Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Milodar

Quentin umí, ostatní jen čumí. Pěkně vystižená atmosféra doby, kterou jsem nezažil a místa, které jsem nikdy nenavštívil. Ale takhle by se mi to líbilo. ()

Wishkah

Přes trochu roztahaný prostředek je to výborný film. Tarantino nás opět přivádí do své alternativní reality. ()

Patrik256

Rozpočet_ 90-96 miliónov dolárov // Tržby_ 374.3 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 71 171 582 Kč // Diváci v ČR_ 441 941 // Tržby v USA_ 142.5 milióna dolárov ()

janesX

Tentokrát sa Tarantino trochu odosobnil. Ale je tam.. a je tam s ním aj jeho vášeň k filmu a tiež hlboká náklonnosť k šesťdesiatim rokom. Ak by sa stal zázrak a niekomu by sa predsa len tieto dva (hej ja viem že správne je dve) inštancie nepáčili, je tu stále ešte dej. Ak  ani to nie, tak je to viacvrstvový dej. Aspoň v jednom z nich je čistý Tarantino, len možno trochu viac "nóbl". Ak chce niekto pozerať desať minút na to jak Brad Pitt kŕmi psa, je tu tiež správne. Ale pozor, v hlavnej úlohe pri tom nie je Brad, ani jeho pes, ale plechovky a iné rekvizity zo 60-tich rokov. Takto nejako je to počas celého filmu, ktorý svoju vizuálnu kvalitu ani na chvíľu nezaprie, ale ak si to pre seba porovnám s Pulp Fiction, tak ten si pozriem hocikedy znova, zatial čo Once Upon ma druhý krát asi začne nudiť. Z hercov moja poklona patrí Leonardovi (aj vďaka tejto postave) a Quentin by teraz mohol zase natočiť nejakú špinavú gangsterku kde sa veľa a rýchlo kecá. Ale žiadneho KillBilla. ()

Cuzan

Celé roky si říkám, kdy konečně někdo obsadí Pitta a DiCapria do jednoho filmu, a hurá! Jsou to prostě takové historky z Hollywoodu, kde ostatně Quentin žije celý život. Takové Malostranské povídky na steroidech. Někdy mě trochu štve, jak si Quentin jede tu svou paralelní realitu, ale na druhou stranu, tady se mi to dost líbilo, jak to padouchům zostra natřel.  Jo a taky je tam Brad Pitt bez trička, a i přes svůj pokročilý věk si to pořád může dovolit. ()

Foxhound#1

Obsahuje spoilery. Tak jsem se konečně dostal k dalšímu Tarantinovskému kousku. Je to celkem náročné dostat přes ty skoro 3 hodiny až na konec, ale nepředbíhejme. Počátek je takový vlažný, celkem se to táhne, ale postupně si rychle oblíbíte Pittovu postavu, scéna kdy dá na prdel Bruci Lee je parádní. DiCaprio tradičně jede svoje top herectví a kdo čeká na Margotku, tak si hodně dlouho počká. O čem to vlastně tehdá bylo? Jo, hipíci, zasraní hipíci. Už když se na scéně objeví ta malá chlupatá lolitka tak jsem si vlastně vzpomněl, že se film motal kolem tragédie Polanských a partičce magora jménem Manson. I ten se dokonce na chvíli na scéně objevil a jako by mu z prdele vypad. Pak to přijde a dostáváme se na farmu okupovanou hipíkama a vám definitivně zmizí ty veselé představy a všemilujících květinových prcálistů, ne naskočí realita v podobě umaštěných, nemytých a věčně sjetých feťáků. A jeden z nich dostane od Pitta hezky naloženo a vám je u toho sakra dobře. No jo, ale pak přijde ta poslední část filmu, Margotka hezky našťouchnutá, teplý kalifornský večer a na scéně hipíci v rozpadajícím se autě s vidinou, že by vlastně mohli podříznout pár bohatých sráčů. A úplně to ve vás vře, pač víte jak to tehdá dopadlo a vše k tomu směřuje. V okamžiku kdy hipíci vlezou do baráku k Pittovi na tripu vám ale docvakne, že se vlastně koukáte na Tarantina a ten zrovna historické dokumenty netočí. Závěrečný masakr pitbull vs hipíci a hipík osmaženej plamenometem je doslova pohlazení na duši, přesně to co si představujete že měli ti sráči Mansonovic klanu dostat se tady zhmotní a nastává neskutečný smích a potlesk. Díky Quentine. ()

jarmik

Dvě a půl hodiny jsem byl v Hollywoodu a užil jsem si každou scénu a dialog. Je to jiný Tarantino, to už napsali mnozí, ale konec je jeho klasická úžasná jízda. ()

Marius_ss

Pre mna osobne najslabší Tatantinov film. Ak sa niekomu pri The Hateful Eight nepáčilo, že sa tá práva zábava rozbehla až po hodine filmu, tak tu sa tak stane až po takmer 2 hodinách ! A i to len na 20 minút. Dá sa povedať, že je robený z láskou, a je to na ňom aj vidieť, no nebavil som sa pri ňom tak ako pri iných jeho filmoch. Rozhodne som sa však nenudil. Navyše sa mi veľmi páčila postava Brada Pitta ako drsného kaskadéra “na dôchodku”. Záverečná pasáž, na ktorú každý znalec danej témy čakal, bola iná ako som predpokladal (dostal si má Quentin), no zábavná... smiala sa polovica kinosály. Pekná alternatívna realita k jednej z najsmutnejších udalostí v histórií hollywoodskych celebrít. EDIT: Na 1. apríla 2023 nám Markíza prichystala veľmi príjemné prekvapenie v podobe tohoto filmu s, navyše, vynikajúcim slovenským dabingom. Nakoľko som si aj pri druhom zhliadnutí film užil (možno aj viac ako v kine), zvyšujem na 4*. ()

Oralfabet

Někteří řeknou, že tohle vůbec není Tarantinovka a film je až do té závěrečné řežby o ničem. To je ten názor, který mi přijde prostě jen stupidní a o vkusu těch, co ho zastávají si myslím jen to nejhorší. Jiní budou aplaudovat změně v Tarantinově filmografii, oslavovat uvolněnou atmosféru filmu a jediné, co odsoudí je právě ten konec, kdy Tarantino podlehl svým nejnižším pudům a předkládá nám finále brutální, nevkusné a navíc ani nijak překvapivé (Minulost přece změnil už u Panchartů!) Tenhle názor mi přijde mnohem pochopitelnější, také ho však nezastávám... Já jsem prostě Tarantinova děvka, sežeru cokoli, co mi nabídne a označím to za masterpiece. U tohohle filmu si celou dobu maximálně užívám tu atmosféru, to prostředí, ty postavy, ani na chvíli se nezačínám nudit, jen si s nima tak chilluju a spokojeně čekám na finále, o němž vím, že mě totálně dostane. A všechno dohromady mi to dává perfektní smysl a nevidím tu nic přebytečného či naopak nedostačujícího a jsem za to moc rád... 10/10 ()

cesky_hrac

😃Úvod😃: Včera v pozdní večer jsem vyrazil s rodinou do multikina na film mého oblíbeného režiséra Quentina Tarantina. Očekával jsem od snímku velmi mnoho. Ukázal jsem pánovi v červeno-černé na mobilu v PDFku zobrazené čtyři lístky. Zkontroloval je. Byli v pořádku. Oddychl jsem si. Posadil jsem se na sedadlo a začal jsem pomaličku vkládat do úst slaný popcorn , největší, který v kině měli. Začal jsem sledovat. Film ubíhal rychle. 😉Stať😉: Brad s Leonardem fungují jako parťáci skvěle. Též skvělé je vyobrazení Hollywoodu v období šedesátých let. Tomu dopomohl perfektní soundtrack, kostýmy a podobně. Film je komedie. Což mohu potvrdit. Zasmál jsem se společně s mnoha účastníky promítaní při některých brutálních scénách i pohodových. Takže žádné trapné části se ve filmu nenacházeli. Dialogy fungují na výbornou. Kamera byla v některých chvílích ,, zvláštní". V dobrém slova smyslu samozřejmě. Celkově jsem měl skvělý pocit z devátého filmu Q. Tarantina, jen ten závěr. Koukal jsem, spíše čuměl co se děje, když jsem viděl začínat titulky. 😎Závěr😎: Film je skvělý, když pominu konec, který utnutý. Chtělo by to prodlouženou verzi minimálně o hodinu či dvě. Pak bych možná byl na sto procent spokojen. Jenže ten konec mě velmi naštval. Ale hodnocení bude přesto velmi vysoké. Nelituji peněz, utracených za lístky na film Once Upon Time In Hollywoodu. ✔HODNOCENÍ: 8.5/10✔-👍Film doporučují ke zhlédnutí👍 ()

Klajnik

Očekával jsem více. Po projekci v kině jsem byl uspokojen. Dokonce jsem na tom byl v kině 2x a 2x jsem si to taky užil z očividných důvodů. jak jsem ale u filmu prodléval, tak jsem si postupem času začal uvědomovat, že ten narativ je příliš rozpustilý a není tak zdařile vystavěný, jak by mohl být. Vím, že Tarantino chtěl natočit film o filmech a má jméno na to to udělat a ještě na tom vydělat, jenže mě zajímá kvalita (kterou u filmu činí zábavnost, styl a tematický přesah) a tu Tarantino tentokrát dostatečně nenaplnil. Tak třeba: Je věnováno pramálo prostoru samotnému kultu Mansonovic Rodiny, která byla odvrácenou stranou celé hippie kontra-kultury a jejím motivem byla rasová válka v kontextu doby, kdy ani ne rok nazpátek byl zabit Martin Luther King. Je to škoda, protože by to byl takto zajímavější a lépe vygradovanej film (vzhledem k tomu, k jakýmu závěru to spěje), ale uvědomuji si, že Tarantino chtěl natočit film o filmech, pohrabat se v popkultuře, ale výsledkem pak není story-driven film: Řada scén vede do ztracena či zabírá příliš velký prostor. Film má mít prostor dýchat, ale vzhledem k omezenému prostoru by měl být taky podstatně efektivně odvyprávěný. Možná měl Tarantino natočit radši mini-seriál. DĚJ: Rick celou dobu řeší svou kariéru, která upadá. Cliff neřeší nic (proto bydlí v karavanu a proto působí jako větší frajer z oné dvojice) a jenom Ricka vozí. Opravdu nemá žádnou příběhovou archu. Ta Rickova je zpracovaná krkolomně. Nedaří se mu, protože chlastá a není už takovou žhavou hvězdou (snad se jí ani nikdy nestal) a teď stárne a doba se mění. Pak se mu na jednom natáčení zadaří. Ten večer mu producent ze začátku filmu zavolá, páč mu domluvil práci na spaghetti westernech u Corbucciho. Před samotným krvavým závěrem tedy Rick a Cliff odletí do Itálie natáčet braky. Následuje 2min montáž oněch filmů i informace, že Rickovi se nelíbí tamní post-synchronní přístup k nahrávání zvuku. Poté se vrací zpět do LA a Rick si s sebou přivedl manželku, která dále nedostane prakticky žádný prostor. Vše už se docela rychle sune k vražednému řádění. Lidem neznalým té historické události to asi bude připadat dost samoúčelný, ale znalí kontextu ocení, jak zde QT opět pozměnil historii. ____Na Tarantina je to celé ale vlastně scénáristicky docela slabý. Neurodivergentním lidem sice může vyhovovat, že je to jen taková stylová a podívaná lehkého rázu, ale já osobně chci tematicky hutnější a intenzivnější podívanou - kord od QT, který ve svých vrcholných dílech (Panchartech, Djangovi a hlavně Osmičce) dokázal, že s napětím dokáže pracovat mistrně - stal se z toho takový jeho gimmick. Zde tomu ale moc nedal: Divák očekává, že v pasáži, kde Pittův charakter Cliff odveze hippísačku Qualley na ranč, se něco dramatického odehraje, ale spíš to vyzní do ztracena. Někteří tomu samozřejmě dají nálepku geniality, protože QT se vzepřel diváckým očekáváním, ale mě to přijde spíš líné a slabé. Co se tematické hloubky týká, tam Tarantino nikdy nebyl tak silný (pro srovnání bych doporučil třeba o 3 roky mladší Babylon). QT je to postmoderní umělec v tom smyslu, že si pohrává s formou a komunikuje s tím, na co navazuje. Tohle je však jenom takový milostný dopis Hollywoodu a době, ve kterém se autor rochní v odkazech, natáčí si ikonické herce a pouští nám k tomu staré hity a mě to fakt baví, jak jsem už zmínil, jenže bych také rád, kdyby se toliko nekašlalo na jiné aspekty, protože je mi fakt jedno, že Tarantino dal třeba DiCapriovu tvář do scény z Velkého Útěku, když se diskutovalo, že tam jeho postava, Rick Dalton, měla dostat roli. Margot Robbie je sice krásná a hezky se usmívá, ale je taky fakt, že ve filmu má její postava, Sharon Tate, málo prostoru (Tarantino by mou hypotézu odmítl) a ten, který má, je investován do toho, že se fotí s fanoušky u plakátů nebo sleduje v kině svůj vlastní film. Snad bychom ji měli vnímat jako potěšení celého filmu, vzhledem k tomu, jak milá a krásná po celý čas je, ale těžko takovou pozici zastane mezi Pittem a DiCapriem, kteří hrají podstatně zábavnější postavy. Tarantino také pronesl: "Brad Pitt-Leo DiCaprio have 'most exciting star dynamic' since Robert Redford-Paul Newman" (odkazuje na filmy Butch Cassidy a Sundance Kid a Podraz). Samozřejmě, že to můžou být takový propagační kecy, ale možná mu to tak fakt přijde. Nechápejte mě špatně - ti dva mezi sebou mají skvělou chemii, ale problém tkví v tom, že po většinu stopáže každej řeší něco jinýho (jeden natáčí western, druhej opravuje anténu) a když už spolu jsou, tak buď jen koukaj na televizi anebo jeden čeká opodál, zatímco druhý mluví s producentem. Já tedy však očekával, co tito protagonisté spolu budou zažívat a jak se promění jejich vztah během příběhu, ale to se nenaplnilo. Proto mezi nimi není ani zdaleka tolik dynamiky jako třeba mezi Goslingem a Crowem v Nice Guys z roku 2016. ___Uvidíme, jak dopadne Tarantinův poslední film, ale možná se nám fakt už vyčerpal a měl by si dát oraz (nevěřím totiž tomu, že mu to vydrží). () (méně) (více)

Kamas

Brad Pitt nám zraje jak víno a u Margot jsem nemohla odtrhnout oči od jejích krásných vlasů. Atmosféra 60 let, QT a ponuré pozadí konce života Sharon mě vytáhly do kina. Nejsem znalec amerických westernů, takže mi spousta point a narážek utekla, ale přesto to byla pěkná podívaná, s humorem QT vlastním, skvěle vykreslenou atmosférou, hudbou a s neočekávaným koncem. ()

simply

Jsem ráda, že v době kdy do kin přichází hlavně komiksovky, natočil Tarantino něco takového. Chápu, že to není film, který sedne úplně každému. I já jsem vzhledem k tématu čekala úplně něco jiného, než jsem nakonec dostala. Nicméně nepřišlo mi to jako zbytečně dvě hodiny s čekáním na finále (které bylo mimochodem boží a Tarantinovi se moc povedlo). Tenkrát v Hollywoodu je milá pocta 60. létům, Sharon Tate a kinematografii jako takové. Brad Pitt dostal jednu ze svých nekrásnějších rolí a DiCaprio úžasný jako vždycky. ()

Alien220

Skvělá záležitost. Maximálně jsem si to užil a na konci bych byl ochoten koukat klidně další 3 hodiny. Skvělá práce s kulisami. Na první pohled do detailů zpracovaný skvost. Pitt s DiCapriem by se měli patentovat. Prostě je to fantastická podívaná. Koncert. ()

Marys

Once upon a Time in Hollywood sa nedá porovnávať s "ostatnými" filmami. Treba ho porovnávať s filmami Quentina Tarantina. Teda, aspoň u mňa. Nemôžem ale povedať, že táto Tarantinovka bude patriť do mojej top 5 od tohto režiséra. Herci skvelí, moji obľúbení, dalo by sa povedať, no prvé dve hodiny takmer o ničom. Nepochopil som, na čo poukazovali a kam ma chceli zaviezť. Až nakoniec bum, prekvapivá pätnásťminútovka a koniec. Necítim tu povestnú filmovú genialitu, iba akési: Spravím niečo inak a ľudia to budú žrať, lebo je to inak, nie preto, že by sa im to páčilo. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film