek v divákovi nehromadí ale spíš tak lehce pobublává. No jo no, třetí díl I Spit On Your Grave je bezesporu amorální film, o tom není pochyb. To co mně chybí je nějaké to explicitní rape, revenge by docela ušlo. Pojetí filmu coby krimi thriller zabývající se dalšími osudy Jennifer Hills jsem ochoten přijmout, psychologická studie Angely-Jennifer mne vysloveně nepřesvědčila, ale tohle není film aspirující na Oscara, takže jsem ani o moc víc nečekal. Vlastně jsem se ani moc nenudil, filmařina průměrná, stejně jako herecké výkony, atmosféra původního Zarchiho díla samosebou žádná, takže sečteno a podtrženo něco kolem padesáti procent. Na můj vkus prostě (až na dvě tři scény) málo slané a takové celé mdlé. Možná to ale dámy mohou vidět poněkud jinak. () (méně) (více)

HanaZ

Distribuce by měla sdělit, že trojka je vlastně dvojka a pokud se té dokážete vyhnout, můžete si po pěti letech zavzpomínat, jak jste si po jedničce řekli "A co bude jako dělat dál?" Jennifer tehdy nechytli, s tím se jaksi nepočítalo. To, že by měla podle představ několika místních úchylů žít ze šťastných vzpomínek na hromadný zážitek (dosaďte si laskavě který některé místní magory rajcoval víc, jestli první nebo druhá část jedničky, případně obě), to asi ti normálnější nečekají. Čtyři za to, že se to nezvrhlo v hlubokomyslnou úvahu, jestli pomsta uleví nebo ne a určitě to tuhle otázku nezodpoví, je fajn. To, že se Angel vtírá neustále Jennifer a je jasný, že po něčem takovým už jeden asi nemůže být nikdy úplně v cajku, že se objevují nový spouštěče, je docela solidní uzavření jedničky. ()

McMerkurion

...jak už jsem jednou psal: všeho moc škodí >>> originál ze 78 byl dobrej, remarky v 2010 a v 2013 taky šly, ale tohle už je opravdu přes čáru ... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Spravedlnost není něco, čeho se vám dostane. Je to něco, co naservírujete. Tam venku jsou jenom dravci a kořist. Jste buď jedno nebo druhé." Sarah Butler znovu lačnící po pomstě a spravedlnosti... Navazuje přímo na první film, kde byla Sarah Butler znásilněna. Poté všechny své prznitele pozabíjela. Tady si změnila si identitu a dochází na skupinová sezení. Mstí se tady za všechny ženy, které byly znásilněny a o jejichž násilnících díky terapii ví. Stojí to na tom, že úmrtí jsou extra krutá. Například scéna s řezáním penisu či trubka narvaná v prdeli, jsou rozhodně hodně brutální scény. Přejímající záběry z prvního filmu tvoří velkou část filmu, což zamrzí. Jinak herečka v titulní roli zahrála tu vražednou mrchu fantastický. - 70%. ()

drkaldj

Škoda že se nesetkaly postavy z obou předešlých dílů (setkání by dávalo smysl přesně na této/tomto terapii/sezení). Jenn/Angela se půlku filmu chová tak, jak by se i po terapii (podle mě) nechovala. Jakoby úplně zapomněla na události co se jí stali a co všechno sama dřív udělala (a ještě kamarádce nepomůže a říká že by jí to vymluvila). Celkově se první půlka nese spíš ve stylu dramatu, což by nebylo nutně na škodu ale když si člověk uvědomí z jaké série se čerpá, je to o to větší nuda. Druhá půlka je ovšem o dost záživnější. Líbí se mi rozvíjení myšlenky, že vražda a znásilnění ženy oproti smrti násilníka je méně vyšetřováno, což je samozřejmě špatně a film toto téma ukazuje po svém (čímž vlastně navazuje na původní film ale dovede téma lépe uchopit). Pokud překonáte místy trochu nudnou dramatickou půlku, dostanete násilnou pomstu, která je kupodivu servírována o dost lépe než by se mohlo zdát (násilí má totiž i hlubší podtext a to je to co mi v předešlých dílech chybělo). ()