poster

Draculův dům

 • český

  Drákulův dům

 • anglický

  House of Dracula

Horor

USA, 1945, 67 min

Režie:

Erle C. Kenton

Scénář:

Edward T. Lowe Jr. (původní scénář)

Kamera:

George Robinson

Hudba:

William Lava

Producenti:

Paul Malvern

Masky:

Jack Pierce

Kostýmy:

Vera West
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ***

  Strašný paškvil nakrúcaný len preto, aby vytiahol z peňaženiek ľudí pár grošov naviac. To, že sa v jednom filme stretnú Dracula, Frankensteinovo monštrum a Vlkodlak je proste splnenie sna každého hororového fanúšika, ale tak ako v predošlom House of Frankenstein aj tu je to len číry podvod. Všetci traja sa síce nachádzajú vo filme ale ani raz sa nestretnú v jednej scéne. Po expresionizme niet ani stopy. Dej ani veľmi nedáva zmysel a krkolomne spája osudy všetkých troch postáv. Lon Chaney vyzerá unudene, John Carradine nie je nijako fenomenálny, ale dá sa a Glenn Strange ako monštrum odvádza štandardne dobrú robotu (vo filme je cca 4 minúty). Jedinou zaujímavou postavou, ktorá má ako takú charizmu, je krásna hrbatá pomocníčka vedca. O niečo lepšie ako desivý House of Frankenstein, ale aj tak iba matný tieň po klasikách z tridsiatych rokov.(29.8.2010)

 • Dan9K
  *

  Aneb po sedmé stejná písnička. Frankensteinovo monstrum je už asi počtvrté za sebou jen politování hodným ubožákem, co vstane na posledních deset vteřin, aby záhy "zheblo". Lon Chaney Jr. už počtvrté za sebou dělá úplně to samé. Šílený vědec po sedmé za sebou dělá ty stejné stupidní chyby, po sedmé za sebou se vrhá rozzuřený hloupý dav na sídlo šíleného vědce. Už fakt ne...(11.2.2015)

 • liquido26
  ***

  Přestože se jedná o stejnou zplácaninu jako House of Frankenstein, drží příběh Drákulova domu alespoň pohromadě, Drákula už tam má nějakou funkci a není tam pouze proto, aby tam byl. To už zase bohužel neplatí o Frankensteinově monstru, které si opět na konci zažije své tři minuty slávy, ještě navíc s použitím záběrů ze snímku Ghost of Frankenstein. Co mě tam dost vadilo byla tam snaha vysvětlil vampyrismus a lykantropii vědecky (tlak na mozek a změna metabolismu). Nápad sice možná dobrý, ale působilo to dost úsměvně.(24.7.2008)

 • Oktavianus
  ***

  Že jsem nedělal medicínu. Být doktorem ve Visárii, přijde se k vám léčit Dracula, Vlkodlak, jdete se podívat do jeskyně, hned u vchodu zakopnete o Frankensteinovo monstrum... A to je ten problém. Tento výlet do Visárie byl nakombinovaný ze tří samostatných příběhů - o Draculovi, Larrym "tak-už-mě-někdo-konečně-zabijte" Talbotovi a doktoru Edelmanovi, jehož psychopatické chvíle v závěru jsou to nejlepší. Jinak je to totiž slabota: Carradine jako Dracula s knírkem je naprostý úlet, jak celý ten příběh, tak i motivace hraběte a vůbec všechno, Chaney je výborný, ale má minimum prostoru (a taky knírek, to byl asi nějakej režisérův fetiš), a proč se kvůli posledním třem minutám někdo obtěžoval maskovat herce jako Frankensteinovo monstrum, to nechápu. Výsledek tak působí jako jídlo, který kuchtíte poprvé - tak moc chcete, aby to bylo dobré, až do toho nacpete zbytečně moc ingrediencí. A pak vás bolí břicho.(26.1.2014)

 • Campbell
  *****

  Já vám nevím, ale já nejvíce miluju od Universaláků, právě tyhle spin-offy. Jsou krátké, dobře provedené a zatraceně zábavné. Ale jediný problém je že už nevím o čem jsou, nýbrž jich je opravdu hodně. Viz. třeba House of frankenstein, house of dracula, frankenstein meets the wolfman. No je toho požehnaně. Ale já se pokaždé bavím, příběh na sebe nějak moc nenavazuje, ale to nevadí. Nevadí ani to že příběh je slabej. Na tyhle blbinky se prostě zatraceně dobře kouká. I když Carradinův Dracula na Lugosiův fakt nemá. jeho uhrančivej podhle je prostě špatnej. Ale jak říkám já se parádně bavím.(15.7.2010)

 • - Jediný film, ve kterém postava Lawrence Talbota nosí knírek. (liquido26)

 • - Během snové sekvence jsou použity záběry Borise Karloffa ze snímku Frankensteinova nevěsta, smíchané se záběry Glenna Strange. (liquido26)

 • - Snímek Drákulův dům se vyvinul ze scénáře k nerealizovanému filmu The Wolf Man vs. Dracula, který měl být sequelem ke snímku Frankenstein Meets the Wolf Man. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace