Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Capitano3

Miluji Tarantina! Miluji Lea! Miluji Pitta! Miluji zapadní anglo-saskou kulturu! Miluji poválečnou kulturu minulého století Západu. Bohužel, tohle jsou jen skvostné obrazy, skvělé repliky a představy. Děj nevtáhl, zápletka nepřesvědčila. Jen to řemeslo z nejlepších. To nestačí. ()

Horal.P

Jak psala Mirka Spáčilová - "časová kapsle do roku 1969 . … a skutečně funguje dokonale . Poslední podobný zážitek, co se týče doby děje,  jsem měl se seriálem 11.22.63. Zde je vše tak naprosto dokonale vytvořené, že má člověk pocit, že "tam" je a užívá si to s hlavními postavami. Dle mého nejlepší film Tarantina. Navíc mě velmi překvapil a potěšil konec filmu. ()

vinson003

V porovnání s posledním filmem Tarantina je to trochu horší, ale musíme si uvědomit, že léta popisovaná ve filmu byla plná bláznivých náboženských a politických změn. Sedmdesátky Kennedy, Martin Luther, spoustu osvícených v Indii a pak bláznivé osmdesátky, kdy se všechno chtělo proměnit v konzum a lidi se snažili zapomenout, nepřemýšlet....jakoby nevěděli, co ty sedmdesátky po nich chtěli....rozhodně to nebyla doba pohody, ale naopak doba bláznivých sekt a náboženských hnutí...scéna s Bruce Leem mě trochu ranila, protože Bruce by tohle pravděpodobně ustál s blbým kaskadérem...nicméně bylo to asi to nejvtipnější z celého filmu...jinak z něho táhla ta beznaděj a sex osmdesátek, kdy přemýšliví lidé tápali...koncovka jistě očekávaná a fajn, starý Tarantino...i liked it, ale poslední jeho film byl mnohem lepší, viz moje recenze.. ()

GrooteLulu

Mohlo to být klidně delší, víc textů, ještě tak dva fóry a bylo by to na dlouhý povídání. Rozhodně to chce vidět tak dvakrát, alespoň v mém případě. Podlízavá kamera co vám zajede až pod šedesátkový bikiny a perfektně zahrané jako vždy. Někferý fóry si pamatuju - Great Escape a Cooler:D to mě dostalo. ()

Fiffty

Nie je to úplne ten Tarantino akého som čakal, preto som mierne sklamaný. Prvá polovica filmu bola dosť nudná aj keď z perfektnými hereckými výkonmi, no oplatilo sa počkať na skvelé finále. Vyzdvihol by som by som perfektný výkon Pitta, ktorý exceloval a z môjho pohľadu zatienil aj DiCapria. To žiaľ nemení nič na tom, že to pre mňa nebolo nič výnimočné ako som bol u Tarantina zvyknutý a tak mierne sklamanie. ()

Marcimor

Tarantino si diváka skoro 3 hodiny připravuje na své crazy finále tím, že nám předkládá více či méně zábavné epizodky ze života herce za zenitem a jeho kaskadéra. To vše může (ale nemusí) fungovat, pokud máte Tarantina opravdu rádi a současně víte, kdo je Polanski, Sharon Tate a jak to bylo ve skutečnosti. U mě to fungovalo tak na 70%. ()

jarkametelka

Devaty film Tarantina neni zadny filmovy darecek,kterym by si filmovy fanousek obdaroval Vanoce.Snimek nema prakticky zadny dej.Scenar,jindy silna stranka v Tarantinovych filmech,je zde tak slaby,ze si nad nim lamu hlavu,jestli to vubec psal nebo to rovnou sponntane tocil za chodu.Nekde jsem cetl,ze si na tomto filmu nechava Tarantino hodne zalezet a chce ho vypilovat do dokonalosti.Jestli tim myslel toto,tak mi pripada,ze Tarantino je zrejme filmovanim vycerpan a mel by si dat pauzu nebo s filmem uplne seknout.Sledujeme jen herecke pachteni Ricka Daltona,drobna dobrodruzstvi jeho kaskadera Cliffa,rozevlate vlasy v jedoucich autech za zvuku pisnicek ze 60 let,sproste nadavky a trochu pritrouble dialogy.To vse ne v nejak dramatickem nebo poutavem vypraveni.Po hodine snimku jsem se docela zacal nudit.To,co se ve filmu povedlo jsou dobove realie a napeti okolo Mansonovy skupiny,ktere funguje a reziser se mel vydat spis timto smerem,protoze budovani napeti mu stale jde.Mimochodem jsem cekal,ze Manson bude mit ve filmu vice prostoru.Sympaticky vyznel i konec nebot,kdo ceka vrazdu Sharon,bude trochu udiven.Chapu vsak,ze zadny reziser by si netroufl natocit,to,co se skutecne udalo.Ale bylo mi jasne,co tim chtel reziser rict a budiz mu to pricteno k dobru.I kdyz konec nekonci tak tragicky jako v realu,presto vyvola smutnou vzpominku a dava urcitou nadeji...Bohuzel cas nelze vzit zpatky,tak aspon ve filmu...Urcite nejsem sam s reziserem,kdo by si pral,aby konec Sharon dopadl takto jako v tomto filmu.Bohuzel,realita byla jina. P.S.Zajimalo by me,co by na film rekl skutecny Manson,kdyby ho videl. ()

BranuliQ

Tak zatiaľ čo som sa v Scorseseho Írčanovi sťažoval na to, že som nepostrehol čo i len jednu scénu, ktorá by ma posadila na zadok, tuto bola síce len jedna, ale tak dokonalá, že musím zvýšiť na maximum, hoci som bol rozhodnutý jednu hviezdu ušetriť. Reč je samozrejme o tom geniálnom konci, ktorý ma totálne odrovnal a sánku som mal teda riadne nízko. Tarantina nemusím a nikdy som jeho filmy nemal rád, ale tu ma naozaj prekvapil, možno aj kvôli tomu, že som od tohto filmu práve kvôli nemu veľa nečakal. Vynikajúca retro "atmoška", DiCaprio a Pitt si to neskutočne dávajú (hlavne druhý menovaný má naozaj fantastickú rolu) a keď sa na obrazovke objavila krásna Margot Robbie, bol som unesený. Príjemné prekvapenie! 90% ()

Tim007

Čekal jsem cokoli, těšil jsem se na skvělé Tarantinovi dialogy, bohužel jsem se nedočkal ničeho a po pravdě kdyby tam nehrál DiCaprio a Pitt, opravdu by nebylo na co koukat. Kvůli vydařeným závěrečným 20 minutám koukat na film přes dvě hodiny, kde se vlastně nic neděje a který nemá vlastně žádnou pointu, scénář nebo posun v ději, je opravdu trochu problém. Takže jediné, co člověka drží při životě jsou již zmínění dva herci. Pokud člověk chce, najde sem tam nějakou drobnost a tak dále, ale opět to stojí jen na dvou hercích, kteří kdyby tam nebyli, celkové hodnocení filmu by bylo prostě diametrálně odlišné, protože film jinak nemá mnoho co nabídnout, což je velká škoda. Absence pořádného děje, který byl například v Djangovi, je naprosto zásadní, film by se dal bez problémů o hodinu zkrátit a vlastně by se o nic nepřišlo, jen by se vystříhaly záběry, kde ani nejsou žádné dialogy, jen jsou prostě zbytečně natáhnuté. Je to škoda, těšil jsem se moc, DiCaprio a Pitt jsou super, kvůli nim to stojí vidět, jinak bohužel ne. Jedna hvězda za každého herce a třetí za snahu. Jeden z nejočekávanějších filmů by ale měl vypadat jinak. ()

PMU

Jedna hvězda za Brada, jedna hvězda za Lea a poslední za hudbu. 160 minut kupodivu uteklo.Uteklo, ale jen čekáním na něco co bohužel nepřišlo. Pro mě zklamání. Všech předchozích 8 filmů bylo a je naprosto skvělých, ale tímto jsem zklamán. ()

BStone

Kromě skvělé zápletky nabízí Tarantino spoustu nádherně emocionálních scén laděných do šedesátek. Kdo má k této době vztah, bude si řádně libovat - jako já. Mraky parádní muziky. Bratt je ultimátní borec, DiCaprio těžce válí a Margot je prostě božská. Díky za film a za skvělý závěr. 90% ()

mitrax

cakal som iny koniec, ten skutocny. Takto len mozem konstatovat, ze skoda, ze tam taky Cliff vtedy nebol. Vsetko mohlo byt inak... ()

Coody

V tomto dílku, pokud se rádi kocháte kulisami znazorňující hipí léta koncem 60tých let, si příjdete na své. Ovšem pokud jste se tešili na klasickou Tarantinovku, jako Hanebný pancharti nebo Nespoutaný Django, kde jsme se mohli těšit z různorodých a zajímavých postav, tak tady na to zapomeňte. Film sice má hvězdné obsazení DiCaprio, Robbie a Pitt, ale jediná postava, která něco v celém dvou a půl hodinovém filmu dělá je Pitt. Takže jestli jste se pánové těšili na krásnou Margot, smůla.. Za celý film ji uvidíte asi 5x a navíc díky Tarantinově překopanému konci, který se neshoduje se skutečností (jak jinak) je pro celý film její postava úplně zbytečná. DiCaprio hraje neurotickou filmovou hvězdičku, na kterou mi do této role vůbec nesedí (osobní názor), ale co hůř jeho postava je pro příběh důležitá jen proto, aby se Pittovi splnil sen a v posledních deseti minutách filmu v Dicapriově domě rozmázl plechovku psího žrádla o ksicht jedný umaštěný hipízačky, která je členkou Mansonovi rodiny, a původně šla zabít Robbie, která hraje postavu Sharon Tateové ( dle skustečnosti ). Takže v Tarantinově filmu vše dopadlo krásně a růžově na rozdíl od reality. Co mě ale štve je fakt, že se Tarantino pokouší natáhnout celý děj filmu do nejnapnutějšího momentu, stejně jako ve snímku Osm hrozných, kde vygradování situace bylo naprosto fenomenální, ale v tomto filmu se “epochální” závěr dostaví až v posledních deseti minutách a najednou je konec. A vy jen nevěřícně koukáte na titulky a v duchu si říkáte to, co si na hlas málo kdo dovolí říct, protože to je přece Tarantinovka.., sorry bro, ale tohle byla sračka.. ()

Black.Adder odpad!

Kdyby to aspoň byl popis událostí kolem Sharon Tate... Dvě hodiny nuda k nepřežití a pak ta zbytečná vulgární brutalita. A tohle má být vrchol umění. ()

godal

Quentine-to si říkáš poločech?Tuhle kravinu netočí ani ČT24 každý den a to je co říct...Vyser se na tyhle kraviny a natoč nám The Vega brothers,které nám už 20 let slibuješ!!! ()

H3D_kRu

nevím asi tomu nerozumím a nejsem ten správnej filmovej fajnšmekr, je to utahaný, nudný ... nebejt herců, kteří by nikdy nemohli na tohle kejvnout - nebejt příjmení pana rejži, tak vypínám v půlce - bez nápadu, nuda, dlouhý ()

mety6 odpad!

Toto bolo nudnejsie ako Megashark vs. Crocosaurus. 2x som sa prichytil, ako spim s otvorenymi ocami. No, co vam poviem...trapas roku 2019. Ziadny dej, velmi slaba akcia a netusim preco ma tento film v opise KOMEDIA, ked pocas prvych 90 minut tam nebola ani jedna smiesna scena - a nie, robit si idiotsku/pubertalnu srandu z Bruca Lee, to nie je vtipne. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film