Pomsta

Francie, 2017, 108 min

Coralie Fargeat

Coralie Fargeat

Rob

Chtělo by se říct, že se k tomu hodí fráze "over the top", tu však tenhle film sleduje ve zpětném zrcátku. Neskutečně sexy holka přežije smrt, kterou by nerozchodil ani Chuck Norris a jde se mstít. Víc vědět netřeba, stačí se jen kochat. Jedinou výtku mám vůči stopáži, kratší to přece jen být mohlo. Ale jinak je to záběr za záběrem vizuální obžerství, po kterém bych Coralii Fargeat bez váhání svěřil nějakou R-kovou komiksovou adaptaci. Talent by na to určitě měla.(18.5.2018)

Coralie Fargeat bohužel podcenila fakt, že je jenom "blbá ženská", která neví, že některé věci prostě nefungují. Ale možná z jakési pýchy a potřeby emancipace se rozhodla, že svůj scénář netřeba konzultovat s kýmkoliv, kdo strávil v přírodě déle než jeden den. Jinak snímek dokáže zaimponovat hlavně po technické stránce (kamera, zvuk a střih), ovšem postupem času se i v tomhle ohledu omrzí a začne být ve své samolibosti až lehce trapný. Herci však stíhají. 60%(15.5.2018)

Film, na nějž skoro nelze jít do kina, aniž by člověku už předem nebylo vyzrazeno vše podstatné (už samotný titul je značně spoileroidní, o traileru a anotaci ani nemluvě). Nejenom kvůli tomu mi to bohužel přišlo hodně předvídatelné - po pár minutách mi bylo v podstatě jasné, jak to celé dopadne (byť jsem nečekal, v jak moc krvavá jatka se to skutečně zvrhne). Předvídatelný děj mi přesto nebránil v tom, abych si film maximálně užil - naprosto mě dostal jeho výborný soundtrack a nádherná barevnost (některé záběry jsou úchvatné, jako např. noční jezdec na motorce zabíraný zepředu; samotný plakát mi naopak vizuálně přijde dost slabý, a nápadně mi připomíná plakát jiného francouzského snímku ze stejného roku - Ava). Souhlasím tedy s názorem, že zde byla forma upřednostněna před obsahem, ale možná mám právě takové filmy rád. Skvělí jsou i herci a lokace, a celkově mi to prostě přišlo jako příjemné filmové překvapení z francouzských končin. Věrohodnost zde sice dostává hodně na frak, ale kupodivu mi to zde moc nevadilo - už pro všechny ty záběry na skvostnou prdelku herečky v hlavní roli. UPDATE 17. 6. 2018 - Film se mi líbil na i podruhé, byť už to přece jen nebylo ono, když člověk u všeho ví předem, jak to dopadne. Co mě ale doslova zarazilo, byla ta kolosální nevěrohodnost, kterou je celý film prostoupen - napoprvé jsem ji sice také zaregistroval, ale teprve napodruhé mi došlo, jak moc zde scénář ignoruje jakoukoli uvěřitelnost - lidé zde přežívají zranění, která jsou jen těžko slučitelná se životem, a hlavní hrdinka zde celkově vystupuje jako někdo, vedle koho se Chuck Norris krčí jako slabý amatér, což je sice zábavné, ale opět jen těžko uvěřitelné. Spolu se značnou krvavostí snímku to považuji za hlavní důvod nízkého hodnocení, které si zde film vysloužil, což je podle mě škoda.(20.4.2018)

U některých scén se budete smát vduchu a některé scény jsou tak nesmyslné a připitomělé, že se budete smát nahlas. Zábavný krvavý revenge biják s holkou-nezmarem, která má svérázný způsob léčení a celkove asi i regenerace. A vůbec, ti lidé mají v sobě opravdu hodně krve... Navíc je to celé natočené ženou.(19.4.2018)

Moderní a mnohem lepší pojetí Kill Bill. Příběh je sice předvídatelný, ale to není důvod, proč se na tento druh filmu díváte. Neříkám, že kdyby film udělali trochu reálnější- myšleno, že hlavní hrdinka vykrvácela tak 6 krát a přesto se stala zabijáckou ikonou a možná některé scény byli o malinko reálnější, udělalo by to z filmu neodolatelný trhák. Pecku z toho udělala super kamera a dalo by se říct, že něco ve stylu toho, že to nebylo vůbec americké. Film měl dobrou atmosféru a to extra, co z filmu dělá "wow", co se Vám vlastně líbí. Po dlouhé době něco, co bylo trochu jiné s velmi dobrými hereckými výkony a detaily. Hlavní herečka ani nemusela mluvit a stejně jste přesně znali její pocity- a tomu já říkám umění filmu.(22.4.2018)