Pomsta

Francie, 2017, 108 min

Coralie Fargeat

Coralie Fargeat

Rob

O nějakých patnáct minut delší, než by se slušelo, ale jinak nemám s tímhle rape and revenge se silným feministickým podtextem větší problém. Hodně se mi líbily vyprahlé pouštní lokace, ve kterých se utrpení všech zúčastněných znásobovalo. Fajn byla i survivalová vložka, ve které se z hlavní hrdinky stane něco mezi Rambem a Larou Croft. Jasně, bylo to přepálený, ale mě to sedlo. Gore je solidní a jestli mi něco utkví v paměti, tak to bude tahání střepu z rozříznutého chodidla. Z toho je mi blivno ještě teď. Je třeba ocenit i soundtrack, který připomíná diskotéku z 80.let a sem se parádně hodil. No a nakonec je tu ta zfetovaná Lutzovic holka zacákáná krví od hlavy až k patě, která zůstává sexy i když jí trčí z břicha špičatý klacek. 75%(13.5.2018)

• m.krudenc

Zajímavý Francouský film, celé dilo bylo velice poutavě natočeno. Bohužel dějově to byla slátanina. Spousta krve ..... jako by každý měl v sobě 10litrů. S neviné holky byla náhle superhrdinka která umí dokonale zabíjet. Práh bolesti měli všichni velmi nízký. No prostě byla to zajímavě natočená slátanina......(19.4.2018)

Sotva zletilá dívka odolná praktikám Vlada Naražeče vs. trio brzy krvavých frantíků.. Když jsem viděl, že jejími jedinými zájmy jsou sladit nehty s barvou iPodu a ve vhodnou chvíli pokleknout před druhým mozkem mecenáše, nevěřil jsem v nějaký významnější přerod, ale od kauterizace sofistikovanější, než je ta mečem Dartha Vadera, jsem prozřel. Přistoupil jsem na pravidla hry Coralie a jejího světa za tajemnými dveřmi nadsázky a exploatace a užíval si přitažlivost formy, perfektní hudební podkres, guilty pleasure potenciál i práci s detaily vyprahlé krajiny ala Stoneovo U-Turn. Divím se jen dvěma věcem. Proč u poslední scény před příletem vrtulníku nehrála Silvestriho Goodbye z Predátora a proč ten atraktivní flusanec na místo jejich posledního odpočinku neprodukoval Harvey „Dáš mi, dám roli“ Weinstein? U soudu by to mohli brát jako polehčující okolnost..(13.6.2018)

Další film, kterému škodí spojující trailer. Jsem přesvědčen, že bych si film mnohem více vychutnal, kdyby nebylo předem jasné jak to celé dopade. On už samotný název dává jasně najevo o čem to bude, takže asi tak k ději. Nicméně přestože jsem tušil dějovou zápletku tak jsem byl na konec poměrně mile překvapen formou, jakou to tento snímek servíruje. Dost syrově. Mnoho scén působí, tak absurdně až je to komické. Překvapivě komické. V této absurditě jsem viděl jakousi analogii se zpracováním, na jaké jsem zvyklí od Tarantina. Nicméně pouze v jakémsi aranžmá scén. Scénář a dialogy rozhodně nejsou nosnými aspekty tohoto filmu. Takže suma sumárum na to, jak je to celé dopředu jasné je Pomsta překvapiví snímek, který neurazí.(2.6.2018)

• venison

SPOILER: V "Pomstě" jsem před puštěním viděla dobrej survival počin se zajímavou zápletkou.. Bohužel se to od začátku vezlo na vlně laciné a nedotažené slátaniny.. Celkem dobře bych si dokázala představit situaci, že Ti týpci netuší, že se slečna zachránila, v novomexické poušti (nebo kde se příběh odehrává) se jí ujme banda hrdlořezů, kteří ji z nevysvětlitelného důvodu naučí vyšší level zabíjení a ona se vrátí.... Ale podpálení stromku, hru na "rozděl se a zemři", střídání amatérského střílení s muškou veteránského ostřelovače mne pozitivním diváckým zážitkem neobšťastnilo.. Co mne hodně bavilo bylo kurýrování díry v břiše nažhavenou plechovkou, které bylo taková blbost (byť efektní), že se scénáristi rozhodli zaobírat průnikem vpřed, ale už pro jistotu neřešili díru v zadní oblasti.. Celá scéna kolem znásilnění byla možná ze strany násilníka pochopitelná (sexy tanečky), ale z pohledu oběti moc ne (žádná ani minimální obrana).. Kamera super, ale makro prostřihy broučků by se hodily spíše do produkce National Geographic.. Odpočinková podívaná s hektolitry krve.. Mimochodem, kdyby do toho bylo vetkáno trošku nadsázky, smrdělo by to Tarantinem..(3.7.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2017 na filmovém festivalu v Torontu v Kanadě. (Stoka)

• - Písnička, při které tančí Jen (Matilda Anna Ingrid Lutz) u bazénu, je „Dance Like Machines“ od Brodinski. (Bioscop)

• - Natáčení probíhalo v Maroku. (Stoka)