Kdo by si to nepamatoval? Mám v živé paměti smutný výraz otce, když máti nekompromisně trvala na tom, že tuzemáky jdou do kanálu. Bylo to šílený a napínavý v reále tenkrát a stejně tak to bylo překvapivě i ve filmu teď! První díl výlučně zaměřený na pančování samotné a hlavní aktéry zločinu a vykreslení několika obětí člověka jednak nasral viz debilita hlavního viníka a taky dojal a emočně zasáhl osudem obětí a jejich blízkých. Druhý díl pak strhl výbornou gradací samotného vyšetřování a toho jak blízko byl totální průser, kdy se tekutá smrt mohla dostat do oběhu velkého nadnárodního řetězce. Z toho fakt mrazilo a vážně by mě zajímalo, zda to ukončení prohibice proběhlo bez koordinace s vyšetřovateli....to by bylo na žaloby daných ministrů. Suma sumárum nadprůměrné krimi drámo a jedno z nejlepších natočených podle skutečných událostí co jsem kdy viděl! A Vaculík skvělý výkon, lepší jsem u něj neviděl.(4.5.2018)

Česká televizní tvorba vystrkuje růžky a v krátkém sledu za sebou vypouští dva kvalitní počiny Metanol a Dukla 61. Metanol se zabývá tématem metanolové aféry, která před pěti lety ochromila Českou republiku, na svědomí měla desítky životů a zapříčinila prohibici. Poměrně ambiciozní projekt kladoucí si za cíl popsat průběh této aféry, jejíž strůjci nakonec vyfasovali dlouhé roky ve vězení. Ukázka české vyčůranosti a zároveň blbosti a touhy urvat si pro sebe alespoň pár korun, za kterou zaplatilo životem nemalý počet lidí v především sociálně slabších regionech a slabších vrstvách, kde konzumace levného alkoholu probíhá ve velkém. Po technické stránce solidně provedené, ale co film sráží je vyloženě béčkové herecké obsazení, které je opravdu znát. Jediný, kdo snese nějaké přísnější měřítko je Lukáš Vaculík, ale i tak hodně povedený český televizní projekt.(10.6.2018)

Tady není scénáři co vytknout, neb to celé bylo "napsáno životem" a smrtí. A ať už si o nadměrném pití myslíme, co chceme, chlast tady nezabíjí, zabijí lidi. Film vypráví spíše dokumentární formou a přiznávám, že první díl mě nijak zvlášť neoslovil, na čtvrtou hvězdu ale film nakonec hravě dosáhl hlavně díky 2. dílu a vyzrálému herectví Lukáše Vaculíka a jeho předání notesu a nakonec i značně emotivnímu závěru v soudní síni. .(4.5.2018)

Hodně slušnej kousek, zatím teda viděn jen 1.díl, ale je jasný, že si kvalitku udrží i v druhým. Bejvaly časy, kdy nám Brauník vozil nekolkovanej rum z Moravy, cca rok před tímhle skandálem. A byly to uplně ty stejný flašky. Takže z perdele klika. Na samotnou prohibici mám pak vzpomínku z Prahy, kdy nám zpěvák ze Supportů oznámil, že je v ČR prohibice :o). No a samotnej film je vostrej. Takovej náhled do hlav lidí, který za to můžou neboli kterých je to vina :o). Jeden obchoďák, kterýmu se nedařilo přišel s geniálním nápadem. Akorát, že začali umírat lidi, s čímž asi moc nepočítal... Vaculík parádní výkon. Těším se na 2. díl, kde se jistě objeví ostravská mafie..(26.4.2018)

Místy je sice až moc vidět, že za kamerou seděly ženy (spousta záběrů na děti, které najdou své mrtvé rodiče, atd), ale jinak fakt kvalitní tv film. Hlavně teda ta druhá vyšetřovací část je asi i na 5. Navíc takhle vidět událost, která zahýbala chodem republiky na několik měsíců...a zjistit, že to fakt celé vzniklo z takové blbosti a vychcanosti - docela z toho zase mrazí.(2.5.2018)

• - Natáčelo se také v prostorách, kde se měl metylalkohol míchat. Tedy v prostorách bývalé Opavie v Lepařově ulici. V areálu sídlí firma Fros, jejíž zaměstnanci se ve filmu objevili jako komparzisté. [Zdroj: Deník.cz] (Bioscop)

• - Spoiler: Některé části filmu byly dramatizovány, celkový základ událostí se ale vždy zakládá na pravdě. Například podle pravdy je část, ve které se Jaroslava Gawlasová (Veronika Freimanová) otráví alkoholem, který již v ten den zabil jejího manžela. Naopak dramatizovaná a smyšlená je scéna, kdy je zatčen Rudolf Fulín (David Máj) a křičí na svou manželku: „Počkej na mě! (hansel97)

• - Hlavního distributora si zahrál Lukáš Vaculík, přičemž ve skutečnosti se tato osoba jmenuje Jiří Vacula. Je tedy zajímavostí tato podoba jmen. (Jim008)