Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

PoprockCZ

Rovnou se přiznám, viděla jsem prvních 25min, pak přeskákala ke konci a vypla. Film s velmi pomalým tempem, nic moc se neděje - což nejspíš perfektně vykresluje správnou "Hollywood fancy mood", ale mě tento svět nijak neokouzluje. Ano Tenkrát v hollywoodu jistě splňuje všechny hollywoodské standardy → až chirurgicky přesná volba barev v mizanscéně, svícení atd. Nicméně, co mě iritovalo hned z počátku, velmi často opakující se záběry viz. kamera přidělaná na zádi auta a postavy jedou... Střih při konverzacích je skočný a akce nenavazuje úplně přesně. Cítím z toho jasné zásady využití filmové řeči, ale nejspíš právě proto, že je cítím, tak nefungují. A závěr, který je opět (ve stylu Parazita) extrémně brutální... nic pro mě - nejsem Tarantinova cílová skupina. ()

Kaculis

Bavilo, ale okolní halo ohledně tohoto filmu bylo tak velké, až jsem čekala víc a ve finále jsem byla trochu zklamaná. Leošek top! ()

klaranapoli

Rikala jsem si 2h a nic? O co mu jako jde dyt je to o nicem. A proc to ma teda takove dobre ohodnoceni. Po 2 jsem pochopila a klasickej Tarantino ktereho tak milujeme se projevil 😃 skvely 😃 ale na vic hvezdicek to nema. Nevim jestli film ma byt o tom aby sis 2h cekal na nejaky paradni sceny. ()

Jurcekk

Záverečná mesiarčina je super. Ale inak... Takéto nudné preexponované zdĺhavé do seba zahladené oné točí už roky... ()

Kivis

Skvělé vystižení doby (teda nezažil jsem ji, ale přesně takhle bych si to taky představoval) a kouzelné napravení historie. Navíc to i přes dlouhou stopáž odsejpá, což u Tarantina nebývá vždy zvykem. Závěrečná krvavá scéna je tentokrát tak akorát, aby to bylo vtipné, tarantinovské a ne trapné. Je to takovej "popkorňák", který baví, který si dám časem klidně znovu, ale zároveň mě ničím vyloženě neodboural. ()

maximusBZ

Už dávno hodne dávno sa mi nestalo aby som film pozeral na tri krát a aj tak som nedošiel na koniec, nuda proste u mňa nudná nuda z výborným obsadením dobrým režisérom krásna margot super dvojka Leo a Brad no dejovo hovadina ako delo.. ()

Tarix

Napoprvé mi přišlo, že něco chybí. Napodruhé jsem se nemohl nabažit a shledal tenhle film jako perfektní. Nejvyzrálejší Tarantino. Možná ne tak efektní jako Pulp Fiction, ale o to krásnější a příjemnější podívaná. Margot je "pouze" překrásná (to je právem jediné, co má v tomhle filmu být - překrásný přízrak čehosi ztraceného). Film nikam nespěchá a nechá vás kochat se oním ztraceným světem, světem, který se ani nesnaží tvrdit, že je snad reálný. Je to pohádka. A ona pohádkovost, pracující velmi chytře s ne už tak šťastnou realitou, patří k nejsilnějším kreacím, co jsem měl možnost ve filmu vidět. Právě tenhle střet ideálu s realitou zde prosvítá v celé své sladkobolnosti. Masterpiece, Tarantinovo Mulholland Drive. Garantuju vám, že tenhle film ještě plné docenění čeká. Jedinečné věci potřebují čas. ()

LoArmistead

Po opětovném shlédnutí zvyšuji na 5*. Film rozhodně není pro každého. Pokud vás nebaví šedesátky, klasickej Hollywood, westerny nebo "Rodina" Charlese Mansona, film nedoceníte. Ale já tohle všechno ze srdce miluju. Tam, kde při závěrečný rvačce někdo jinej vidí jenom obyčejnou krvavou rubačku, já zažívam sladkej pocit zadostiučinění, když Texu Watsonovi pitbul žere vejce za sirova. A při závěrečný objímačce s Sharone Tate skoro i ukápne slzička. Navíc se na to všechno MOC MOC MOC dobře kouká. Je tu všechno co mam rád - Hollywood, slunce, americký 60. léta, atmosféra, dokonalá hudba, Leo, Pitt i Margot jsou parádní. Pokud chcete objevovat podstatu bytí, nekoukejte se na to. Pokud se ale chcete skoro 3 hodiny kochat úžasným vizuálem a boží atmosférou, jděte do toho. Jednoznačně nejlepší Tarantino. ()

liduskaa123

Jedna hvězda za toho cvičenýho hafana. Jinak bylo utrpení to dokoukat....stále nevím co to mělo být....pointa mi unikla...nuda, nuda, nuda....bla...bla...bla...a to stále dokola... ()

stado

Skvělé šedesátky a hollywood. Super zahrané. A ten konec... Přesně takhle to mělo skončit i ve skutečnosti ()

brkerez

Ač jde vždycky o skvělý řemeslo, od dob Pulp Fiction s vyjímkou Jackie Brown jde Tarantino mimo mě. Trochu sem dopředu načet o Mansonově bandě hnisohlavů a smutnym konci Sharon Tate, ale jinak se absolutně neorientuju v době, ve který se Once Upon a Time in Hollywood odehrává, takže sem nemoh uchcávat nad žádnýma odkazama a pomrknutíma. A přesto se nemůžu dočkat, až tenhle film uvidim znova. Nádherně plynoucí, užívajícíma si hercema geniálně zahranej film. Jenom za scénu natáčení v saloonu měl DiCaprio dostat Oscara, ne za křečovitýho Revenanta. Co mě ale vystřelilo z bot je Brad Pitt, kterýho postava je tady jak jeho výkonem, tak scénářem naprostá extraliga. Vtipnej, nepateticky dojemnej, díky Pittovi perfektní dávkou testosteronu řízlej film o postavách, trochu o době a možná trochu o filmařině. Bez (pro mě) otravnejch Tarantinovskejch dialogovejch exhibicí s naprosto kulervoucim koncem, u kterýho bych v kině extaticky řval. ()

Pokri

Na pozadí banálneho príbehu nám Tarantino naservíroval čiastočnú rekonštrukciu notoricky známeho prípadu. Opäť je to na môj vkus príliš uťahané a zdĺhavé, ale nemôžem povedať, že by ma úvodné dve hodiny výrazne nudili, čo ma úprimne milo prekvapilo. A keď sa nad tým zamyslím, je obdivuhodné, aký rozsiahly film dokázal natočiť Tarantino s jednoduchou myšlienkou. Osudy jednotlivých sledovaných postáv sa síce prelínajú iba minimálne, no i tak to pôsobí celé kompaktne. ()

medveed

Filmařská a herecká exhibice místy až moc na úkor divácké atraktivitě. Některé scény, zjm. Di Capria, jsou strašně rozvleklé a nijak nepospuvají děj. Nejvíce mne pak mrzela absence avizované "parťácké" chemie mezi oběma hlavními hrdiny. Na druhou stránku je ve filmu tolik lahůdkových scén a záběrů, že to prakticky nelze na jedno shlédnutí probrat. Závěr je pak naprosto bombastický! 75% ()

Etrox49

Nejasná správa o konci Tarantina 2 aneb konec filmových kritiků v Čechách. Kvalitatívne pokračovanie The Hateful Eight, resp. v štýle odnikud nikam, prešpikovaný plejádou zbytočných scén, odbočení, tlachaníc, úmorne nudný 2+3/4 hodinový koncentrát. Zachrániť to má psycho vygradovanie, ale nezachráni - uvrešťané, lacné, prvoplánové finále, ktoré robí ostudu všetkým strhujúcim filmom s Quentinovym puncom, natočeným do roku 2012. Dve chudokrvné hviezdičky za výborné duo hlavných postáv (trestuhodne presratý potenciál) a poctivú, mravenčiu prácu v podobe exteriérov, kostýmov, účesov a áut. Pokiaľ človek pri "očakávaní roku" 2x zaspí, bez akejkoľvek motivácie o návrat a následne tu číta blahorečivé ódy miestnej smotánky, niečo nie je v poriadku. A "bacha na trolly" :-) ...tak to už je čerešnička, decentne prikrytá maličkým kúskom hovna na vrchu čapatej, nejedlej torty s názvom OUT in Hollywood.... ()

Naby

Zjistil sem, ze jsem vlastne jeste strasne mladej :-). Vetsinu narazek z filmu mi proste moc nerika, protoze neznam filmy a serialy z Americke historie 50. a 60. let. Par naznaku jsem nasel (a to me celkem bavilo, priznavam). Naopak narazky v te "alternativni hostorii" nebo co to bylo jsem naopak vubec nenasel, protoze to snad ani neslo. Za me teda spatny, neni to ryba ani rak (nerika to ani uplnou pravdu, ani uplnou alternativu, je to jen plne narazek). Tahne se to skoro 3 hodiny a bez toho kontextu to neni ono. Ta alternativni historie s nechutnym, krvavym vyjadrenim (typickym pro Quentina) me taky moc nebere (i kdyz chvili jsem se smal). Takze ne, muj zajem zde neni. To co jsem v plnych davkach dostaval od The Hateful Eight a Django Unchained tady proste nemam, tedy novy vypraveny pribeh bez nejakych servitek plny napeti a zajimavych zmen. Nicmene plus, ktere to nakonec prehouplo az na 3* bylo to, ze i me to dokopalo si par veci vygooglit, takze jsem zase o kousek chytrejsi ;-). Pockam si na narazky, parodie a alternativni historii z 80. a 90. let, tam budu asi vic v obraze. Celkem 2,8* PS: Proste se musi Quentin i já smířit s tím, že nejsem dost starej, ani velkej milovnik historie Hollywoodu :-). Nicmene nevylucuju, ze ti co mají kontext se budou bavit mnohem vic. Za me i kdybych si dopredu vice nastudoval, tak by me to stejne neprislo vtipne. Proste bud to v sobe mate naturalne (takze asi vetsina Americanu(?)), nebo to ocekavam nebude ono. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film