Reklama

Reklama

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

  • USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

(více)

Recenze (110)

castor 

všechny recenze uživatele

Násilnické povyražení bandy vidláků s ní zacloumalo a uložilo se tak hluboko, jak jen mohlo. Angie na každém rohu vidí hrozbu, má trošku drastické představy, jak někoho seřezává, návštěvy u odborníků nepomáhají, na skupinové terapii pozná alespoň takovou menší neřízenou střelu, jejíž tragický osud ovšem rozpohybuje několik následných událostí. Sarah Butler pochopila, že mezi prvním a třetím dílem uplynulo pět let a nic moc se toho v její herecké kariéře neudálo, sáhla tak znovu po látce, která ji kdysi „představila“ širšímu publiku. Navrch to bylo v látce drsné a znepokojivé, která těžila z velmi působivé atmosféry. Jenže všechno je pryč, zbyl jen poměrně odfláknutý kus, na který nebude až takový problém zapomenout. Krok stranou. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nakoľko sa chce Jennifer raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka "buranov" na čele s tamojším šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa, či pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou. Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou", trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Relatívne všetko prebieha podľa plánu až do momentu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa v pred. Ťažko zrovnávať tri takmer úplne odlišné snímky. Druhá časť nadväzovala na prvú asi tak, ako lano na háčkovaný šál, takže smelo možno povedať, že až samotný tretí príbeh je akýmsi pokračovaním prvotnej story. Kým však prvá časť prebudila veškeré zmysli diváka, ktorý fandí obeti až do úplného záveru, aby dokončila svoju "revange", pri druhej napriek debilite príbehu síce pohodený uterák v podobe gore taktiež neostal suchý, pri treťom mám pocit, že samotný tvorcovia zaostali za predchádzajúcimi pokusmi, ako špurtéri v záverečných 200 metroch za Petrom Saganom. Nuž, ale to sa dalo čakať, keď v minulosti stáli za zrodením takých veľkofilmov ako bol slabučký "Mischief Night" či ešte tragickejším "Abraham Lincoln vs. Zombies". Sarah už nemala tie gule, nedokázala vyvolať žiadne pocity a už vôbec nie súcit. Za pozornosť stojí akurát jedna gore orál scéna, pri ktorej ma v "hlavičke" riadne pichlo. Kurňa, ale to sa mi na "rape and revange" zdá sakramentsky málo - 40%. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Změna, i když nijak radikální, dle mého názoru sérii prospěla a „I Spit on Your Grave 3“ udržuje relativně vysokou laťku a nechává sérii živou, ale s tím, že zde už v podstatě není žádný prostor pro to, kam by se mohly tyhle filmy vyvíjet. Doufám, že se s tímhle dílem skončí, protože to samo o sobě bude rozloučení dostatečně dobré. Osobně mi tahle změna žánru sedla. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem přemýšlel, jestli scénář k tomuhle filmu nenapsal pan scénárista tehdy, když na něj jednoho rána přišlo trochu delší sraní než obvykle - aby se na hajzlu nenudil, vzal tužku a za půl hoďky mohl mít hrubý koncept hozený na hajzlpapír. Neboli děj filmu mi přišel nejen pitomý (vždyť to se u podobných filmů přece očekává ba žádá), ale i hrozně odfláknutý, většina scén absurdních, většina postav i jejich dialogů jakbysmet. Co chvíli jsem v pobaveném úžasu otvíral hubu a říkal si: "Opravdu je tohle myšleno vážně"? Až v průběhu filmu mi došlo, že I Spit on Your Grave 3 je přesně ten druh odlehčených brakových béček jaká mám rád, a na která je třeba hledět s jistým nadhledem. A v závěru se mi to definitivně potvrdilo - posledních asi deset minut filmu je totiž tak nádherně bizarní a fantasmagorický úlet, že jsem šel do kolen, rozkoší hýkal a chvilku i uvažoval o čtvrté hvězdě. Ale kvůli jistým drobnostem nemůžu... Například při (jinak hodně zábavné) scéně destrukce penisu čouhá hrdince několik nekonečných vteřin z huby nějaký kus plastiku, pravděpodobně