Čertí brko

• Česko Andělské pero (pracovní název) (více)

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky. (Falcon)

brasek

Ondřej Vetchý z čerta o hodnosti "vraníka" (S čerty nejsou žerty) to dopracoval vysoko, pekná kariéra. To je ale všetko čo ma zaujalo. ()

daleba

Váhal jsem mezi 3 a 4, protože mám pocit, že z toho šlo vytřískat mnohem víc! Ale narážky na Babiše a hlavně krása Judit rozhodly, že dám ty čtyři :-) ()

BigBrother

Po třech letech od uvedení jsem viděl tuhle pohádku několikrát a přijde mi, že je hodně podceněná. Oceňuji chemii mezi hlavní dvojicí, herecké výkony, spoustu jemných vtípků a decentního humoru a i písničky, které tady tak nějak fungují. Čertovská odrhovačka v hospodě je bez chyby. Podle mě nadprůměr, který časem bude ještě zrát. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

ChamesJames

Popravdě je tahle pohádka fakt špatná, protože není nijak chytlavá ani zábavná. Postavy nijak nezaujmou, hlavně Lucifer tu vypadal dost komicky a to samé ostatní čerti. Chvílema jsem měl chuť to vypnout, ale nakonec jsem tomu šanci dal a tak nějak to dokoukal, ale že bych z toho byl nějak hodně nadšený, to se říct nedá. 4/10 ()

BrMikes

Jo, tak nějak by to šlo. Samozřejmě, ta satira by nemohla být okatější, nicméně zrovna pohádkový háv jí sluší a málokdo se tady do ní umí položit tak jako Marek Najbrt. Navíc i přes to že hlavním cílem byla zřejmě právě ona, nezapomíná se na pohádkovost. Láska, kouzla, čerti, boj dobra a zla, všechno tady je. A při tom není vynechán ani humor či (u nás už taky pomalu tradiční) lehkou parodičnost. Do toho má vše úžasnou výpravu. Masky, kostýmy, lokace, všechno je naprosto precizní. A do toho i za mě skvělá hudba a chytlavé písničky. No a to fantastické obsazení snad ani není potřeba zmiňovat. Na všech jde vidět, že se neskutečně bavili, což na diváka dokážou přenést v každé jedné scéně. Co si budeme, rozhodně to nebyla láska na první pohled. I mě ze začátku jistá pohádková atypičnost nesedla. Nicméně s každým dalším shlédnutím je pro mě Čertí brko lepší a lepší podívaná, při které se celou dobu směji od ucha k uchu. Suma sumárum pohádkově laděná skvělá zábava, takže proč by ne. Šup zas do červených čísel. ()

charles3

Nevěřil bych, že po Andělu Páně 2 budu na další zdařilou tuzemskou filmovou pohádku, která má šanci stát se jednou z těch velmi oblíbených, čekat jenom dva roky :-) Vetchého Lucifer je sice takový "netradiční", ale o to zajímavější a originálnější - nic proti Heřmánkovi, Gottovi, Kassaiovi, Stránskému, Němcovi nebo Dobrému... Zajímavou inovací je systém regionálních pekel a jejich řízení, stejně jako rozličné čertovské vynálezy a pomůcky, které v mnohém objasňují princip fungování této instituce :-) Politické narážky sedí jak zadnice na nočníku. Jeřábek je poměrně zdařilým mixem hned dvou našich nejvyšších činitelů, přičemž Babišovy povahové rysy zde mají ještě další dvě postavy. Za zmínku stojí i poslední role Mariána Geišberga. Za mě 88 % a palec nahoru za jasně nejlepší ze všech letošních českých a koprodukčních pohádek včetně televizních! ()

Eseter

Není to úplně příšerná pohádka jak ty české bývají, ale není ani moc dobrá. Při nejlepším je nezáživná, při nejhorším otravná. Asi tak první třetina, možná míň, je opravdu zábavná, škoda že se kvalita začátku neudržela. Aj tak ale vidím spoustu kladů: + hlavní dvojice - konečně sympatičtí herci, no alespoň půlka z páru, Jan Cina je docela kouzelný, herečka Markéty má mezeru mezi zuby a to se aspoň cení když už nic + dobré vedlejší obsazení - spousta super herců - Jana Plodková, Josef Polášek, Jakub Žáček, Michal Dalecký, Marek Daniel... cool + vůbec ne strašné efekty + někdy je to vtipné + odhalené paže Jany Plodkové + asi jen dvě nebo tři písničky + slaboduchá romantická zápletka mě inspirovala k tomu napsat něco lepšího + velké plus je, že děti to opravdu bavilo a starší generaci asi taky, smáli se tam, kde se asi smát měli, takže minimálně vtipy fungovaly, navíc dobrá kombinace příběhu pro děti i dospělé, ani jednu generaci to asi nebude nudit (pokavaď nejste já) Tohle není úplně plus, ale částečně mi to připomnělo Malého Nickyho lol Pár nedostatků: - zpívá se tam, bohužel - i tahle pohádka, jak to bývá zvykem už, má nedostatek zajímavých ženských hrdinek, zas hlavní romantická postava je hlavně krásná, oproti jejímu protějšku, který je "šikovný" a má skutečně nějaké zájmy a osobnost, Markéta nemá osobnost žádnou, kromě toho že je hrozně milá a hodná, tady jde vidět, jak jsme furt pozadu v Česku - je to prostě nuda, příběh není dost silný, aby to celé utáhl, celé se to rozprskne někam do Bulíkova, ať už je to kdekoli - konec docela hořký, asi to točili liberálové což, poselství "štěstí si musíš zasloužit" - nic moc teda Odkazování na politickou situaci nynější - ani nevím, jaký z toho mám pocit, některé scény dobré, některé asi už přehnané. U těhle věcí je vždy blbé, že po letech to už nebude lidem dávat moc smysl. Otázka je, esli se na tuhle pohádku budou lidi po letech dívat. ()

