Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

TeeAge

Akčná smršt, ktorá funguje len v momentoch búračiek a výbuchov. Akonáhle niekto prehovorí, je cítiť neschopnosť vytvoriť štipku ľuďskej emócie. Je prinajmenšiom divné, že sa Will Smith tohto projektu vôbec zúčastnil. Ale HW je HW. Peniaze diktujú, pes breše. ()

genetique

Neveril by som, že to táto buddy-dvojka utiahne s tými už vlastne známymi vtipny skoro dve a pol hodiny. Neskutočné! Perfektá oddychovka a vymachrovaným scenárom, trikmi, efektami, vtipmi, proste všetko je také ako to mám naozaj rád. Snáď sa ešte Bay vráti aj k takýmto jednohubkám, lebo mám pocit, že teraz je to vyslovene jeho parketa. 85%. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerná akčná komédia, ktorá je pokračovaním priemernej jednotky. Má celkom dobrý príbeh o dvojici detektívov z protidrogového, ktorí musia čeliť kolumbijskej mafii, ale aj vplyvnému drogovému bossovi, ktorý chce v Miami ovládnuť celý obchod s drogami. A navyše detektívov sa to dotkne aj osobne. Spracovanie ma ale podobne, ako aj v jednotke až tak moc nezaujalo, na film sa síce dá bez väčších problémov pozerať a viacero prvkov je aj celkom zaujímavých, takže potenciál tu bol, ale už dej samotný je väčšinu času dosť nezaujímavý a tempo filmu príliš pomalé. Výnimkou je záverečná polhodinka, ktorá je ako z iného filmu, film získa skvelý spád a je na to radosť pozerať. Len škoda, že tomu musia predchádzať takmer dve hodiny prinajlepšom priemernej zábavy. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná, vo svojej kategórii asi aj prvotriedna. Podobne ako v jednotke aj tu ju tvoria hlavne prestrelky a automobilové naháňačky, ale kvalitou je to výrazný rozdiel. Sú výborne natočené, nápadité a aj obsahovo zaujímavé, prestrelky majú slušný počet zabitých a naháňačky sú zase nadmieru dynamické, keď je akcia, tak sa je na čo pozerať. Najviac sa mi páči záverečná akcia vo vile na Kube, akcia s kolumbijcami v strede filmu, či už prestrelka na ulici alebo nasledujúca naháňačka, poteší aj úvod s Ku klux klanom, ale všetka akcia je slušne zábavná. Herecké obsadenie je takmer totožné ako v jednotke, takže Will Smith a Martin Lawrence ako hlavné duo, ale tiež ma až tak moc nebavili, celkom slušní záporáci a pár zaujímavých vedľajších postáv, hlavne policajný šéf. Humoru je tu plno, je takmer všadeprítomný, ale bavil ma len minimálne, možno dve, tri situácie sú celkom zábavné, ale inak to za moc nestojí. Réžia a technická stránka sú prvotriedne, rozpočet vidieť z každého záberu, vizuálne som nadmieru spokojný. Toto pokračovanie je o niečo lepšie ako jednotka, hlavne akcia je omnoho vydarenejšia a aj finále ma potešilo, ale lepšie hodnotenie určite dať nemôžem, pretože mimo akcie tu moc nie je o čo stáť. Ale keby bol celý film ako záverečná polhodina, tak o hviezdu viac určite dám. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 57%. ()

betelgeuse

Tento kousek z dílny talentovaného plebejce se vyznačuje nulovou tolerancí veškeré pravděpodobnosti, vkusem afroamerických komiků, morálkou afroamerických pasáků a estetikou někde mezi KOMANDEM a hiphopovým videoklipem. MB ztrácí kontakt s realitou, takže díky bohu, že ho komerční prů*er zvaný OSTROV do reality zase vrátil. ()

3DD!3

Dvojkou BAD BOYS se Michael Bay vrátil přesně tam kam patří. Akční, hláškovací oddechovky mu totiž vždycky šli nejlíp. A když už se vracel vzal sebou dva miamské policajty z oddělení narkotik Mika Lowreyho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence). Je trochu škoda, že scénář se ztrácí v záplavě bezchybné akce, prokládané trefnými hláškami Willa Smithe a Martina Lawrence, ale nic nemůže být dokonalé. Bay si to však vynahrazuje šílenými scénami z márnice nebo z aut padajícími mrtvolami (snad nebudu za šílence, když se přiznám, že jsem se tehda v kině dusil smíchy). Možná bych se nezlobil, kdyby jsme se dočkali alespoň podobně dobré trojky. ()

Arachneuss odpad!

