Čertí brko

• Česko Andělské pero (pracovní název) (více)

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky. (Falcon)

Ajfist

Katastrofa!Jít na tohle do kina,tak by to byly vyhozené peníze.Tohle není pohádka,ale ani parodie na pohádku.To je obyčejný paskvil.Čerti si nechají vykrást peklo,Lucifer chodí s klackama místo rohů,zřejmě má stejný problém s kouzlením,jako ostatní,protože do pekla chodí pěšky.Prostě zoufalost nad zoufalost.Tahle pohádka je tak hloupá,že jsem dlouho hloupější neviděl.Nechápu jak do tohohle mohl Vetchý vůbec vlézt.Jednu hvězdičku za pár vtipných gagů,jinak je to hovadina pro primitivy,nebo malé nenáročné děti. ()

a-ja

Proč, kurva, v každý český pohádce musí hrát hlavní roli Slovák/Slovena, nejlíp děsně blbě mluvící česky? A ten zpívanej konec je vážně na poblití... Kompars na nádvoří vzali asi od Milionchlívkařů? ()

FuLister

No tak jsme si rejpli do ANO, ale jinak je to bohužel nuda a šeď, a průser začíná, když se zpívá. Jediný co je pozitivní je obsazení Ondry Vetchého, Judit Bárdos a Marka Daniela. ()

fricek12

Dobrý námět na pohádku, ale režie to nezvládla. Scénáristi asi tak od půlky začali fakt tápat a ten konec už dost odfláklej. Chudák Ondra Vetchej - za ty dialogy, co mu napsali, bych jednoho zabil. Ale kšeft je kšeft. ()

Andy.222

Velice slibný začátek, celkem pěkný konec. Prostředek mi přišel velice slabý a dost jsem se nudil. Ale některé vtipy opravdu pobavili a Vetchý mi velice sedl, Cina průměr a u Bárdos mi vyloženě vadil ten slovenský přízvuk. ()

Pythonator

Podivná originální pohádka, kde je Lucifer blb, hlavní klaďas čert, hlavní mladá princezna třicetiletá selka a celé je to tak ujeté, až je to i vtipné. Politická satira antibabiš je cítit a docela pobaví, i když pochybuju, že zrovna nějaký Babiš je to největší zlo, co je třeba potírat. Zlo je všudypřítomné a jak říkali i v tomto filmu: "Lidi hřeší pořád." Rozhodně jde ale o jednu z nejlepších českých pohádek a českých filmů vůbec, což je smutné. Ach, ta česká produkce. ()

slovacke

Další český pohádkový blábol, u kterého si člověk není jistý, zda je určen pro děti či vznikl pro pobavení štábu. Nevyjasněná poetika, každou půlhodinku se film tváří chvilku jako muzikál, ale jinak tomuto žánru nenapovídá vůbec nic, fóry, při kterých se divák jen těžko vyhne pocitu trapnosti (za tvůrce), kulhavý rytmus, sice milá hlavní hrdinka, ovšem velmi neúspěšně se snažící o češtinu,... Jinak těžko hodnotit herecké výkony, když herci buď nemají co hrát nebo je toho k hraní až příliš. Přitom, kdyby se osekala spousta filmařského marastu, možná by se vyloupla vcelku zajímavá zápletka kolem scénáristicky (i trikově) povedeného čertího brka. Zkrátka jsem měl pocit, že tvůrci mají k dětem a k jejich světu asi stejně blízko jako "prezident" Zeman ke korektnosti... ()

Mistr119

Po 1. shlédnutí: Teda... celou dobu uvažuju mezi 2-3*, ale jak vidím to celkové nadprůměrné hodnocení, tak dávám známku nižší... :/ Nic nadprůměrného na pohádce není, spíš mě rozčilovalo to, že nemáme dostatek českých hereček a slovenština přes veškerý koučing je znát.. :/ Dále pohádka dost nepříjemně populisticky těží z Ciny, který se stal celebritou po pořadu Tvoje tvář má známý hlas, 1. písnička muzikálového rázu ukazuje vnitřní pocity hercu, které třeba ze strany herečky Judit Bárdos fákt nebyly předtím vidět atd. atd. Jedno z definitivních rozhodnutí dát 2* bylo, že se hlavní záporák naprosto stupidně zamkl do žaláře... :/ Jediné, co do budoucna po vícero shlédnutí nabízí známku zvednout je závěr o tom, že "zlý je, kdo chce rušit peklo, protože ráj si musíme zasloužit". Po 2. shlédnutí: Sám na sobě vidím, jak se názor jednotlivce proměňuje. :) Ano, stále platí kritika herectví i slovenské češtiny Judit Bárdos. Na druhou stranu možná i proto, že Cina již měl více možností se ukázat jako šikovný herec, už mi nevadil prvoplánový marketing nalákat na pohádku jenom proto, že se v tom roce ten člověk prosadil v televizním pořadu a soutěži. Pak daleko více vidím kritiku společnosti, zkorumpované volby (které jsou třeba v Americe aktuálním tématem), zacházení s poddanými/občany, zavírání živností a hospod proti jejich vůli (z tohoto hlediska nadčasové...anebo to už v ČT věděli, co bude?? :D) a poselství, které Lucifer řekne na konci rozhodně není něco, co by mělo zvedat hvězdičky do průměru, ale daleko výše!! :)) Toť poselství, kterého bychom se měli držet ve všech našich příštích životních i státních volbách. :) ()

Chlo0opek

No, tak to už jsem si dlouho tak často při sledování nějakého snímku neříkal něco ve stylu - co to jako má být? Divné propojení pekelníků a lidí, Lucifer, který je jako vládce v podstatě k ničemu a rozhodně nejhorší ti zpívající čerti na závěr!:( Na druhou stranu se zde pár dobrých scén našlo a z nějakého podivného důvodu se to obou naším kloučkům líbilo. Tak aspoň za to si ty 2* zaslouží. ()

Davule

Já se u českých filmů nějak extra moc nebavím, ale tu jsem se pobavil. Scéna s umělými čertími rohy a ocasy mě vyloženě rozesmála, což se nestává moc často. Velmi dobré a navíc Ondra Vetchý. Ten prostě pozvedne každý film. ()

SantaCruz

Kladně hodnotím exteriéry a casting. Od Ciny jsem tedy čekal víc, ale Budař, Kopta, Daniel,.. a sympatická Judit naopak mile překvapili. K tomu se přidává lehký vtipek a já musím přidat jednu hvězdu pro lepší zítřky a motivaci. ()

Falwic

O kousek lepší než Princezna a půl království. Občas zajímavý nápad, zlý bankéř je opět prohnaný. Jen by to chtělo kratší stopáž. ()

BaT_M

Začátek je dobrej a už jsem si myslel, že to budou krásný 3 hvězdy, ale v druhé polovině moje pozornost k ději a vůbec k samotné pohádce klesla na minimum. Ale jak říkám, začátek není špatnej. Začíná to podobně jako S čerty nejsou žerty, ale jinak se Čertí brko této staré klasice nemůže vyrovnat. Příběh je poněkud předvidatelný a některé scény jsou poněkud nezajímavé. Na to že má pohádka 99 minut bych ji bral i kratší. Aspoň postavy jsou sympatické. Hlavně čerti jsou sympatičtí. Ale třeba Judit Bárdos s jejím přízvukem mi moc sympatická nepřišla. No a druhá polovina pohádky je celá taková ulítaná, uřvaná, zmatená a divná. Celkově je to lehce pod průměrem. 35%. ()

sonyrx

K dokonalosti to má daleko, ale pohádce nelze upřít originální příběh, hezké obsazení, výborný humor, který nemusí být napoprvé celý zřejmý, Judit a Jan Cina se mi líbili moc, písničky mi nevadily a výborná byla Jana Plodková a samozřejmě Honza Budař. Politická satira mi nevadila, protože zastávám stejný názor, jako autoři. Koblihy nebrat a hezky ukázat, jak jsou jednoduché. Čerti před popravou mě bavili, Ondra Vetchý není Karel Heřmánek, ale i tak byl fajn. Ráda se na to podívám opakovaně. ()

dogrose

Jak daleko musí být čarovný předmět od čerta, aby si jej tento dokázal dupnutím přivolat? A proč tedy v pekle nevymysleli něco lepšího na dálkové ovládání, když celé peklo prošlo vědecko-technickou revolucí? A proč posílají s tak důležitým nástrojem jako je brko toho nejméně zkušeného? A proč ten matla nejde krejčíka hledat, když tento mu ukradne kouzelné předměty, a proč nechce vše napravit? A Lucifer je tedy jen hodný strejda, který čarovat neumí? A Markétka, která je od rány a odráží v hospodě všechny nápadníky, si neví rady a pasivně čeká na vysvobození? Tyhle díry v logice má zachránit politická agitace (v obecné rovině, aby se zavděčilo co nejširší divácké skupině), písničky, angažování populárních, někdy neherecky zdatných, zato divácky vděčných osobností. A navíc, oproti mnoha jiným pohádkám čeština přebíhá od obecné ke spisovné. Což jest problém, jelikož obecná čeština vzešla ze středočeských nářečí a rozhodně jí nemluví celý národ. To je jako byste do dialogů přidali tu hantec, tu hanáčtinu, tu ostravštinu či krkonošské nářečí. Díky za Vetchého (který, chudák, nemá co hrát), za Plodkovou a za Oktoberfest. ()

Berta

Už v polovině jsem se ztratila.Námět dobrý ale zbytečně propletený ale roztříštěný děj. Zbytečně překombinované, zbytečně složitá mluva. Vezměte si příklad ze starých českých jednoduchých pohádek. Pokud by se zjednodušila výpověď i výprava, pohádka by byla uchopitelná, a stravitelná a pochopitelná.V jednoduchosti je krása. Navíc je mi opravdu líto, že ač nevlastním televizi a opravdu chodím do kina nebo sleduji filmy na internetu, tak na mne neustále koukají z obrazovek nebo plátna jedny a ty samé tváře. Nemám nic proti herci Ondřeji Vetchému, ale mám proti jeho obsazování do všeho, co se poslední dobou točí. Filmy s ním, jsou sice hezké a výborně zahrané ale jednak se mi prolínají díky jeho osobě a jednak jsem přesvědčená, že v naší zemi jsou i jiní herci. Všeho moc škodí i v tomto případě. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky