Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Fox85

Další kvalittivní sešup a jasný kandidát na nejhorší film s X-Men univerza. Sophie neumí hrát, sorry jako. A scénář nemastný, neslaný ()

Wlck odpad!

Když se hlavní záporák jen tak objeví a nikdo vám ani neřekne, proč chce zničit lidstvo a co je zač; když kombinujete rakety, co se neumí pořádně vracet zpátky na zem a přitom si můžete pronajmout x-mení tryskáč; když se všechny postavy chovají tupě... tak to ani fAssBenderovo charisma nezachrání. ()

Jello Biafra

Výraz "únava materiálu" sa snáď nehodí k žiadnej inej sérii viacej než práve k tejto. Myslel som si že s nadmierou výborným Loganom (pravdepodobne najlepší X-menovský film) sa celá séria X-Men skončí. Tvorcom to však asi nestačí a potrebujú úspešný námet žmýkať až na doraz. Zápletka tohto dielu sa odohráva v roku 1992 a točí sa okolo mladej Jean Grey, ktorá pri jednej záchrannej akcii vo vesmíre získa nové schopnosti, ktoré však často nedokáže ovládať a stáva sa živou zbraňou hromadného ničenia. Popritom si na jej služby robí zálusk zákerná mimozemská rasa vedená striebrovlasou Jessicou Chastain. Námet neovládateľnej Jean však už bol raz použitý v X-Men: Last Stand a dokonca sa tu opakuje mnoho ďalších motívov spoločných s Last Stand. Našťastie má však film veľmi vydarené finále vo vlaku a následná bitka stojí za to. Dokonca si dovolím tvrdiť, že jedna z najlepších akčných pasáží v celej sérii. Fassbender s McAvoyom hrajú svoje roli obstojne, ale jednoducho sa nedá ubrániť dojmu, že rámec nápadov je dávno vyčerpaný. Finančný neúspech tak pre mňa nie je až tak prekvapivý a tak dúfam že ďalšieho podobného dobrodružstva sa už nedočkáme. ()

Sdoom

Tak bohužel, tohle se opravdu nepovedlo. Přitom minimálně první půlhodina byla slibná, než přišla osudná hmota do vesmíru. Naprosto nevyužitý potenciál postavy Jean Grey, časté nelogické chování postav, naprostej joke záporák Jessicy Chastain a mohl bych pokračovat v negativech. Fassbender, vizuál a hudba to zachraňují od totálního dna této ságy, kde se stále "vyhřívá" The Wolverine. Tohle bylo tak na úrovni Apocalypse. (kino Atlas, orig.) ()

Soweek

Na Dark Phoenix padalo na internetu dost špíny, kvůli všem možným přestřihům, přetáčkám, nepokojům na place atd. Popravdě musím říct, že na to čím vším si film prošel není výsledek přeci jen tak řemeslně špatný. Co mi ale na filmu vadí je neustále omývání stejné zápletky dokola. Magneto je dobrý, pak je zlý, pak je Raven zlá, následně zase dobrá. Hank se naštve a je zlý...a pak zase dobrý. Vše se ve zkratce neustále točí kolem toho, jak různí xmeni mění barvy týmu, dokud scénáristé nevyčerpají všechny možné kombinace. ()

Maynard.

Jako uplnej průser to není... Hodnocení vypadá mnohem hůř, než tenhle film. Taky to byl 1.film, kterej tenhle rejža natočil, žádnej učenej z nebe nespad.Musím říct, že představitelku Jean sem si dost znechutil už ve Hře o trůny, a tady v tom pokračuje. Vypadá to, že to bude herečka, který nebudu moct přijít ne jméno, prostě ji nějak nedávám. Všichni ostatní mě berou a dycky budou. Jessica Chastain je kočka i jako vostrá albínofka :o). V původním scénáři byla závěrečná bitka ve vesmíru, což je škoda, že se neuskutečnilo. Jako ano, tohle je nejslabší z "novodobejch" X Menů, ale jak sem již napsal na začátku, není to zas tak průserový jak to vypadá... Jo a Volverin samozřejmě scházel... ()

herr_carter

Tahle série se bude dalšími díly už jenom kazit, kor když vám hlavního záporáka hraje lady ze zimohradu. Tahle herečka nemá ani nadání, ani obličej, což je dneska asi spíše unikátní...slabší 3*........... moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

kenkaku

Tohle mělo být uzavření ságy? Od "uzavření" jsem čekal něco co propojí První třídu s prvním X-Menem z roku 2000. Třeba to jak se z Raven stala Mystique (tedy proč přešla od Charlese k Erikovi). No ani prd. Místo to ze zmíněné Raven udělají mrtvolu. Vše tím rázem ztratilo smysl a film udělal tlustou čáru mezi čímkoli co vzniklo prvních deset let. A to je jen jedna z mnoha věcí. Navíc... ten kdo dělal casting... proč... proboha proč zrovna Sophie Turner. To je taková protivná ropucha. Navíc mi přijde rok od roku vypasenější. ()

