SoolenJV

Drsná, brutální, hoooodně krvavá, černohumorná a nespoutaná. To je zombie-komedie Petera Jacksona, ve které dokazuje, že do čeho se pustí, to dotáhne do úplného konce, ať si o něm lidé myslí, co chtějí. ()

stOKYi

Toľko zvrátenosti a nechutnosti sa len tak nevidí. V tomto ohľade je Peter Jackson asi jednotka. Vo filme bolo použité naozaj veľké kvantum kečupu a kreativita v prejavovaní nechutností je asi Jacksonovou devíziou. Na niektorých nechutnostiach som sa aj pobavil, ale musím nahlas skonštatovať že má naozaj morbídny a čudný zmysel pre humor, čo určite nesadne veľa ľuďom a ja nie som výnimka. Rozmýšľal som medzi 2 a 3 ale za tú kreativitu a za občasný morbídny vtip ktorý sadol aj mne ako riť na šerbeľ dávam 3. Posledný boj bol v tomto ohľade naozaj vtipný, ale zase, len pre niekoho. ()

Mol

Nejlepší z béčkovejch filmů o zombie a příšerách. Kam se hrabou filmy jako Smrtelné Zlo, Noc Oživlých Mrtvol, Dům nebo Monster Squad. Tohle je fakt klasa. ()

schutze.san

Večer jsem se uvelebil do postele a pustil si film na projektoru a od první chvíle mě film usadil. Hodně hektolitrů krve, šílených postav, herci přehrávají, všude všemožní zombíci, vztah hrdina - zombie máma. Na tomhle filmu je toho hodně vyjímečného co prostě jinde nenajdete. I když v celém filmu se to hemží hnusárnami atd tak je hodně vtipný díky absurditám (hlavní hrdina chodí po parku s kočárkem a v něm je zombie dítě, zombie s květináčem místo hlavy, zombíci kteří jsou přivázáni kolem stolu a dostávaj jídlo. Celé je to navíc v retro looku - noční venkovní scény mají hodně přesvícený "měsíc" a to jenom přihrává atmosféře! Po shlédnutí jsem si říkal UFF CO TO BYLO Surprised a hned mi bylo jasný že vzhledem k stáří filmu je nejspíš dosud nepřekonaný a stane se legendou. Překvapuje mě, že jsem o tom neslyšel! Natočil to Peter Jackson a překvapuje mě že mu studio odvážně dalo režii k filmu jako je pán prstenů. VIVAT ZOMBIES!! ()

DannyJ

Tahleta kultovní záležitost je prostě geniálně brutální prdel! Už ze začátku filmu je tam dost brutalit ale to co se děje na konci nemá obdoby! Celej film je megaprdel ale moje top 3 scény z filmu jsou: 3. místo - oběd s Norou Mathesonovou a jejím mužem, 2. místo - celkově všechny scény ve kterejch se vyskytujou "zombie orgány", 1. místo - procházka s dítětem na hřiště! ()

StanislachKo

Tak toto bola brutálna, ale brutálna jazda! Timothy je celý film tak roztomilo roztržitý - tedy až do scény s kosačkou, to už ue iný king, pán farár, ktorý nakopáva zombícke prdele "ve jménu boha", hromada krv a 10 hromád toho najlepšieho hororovo-komediálneho nadhľadu, za ktorý si vážim Jacksona viac ako za jeho partu pošahancov, čo len chodia. A ešte tá retro atmosféra typu 80´s... Neskutočne som sa bavil, Riami môže doma plakať, lebo je ešte jeden rejžo, ktorý sa vyberá touto cestou... A valcuje všetko, čo mu príde do cesty! ()

Decker

Magorina, nechutnost, zvracenost, odpudivost, uchylnost, ale taky vynikajici parodie na horory a neskutecna sranda. Zaverecna pulhodka je opravdu pro silne zaludky (samozrejme ze ne, tedy pokud vam nevadi miliony litru kecupu :-)). ()

