Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

Cement73

Dvojka je iná. Dvojka je temnejšia. V dvojke padá na Stredozem tieň Sarumana a Saurona. Z dvojky na nás padá beznádej. Uprostred tej beznádeje poteší scéna prichádzajúcej jednotky elfov do pevnosti Helmového žlebu. No a odkrývame ako vyzerajú enti. Jackson sa tiež vyhral ukazujúc rozdiel medzi skřetami s železného pasu a klasickými z Mordoru. A proces "výroby" skřetov... fantastické. ()

gumolit

Druhý diel Pána prsteňov mal ťažkú úlohu.Bol prostredným dielom trilógie a vlastne nemal žiadny začiatok a ani koniec a ako samostatný film by neobstál.Znalosť prvého dielu je nezbytnosťou.Ale napriek tomu je tu lepšia atmosféra,tempo,prekreslenie rozných nových postáv,vývoj príbehu a vizualne perly viacej ako v predchádzajúcom diele.Veľkolepým vyvrcholením je bitka pri Helmovej diere skoro polhodinový súboj, kde sledujeme tisíc Sarumanových netvorov,ktorý sa snažia dobiť nedobytnú pevnosť,ktorú chránia ľudia pod vedením Aragorna,Gimliho a Legolasa.V knihe síce zaberá asi tucet strán,ale Jackson ju predviedol ako vrchol snímku v neprekonateľnú fantastickú bitku proti mnohonásobnej presile.Jackson pridal síce do filmu trochu viac romantiky,ale to nevadí.Samozrejme nesmieme zabudnúť na Gluma ktorého vlastne celý film ľutujete a vlastne ani neviete či je dobrý alebo zlý a jeho schizofrenické dialogy patria k tým lepším.Dve veže sú skoro také isté ako ich predchodca,skvelý film,ktorý si nesmie nechať ujsť žiadny fanúšik fantasy filmov ako ja.Odporúčam aj predlženú verziu,ktorá vysvetlí veľa vecí.ktoré ste v kinoverzie nevideli. ()

Yardie

Tuhle trilogii mám rád, viděl jsem ji několikrát. Tento díl se mi líbí více než první. Je zde dost bitev, které jsou neskutečně dobře propracované a udělané, mají tempo a drive. Příběh je opět natočen velice poutavě a v podstatě se pořád něco děje a nedá se odtrhnout. Této trilogii se v podstatě nedá nic vytknout. Paráda! Howgh! ()

Oyer

Neříkám, že nemám rád tento typ filmů - akční, fantasy... Ale toto je převážně jedna dlouhá nuda... Pouze efekty nejsou špatné. Absolutně jsem postrádal napětí. ()

Ollie235

Jeden ze skutečně mála tříhodinových filmů, u kterého nepotřebuji sledovat hodinky v očekávání brzkého konce. Velkolepá strhující podívaná, která neztrácí spád, nabízí opět spoustu úžasných postav, příšer i osudů. Jackson podruhé ukázal, že Tolkienovo dílo je sice geniální samo o sobě, ale bez režie dalšího génia by takový film nevznikl. Aby těch pochavl nebylo málo, pozastavím se i u třetího do pranice - Howarda Shorea. Jeho hudba posunula film (a nejen tento) zase o krok výš a výrazně napomáhá nezapomenutelnému zážitku. Pro mě nejsilnější díl trilogie, především díky bitvě o Helmův Žleb, při jejíž sledování jsem měl k blaženému slintání sakra blízko. Rozhodně jeden z filmů, který se musí vidět. ()

Movie Gourmet

Dvě věže jsou stejným fenoménem jako Společenstvo prstenu, ale termná stránka zde začáná nabírat na síle. Děj je rozdělen a sledujeme v různé chvíle pouť různých postav zvlášť. Prim zde hraje postava Gluma v podání skvělého Andyho Serkise. Děj se točí hlavně kolem krále Theodena, pána Rohirů z Jízdmarky, který byl díky Grímovi Červivci celá léta v Sarumanově magickém sevření a chátral víc a víc. Závěrečná bitva o Helmův žleb je možná největší a nejpůsobivější bitvou v dějinách filmu. Verdikt: 5* a 100 %. ()

TwoFace

— One Ring to rule them all. — Filmová trilogie Pán prstenů od Petera Jacksona je dokonalou a epickou adaptací knih, o kterých se říkalo, že jsou nezfilmovatelné. Středozemě je ze stránek knih na filmové plátno přenesena naprosto dokonale. Vše, ať už jde o vizuál, výpravu, krásnou a epickou hudbu, nebo perfektní herecké obsazení, je v těchto filmech naprosto dokonalé. Jde o nadčasové dílo, jedny z nejlepších filmů v historii, které by měl každý vidět a jejichž literární předlohu by si měl každý alespoň jednou za život přečíst. Co ještě o této legendární Oscary ověnčené filmové trilogii napsat, co už nebylo tisíckrát napsané předtím? Co víc ještě psát o slavných knihách, které jsou jedny z nejlepších na světě, které zrodily moderní fantasy a jejich nezapomenutelném příběhu, který se odehrává v jednom z nejpropracovanějších fiktivních světů, který byl kdy stvořen? Když se do Tolkienova světa zamilujete, je to zkrátka láska na celý život. ()

Zhigi

Bitva v Helmově žlebu je rozhodně nejlepší scéna z celé trilogie, překonává i větší bitvy z Návratu krále. Glum je udělaný skvěle. 99% ()

nany2121

Je to rozprávka, ktorá sa hrá na niečo viacej !! Podľa toho budem aj hodnotiť. Film, či kniha sa volá Pán prsteňov, ale prsteň sa tu viac menej ani nerieši. Pokiaľ by z času na čas neukázali Froda, ktorý sa väčšinu času tvári, ako keby frčal na tvrdých drogách, tak ani neviem, že tam ten prsteň je :D V každej rozprávke musí vyhrať dobro, ale až takto okato?? Ozaj niekoľko desaťtisícovú armádu porazí jeden škriatok, elf a človek??? Počas celej rozprávky na nás číha americké klišé či hrdinstvo na každom rohu, len problém je v tom, že u mňa nevyvolalo tie správne emócie!!! Film je pre mňa miernym sklamaním ! Jeho vysoké hodnotenie je pre mňa záhadou, ale skôr by som zásluhy za to neuveriteľné číslo v hodnotení pripísal deťom a búúúmu okolo knihy a filmu ! ()

laepus

Musím hodncení zmaximálnit - film je skvělý a byla by chyba nedat mu plné hodnocení. Lokace jsou tady nejkrásnější ze všech tří dílů - je to prostě nejlepší reklama na Nový Zéland, jaká kdy byla natočena. A nejvíc ze všeho mě vždycky dostává Glumova píseň od Emiliany Torrini, což je podle mě nejlepší ze třech prstenovských skladeb. Objevuje se zde naplno Glum, je tady Helmův žleb, krásný Rohan s Bradem Dourifem a hlavně pochod entů. ()

filipvrbik

Dvě věží začínají dechberoucí scénou s Gandalfem a Balrogem a pak.............pak to ještě graduje, nezaslouženě pouze dva oscary viděno 35x viděno v kině 100% ()

H4ku11

Takto málo mi ku šťastiu stačí. Bitka o Helmov žľab patri k tomu najlepšiemu filmovému umeniu, ktoré som kedy videl. Gandalf: Theoden king stands alone. Eomer: Not alone. Rohirrim! [Rohirrim gather behind him] Theoden: Eomer! Eomer: TO THE KING!!! ()

aLPaC

Jsem asi jeden z mála, ale mě se více líbily Dvě Věže než Společenstvo. Jednak z důvodu velké bitvy o Helmův Žleb, která je prostě fantastická a dále pak díky postavě Gluma alias Smiegela. Tu jsem si skutečně nesmírně oblíbil, jeho (jejich) rozpolcenost, výživnou charakterovou pestrost i jeho skvělý dabing. Závěrečný monolog je pak prostě excelentní. Frodo začíná více šílet, jednoznačné plus jsou i stromový enti a tak bych mohl pokračovat. Tento díl je prostě všeobecně akčnější a živější. Uvidím, až dám Společenstvu druhou šanci jestli změním názor. Četl jsem, že hodně uživatelů si film získal až vícerým shlédnutím tak uvidím. Ale Dvě Věže jsou prostě jedním slovem skvělé. ()

KM Phoenix

Po opětovném zhlédnutí musím jít s hodnocením těžce dolů. Ústřední bitva o Helm´s Deep je naprosto katastrofální, že ji předčí jenom bitva o Winterfell z poslední série Game of Thrones. Pominu design opevnění, kdybych se rozepisoval o jeho nelogičnostech tak by to zabralo na celý článek. Herecké výkony jsou místama taky dost pofidérní ať už jde o tragické pronášení replik Legolasem či "bolí mne zuby, nemáte někdo ibalgin" výrazem Aragorna až po výraz "už mě někdo dobijte" u Froda. Je to velká škoda, vzhledem k tomu, že v knize je bitva relativně odbytá, tak to dávalo spoustu prostoru pro to se utrhnout a pohrát si s tím. To se možná stalo, ale ne v tom dobrém slova smyslu. Další dějová linie je chvílemi až úmorná a zachraňují ji pouze Sméagol a Faramir, který klidně mohl dostat i víc prostoru. ()

Renfield

Společenstvo se rozešlo, pro Petera Jacksona nastává nelehký úkol, dát veškerému dění stejný náboj. Úplně se to nepovedlo, přesto mám pocit, že to vzhledem k předloze o moc lépe nešlo. Dvě věže jsou důstojným středobodem a fungují, minimálně co se vlastně ústředních hrdinů z Rohanu týče. Pokud se děj točí kolem nich, je to slušné, jinde už to občas pokulhává, nejvíce snad u Froda. S názorem, že je celý příběh prodlouženou přípravou na bitvu, musím souhlasit. Naštěstí právě ona je natolik fantastická, že se na těch několik nudnějších chvilek z předchozího dění dá zapomenout. Nebo téměř zapomenout, přesto napravuje co může. U Helmova žlebu zase fungují výborně natočené a sestříhané souboje, ale i taková "maličkost", jakou jsou dialogy, či vtipné "hrdinské monology". Kamera a hudba jsou sice stále na vysoké úrovni, ale už je to všechno tak trochu dokolečka, oproti výborné jedničce nic nového. Navíc, i mnou oblíbení Nazgûlové jsou tu poloviční, bez koní jakoby se všechna temnota vytratila. Ono celkově ty výborné až hororové pasáže Dvou věžím chybí, což je vzhledem k tématu poněkud překvapivé. 70% ()

Tomyš

Oproti knize je tento film postaven na jedné velké bitvě, super skvěle natočené a působivé, tudíž kouzlo prvního dílu se lehce vytrácí, ale beztak je to cool. ()

masiko

Krásná bitva, ještě krásnější konec, ale tohle rozdělení na 3 dějové linie stálo za nic i v knížce. Tady to sice není tak hrozné, ale z trilogie je právě tento díl nejhorší. Ale pod 5* jít stejně nemohu, dejme tomu, že tohle je "jen" 98% :) ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)