I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Po udalostiach v roku 2010 sa Jeniffer (Sarah Butler) vracia a začína pracovať pre Crisis Hotline linku, na ktorej sériový vrah pátra po ľuďoch, ktorí niekoho znásilnili. Polícia začne sledovať Jeniffer ako podozrivú osobu, ale je vrahom, ktorého polícia hľadá, naozaj ona? (Marceloo)

tron

Trojka je ešte explicitnejšia, ako jednotka s dvojkou - a už tie neboli prechádzkou botanickou záhradou. Ak by bola ešte o kúsok otvorenejšia, išlo by o porno resp. náhražku snuffu. Z niektorých detailných záberov budete zaskočení. Na scenári sa mi páčilo, že nejde o klasický revenge movie motív, ale o ženu (hrdinku prvej časti, hrá ju rovnaká herečka) zabíjajúcu nie mužov, ktorí jej ublížili (tých ostatne pozabíjala už v jednotke ehm), ale chlapov ubližujúcich ženám z jej okolia. Sympatickou inováciou sú aj zábavne mega-brutálne hrdinkine predstavy. ()

EvilPhoEniX

Asi před dvěma měsíci jsem zahlédl první zmínku o ISOYG3 měl jsem slzy v očích radostí a erekci, která po týdnu odpadla jakmile jsem se dozvěděl, že režisérem tentokrát není Steven R. Monroe, ale režisér průměrného Mischief Nightu. Říkal jsem si, třeba se polepší, přece nejlepší Exploitation sérii všech dob nesvěří jen tak někomu, no jakmile jsem uviděl první teaser věděl jsem, že zde něco nehraje a má předpověď byla bohužel správná. ISOYG3 má sice jedno lákadlo a to Sarah Butler, ale to ovšemže nestačí. Film se dlouho rozjíždí téměř 40 minut se pouze konverzuje a člověk doufá, že se to rozjede alespoň v závěru, ale né tihle dva režiséři očividně nemají ponětí o tom jak točit správné Explo. Tohle už není žádný Rape and Revenge, ale naivní vyvražďovačka v temných ulicích, kde se dočkáme pouze jedné gore scény, sice velmi povedené, zatímco nás ve dvojce bolely koule, zde nás bolí celé péro, ale zbytek byl poměrně odfláknutý a velmi nevyužitý. Naštěstí jsem se při filmu nenudil, utíkal rychle, potěšily oblečky ve stylu cute school girl a nasty Devil bitch a v samotném závěru poměrně drsná likvidace, která to vytáhne alespoň na průměr, ale zklamání roku a náběh na nejlepší hororovou sérii po Saw byl zde bohužel pohřben, snad se napraví reputace ve čtverce. 50% ()

Fr

„NĚKTEŘÍ LIDI SI ŠPINAVOST ZASLOUŽÍ. A NĚKTEŘÍ LIDI NEJSOU DOST SILNÍ, ABY JI PROVEDLI…“ /// Tak na Sarah Butler mi nevadí. To už je mnohem horší ta čekačka na rozjezd. Kikiny spolu plkaj vo údech – jako proč? Slibný momenty vymáznou ty snový fantasie, který by fungovali v péčku, ale tady mě nějak nerajcujou. Spíš mi lezou na nervy, včetně některejch lidí (v tom filmu). Hra na Zorra ujde, ale jinak je to celkem vo ničem! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moje nejmilejší pohádka je ta o dravci a o kořisti. 2.) Přemejšlím vo pomstě… 3.) Thx za titule „mindhunter29“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

verbal odpad!

Milí mladí a nezkažení čtenáři! Je tu opět strýček verbal se svým okénkem „Nové a lepší filmové publicistiky“, v němž si dnes sémanticky rozebereme krásné české slovíčko promrdat. Slovíčko, které by v žádném případě nemělo chybět ve slovníku žádného moderního nezletilého mluvky a které vám pančelka, co údajně furt píče ty stížnosti panu HOMOvi, asi vysvětlí jen stěží. Inu, dnes je to jednoduché. Promrdat totiž neznamená nic jiného než „mrdáním pozbýt“. Já vím, já vím, asi teď opět tápete nad významem toho škaredého slovesa „pozbýt“, ale o jeho vysvětlení si té tlusté a šosácké zamindrákované krávě bez obav řekněte, já bych vám nerad kazil charakter. A teď už nezbývá než si dnešní lekci názorně demonstrovat v roztomilém textu. *** Vždycky jsem si myslel, že když chce někdo natočit film do nějaké aspoň trochu seriózní distribuce, a ne pro vypálení na frysbí k nedělní příloze Blesku nebo jako videoodpad na Tytrubko, musí nejprve najít někoho, kdo mu na něj dá peníze. Za tím pak naběhne a povykládá mu, jak je zručný režisér, jak má úžasný scénář a jak se to veledílo tutově vrátí zpět i s nějakou tou smetanou. Domníval jsem se také, že náš milý americký producent vesměs bývá protřelý židák, který chce, aby se mu nalichvená investice vrátila, nedá se jen tak oblafnout a není žádný mongoloid, co splachuje americké prezidenty do hajzlu, aby si krysy v kanálech měly z čeho vystýlat hnízda. Tohle ovšem vypadalo, jako by se nějaký neumětelský manták rozhodl parazitovat na poměrně osvědčeném trejdmárku, pročež složil před Mošeho hromadu zatuchlých, nevzhledných hoven a nasliboval, že z toho uplácá Táčmahál. Nepřekvapivě pak není výsledkem nic jiného než nevzhledná a veleotravná kupa hoven, akorát s hnusně rozplizlou hnědou věžičkou na vrcholu. Strašlivá, nudná a debilní psychoslátanina, navíc osazená odpornou neherečkou z jedničky, kterou by dozajista v realitě odmítl „romanticky vyprcat“ i ten nejslizčí a nejzoufalejší úchyl pod sluncem a rovnou by se jí na ten hrob místo plivání vysral. Sekunduje ji neméně nadaná a odpudivá tlupa obličejových obrn, poháněna scénářem natolik pičoidním, že jeho autorem musel být někdo, kdo natuty alespoň jednou čornul v Librexu Freudovy Úvahy o sexuální teorii, načež očichal tiráž a vyměnil je v antikvariátu za Toluen. Opravdu nechápu tu zaoceánskou lhostejnost a neempatii! Vždyť v Evropě přece teď trpí nehumánním zacházením tolik ubohých migrantů a oni raději promrdají pár mega na takovou zbytečnou sračku, místo aby jim pořídili lepší výbušniny a účinnější palebnou sílu k pořádnému masakru i v Berlíně, po němž by nám sem ta populistická tlustá pizda Endží konečně přestala ty parazity pod politickým nátlakem tahat. Abych i já angažovaně demonstroval svůj postoj, pořídil jsem si inkontinenční pleny s francouzskou vlajkou na prdeli. ()

ricci.s

Tak bohužiaľ, veľké sklamanie, možno aj najväčšie v tomto roku. Biedna variácia na "The Brave One". Hlavná hrdinka z jednotky trpí depkami, vkuse si predstavuje, ako by zniesla zo sveta každého, kto na ňu len pozrie (čiže otravné predstavy plus otravné flashbacky v prvej polovici), ale napokon tú možnosť dostane, keď zavraždia jej kamarátku. A tak sa rozhodne pomstiť všetkým hajzlíkom. Síce sa na ňu dobre pozerá, ale to je tak asi všetko. Oproti prvej časti tu totiž nie je možné nejako s ňou súcitiť, práve naopak. Takže som sa spoliehal aspoň na to, že film bude stáť na kvalitnom gore. Ale dve krvavé scénky to žiaľ z biedy nevytiahnu (chválim vlastne len kastráciu, tá bola dobrá). Dal by som aj tri hviezdy, lebo nakrútené to bolo v poriadku, avšak oproti prvým dvom častiam je to tak kvalitatívny zošup nadol, že nemám problém nazvať túto trojku prepadákom. Celkovo mi to totiž viac liezlo na nervy ako bavilo. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • To, co často prožívá hlavní postava (představy vražd), je označováno jako denní snění, což je psychologický termín popisující představy a fantazie ve bdělém stavu v reálném prostředí a čase. (TwilightAC)