sedm.1

Naprosto skvělý X-Meni, které jsem si opravdu užil se vším všudy. Dokonce se mi tato podívaná líbila natolik, že její zápletku bych přiřadil určitě k těm nejlepším z x-menovské série vůbec. Na jednu stranu je sice opravdu přímočará a jednoduchá, ovšem na druhou je zároveň i nápaditá, nenudící, působivě gradující, odehrávající se ve vážně svižném tempu, s fungujícími a především vážně silnými emocemi, s jedním obrovským překvapením, s o něco temnější atmosférou oproti předchozím dílům, což jsem též jen uvítal a samozřejmě se spoustou akce, kdy hlavně poslední třetina je v tomto ohledu vážně našláplá. Přes mou až překvapivě výraznou spokojenost ovšem nemohu dát plné hodnocení, a to hned ze dvou důvodů. Zaprvé mě ani trochu neoslovila hlavní záporná postava, v podání Jessici Chastain, která jednak po celou dobu jen paběrkuje a moc se ani neprojeví a jednak mě nevídaně iritovala ta její podoba. A zadruhé mě upřímně zklamala úroveň efektů, kdy prostě v dnešní době u filmů tohoto typu čekám v tomto ohledu dech beroucí zpracování, zde ale na mě působily fakt nepovedeně, v závěru skoro až odfláknutě. Jinak ale musím zopakovat, že mě osobně Dark Phoenix vyloženě bavil, a ten komerční propad a všeobecnou kritiku vůbec nechápu, neboť za mě se jedná o nadprůměrnou zábavu. ()

adam9

Je jen škoda, že film byl po scenáristické stránce odbytý, zradil charakter některých postav, nesmyslně do děje vložil záhadné mimozemšťany a nešel hlouběji v psychickém rozpadu hlavní postavy. Více v ext. recenzích. ()

iXtr3m3

Nechápem, či som bol na inom filme, alebo čo sa deje. Odchádzali sme s bráchom vytešený, ako dlho nie. Za prvé. Nevýrazná hudba? Súhlasiť môžem s tým, že možno ako celok v celom filme som to nevnímal, ale ústredná melódia aj na začiatku a najmä na konci pomaly vyvolávala spolu s tým, čo sa dialo zimomriavky na chrbte. Dusná, temná až prízemná atmosféra dala oddýchnuť od konca sveta v každom inom veľkom komixe, tu sa hralo na nôtu ála X-Men 1 a 2. Sophie Turner síce nie je oscarová herečka, ale určite to nekazila. Zato celá "zostalá" parta pokope proti ťažko odraziteľnému nepriateľovi, to potešilo oko. Odchod Raven bol očakávaný z trailerov, preto neupozorňujem na spoiler, napriek tomu mal niečo do seba. Chýbajúci vývoj v postavách? Xavier - ego - náraz - návrat? Magneto 2x zmena strán? Nightcrawler v závere? Nehovorím o samotnej Jean Greyovej? Fakt nechápem. Pre mňa minimálne rovnako "úderné" ako First Class. Dokonca tu nechýbal ani geniálny Wolvie, ktorý v danej dobe bol príliš zbesilý, aby zapadol do pochmúrnej atmosféry. Ja fakt neviem. Na druhej strane som šťastný, že aj napriek tomu, že si budete myslieť o mne čokoľvek, čo mi je samozrejme plne ukradnuté, tak vaše slabé hodnotenia ma pripravovali na úplne iný film ako som dostal. Pôvodne som kino ani nezvažoval. A to by bola veľká škoda. Disneyho mám rád, ale že uťal túto sériu a pritom chrlí okrem dobrých snímkov aj jednu chujovinu za druhou, tak to mu neodpustím. ()

joora1

Přišlo to, co jsem v blízké době u xmenů očekával. A to je strmý propad. Bohužel jim neprospělo, když se ujal režie scénárista tohoto dílu. Po stránce dějové opravdu velké zklamání. Nikoho nezajímaly nějací vetřelci z vesmíru a protože byl celý děj upřený na hlavní postavu Jean, tak ta svojí velkou roli nezvládla. Samozřejmě jsou tam světlé momenty a i finále je zajímavé, ale v hodnocení u xmenů jsem zde velmi přísný. Minulé díly totiž nastavily laťku dost vysoko díky zajímavým nápadům a strhujícímu ději. To zde chybí a doufám, že pokud bude další díl, tak tvůrci nakopnou znovu obrátky. ()

wooozie

Dvě třetiny filmu se řeší problémy, které vlastně nikoho moc nezajímají, ať už je to mimozemská invaze anebo příběh Jean Grey v podání ultimátně nesympatické Sophie Turner (dovolím si tipnout, že to byla její první a zároveň poslední hlavní role ve velkém áčkovém filmu, jelikož opravdu neznám mnoho lidí, kterým by byla alespoň minimálně sympatická, nehledě na to, že opravdu neumí hrát). Jenže poté, jakoby si tvůrci uvědomili, že tato část fakt není poutavá natolik, aby byl celý příběh uspokojivě ukončen, a tak se tu zjeví finále jako z jiného filmu, které je našlapané nápaditou akcí, která skvěle využívá schopností mutantů, celé je to přehledně natočené, doplněné našlapaným soundtrackem Zimmera a člověku je pak až skoro líto, že už McAvoye a Fassbendera v jejich ikonických rolí pravděpodobně neuvidí. Ve výsledku to tedy není úplně špatný film, zvlášť po těch problémech při natáčení, ale je zde viditelná únava materiálu a nejspíš dostanou mutanti od Disney (zasloužený) čas na odpočinek. ()

NifKor

Nic extra jsem nečekal a dostal jsem tak nějak to co jsem chtěl. Film není tak špatný jak hodně lidí píše a rozhodně to není nejhorší X-Men film, není to ale ani jeden z těch lepších. Příběh je někdy takové to klasické klišé, ale někdy dokáže i dost pobavit a zaujmout diváka na tolik, že si ani moc nevšimne časem divného CGI, které v jistých momentech nebylo nijak dobré. Hlavní záporačka mi nepřišla nijak důležitá a docela jsem ji i ignoroval, co mě ale dost zajímalo tak byly vztahy mezi postavami a jejich vyvijení. Herci ukázali dobré výkony. Smrt, která byla ukázaná i v traileru (Raven) byla podle mě zbytečná a dělala zbytečné akční scény, které byly dlouhé a jen film dělali delší. Film jako celek je dobře udělaný a nedělá původním filmům nijak velkou ostudu. 6/10 ()

Wally

Čekal jsem to horší, ale zatímco u Avengers mi přijde, že to zdárně gradovalo bez větších problémů až k finálnímu Endgame, tak X-meni ztratili drajv původních snímků a plácají se aktuálně na vlně průměrnosti... ()

hEmy_

Já vážně nemám od těchto superhrdinských filmů velká očekávání, ale fakt, že se o záporácích v tomto filmu nedozvíme absolutně nic (odkud pochází / co je to za rasu / alespoň jedno jméno!), je v mým očích nové dno scénáristické lenosti. Jediné, co víme, je to, že chtějí z neznámého důvodu zničit celé lidstvo... aneb příběh je tak dobrý (v tomto případě tak blbý), jak je promyšlen hlavní záporák. ()

Dallon

Ani zdaleka nejde o takový průser, jak všude pročítám či slyším. Akce je parádní. Hudba je správně epická, Celý film táhne McAvoy a Fassbender. Je to fajn. Ovšem... smutným faktem zůstává, že série, která komiksový žánr před lety nakopla, se loučí s průměrným filmem. 6,5/10 ()

Milano33

Čo sa vývoja a práce s postavou Jean týka, tak ide o horšiu predelávku tretích X-Menov s tým, že Sophie Turner je tak veľmi nepresvedčivá, že to až bolí. Tak moje obavy ohľadom tohoto filmu sa docela naplnili, Sophie Turner neprekvapila, iba ma utvrdila v tom, že nevie príliš dobre hrať a už vôbec nie je stavaná na to, aby utiahla celovečerný film. Našťastie to aspoň k priemeru vytiahli herecké esa typu McAvoy a Fassbender. Na dvojicu Charles a Erik sa stále dobre pozerá a herecký um Jamesa a Michaela je nepopierateľný. Žiaľ, okrem Sophie samotnej, tak aj kvôli plytkému scenáru neveríte postave Jean takmer nič. Udalosti sú viac-menej kopírkou toho, čo sme už v minulosti (v budúcnosti?) videli, a pozerať sa na to isté dvakrát, nie je moc záživné. Osobne ma však potešila herečka Jessica Chastain, ktorá tu zohrala skôr zápornú rolu. ()

Han22

Dal jsem si před sledováním práci a přečetl děj předchozích 9 dílů, abych se v těch všech úžasných zvratech, alternativních timelinech a postavách vyznal. A pak jsem dostal... průměrný film. Loganem z budoucnosti se tvůrcům podařilo X-Meny dokonale pohřbít a tenhle film odehrávající se v roce 1992 v tom pokračuje. Jean Grey díky vesmírné síle nezvládá své schopnosti, což bylo už v původní timeline a třetím díle. Magneto se potácí mezi hodným a zlým a ostatní se staví proti Xavierovi protože... proč vlastně? Co udělal tak strašného? Osobní dramata jsou o ničem, akce je málo, nepřátelé jsou generičtí ufouni. Hodně to zachraňuje skvělé vlakové finále jenže... oproti Apokalypse nebo Budoucí minulosti je velkolepost ta tam. SPOILER: A navíc umírá Mystique, Jean Grey a Xavier odchází do důchodu... prostě jděte do háje s toutou časovou linií, to se mi více líbila ta původní i s tím že všichni umřou v boji se Sentinely. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu