Snímek "12 hrdinů" se odehrává v trýznivých dnech, které následovaly po událostech 11. září 2001. Americká speciální jednotka vedená kapitánem Mitchem Nelsonem (Hemsworth) je vybrána, aby byla jako první poslána do Afghánistánu na velice nebezpečnou misi. Musí zde v drsných horách přesvědčit generála Severní Aliance Dostuma, aby se k nim připojil v boji proti společnému nepříteli: Talibánu a jejich spojencům z Al-Káidy. Kromě překonání vzájemné nedůvěry a obrovských kulturních rozdílů musí Američané – zvyklí na moderní způsob boje – přijmout prastarou strategii válčení na koních. Navzdory této rozpačité alianci musí noví spojenci čelit drtivé převaze – nelítostnému nepříteli, který nebere zajatce. (HBO Europe)

Inozuka

12 Strong není bůhvíjaká pecka, ale sbírá body svou "civilností". Tou mám na mysli poměrně střízlivě a uvěřitelně pojatý úkol týmu speciálu, který spočívá v navádění strategických bombardérů a vzdušná podpora afgánských opozičních skupin. Tahle civilnost bohužel končí naivně "dětským" nasnímáním a režírováním bojových scén. Což je škoda, protože celý film to posouvá do říše lidových bájí a pověstí. ()

alldo.raine

Velký potenciál, ale bohužel taky poměrně slušná tahanice, kde vás moc nebudou brát aní akční scény. I tak prostě mám rád tyto patosy, vlastenecké řeči, klišé. Navíc to, co přežili, je nad mé chápání a neztratili by se ve hře z filmu Intacto. BTW na konci na té fotce, taky Vám tam chybí ten černoch?:) ()

Shitonit

Oči zabijáka by se to mohlo jmenovat.. Akce vcelku nonstop, dívat se na to dá, na koních proti tankům je taky uvěřitelný, ja to takový hezky postaru na pohodu natočený, jako dost dobrá jednohubka na téma USA versus Afghánistán. Koukatelný to je, zvláštní hloubku v tom nehledat. Viděno omylem dvakrát, po třetí už to asi nemusím. ()

Equilita

12 Strong je ďalší z filmov, na ktorý mám trochu rozporuplný názor. Na jednej strane sa jedná o film, ktorý má veľký potenciál, Hemswortha, afgánskeho vodcu s družinou pripravených aj o polnoci vysadnúť na kone a ísť zmastiť Taliban, akciu, sem tam klasický americký vtípek, jednoducho má dobrý príbeh, z ktorého by sa dal vytrieskať veľmi pôsobivý film, ale na druhej strane tomu niečo výrazne chýbalo. Každopádne som si to užila, aj keď nie až tak, ako niektoré iné vojnové snímky, ale určite to nebola strata času. Kone sú fakt dokonalé stvorenia. Dovezú ťa kamkoľvek, kľudne aj na vlastnú a tvoju smrť.. a neboja sa amerických bômb. ()

Arikova

Moderní válečný film s náznakem humoru. Nejvíce mě rozesmálo, jak mají herci krásný účes, který drží i přes všechno, co se tam děje, jak se válčí, bomabarduje a jezdí na koni. A pořád vypadají krásně. Americký karamel z plátna stékal... ()

Najt

Nevím proč tak malý hodnocení, ale mě tohle bavilo. Byla to dobrý jízda s dobrým finále. Thor mi tam ani moc nevadil, sice to pořád bude Thor, ale i jako kapitán, táhnoucí na sebevražednou misi mezi talibánce, se osvědčil. Jo, bylo to trochu přitažený za vlasy, ale filmy se nedělají, aby přesně vyobrazily reálnou skutečnost, ale aby pobavily, pokud tohle nedokážete pochopit, tak na ně nekoukejte a koukejte na dokumenty, tam vám řeknou, jak to opravdu bylo. Slušný 4* ()

kiros179

Válečné drama, které nudí - nevím jestli je toto přesně ono, co chtěli tvůrci nabídnout. Bohužel, vzhledem k obsazení, je to promarněná šance. Nemám nic proti válečnému filmu, který je o něčem jiném než o jedné přestřelce na druhé, ale musí to být zajímavé. Bohužel takových chvilek se v tomto filmu najde málo. 40% ()

ervina

Ta ukázka hrdinství a vlastenectví, to umějí jen amíci. A ty krásný digitální výbuchy. Nedokoukala jsem. ()

george82

Válečné filmy podle skutečných událostí miluju. Tady to bylo o něco málo slabší, než jindy, ale stále super. ()

Mkartaylas56

12 strong podle mě není špatný válečný film, to určitě ne, ale pár věcí mi zde celkem chybělo. Hlavně je zde skoro úplná absence emocí a to hlavně kvůli tomu, že postavy zkrátka nebyly dostatečně prokresleny a tudíž jsem si k nim bohužel nevytvořil větší vztah. No a bez tohoto spojení s postavami se ty emoce zkrátka zažít nedají. Zároveň bych chtěl zmínit finální akční scénu. Tu, co byla natočena jakoby v Rambo stylu, protože tady ačkoliv se to pravděpodobně doopravdy stalo, tak mi připadala už moc přitažená za vlasy. Doufám tedy, že se tato scéna netočila pouze na efekt, protože to by mě moc nepotěšilo. Jinak ale zbytek akce dobrý, koukat se na to taky v pohodě dalo a i přes tyto mínusy budu nakonec hodnotit čtyřmi hvězdami. 65% ()

chesterko

Polovicu filmu som počúval nikam vedúce dialógy a druhú sledoval chaoticky zmanažovanú akože akciu. Absolútne nič, pre čo by som bol spokojný. Vojnový film, lebo tam bolo pár chlapcov v uniforme a vystrelených milión zblúdelých guliek ako inak od nepriateľa. PENA * ()

Zam

Tenhle film je víc akční než válečný, některý scény až neuvěřitelný, co se dá přežít. Ještě jsem neviděl Amíky na koních proti T-72 navíc s obrácenou kšiltovkou na hlavě místo kevlarový helmy. Jestli to opravdu tak bylo, tak smekám... Jako válečnej akčák se mi to ve finále líbilo, včetně konce... ()

johnsnow

Dobrý filmík. realisticky podaný, s dobrou akciou, známymi hercami, no proste spokojnosť akurát prvá hodinka je bez akcie a kus nudnejšia, potom to naberie grády. za silné 4* ()

PlysovyMacko

Dvanast symposov sa spoji s domacimi a postupne dobija uzemie. Je tu vela vybuchov a strielaciek. Vojna je peklo a odmietanie vzdelania dievcatam je ostudne. Tazko sa mi veri, ze tito krovaci co jazdia na konoch a ziju v jaskyniach zorganizovali utok na najmocnejsiu krajinu sveta a uplne usli radaru tajnych sluzieb. Ale sluzbu a odvahu vojakov si vazim. ()