Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

mik256 odpad!

Tarantino opet nezklamal- dej skoro zadny, desna nuda a silena stopaz. Je ale jasne, ze stadecko co jde "na Tarantina" bude spokojeno. Za me jeden z nejvice precenovanych reziseru. ()

breebee

Hodně jsem se bála toho konce už od chvíle, kdy jsem zjistila, že se tenhle film chystá. A nakonec právě ten konec je důvod, proč jsem z toho filmu tak nadšená, ačkoliv -spoiler- vám po něm stejně zůstane pachuť v puse, protože víte, že takhle to neskončilo. -konec spoileru- Mám Tarantina ráda, asi jako každej, jeho dialogy jsou nepřekonatelný. Šla jsem na to hned dvakrát a podruhé jsem se bavila snad ještě víc. Nemám důvod dát míň než plný počet hvězdiček. ()

surprise

Kdo není fanda, ať na to nechodí, je to pocta zde sice specifickým filmům, které ani neznáme, ale ona je to pocta filmovému fandovství obecně. Sledovat natáčení a přípravy, proměny herců, jejich osobní život, atmosféru doby, to prolínání reality a fikce, to je to o co tu jde a že je Tarantino umělec z videopůjčovny dokazuje to, že tuhle emoci podá na ploše skoro tří hodin a člověk se nenudí. Já osobně šel jen kvůli Al Pacinovi, ale role Brada Pitta mě nadchla nejvíc. Chci ho vidět znova. Chci to celé vidět znova. ()

nutinka

Potrebovala jsem chvilku, nez me nalada a pojeti filmu vtahly, pak uz jsem se vezla na vlne ryziho Tarantina. Vyradil se a jeho vizitka je poznat. Konec naprosto epicky! ()

karlvonarbei

Především film je zbytečně dlouhý a první dvě hodiny to dokonce vypadá, že byl snad natočen zcela jiným režisérem.Samotná akční scéna v závěru filmu je dost groteskní, určitě i dialogy zde nejsou třeskutě vymazlené, ale pokud se někdo chce nechat unést vintage atmosférou, zklamán rozhodně nebude! Alespoň v castingu je Tarantino vždy téměř100%.Ačkoliv Al Pacino samozřejmě vypadá jako talián, jemu zrovna tato role moc neseděla. Byla to vlastně oddechovka, žádné Kill Bill ani Pulp Fiction se tentokrát nekoná.Pokud tedy Tarantino již nic nového nenatočí, svět již o nic nepříjde, protože perpetum mobile ani v tomto případě příliš nefunguje. ()

Logicomix

Je to asi nejvážnější Tarantinův film. Možná proto, že je to podle skutečné události. Bacha, není to hláškovací film. Je to jednoduchá story herce a jeho dubléra. DiCaprio a Pitt jsou oba naprosto v pohodě, ale Pittova postava kaskadéra mi byla mnohem sympatičtější. Leo byl dost fňukna. Ale co mě kromě energy drinku u tohoto filmu udrželo, je kamera a výprava. Je to prostě dobovka, na kterou se skvěle dívá. V 8 hrozných byla sice taky dobrá kamera, ale nebyla tam ta krásná auta a ženy. Konec jako tradičně nezklamal a nic mě na tomhle počinu neštvalo. Toho si cením. ()

Dennefil

Mistrovské dílo! Finální akční scéna ve mně vyvolala strach a náhle vyčarovala úsměv a záchvat smíchu. Film je celou dobu zajímavy, dokonale natočený, dokonale zahraný, na detaily dbá Quentin neskutečně. Některé scény se na sebe vážou pro mě neobvykle, ale fungovalo to na výbornou. Film ukazuje talent herců a hlavně pana režiséra. Už asi víc slov na vychválení nenajdu. 11/10 ()

Capri2016

Pre mňa toto bol najslabší Tarantinov film, ktorý som videla. Akčné scény, ktoré sú plné násilia a majú rýchle tempo a vtip a sú v tomto filme tým najlepším. Je to jednak skoro záverečná scéna, ktorú ja som nazvala Mansonova zabíjačka, ďalšia skvelá scéna bola na konskom ranči, bývalej filmovej scéne, kde zloduch dostal dobre na hubu a bavila ma tiež skvelá akčná scéna boja s Brucom Lee. Zvyšok filmu je prerozprávaný štýlom čo sa dialo, alebo sa deje, namiesto toho, aby to film ukázal. A tieto scény sú zdĺhavé a nudné, že som pri nich skoro zaspala. Mimo akčných scén ma bavila scéna kŕmenia psa v karaváne, lebo to bol intímny, ale zároveň vtipný moment. Proste pokulhávajúci Tarantinov scenár tento krát nezachránili ani také hviezdy ako Leonardo DiCaprio a Brad Pitt, hoci obaja podali veľmi solídny výkon (plačko Leonardo a cool macher Brad boli v niektorých momentoch priam famózni). Vo filme sa objavia v štekoch mnohé ďalšie hviezdy ako Al Pacino alebo Kurt Russell. Musím povedať, že herecky a scenáristicky ma zaujala najviac Mansonova skazená banda. A Margot Robbie bola krásna a proste čarovná. ()

Sidenius

Tenhle film je pro někoho kdo má prostě Tarantina rád, nepostrádá dlouhé scény bez střihu, založeno především na dialogu a pokud někdo nemusí Tarantinovo výstřelky asi ho to nenadchne. Já na něm vyrůstal, takže je hájený :) A ti dva hoši zvednou každý film minimálně o 30%. zábavné finále :) ()

PSyk

Když jsem před asi 100 lety viděl Pu-Fi (líbilo se!), říkal jsem si, se vyplatí, až se ten mládenec Q.T. vyřádí, vybrousí a především trochu (ale ne moc!) zmoudří. A je to tady!! Film pro mne jako už dlouho žádný podobný nebyl... ()

Slepejsek

Rozvleklá filmařská onanie odnikud nikam, bez paty a bez hlavičky, o nějakém vzrušení - natožpak vyvrcholení - ani nemluvě. Střepy samoúčelných scén, které sice tu a tam blýsknou prasátkem, ale dohromady nedokáží vytvořit žádný smysluplný celek. ()

Marakoss

Zbytečně dlouhá stopáž. Některé scény byly opravdu nádherné. Jiné, ty "vyplňovací", sebou však nenesly žádnou atmosféru, jen netrpělivé čekání na další segment. Občas jsem se vážně od srdce zasmál. Nicméně věřím, že na to za pár týdnu zapomenu a nepřistihnu se jak odříkávám ezechiel 25:17. Zkrátka přál jsem si aby to dopadlo lépe... Nestalo se. Je to něco, co jste ještě neviděli? Ne. Obohatí vás shlédnutí tohoto snímku? Ne. Je tedy nutné ho vidět? Ne. Hvězdy tedy dávám alespoň za krásný dobový auta a herecký výkon Brada Pita. ()

KeineLust

Tarantino a jeho wishful thinking podruhý. Fuck off diváckejm očekáváním stejně jako manifest jeho vášně pro sedmdesátý léta, pro tvorbu filmu a film jako celek. jenom mě mrzí, že ono filmový období nemam nijak nastudovaný, tudíž většina - určitě vtipných - narážek šla mimo mě. ()

CheeseFigure

Dvaja skvelí herci (DiCaprio a Pitt) v zdĺhavom deji, ktorý smeruje do úžasného finále. Pri niektorých scénach sa nasmejete, pri niektorých od napätia ani nedýchate a pri záveri sa pekne zabavíte. ()

hazik

Zajímavé, povedené, herecké výkony na vysoké úrovni. Z mého pohledu však příliš dlouhé, takže jen čtyři hvězdičky. . ()

baron156

Retro podívaná se konala okolo westernů ze sedmdesátých let a vrahů Charlese Mansona. L. Dicaprio s B. Pittem jsou od teď nerozlučná dvojka. Scéna jak Pitt mlátí v bytě vrahy do posledního výdechu a Dicaprio usmaží jednu v bazénu je fakt cool. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film