Epizody(3)

Tým detektivů pod vedením Marie Výrové má nový případ – vraždu muže, kterého nejdříve někdo postřelil kuší a ihned poté několikrát přejel jeho vlastním vozem. Vyšetřování detektivy zavede do prostředí exkluzivního lukostřeleckého klubu, jehož členy jsou dnes bývalí vysokoškolští spolužáci – ambiciózní náměstek primátora, který řeší rozvodovou situaci, uznávaný chirurg, který udržuje vztah s prostitutkou, existenčně zajištěný rentiér, a kontroverzní podnikatel. Situace nabere dramatický obrat, když vyšetřovatelé i potenciální oběti pochopí, že kdosi systematicky usiluje o jejich životy… Východiskem závěrečné detektivní minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější trojice se opět stala předloha Michala Sýkory, kterou pro televizní obrazovku adaptoval scenárista Petr Jarchovský. (Česká televize)

Tosim

ZÁVIST NENÍ ZLÁ. ZLÁ JE NEPŘEJÍCNOST. Fakt věčná škoda toho posledního půl dílu, kdy šla logika jinou cestou než vyprávění a nadsázky bylo až příliš. A jakési "povinné" obsazení Voříškové a Krobota působilo dost nuceně. Do té doby to bylo svěží, moderní a aktuální krimidrama, v němž jsem ocenil normální poldy, kteří dělají i chyby. PS taky bych si Sýkorovu předlohu rád přečetl (bude jistě ve všem hutnější), ale netvrdilo se stále, že Živé terče jsou první a poslední díl, který vznikne přímo podle Sýkorova scénáře a ne předlohy?? ()

Gilmour93

Solidní náběh s odhodlaným mstiTellem, špičkováním Mráze s nadřízenou a možností poukázat na dlouhodobý přátelský vztah peněz a spravedlnosti se v posledním díle přetvořil do fraškovité beztvaré hmoty, z které kapalo dramaturgické lajdáctví a já na tu nekonzistenci čuměl jak otec vyšetřovatelky Marie. Při scéně s parasailingem už jen scházela Magneho ústřední melodie z Fantomase.. ()

Enšpígl

Start byl skvělý, hodně mě to zaujalo a čekal jsem jakým směrem se případ vyvíjet, ovšem postupně ztrácel na zajímavosti a závěr považuji za scénaristický teroristický útok na diváka. Legrační je, že pokud jde o pane Hřebejka je prakticky jedno jak to dopadně na ČT má zřejmě doživotní smlouvu, co by jiní dali alespoň za jednu šanci. Tohle mě prostě nepřestane srát. ()

Isherwood

Dát dokupy takhle komplikovanou pomstu, je docela slušný oser. Zvlášť, když si k tomu vyberete neortodoxní nástroje a vymyslíte si ještě složitější schéma. Naštěstí u olomoucké kriminálky pracují retardi, takže toho stihnete vykosit víc, než jste možná sami doufali. První dva díly jsou průměrná žánrová standardka, které moc nejde práce s napětím, a postavy jsou spíše takové roztomilé karikatury (kde svoje zadání pochopil akorát výtečný Michal Isteník) kteří se ve vyhrocené situaci spíše trapně plácají, než aby opravdu něco řešili. Hřebejk ze sebe sype rutinu, která za každou cenu potřebuje zabít tři nedělní večery, přičemž jej sráží Jarchovského scénář, který závěrečnou epizodu zvrtne do čistého pekla tvůrčí lenosti, kdy se banality mísí s nonsensy. Závěr už vše jenom korunuje. To není prostor pro diváckou fantazii, to je břídilství. ()

Tom_Lachtan

Upřímně, kdyby tohle nebyla poslední série, spadající pod Detektivy od Nejsvětější trojice, ale první, tak bych se na další asi nedíval. Naštěstí tu ale (pro mě) funguje nostalgie a především znalost postav, jinak jsem byl spíš zklamán, jelikož snad jedinou pozitivní věcí byl doktor Michala Isteníka a hudební linka při flashbacích, jinak vládne naprosté zklamání ohledně samotného vyšetřování, kdy jsou policisté degradování na polodementní statisty, kteří buďto hrají statické, humorné figurky (vedlejší postavy), nebo rovnou ignorují potenciálně kruciálního svědka, což je jasné divákovi během cca půl hodiny prvního dílu, jen aby ho mohli navštívit v poslední episodě a vyřešit případ. A když jsme u toho finále, tam jsem se regulerně rozesmál naprosté nepatřičnosti, která by blbě vypadala i u špionského filmu, natož u přízemní detektivky. 3 hvězdičky jen z nostalgie po minulých sériích. ()

• Když procházejí policisté kamerový záznam, na kterém byla zachycena vražda Karla Sedláka (Václav Hanzl), je na něm zřetelně vidět rok pořízení záznamu 2018. Děj se přitom odehrává v roce 2016. (akvidzerp)
  • Seriál se natáčel převážně v Olomouci, ale byt dr. Kuželíka (Michal Isteník) jsou ve skutečnosti budovy PřF UK v Praze na Albertově. (rakovnik)