Vražedná stopáž plná trapnosti bez pořádné jakosti, dvou ne-stylových negrů a tak debilního scénáře, že i Major Zeman oproti tomu působí jako vrchol žánru. Neskutečnou nudu nepřebijí ani desítky vystřílených zásobníků. ()

Kaka

Na Baye velice slabé. Tuny trapných dialogů brzdí slušně nastartovanou dějovou linku a režisér všechny díry ve scénáři zalepuje tím, co zvládá nejlépe. Dechberoucí akcí. Ale i ta má svoje negativa. Přestřelka na křižovatce je prakticky slabší kopie Mannovy přestřelky před bankou. Stejná pozice kamer, stejně nasnímaná střelba atd... Bay samozřejmě nepoměrně více stříhá a kamerové filtry snižují dávku reality na minimum, ale o tu tady nejde. Lawrence je tradičně trapný, ale na to jsme již zvyklí. Až otravně americká ptákovina. Filmy jako je tento moc dobré jméno současné hollywoodské kinematografii neudělají... ()

Spiker01

Dvojka Mizerů je totální ztělesnění bayhemu na vrcholu sil. Michael měl totiž všechny prachy na světě, co chtěl, za zády silného producenta a dvojku hrubozrnných sympaťáků, na něž měl na přelomu tisíciletí málokdo. Trojka se mi líbila, ale bayoviny jsou stále o stupeň výše. ()

sud

Oproti prvnímu dílu (který je průměrný) o dost horší. Bohužel není zde nikdo podobný, jako byli v jedničce Téa Leoni nebo Tchéky Karyo, tudíž nikdo ho na žádnou slušnou úroveň nedostává. Michael Bay pro mě nikdy nebude mistrem režie (pořád nevím kde našel tolik režisérského umu k natočení "Skály"). Will Smith s Martinem Lawrencem se sice snaží seč jim síly stačí, ale mě neohromí, i kdyby se po.... Zvláštní vtípky mi spíše než jako příjemné zpestření působí jako rušivý element. Ten film má pouze tělo, ale nemá duši. ()

Falko

Will Smith - (Mike Lowrey) +++ Martin Lawrence - (Marcus Burnett) +++ Jordi Molla - (Juan Carlos ´Johnny´ Tapia) +++ Peter Stormare - (Alexei) +++ Gabrielle Union - (Syd) +++ Theresa Randle - (Theresa Burnett) +++ Joe Pantoliano - (Kapitán Howard) +++ Otto Sanchez - (Carlos) +++ Michael Bay - (Šofér v aute) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer +++ ()

castor

Nejednou jim šlo o kejhák, jenže terapie jednomu z nich (Martin Lawrence) nepomáhá, a tak za výrazného popostrkování manželky přemýšlí, že si zažádá o přeložení na klidnější flek. Ten druhý (Will Smith), který častěji vytahuje bouchačku, se mu mezitím snaží svěřit, že přestal střídat holky a zabouchl se do jeho mladší sestry. Do všech těchhle oslích můstků ale přijde těžký kalibr, který je potřeba vyřešit: kubánská narkomafie. Smith se od jedničky stal superhvězdou, Lawrencova hvězda naopak klesla na hodně mizernou svítivost a Bay mezitím bavil diváky v několika nákladných kusech. Příběh společně předkládají poměrně řídký a zatraceně dlouhý (téměř dvě a půl hodiny), ale je to sakra adrenalinová jízda (uvidíme záběry, které začínají projetím nějakého úzkého otvoru, efektní zpomalovačkou, obtočením se po místnosti, „olíznutím“ polonahého těla nějaké tanečnice atp., uvidíme detail souložících krys, uvidíme gangstery rozbíjející se o stěny), všechno je to navíc zatraceně intenzivní a zvrácené (kupříkladu žlutý Hummer projede prostými přístřešky chudých jako nůž máslem, hlavně, že to dobře vypadá a bouchá – ač musely umřít desítky lidí). Bay je holt ďábel, který destruktivní akci umí (máme tu třeba honičku s padajícími auty, kterou v případě Ostrova ozvláštnil padajícími kolejnicemi nebo přestřelku na křižovatce, která kopíruje Mannovu přestřelku z Nelítostného souboje). Sečteno a podtrženo: cool vizuál vyhnaný na maximum ještě v době, kdy jsem ho od Baye bral. ()

D.Moore

Takže Mizerové podruhé - co tu všechno máme? Staré známé ve vizuálně dokonale podané akci, spoustu výborných, dobrých i trapných fórů, nějaké ty rodinné trampoty, zbytečně přepálenou stopáž (ubrat 25 minut a bylo by), lahůdkovou honičku na dálnici, pasáž odehrávající se v márnici, která mě rozesmála k slzám, perfektní konec na Kubě ("Plán C" je jízda tak neskutečná, až to snad není možné)... Ve vedlejší roli se objevuje Peter Stormare (Bayi, proč jsi mu probůh nedal víc prostoru? Ach jo), záporák Jordi Molla sice na Karya z prvního dílu nemá, ale charizmatický a svinský je až až. No a pak tu jsou tisíce dalších rozhodně ne nutných věcí, které z druhých Mizerů dělají přeplácanou kaši. Sečteno a podtrženo, tři hvězdy jsou tak akorát. První díl je jen jeden. A absence hudby (hlavního motivu) z jedničky taky zamrzela. ()