Copacabana

Takúto blbosť že niekoho napadlo natočiť. Nebolo to nič preborné, dávam 2 za to, že boli scény ktoré ma pobavili a tiež aj také, ktoré ma dokázali znechutiť. Zároveň nechcem túto formu zvráteného humoru ako spôsob umeleckého vyjadrenia celkom zatratiť. Moje čakanie na koniec filmu vyplnilo tiež inovatívne využitie záhradných pomôcok konkrétne kosačky a záhradného trpaslíka. ()

SniperG1

To byl nápad si v klídečku udělat svačinku a koukat na tenhle snímek :) Neskutečná jatka, dokonale poddaný humor a efekty za které by se snad ani dnes nemuseli stydět :D 90% ()

Motinski

Festival gore záležitosti ktorý nebude každému po chuti, no ja som sa bavil kráľovský. Aspoň teda väčšinu filmu. Nie každy vtip je dokonalý, občas sa ide cez únosnu hranicu a postava Lionela mi postupne začínala vadiť. Asi aj záleží kedy si film pustíte, ja som ho pozrel v Halloweensky večer a učel to splnilo. Páčila sa mi živelná kamera, nasvietenie nočných scén a hlavne množstvo nápadov pri jatkach. Braindead má humor, krv, originalitu, bizarné mrtvolné výjavy a scénu s kosačkou. Verte mi, lepšiu paródiu na zombie horory nenájdete. Stále nemôžem uveriť že toto natočil ten istý človek čo stvoril filmového Tolkiena. ()

A.L.E.S.

Nebojím se napsat, že PETER JACKSON MAGOR!! Ale třeba je na to pyšný. Já jsem zase pyšný na to, že jsem se dokázal dívat na tahle jatka, aniž bych přišel k šílenství. Trochu mi připadalo, že to paroduje sám sebe, což se nakonec i potvrdilo. Hlavní hrdina, utlačován svou despotickou matkou, navíc kousnutou jakousi krysí opicí, která byla ztvárněna pro mě více než skvěle, o něhož bojuje krásná dívka se špatnou angličtinou. V některých situacích jsem se hodně nasmál, nebylo to však kvůli té absurditě, ale přece jen situace, kdy syn lepí matce odlepenou kůži na tváři, mě pobavila. A to byl jen začátek. Dále je tady nebožák, který se pral o svůj hrudní koš, závěrečný švédský stůl v domě hlavního hrdiny nebo když se to malé škvrně objevilo v hlavně její kamarádky. Zkrátka dokonalá pastva pro zvrácenost, sadismus a nakonec vlastně i kanibalismus, které se během filmu prohlubovaly čím dál víc. A jak se zdá, bylo zde prolito víc krve než ve všech Re-Animátorech najednou. Podobný řetězec má i Úsvit mrtvých. Jeden pokouše druhého a už se to přenáší nejmíň geometrickou řadou. Nic nebrání tomu, abych tomuhle zvěrstvu nenasázel plné hodnocení. Co však ale můžu říct najisto, bizarnější herce, a jejich role tím víc, jsem viděl opravdu málokde. Děj se také odehrává jinak, než bych si představoval a konec přišel trochu dřív, než bych čekal. Znamená to tedy, že jsem se u těchto krvavých orgií, kdy fantazie je nekonečnější než v Nekonečném příběhu, výborně bavil a pokud člověk má silný žaludek, v klidu si tuto lahůdku ve stylu 60. let vychutná. Přijdete také na to, že zahradní sekačka na trávu má i jiné využití. A kdo to neviděl aspoň jednou, je u mě srab! :-P ()

LordSnape

Rozhodně lepší i ujetější než Bad Taste, ale i přesto se jedná jen o nastavovaná jatka s pár dobrými scénami, jako sekání zombie sekačkou na trávu nebo mixování končetin v kuchyňském mixéru. ()