prázdný obal od kapsle s umělou krví. Tak příšerná amatérština se věru ve filmu často nevidí... Na druhou stranu ale chaotičnost a absurdita děje přispívá k vydatné zábavnosti snímku - nenudil jsem se ani minutu a naopak zvědavě vyčkával, jaké další šílenosti budu v příštím okamžiku svědkem. Hodně mě pobavila nejen už zmíněná penisová "operace", ale i narážení na trubku, při kterém by jistě zaplesalo srdce Vlada Tepeše. A připočtu-li k tomu fakt, že Sarah Butler, tedy Angela Jitrenka ("džytrenka", džýzys), má hezkou vysportovanou postavičku i pěknou tvářičku, musím téhle klauniádě dát i silnou třetí hvězdu. Bavil jsem se. A doufám v pokračování, ve kterém to Jennifer/Angela teprve pořádně rozbalí! / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno! ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Milí mladí a nezkažení čtenáři! Je tu opět strýček verbal se svým okénkem „Nové a lepší filmové publicistiky“, v němž si dnes sémanticky rozebereme krásné české slovíčko promrdat. Slovíčko, které by v žádném případě nemělo chybět ve slovníku žádného moderního nezletilého mluvky a které vám pančelka, co údajně furt píče ty stížnosti panu HOMOvi, asi vysvětlí jen stěží. Inu, dnes je to jednoduché. Promrdat totiž neznamená nic jiného než „mrdáním pozbýt“. Já vím, já vím, asi teď opět tápete nad významem toho škaredého slovesa „pozbýt“, ale o jeho vysvětlení si té tlusté a šosácké zamindrákované krávě bez obav řekněte, já bych vám nerad kazil charakter. A teď už nezbývá než si dnešní lekci názorně demonstrovat v roztomilém textu. *** Vždycky jsem si myslel, že když chce někdo natočit film do nějaké aspoň trochu seriózní distribuce, a ne pro vypálení na frysbí k nedělní příloze Blesku nebo jako videoodpad na Tytrubko, musí nejprve najít někoho, kdo mu na něj dá peníze. Za tím pak naběhne a povykládá mu, jak je zručný režisér, jak má úžasný scénář a jak se to veledílo tutově vrátí zpět i s nějakou tou smetanou. Domníval jsem se také, že náš milý americký producent vesměs bývá protřelý židák, který chce, aby se mu nalichvená investice vrátila, nedá se jen tak oblafnout a není žádný mongoloid, co splachuje americké prezidenty do hajzlu, aby si krysy v kanálech měly z čeho vystýlat hnízda. Tohle ovšem vypadalo, jako by se nějaký neumětelský manták rozhodl parazitovat na poměrně osvědčeném trejdmárku, pročež složil před Mošeho hromadu zatuchlých, nevzhledných hoven a nasliboval, že z toho uplácá Táčmahál. Nepřekvapivě pak není výsledkem nic jiného než nevzhledná a veleotravná kupa hoven, akorát s hnusně rozplizlou hnědou věžičkou na vrcholu. Strašlivá, nudná a debilní psychoslátanina, navíc osazená odpornou neherečkou z jedničky, kterou by dozajista v realitě odmítl „romanticky vyprcat“ i ten nejslizčí a nejzoufalejší úchyl pod sluncem a rovnou by se jí na ten hrob místo plivání vysral. Sekunduje ji neméně nadaná a odpudivá tlupa obličejových obrn, poháněna scénářem natolik pičoidním, že jeho autorem musel být někdo, kdo natuty alespoň jednou čornul v Librexu Freudovy Úvahy o sexuální teorii, načež očichal tiráž a vyměnil je v antikvariátu za Toluen. Opravdu nechápu tu zaoceánskou lhostejnost a neempatii! Vždyť v Evropě přece teď trpí nehumánním zacházením tolik ubohých migrantů a oni raději promrdají pár mega na takovou zbytečnou sračku, místo aby jim pořídili lepší výbušniny a účinnější palebnou sílu k pořádnému masakru i v Berlíně, po němž by nám sem ta populistická tlustá pizda Endží konečně přestala ty parazity pod politickým nátlakem tahat. Abych i já angažovaně demonstroval svůj postoj, pořídil jsem si inkontinenční pleny s francouzskou vlajkou na prdeli. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (2)

  • To, co často prožívá hlavní postava (představy vražd), je označováno jako denní snění, což je psychologický termín popisující představy a fantazie ve bdělém stavu v reálném prostředí a čase. (TwilightAC)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama