Nejvíc jsem se zasmál, když učitel Bárta (Tadeáš Tobiska) ukazoval kpt. Mrázovi (Stanislav Majer), že aféra se stážistkou Magdou Trávníčkovou (Kateřina Klausová) stojí za to :))) Hrozný je výkon policejního prezidenta Jiřího Štrébla, něco tak toporného jsem dlouho neviděl. Odhalování pachatelů dostalo na prdel, když nám je na konci druhé řady ukázali, zvláště když podle komentářů (vždy na ČSFD) lze usuzovat, že všichni kromě mě dávno dopředu vědí, kdo je pachatel.. Seděla mi hudba, vyloženě bavil dr. Aleš Kuželík v podání skvělého Michala Isteníka. Rutina, ale pořád mi to za tři večery stojí.(18.5.2019)

• Rada

Je velká škoda, že zajímavé téma tvůrci nedokázali profesionálně zpracovat, výsledkem je, že místo kvalitní kriminálky divák vidí slátaninu s mizernými hereckými výkony. Klára Melíšková podala ubohý výkon, její stejná mimika, ať mluví o počasí nebo o vraždě, tón hlasu, kdy je schopná pouze zvýšit nepatrně hlas bez jakéhokoliv zabarvení, vypovídá o neschopnosti této herečky a následně o neschopnosti jinak dobrého režiséra. Za mě, totální ztráta času.(13.5.2019)

Na další část z této krimi série České televize jsem se moc těšil. Vždy jsem se velmi bavil, protože dosud to opravdu stálo za to. Zejména po minulém Vodníkovi jsem byl zvědavý na další případ. Tentokrát však nedosahuje tak výjimečných kvalit. Rozjezd je hodně pozvolný, teprve ve druhé části se dostáváme k jádru příběhu, ale to již divák poznává pachatele, i když si zatím musí domýšlet jeho motiv. V závěru mi opět něco uniklo, nebo snad chybělo. Další silně nadprůměrné dílo.(12.5.2019)

Hřebejk se musel definitivně zbláznit... Udělal ze sebe prvotřídního režisérského patlala, protože takhle v posledním díle zmrvit tak skvělerozjetou kriminálku...panečku, to se hned tak nevidí! První dva díly slibovaly nejlepší příběh série - napínavá kriminálka, zajímavý příběh, vtipné hlášky - až by si člověk řekl, že tohle prostě nejde zkazit. Ale jde:) Třetí díl byl jak od nějakého amatérského filmařského teamu, kterému dali roztočený materiál a s poplácáním po zádech popřáli hodně štěstí při dokončení výsledného materiálu... Nuda, trapnost, nelogičnost a otřesný závěr - všechno co první 2 díly fungovalo je úplně pryč, policisté se chovají nelogicky (hloupě a trapně), záporáci najednou ztratí mušku / získají až nadpřirozené schopnosti...a tak by se dalo pokračovat dál a dál. Zkažený seriál, zkažený detektivní zážitek - takto jsem se teda s touhle povedenou skupinkou vyšetřovatelů z Olmíku rozloučit nechtěl:((13.5.2019)

Líbilo se mi to, byly tam svižné dialogy a jedna z obětí by náš soused, takže jsme měli i o domácí soukromou atrakci postaráno. Výhradu mám ale k závěru, ten mi přišel tedy velice odbitý - celou dobu se vše táhlo i opakovalo, čas byl málem bezbřehý - a na rozuzlení si pak nechali ubohé dvě minutky...(13.5.2019)

• - Když procházejí policisté kamerový záznam, na kterém byla zachycena vražda Karla Sedláka (Václav Hanzl), je na něm zřetelně vidět rok pořízení záznamu 2018. Děj se přitom odehrává v roce 2016. (akvidzerp)

• - Seriál se natáčel převážně v Olomouci, ale byt dr. Kuželíka (Michal Isteník) jsou ve skutečnosti budovy PřF UK v Praze na Albertově. (rakovnik)