Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty zasraný hípísácký magoři mi vtrhli do domu. Netušíme, co chtěli. Můj kámoš a jeho pes dva z nich zabili a pak... Tu poslední jsem upálil, sežehl jsem ji na škvarek. Věřte tomu nebo ne, mám v kůlně plamenomet." Devátý film Quentina Tarantina. Tarantino se vydal na výlet do minulosti, kde zavzpomínal na konec zlaté éry Hollywoodu. Příběh zasadil do doby, kdy členové nechvalně proslulého Mansonova kultu brutálně zavraždili herečku Sharon Tateovou. Tu nemohl hrát nikdo jiný, než Margot Robbie, která se ve filmu spíše jen párkrát mihne. Největší prostor dostane, když jde do kina zhlédnout svůj vlastní film. Hlavní dějová linka se točí kolem fiktivního herce Leonarda DiCapria, a jeho kaskadéra a osobní řidiče Brada Pitta. V mých očích je hlavní hvězdou filmu Brad Pitt v havajské košili, který bydlí v malém přívěsu se svým věrným psem. Nakope zadek hípísákům a mrskne Brucem Leem o auto. Jeho postava je, alespoň pro mě, tou nejzajímavější tady. Finále je překvapením v tom nejlepším slova smyslu, protože je historickou fikcí, kde Tateová přežije a DiCaprio řádí s plamenomet. Pohodový a pozitivní Tarantino, o zákulisí filmového prostředí dané doby. - 100%. ()

tomo03 odpad!

nemôžem si pomôcť ale filmy Quentina Tarantina sú neskutočnou stratou času. Dve a pol hodiny čakám o čom vlastne bude ten film nakoniec šupne jednu vtipnú scénku a koniec. Od filmu očakávam oveľa viac. ()

stuj

Pohled do života herce v Hollywoodu na konci 60. let. Dějově to ale za moc nestojí, je to spíš o vychutnání si atmosféry tehdejší doby. ()

Mart4s

Tarantino má svůj osobitý styl vyprávění, který nám opět ukazuje na filmovém plátně, nicméně žádná převratná událost se nekoná. Film se zbytečně táhne a v jednu chvíli jsem se přistihl, jak jsem si zvýšil hlasitost a šel si udělat večeři. Co ale musím vyzdvihnout, tak cit pro 60 léta, která z celého filmu čiší a především westernové scény s DiCapriem, který si to vysloveně užíval. Po dlooooouhých 150 minutách přišel nečekaný konec, který mé hodnocení zvýšil na konečné 3* ()

Grulda55

Být to točit někdo jiný než-li Quentin, dal bych solidní 4,ale co se týče porovnání Once Upon s ostatními jeho filmy, je to slabší podprůměr. P. S. Pitt to zachránil. ()

colis

Tarantino je bůh! Tenhle film netočil ani tak pro lidi, jako pro sebe. Přirovnal bych to k takovému tomu dětskému snu, kdy začínající režisér chce natočit svůj snovej film, ale nikdo mu to neumožní. Poté se stane světovým režisérem a scénáristou a až na tom pomyslném vrcholu si může "dělat" co chce. No a poté může konečně Tenkrát v Hollywoodu natočit a může si být jist, že jeho fanouškové na ten film do kina půjdou. On je spokojen, studio je spokojeno, diváci jsou také spokojeni. Co se týče příběhu, ten je fakt žalostně obyčejnej, ale naštěstí o ten tu nejde. Ta atmosféra, která z toho sálá, Vás připoutá do sedačky takovým způsobem, že po skončení filmu, máte chuť vynalézt stroj času a vydat se do 60. let do LA. Margot AKA Sharon je brutálně sexy, Leo táhne celý film, Brad zase utáhne konec, kterej je krucinál po Tarantinovsku vymazlenej. Film mě dostal tak, že jsem si ještě měsíc pouštěl jeho soundtracky. 10/10 ()

Zaks

Celý film som čakal, že už už sa to rozbehne, náznak prišiel na Spahnovom ranči, ale potom to zase skĺzlo do nezáživných tém. Pár momentov zaujalo, ako perfektná dobová výprava, zadné kamery z vozidiel no a dlho očakávaný záver. Ale na skoro 3 hodiny to bolo zúfalo málo. Pritom napríklad westernová linka ponúkala mnoho príležitostí zatraktívniť fádny príbeh, zostala však nevyužitá. Komediálna zložka skoro neprítomná, nabudúce prosím viac zábavy a menej nudných (DiCapriových) kecov. ()

DerfelCadarn

Tarantino se s historií, která se mu nelíbí, vyrovnává po svém. Tak jako se v panchartech vypořádal s náckama a v Djangovi s Ku-klux-klanem a otrokářstvím, tak tady se vypořádává s patrně hodně nenáviděnou sektou, která zabila jeho můzu. V podání DiCapria a Pitta sledujeme dva sympatáky, o kterých se nedá říct, kdo hraje hlavní a kdo vedlejší roli. Za sebe můžu říct, že si to Pitt ukradl pro sebe. To, jak je toto téma pro Tarantina osobní dokládá fakt, že Tenkrát v Hollywoodu není ve spoustě věcí jako jeho ostatní filmy. Netečou hektolitry krve a hlavní postavy nepromlouvaj přehnanýma monologama. Děj pomalu a zábavně plyne slunnýma šedesátkama podkreslenýma hudbou, která ve Vás vyvolává pocit, že tu dobu prostě chcete zažít. Všechno včetně chování hlavních postav je tak skutečné a uvěřitelné, až si skoro říkáte, že to není Tarantino. Ale přesně tohle je ten film, který ve mě zanechal nejhlubší dojem. A to i přesto, že mám rád všechny jeho ostatní filmy. Finále jen dokazuje již zmíněné. Quentine, díky za výpravu do doby, kterou jsem vždycky chtěl zažít a za možnost si aspon na chvilku myslet, že určity věci jdou změnit. ()