Dan9K

V podstatě ve všem lepší než hodně špatná jednička. Akční podívaná, celkem fajn scénář, rozhodně lepší dabing než ten v jedničce (ten tuším z roku 2003), sem tam docela černý humor, má to větší drive (dopomáhá častý hip-hopový podklad), prostě tohle je slušný standard. ()

Niktorius

Rozhodl jsem se přepsat svůj dřívější (v duchu filmu) šílený komentář...Mizerové 2 jsou filmem notně kontroverzním. Někteří jej chválí jako akčně komediální bombu, jiní jej naopak haní jako ujetou kravinu. Já přitákávám POMOvi - je to zatraceně efektní coolový fetiš plný destrukce. Bay se při natáčení skutečne urval z řetězu a s pozvednutým prostředníčkem na nás skrz každé filmové políčko křičí: 'Jde mi jen o ten styl! Na všechno ostatní vám kašlu!' Jenže pod vším dím fuckováním, divokým střihem a zběsilou akcí se naprosto vytrácí nosná kostra, divák je tak většinu času jaksi duševně nepřítomný a myslím, že zdaleka nejsem jediný, kdo nebyl po zkončení tohoto filmu schopen odvyprávět jeho příběh. Aby toho nebylo málo, Bay zahodil všechnu soudnost, takže mnohé fóry jsou až příliš drsné (házení mrtvol pod kola, likvidace chaloupek na Kubě) a policistické duo za dvě hodiny zabije víc nevinných lidí, než padouchů. Jenže jak dobře víme, vše má i své kladné stránky a mají je i druzí Mizerové. Když už nastupuje akce, tak je podaná zatraceně efektně včetně parádních kamerových náletů a filtrových orgií - honička na dálnici je skvělá (až na pár drobností) a přestřelka s gangstery ve stísněné místnosti je nasnímána vskutku bravurně.....Bad Boys 2 jsou zkrátka úletovým imidžákem, jaký si intelektuál prostě užít nemůže. Leda by taky zahodil úvahy nad adekvátními policejními postupy za hlavu (a pro jistotu je ještě rozstřílel a přejel hummerem) a nechal se unést úchylnou radostí z ničení se slůvkem 'Whoooosaaa' na rtech. ()

Spooner

Tak tomuhle se říká ten pravý akční nářez.U každého filmu je podtitulek nonstop akce a až u tohodle je to svatá pravda.V tomhle filmu je takový množství akčních scén že to jen tak nespočítáte.A to se jim do toho ještě nějaký ty emoce.Ze všech akčních scén jsou ale nejlepší automobilové honičky(a to ne jenom ta na dálnici).No a když si k tomuto připočtete ještě dost černej(a dobrej)humor.No a herci také nejsou k zahození(i lawrence je snesitelnej).Ale největší hold musím vzdát Bayovi protože tak dobře odvedenej akční film se jen tak nevidí.A proto za 5 ()

JAn

Nejradikálnější, nejakčnější, nejšílenější, nejčernější, nejnemorálnější, nejpravicovější, nejhektičtější, nejameričtější, nejpromiskuitnější a nejlepší bayovka vůbec! Takže všichni! Bad boys, bad boys. Whatcha gonna do, watcha gonna do when they come for you. ()

Wacoslav1

Na úrovni prvního dílu. Bay tu měl už pravda po předchozích úspěšných filmech větší možnosti pro to natočit ještě akčnější nahláškovanější dílko k překonání toho prvního. Nicméně i když co se hodnocení týče vidím oba dva díly, tak nějak zhruba nastejno, tak přeci jenom jednička mi přišla o chlup lepší. Naštěstí akci Bay točit umí, takže i tohle pokračování se v tom nadprůměru spolehlivě udrží. No a nyní se nám blíží trojka po sedmnácti letech, tak uvidíme, jak tenhle návrat dopadne. Třeba to u mě přeci jen ještě vytáhnou o hvězdu nahoru.60% ()

Davies182

Videoklipovitá smršť těch nejlepších akčních scén, jaké může daný filmový žánr nabídnout. Honička na dálnici je tak zatraceně cool, že jsem ji měl dlouho stále před očima. Hvězdu navíc přiděluji za megavtipné duo Lawrence & Smith, jejichž hlášky napříč celými 147 minutami mě dokázaly pobavit jako nic. ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí