Draculův dům

House of Dracula

Horor

USA, 1945, 67 min

Erle C. Kenton

Edward T. Lowe Jr. (původní scénář)

George Robinson

William Lava

Paul Malvern

Masky:

Jack Pierce

Kostýmy:

Vera West

Já vám nevím, ale já nejvíce miluju od Universaláků, právě tyhle spin-offy. Jsou krátké, dobře provedené a zatraceně zábavné. Ale jediný problém je že už nevím o čem jsou, nýbrž jich je opravdu hodně. Viz. třeba House of frankenstein, house of dracula, frankenstein meets the wolfman. No je toho požehnaně. Ale já se pokaždé bavím, příběh na sebe nějak moc nenavazuje, ale to nevadí. Nevadí ani to že příběh je slabej. Na tyhle blbinky se prostě zatraceně dobře kouká. I když Carradinův Dracula na Lugosiův fakt nemá. jeho uhrančivej podhle je prostě špatnej. Ale jak říkám já se parádně bavím.(15.7.2010)

Strašný paškvil nakrúcaný len preto, aby vytiahol z peňaženiek ľudí pár grošov naviac. To, že sa v jednom filme stretnú Dracula, Frankensteinovo monštrum a Vlkodlak je proste splnenie sna každého hororového fanúšika, ale tak ako v predošlom House of Frankenstein aj tu je to len číry podvod. Všetci traja sa síce nachádzajú vo filme ale ani raz sa nestretnú v jednej scéne. Po expresionizme niet ani stopy. Dej ani veľmi nedáva zmysel a krkolomne spája osudy všetkých troch postáv. Lon Chaney vyzerá unudene, John Carradine nie je nijako fenomenálny, ale dá sa a Glenn Strange ako monštrum odvádza štandardne dobrú robotu (vo filme je cca 4 minúty). Jedinou zaujímavou postavou, ktorá má ako takú charizmu, je krásna hrbatá pomocníčka vedca. O niečo lepšie ako desivý House of Frankenstein, ale aj tak iba matný tieň po klasikách z tridsiatych rokov.(29.8.2010)

• hladass

Pro staré filmy od Universalu mám slabost, ale tohle se opravdu nepovedlo... Ve filmu chyběla už jenom mumie a všechny klasické monstra od Universalu by se objevily v jednom filmu... Co mě ale hlavně vytočilo, byl John Carradine, který je (snad až na Oldmana ze sračkoidního Coppolova Drákuly) snad nejhorším představitelem Draculy vůbec... Prostě zklamání...(28.4.2010)

• Dan9K

Aneb po sedmé stejná písnička. Frankensteinovo monstrum je už asi počtvrté za sebou jen politování hodným ubožákem, co vstane na posledních deset vteřin, aby záhy "zheblo". Lon Chaney Jr. už počtvrté za sebou dělá úplně to samé. Šílený vědec po sedmé za sebou dělá ty stejné stupidní chyby, po sedmé za sebou se vrhá rozzuřený hloupý dav na sídlo šíleného vědce. Už fakt ne...(11.2.2015)

Podobné jako další béčkové horory z čtyřicátých let, i tento je naivní, hloupoučký a přitom zvláštně kouzelný. Zpočátku až asi do poloviny, kdy zabili Drákulu, se mi to líbilo moc, ovšem přítomnost Frankensteinova monstra i Vlkodlaka k tomu působila příliš přehnaně. Atmosféra filmu a velkolepé kulisy se mi ovšem líbily víc než například u Drákulovy dcery.(19.10.2011)

• - Během snové sekvence jsou použity záběry Borise Karloffa ze snímku Frankensteinova nevěsta, smíchané se záběry Glenna Strange. (liquido26)

• - Snímek Drákulův dům se vyvinul ze scénáře k nerealizovanému filmu The Wolf Man vs. Dracula, který měl být sequelem ke snímku Frankenstein Meets the Wolf Man. (liquido26)

• - Alternativní název snímku je "Wolf Man´s Cure" (Vyléčení Vlčího muže). (liquido26)