Skeeveq

Tarantino. DiCaprio a Brad Pitt. Čekal jste někdo nudu? Nudně vypadající momenty jsou přesně taktovány tak aby Vás následující scéna rozsekala co nejvíc. Plamenomet na konci byl bonbónek. Opět se potvrzuje, že i kdyby měl dobrej film 4 hodiny, stejně Vám přijde krátkej. Tarantino se opět vrací k absurdní komedii vycházející z US reálií. Je to super. ()

BillyGoat

Ono se v tom filmu vlastně většinu času ani nic moc neděje. Hrdinové nejsou ani tak sympatičtí nebo zajímavý, aby nám přirostli k srdci a my pak hltali každý okamžik (scénu) jejich všedních dnů. Máme být zřejmě ohromeni tím že vidíme Hollywood z konce šedesátých let a reálné osoby z té doby (B. Lee, R. Polanski, S. Tate, Ch. Manson...), a to natolik, že pomineme fakt, že filmu schází jakýsi motivační děj. Cíl ke kterému to spěje. Z hlediska historie byste, očekávali vyústění šokující a notoricky známé - tak jak se to tehdy stalo - jenže v závěru si Tarantino dovolí (podobně jako v Hanebných parchantech) alternativní přepsání dějin, milosrdnější(teda, jak ke komu) , leč neméně krvavé. Na režisérův standart to zdaleka nestačí, ale i tak je to, sice slabší, ale pořád dobrá Tarantinovka. ()

Archvile

Dve hodiny čakať na pár minút trvajúcu scénu ako vystrihnutú s Kill Billa je zúfalo málo. Jedna hviezda a to len, lebo Tarantino. ()

supEnoc

Tarantino trochu jinak. Daroval happy ending jedné ošklivé události filmové historie. Ačkoliv má snímek pozvolnější tempo, žádná scéna mě nenudila. I'm satisfied. ()

HEELDRAW

10/10. Spanilá Quentinova retro jízda z dob konce zlaté éry květinového Hollywoodu. Brad a Leo v neuvěřitelné synergii táhnou svými výkony tento snímek až k výšinám samotných Hollywood Hills. Režisér si diváka vodí ve svém snovém labyrintu až k samotnému závěrečnému vytasení prostředníčku, za který se ale asi nikdo zlobit nebude! Tématická kresba zde: https://www.youtube.com/watch?v=Zflc7qz6Svs ()

cmeldova

Bože můj. Absolutně nechápu, co na tom všichni tak obdivují. 150 minut nezáživného čekání na jednu zajímavou scénu. 150 minut příběhu bez koulí, jen omáčky k poslední scéně. Posledních 5 minut pobavilo, jinak za nic ten film nestál ()

Folda95

Mám Tarantina rád a proto taky dávám čtyři hvězdy. Film je zpracován fakt peckově a jde vidět, že si s tím Quentin vyhrál. Nicméně mi toho film moc neřekl, protože se prostě jedná o dobu, kterou neznám a hodně scén tak působilo dost nezáživně. Film byl dlouhý a bez akce, pokud ale nějaká akce přišla, tak to fakt stálo za to. To prostě potom byla Tarantinovka se vším všudy a hned jsem si to užíval. Nejlepší byl prostě závěr, dostal jsem to, co jsem si přál. Takže i přes to, že mi film tolik nedal, tak musím hodnotit 4 hvězdami. ()

JankiCZ

Loňský podzim byl opravdu našlapaný velice dobrými filmy. První z nich byl právě snímek Tenkrát v Hollywoodu a já, obrovský fanoušek Quentina, jsem si jej nemohl nechat ujít. Byl to můj první film od tohoto geniálního režiséra, který jsem zhlédnul v kině, což moje pozitivní pocity ještě více umocnilo. Tempo filmu nebylo sice nějak závratné, ale podobně jako neapříkald u Osmi hrozných, to vůbec nevadilo. Každou scénu i každý záběr jsem si neskutečně užíval. Na druhou stranu, trošku zkrátit to Quenťa ješťe mohl. Herecké duo DiCaprio a Pitt bylo úžasné a jejich nominace na Oscary jsou plně zasloužené. Margot Robbie nebyla také špatná, nicméně na své kolegy tentokrát nedośahla už jenom proto, že se na plátně zase tolik neukazovala. Po dvou hodinách filmu přišlo finále, jenž dokázalo rozesmát dokonce i naše komorní kinečko. A co si budeme nalhávat, i přes svoji krvavost, se smíchu nedivím. Co ještě musím vyzdvihnout, je hudba. Moje máma vždycky říká, že nám mladým se nic z minulosti nelíbí, ale když začne hrát 50 let starý hit, tak stejně začneme tancovat. To platí i tady. Soundtrack ve filmu je chytlavý natolik, že jej mám už i doma na CD. ;) 84% ()

DeMooo

Pro lidi co nejsou fanoušky Tarantina zřejmě film o ničem. Já některé filmy od tohoto režiséra rád mám, ale tohle je zbytečně zdlouhavá historka o ničem. Kdyby byl film dlouhý hodinu a půl, zbytečné scény by se vystřihaly a vše rychleji směřovalo k parádnímu finále, tak by to bylo mnohem lepší. Film má vysoké hodnocení zřejmě jenom proto, že tam hrají dva z nejlepších/nejoblíbenějších herců současnosti, kteří zahráli bravurně! A posledním 30 minutám. Film jsem sledoval na 3x a místo ho vubec nevnímal... Podruhé ho neshlédnu, aspoň ne celý. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film