Alvin

Tahle pohádka u mě s každým dalším shlédnutím zraje jako víno. Chybí v ní všechno, co na porevolučních pohádkách nemusím, totiž spanilé princezny a jejich statečné zachránce, zlé čarodějnice a rádoby komické královské rádce. Přitom děti se baví i bez toho všeho, protože je tu skvěle zahraný Budařův záporák, čertovské peklo které se nepitvoří, ale naopak je vtipně ztvárněné tak, že snese srovnání i s legendou Hrátky s čertem. Pro rodiče je tu dokonale zakomponovaná alegorie na korupci a politiku a Kopta, Plodková a Daniel to hrají s gustem. K tomu neokoukaná Judit Bárdos a pro mě jako třešnička na dortu hudba od kapely Hm... Prostě sešlo se tu tolik talentovaných lidí, že výsledek řadím na vrchol porevoluční pohádkové tvorby společně s podobně originálním Andělem Páně. ()

mrmartinrohr

Fajn pohádka, která až moc cílí na dospělé. Smáli jsme se rozhodně víc než děti. Výprava naprosto skvělá, písně podprůměr, Budař otravnej a Vetchý úžasnej! ()

Adelka123

Parádní práce. Dítě v tom uvidí pohádku, dospělák politickou satiru ;-) Výborný herecký obsazení, nevadila mi tam ani Plodková, která mě všude jinde štve :-D Víc takových kousků prosím ;-) ()

MyPupa

Vánoční pohodička, která neurazí ani nenadchne. S přihlédnutím k faktu, jaké pohádkové nesmysly se dneska točí, jde o docela povedený kousek. Jako vždy je výborný Ondra Vetchý, musím říci, ač ho považuji za neherce, líbil se mi i Jan Cina. Mé sympatie má i Judit Bárdos, ta je pro mě vždy příjemným osvěžením. Tudíž pohádku jemně doporučuji a dávám 65%. ()

shinlove

Opravdu moc hezká pohádka. Naposledy jsem byl na české pohádce na Anděli Páně 2. Myslím, že tato pohádka se zařadí k tomu nejlepšímu, co minimálně v předvánočním čase bude v TV k vidění. Jedná se o skvělé dílo, což jsem dle jmen před i za kamerou očekával. Spokojenost ve všech směrech a proto 4* ()

neon13hc

Inspirace s jinou českou pohádkou o peklu se tam nedá nevšimnout. Pohádková vykrádačka, tak trochu. Politická satira není nejaká přes čáru, přeci pohádky mají mít nějaký morální přesah, jenže pohádka je pro děti, ne pro dospělý. Tohle prvoplánovitý rejpání do voličů je nevěrohodný, klišovatý a nehodí se do pohádky dětem. Maskér odvedl dost podprůměrnou práci, stejně jako kulisy, zápletka byla zbytečně komplikovaná, závěr hodně odfláknutý, písničky lehce nadprůměrný, jen ty to ale nezachrání. Byl to slepenec, kterej prostě nedrží pohromadě. Neurazí, ale za pár let po tom neštěkne pes. Jo a Lucifer, co si v závěru na čertovským mobilu sjíždí fotky byla moc moc ňámkózní p......píp..... ()

Slepejsek

Nemohu si pomoci, ale tak trošku mi to přijde jako "troškovsky" promrhaný dobrý námět. Bolehlav, ve kterém spousta nápadů bohužel přichází vniveč a korunu křeči nasazuje naroubovaná politická satira. Nebo spíš bolestřev? ()

soukyd33

Takže to shrnu! 1. Příšerný dialogy. pořád měl být někdo zticha a držet hubu. 2. Praštěný příběh, který udělal z čertů idioty. 3. Zpěv. Jestli si někdo myslel že ano, tak ne! 4. Nápady na masky a kostýmy čertů. Blbost. 5. O čem vůbec tohle mělo být? Co to jako je? Na tohle šel někdo do kina? Vyhozené peníze! 6. Neumíme točit už dnes pohádky, tak kdy nám to asi dojde? Hvězdiček 1* 10% ()

Johanner

Pohádka je to zcela průměrná, ale i to v dnešní době dosti potěší. Člověk co vymýšlel název by zasloužil nějakou cenu za kreativitu a produkce zas za odvahu 👌 ()

ssarka

je mi to líto, herci i vše ostatní bylo v pohodě,ale prostě jsem u toho DVAKRÁT usnula...nějak mě to dějově nezaujalo... ()

ttoommaakk

Dobrá pohádka. Z těch co poslední dobou byly natočeny pro mě top. 4 hvězdy jen kvůli tý politice, i když chápu, že pro někoho to naopak může být zábava. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky