Nejdřív jsem se koukat nechtěl, protože tuzemské filmy o kauzách minulých let mi až na výjimky přišly hodně slabé. Ale přečetl jsem si pár dobrých recenzí a rozhodl se to zkusit (vypnout se to dá vždy, že) ... A nelitoval jsem. Opravdu dobře napsané, natočené a zahrané. Žádné wouw efekty, téměř žádná snaha šokovat za každou cenu a civilní pojetí. Precizně a poctivě odvyprávěný příběh o lidské blbosti a touze nadělat hodně peněz za málo práce. Nejdojemnější scéna pro mě byla návštěva u dědy v nemocnici, hodně silné ...(1.5.2018)

Skoro se mně chce říct, že je škoda, že se musí stát taková tragedie, abysme natočili dobrej krimi thriller. A to jako fakt. Jsou to sice dva díly, nicméně se to dá považovat za 3 hodinovou kriminálku, která je drsná, temná, nepříjemná a ze které vám nebude zrovna nejlíp. A nejhorší na tom všem je, když si uvědomíte, že za tím vším stál jeden buranskej debílek, kterej dostal skvělej nápad, přičemž info si našel někde na netu. A výsledkem mělo být to, že si na zahradu pořídí bazén. Tak jo, doufám, že tihle týpci dostanou za katrem pořádnou čočku, protože tahle kauza je teda pořádnej humáč. Před filmařema klobouk dolů, dobrá práce.(1.5.2018)

Velmi dobře natočené jak po režijní, tak herecké (jak známí, tak neznámí herci), ale i technické (dobrá kamera, hudba). Zvlášť ten herec, co hrál "Sýkoru" (majitele firmy na ostřikovací směsi) byl hodně nechutný. Jo a ještě jednu věc bych dodal: Spáčilová je kráva. Děkuji za pozornost a jdu si dát radši jenom pivo.(29.4.2018)

Metanol je sice prezentován jako dvojdílný televizní film, ve skutečnosti jde ale o fantasticky našlapanou tříhodinovou kriminálku, která tady dlouhé roky chyběla. Určitě bych ocenil případné nasazení do kin, kde by se ještě lépe dala ocenit tahle dokonalá filmařina, kterou u české produkce tolik postrádám. Naprosto ojedinělou práci se scénářem, který pregnantně ukazuje nejnižší lidské pudy, z nichž vás mrazí, skvěle doplňují herecké výkony. Excelují především Lukáš Vaculík a Martin Finger, ale ani méně známé tváře se neztratí, především David Máj naprosto přesvědčivě dokazuje, jak stačí málo, aby se pro peníze rozjelo vraždění nevinných obětí ve velkém. To vše s takřka autentickou přesností zachycuje až dokumentární kamera Pavla Berkoviče, který si zaslouží maxmální uznání. Režisérka Tereza Kopáčová si s náročnou látkou poradila fantasticky a natočila snímek, který naléhavě, ale nepateticky, varuje před pitím nejen neznámého alkoholu. Doufejme, že se podobně hrůzné události už nikdy nebudou opakovat.(29.4.2018)

Alkohol nad 20% už nepiji! Ještě štěstí, že miluji portské víno :-) (hodnocení 50%, zas taková pecka na 80% to nebyla!) Zajímalo by mne, jak to, že Vaculík vypadá ve svých 55 letech jako starý 80 letý dědek. A to je přitom abstinent, nechodí po zábavách a nepracuje manuálně v těžkém průmyslu. Prý ale kouří 50 cigaret denně... pak doporučuji na ten ksicht nějaký krém +55, protože v 60 letech už bude hrát jen pradědečky.(23.4.2018)

• - Hned ze začátku filmu, kdy se Malota (Lukáš Vaculík) seznamuje s Fulínem (David Máj) u výměny pneumatiky, se mu Malota představuje jako Karel Hofman. Poté nechá pozdravovat Sikoru od Maloty, tedy jeho pravého jména. O pár okamžiků později, když pozdrav vyřizuje, tak vysloví jeho celé jméno – Jiří Malota. To se ale nikdy nemohl dozvědět. (HolyKeeper)

• - Ve 14. minutě, když si Ruda Fulín (David Máj) vyhledává na Wikipedii informace o methanolu, zobrazí se mu jako jeden z vyhledávacích návrhů „Methanolová aféra“, která ale v té době ještě neexistovala. (Pepa_M13JP)

• - Spoiler: Některé části filmu byly dramatizovány, celkový základ událostí se ale vždy zakládá na pravdě. Například podle pravdy je část, ve které se Jaroslava Gawlasová (Veronika Freimanová) otráví alkoholem, který již v ten den zabil jejího manžela. Naopak dramatizovaná a smyšlená je scéna, kdy je zatčen Rudolf Fulín (David Máj) a křičí na svou manželku: „Počkej na mě! (hansel97)