Pomsta

Coralie Fargeat

Coralie Fargeat

Rob
  • m.krudenc

Zajímavý Francouský film, celé dilo bylo velice poutavě natočeno. Bohužel dějově to byla slátanina. Spousta krve ..... jako by každý měl v sobě 10litrů. S neviné holky byla náhle superhrdinka která umí dokonale zabíjet. Práh bolesti měli všichni velmi nízký. No prostě byla to zajímavě natočená slátanina......(19.4.2018)

• venison

SPOILER: V "Pomstě" jsem před puštěním viděla dobrej survival počin se zajímavou zápletkou.. Bohužel se to od začátku vezlo na vlně laciné a nedotažené slátaniny.. Celkem dobře bych si dokázala představit situaci, že Ti týpci netuší, že se slečna zachránila, v novomexické poušti (nebo kde se příběh odehrává) se jí ujme banda hrdlořezů, kteří ji z nevysvětlitelného důvodu naučí vyšší level zabíjení a ona se vrátí.... Ale podpálení stromku, hru na "rozděl se a zemři", střídání amatérského střílení s muškou veteránského ostřelovače mne pozitivním diváckým zážitkem neobšťastnilo.. Co mne hodně bavilo bylo kurýrování díry v břiše nažhavenou plechovkou, které bylo taková blbost (byť efektní), že se scénáristi rozhodli zaobírat průnikem vpřed, ale už pro jistotu neřešili díru v zadní oblasti.. Celá scéna kolem znásilnění byla možná ze strany násilníka pochopitelná (sexy tanečky), ale z pohledu oběti moc ne (žádná ani minimální obrana).. Kamera super, ale makro prostřihy broučků by se hodily spíše do produkce National Geographic.. Odpočinková podívaná s hektolitry krve.. Mimochodem, kdyby do toho bylo vetkáno trošku nadsázky, smrdělo by to Tarantinem..(3.7.2018)

• Goldbeater

Dovolím si malou poznámku, než se vrhnu k zhodnocení snímku - pokud jste předem viděli trailer, tak už jste viděli i 80% filmu a to včetně závěrečné scény. Přesně kvůli tomu už na trailery téměř nekoukám, ale když vám ho pustí v kině před jiným filmem, co máte dělat? Tvůrce takových ukázek je potřeba lynčovat, nic jiného. Na samotném snímku mě ale (kromě opravdu špatného střihu) mrzelo to, že jde o stoprocentně samoúčelnou vizuální podívanou. Přímočarý děj je totiž tak podmíněn snaze o atraktivní vzhled, že některé dílčí scény kvůli tomu opravdu nedávají žádný smysl a jsou ve filmu jen proto, aby režisérce umožnily ukázat nějaký ten pěkný záběr (hořící strom). Pak jsou zde scény, které sice také nedávají smysl, ale tentokrát aby sloužily jako berlička posunu děje - tak například jedna z mužských postav má nutkání prohlédnout si svůj zlomený nos v zrcadle, ale než aby se jednoduše podívala do jednoho ze zpětných zrcátek na svém vozidle, raději si zajde do kufru auta pro ruční kosmetické zrcátko, kvůli jehož odrazu prozradí svou pozici pomstychtivé hrdince. Malicherná blbina, že? Ale mně to přesto vrtalo hlavou. Kdyby tyhle nelogické detaily byly součástí drogových halucinací hlavní hrdinky, bylo by to něco jiného a omluvitelného, ale bohužel jsou prostoupeny celým filmem. Chápu, že Revenge nebylo zamýšleno jako sofistikovaný snímek, ale když je tak moc vidět, že na těchto přihlouplých berličkách stojí celé jeho fungování, tak ani zajímavý vizuál a elektronická hudba ho v mých očích nezachrání.(24.9.2018)

Chtělo by se říct, že se k tomu hodí fráze "over the top", tu však tenhle film sleduje ve zpětném zrcátku. Neskutečně sexy holka přežije smrt, kterou by nerozchodil ani Chuck Norris a jde se mstít. Víc vědět netřeba, stačí se jen kochat. Jedinou výtku mám vůči stopáži, kratší to přece jen být mohlo. Ale jinak je to záběr za záběrem vizuální obžerství, po kterém bych Coralii Fargeat bez váhání svěřil nějakou R-kovou komiksovou adaptaci. Talent by na to určitě měla.(18.5.2018)

Moderní a mnohem lepší pojetí Kill Bill. Příběh je sice předvídatelný, ale to není důvod, proč se na tento druh filmu díváte. Neříkám, že kdyby film udělali trochu reálnější- myšleno, že hlavní hrdinka vykrvácela tak 6 krát a přesto se stala zabijáckou ikonou a možná některé scény byli o malinko reálnější, udělalo by to z filmu neodolatelný trhák. Pecku z toho udělala super kamera a dalo by se říct, že něco ve stylu toho, že to nebylo vůbec americké. Film měl dobrou atmosféru a to extra, co z filmu dělá "wow", co se Vám vlastně líbí. Po dlouhé době něco, co bylo trochu jiné s velmi dobrými hereckými výkony a detaily. Hlavní herečka ani nemusela mluvit a stejně jste přesně znali její pocity- a tomu já říkám umění filmu.(22.4.2018)

• - Natáčení probíhalo v Maroku. (Stoka)

• - Písnička, při které tančí Jen (Matilda Anna Ingrid Lutz) u bazénu, je „Dance Like Machines“ od Brodinski. (Bioscop)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2017 na filmovém festivalu v Torontu v Kanadě. (Stoka)