Pomsta

Francie, 2017, 108 min

Coralie Fargeat

Coralie Fargeat

Rob

Jak zabít potenciální revenge kult snadno a rychle. !!!SPOILERY!!! Úvodní sekvence (do pádu) je krásnou ukázkou toho, že i s malým rozpočtem se dají dělat divy, tzn. kvantita i kvalita jednotlivých záběrů je po technické stránce tak neuvěřitelná, že jsem div nechrochtala blahem (*****). Útěk a první tu-máš-zač-je-toho-loket vražda si ještě stále drží vysokou kvalitu a jistou míru důstojnosti, vše však končí v jeskyni (****), kdy se Amazonka - po sérii pěkně hnusných snů a po provizorní plechovkové fixaci rány po větvi - rozhodne stát Rambem a dorazit i ty zbývající dva vocasy. S prvním to má v celku snadné, když se fyzicky i psychicky vysílí lovením střepu v silikonové noze, druhý už dá docela fušku. Asi nějaký nadčlověk, jinak si ty hektolitry krve, co po sobě zanechává, nedokážu vysvětlit. (Než ho konečně zabije, mají v celé rezidenci kluziště a DOSLOVA vymalováno.) U finálního záběru na přilétající vrtulník jsem už jen ironicky kroutila hlavou a říkala si o co, že teď sejme pilota, naučí se to řídit a odletí do L.A. (**). Za kameru a za hudbu slabé 3*.(25.4.2018)

Další film, kterému škodí spojující trailer. Jsem přesvědčen, že bych si film mnohem více vychutnal, kdyby nebylo předem jasné jak to celé dopade. On už samotný název dává jasně najevo o čem to bude, takže asi tak k ději. Nicméně přestože jsem tušil dějovou zápletku tak jsem byl na konec poměrně mile překvapen formou, jakou to tento snímek servíruje. Dost syrově. Mnoho scén působí, tak absurdně až je to komické. Překvapivě komické. V této absurditě jsem viděl jakousi analogii se zpracováním, na jaké jsem zvyklí od Tarantina. Nicméně pouze v jakémsi aranžmá scén. Scénář a dialogy rozhodně nejsou nosnými aspekty tohoto filmu. Takže suma sumárum na to, jak je to celé dopředu jasné je Pomsta překvapiví snímek, který neurazí.(2.6.2018)

Mladistvá verze Furiosy, v hyper-stylovém kabátku ala Drive. Nechybí spousta násilí, mraky krve, brutality a hypnotického soundtracku. Jestli Gosling nosil cool bundu ve znaku škořpióna, zde hlavní hrdinka pro změnu vyznává orlici na těle. Samozřejmě spousta scén nehýří zrovna realistickým podtónem, ale pro fandy splatterů, drsných ženských hrdinek a specifické formální stylizace to možná bude zábavná festivalová jednohubka. Docela odvaz, ale taky docela hovadina.(24.5.2018)

"Neuvěřitelně sexy lolitka" je jen průměrně hezká duchoprázdná slepička a její proměna ve mstící se femme fatale je feministická a popkulturně artová nadsázka. Celý tenhle film je nadsázka, takže pokud se těšíte na nějaký realistický exploaťák, počítejte se zklamáním, Revenge je spíš černá komedie. Zajímavá režie v "bessonovsky" šíleném francouzském stylu, slušná muzika, několik roztomilých nechutností (vede tahání střepu z chodidla), spousty litrů filmové krve, jako večerníček uspokojivé.(17.5.2018)

Skvěle natočený exploitation thriller s naprosto tuctovým scénářem. Po hudební a obrazové stránce opravdu famózní, nemohu nic vytknout (makro záběry na mravence?!). Bohužel mi nesedla nerealističnost - kdyby se film bral trochu víc vážně, bylo by to lepší. A také mi vadily chyb v kontinuitě (jak se z původního oděvu (SPOILER) - modrého volného trička a černých průhledných kalhotek stane černý set sportovního prádla netuším). Přivírám oko a dávám o hvězdu víc, protože mne přes všechny výtky dost bavil a mám pocit, že se mu tady dost křivdí.(10.8.2018)

• - Natáčení probíhalo v Maroku. (Stoka)

• - Písnička, při které tančí Jen (Matilda Anna Ingrid Lutz) u bazénu, je „Dance Like Machines“ od Brodinski. (Bioscop)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2017 na filmovém festivalu v Torontu v Kanadě. (Stoka)