John Wick 3

• Slovensko John Wick 3 (více)

Ve třetí části této adrenalinové akční série má super zabiják John Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table se z Johna Wicka stává excommunicado - psanec, který je terčem zabijáků po celém světě. Připravte se na válku! (Vertical Entertainment)

Blackhand47

U Johna Wicka jde krásně vidět, jak akční série postupně padají. Vždycky to začíná originálně a vcelku realisticky, ale časem se z toho stává rádoby cool dobrodružství plné stále šílenějších scén. Když už jsme viděli Johna v akci s tužkou, proč by nemohl sejmout pár chlapů s pomocí koně a ještě se na něm projet v nočním New Yorku? Pak ho ještě pošleme na poušť, kde je ještě mocnější chlápek než celá Rada zabijáků a mimo jiné dáme do filmu i několik nechutných scén a Wicka necháme bojovat ve většině případů pouze na nože. Neříkám, že některé scény nebyly fajn, ale na jeden film těch šíleností bylo prostě moc. Snad tahle série nepřekročí číslici pět, jinak tu z toho brzy budeme mít další Rychle a zběsile a John si to rozdá 1 v 1 s tankem. 70% ()

halogenka

Je to otřesný kýč a během většiny konverzaček máte chuť pošťourat se hřebíkem v uchu, ale je strašně osvobozující a osvěžující, jak si film na nic nehraje a nebere se vážně, takže si prostě jenom užíváte těch 800 vynalézavých způsobů, jak někoho nakopat do rozkroku. ()

higuain

Nedá říct, že by to bylo lepší ani horší než minule. Je to prostě zase o něco "větší". Na jednu stranu absurdnější příběh, na druhou stranu našlapanější akce. A je snad všem jasný, o co jde u Wicka především. ()

Trevor

Premiérová návšteva kina v mojom meste s nádejným študentom medicíny sa vydarila. Sám označil zážitok z kina za najlepší darček k 18 narodeninám a aj ja som si film užil, hlavne parkúr psíkov. Aj keď bol záver očakávaný nakoľko aplikácie v telefóne informali o termíne vydania Johna Wicka 4 na máj 2021 nijako to napätiu v závere neubralo a zážitok stál zato. ()

kajas

I když jsem měla pocit, že mě v tomhle žánru už nic nepřekvapí, tvůrci "Wicka" mě zase dostali. Geniálně nasnímané, brutalita si podává ruku s černým humorem, k Johnovi se přidá další milovnice psů, větší prostor taky dostal můj oblíbený recepční. K té páté hvězdičce chybělo málo - snad trochu krácení ve střižně. Na čtyřku už ale vážně zajdu do kina, slibuju! ()

IceQueen

Ako profesionálka (knihovníčka, aby nedošlo k omylu), som na základe mnohých komentárov, v ktorých sa spomína scéna v knižnici, pocítila morálnu povinnosť, konajúc nad rámec povinného školenia BOZP, navštíviť kino (vrátane nás dvoch bolo v sále 12 ľudí, čo ma hneď v úvode príjemne naladilo). No, pani knihovníčka hrubo nezvládla výkon svojho povolania, to ja by som si už, za pomoci sedemkilového Oxford English Dictionary, ktorý svedomito oprašujem, obhájila rajón. Porušenie knižničného poriadku je vážna vec. Opustime realitu a späť k filmu. Tento John je pre mňa najlepším z Johnov. Posúva sa viac do surreálneho sveta s takmer rozprávkovými lokáciami a pozadím. Musím povedať, že som sa smiala často a dosť. Morbídne, krvavé a zároveň vtipné, to my nežné víly máme rady. Keď nastúpila na scénu Halle, potvrdili sa moje obavy, že bude ostokrky naháňať ďalšieho Oscara na nesprávnych miestach, ale keď zavrela tú roztrasenú pusinku a rozpútala inferno, otvorila som ja tú svoju, jala sa nemo obdivovať jej pohybovú kultúru a spoluprácu s nekonečne šklbajúcotrhajúcimi psíčkami. A vôbec, zvieratká sú tu za veľké hviezdy a tak trochu vyrovnávajú skóre za vraždu signifikantného šteniatka z prvého Johna. Toľko rozkopaných a rozhryzených pánskych genitálií som ešte nikde nevidela, zábavné a osviežujúce. Ďalšie plus, romantiku reprezentoval iba jeden bozk na fotku zosnulej, žiadne dojemné záblesky minulosti, len nejaká tá zmienka, aby sme nezabudli. Ku koncu už som bola prejedená toľkých šarvátok, napríklad hotelové strkanice sa mohli zostrihať. Možno by nebolo márne aj niečo vynechať, Keanu predsa len niektorým majstrom nestačí, aj keď je frajer. Žiaľ, miestami je to vidieť. Jednu vec nie som ochotná odpustiť, nikdy, nikdy a to prezývku Baba Jaga. Je to ježibaba, ergo žena, stará a hnusná a žerie ľudí a býva v chalupe na stračej alebo kuracej nôžke. Vždy mám pred očami tú z Mrázika. Uvidíme, čo bude ďalej, zatiaľ sa mešce plnia, treba to využiť. ()

dee-key

Dámy a pánové, je nám ctí a potěším oznámit, že cenu za nejlepší živý terč dostává pan Generický Záporák #136. Povšimněte si prosím, jak ladně přikročil až k Johnovi, aniž by se při tom byť otřel o spoušť, jak nonšalantně mu nabídl svou hlavu ke střelbě a ani jednou nevyužil toho, zbavit toho stárnoucího hitmana života.  Ve světě Johna Wicka je tolik zabijáckých organizací a spolků, že si člověk klade otázku, jestli se v něm lidé živí taky něčím jiným. Čtyřku téhle dementní série laskavě přeskočím a doufám, že pátý díl bude prequel, odehrávající se v době bronzové. Tam by bylo pochopitelné, že se ke svému nepříteli pokouší žoldák dostat co nejblíž. ()

Cl3ricK

Pro mě "nejslabší" Wick, protože nic se nemá přehánět...? Že já něco takového vypustil z klávesnice? Inu je to pořád neskutečná akční střela, která v dnešní době nemá moc konkurenci, ale přeci jen čeho je moc, toho je moc. To je asi moje jediná výtka k dalšímu epickému masakru pana Jonathana. Nemůžu se zbavit dojmu, že dvojka mi přišla prostě více vyvážená a i po odchodu z kina jsem měl blaženější myšlenky. Něco tady prostě přebývalo. Ale přesto všechno, jsem se bavil a to je to hlavní. 75%. ()

tufr

Jednoznačně největší akční nářez první půlky roku 2019. Já si to mrtě užíval. Perfektně natočené scény, krásná kamera.... strop ! Jen se mi nelíbil konec - ale to je věc názoru 90% ()

Axis

Musím říct, že příště by to chtělo točit dle hesla, někdy méně je více. I když kde jinde se koukat na tak skvělou akci, silaťáky, Dacascose, obstojnou Berry a její psy. A scéna z Hodný, zlý a ošklivý mi vykouzlila úsměv na rtech. 8/10 ()

ilemas

Celá tato filmová série i s budoucí čtyřkou a snad i pětkou a desítkou je naprostá trapná slátanina u jejichž scén se musím smát. Napětí žádné, příběh trapný, bezduché střílení nesmretelného supermana Johna Wicka, jen dobře odvedená choreografie soubojů mě nutí na tento filmový paskvil se dívat a nikdy nevím, zda mám hodnotit odpadem nebo plným počtem. Dokonce i ty skvěle zvládnuté souboje mě po chvíli začnou nudit. Ve fimu mám rád pořádnou dávku napětí a ne bezduchou akci. Přesto jsem se po vypití většího množství alkoholu docela bavil i nudil, tak opět dávám shovívavých 80% ikdyž si to film asi nezaslouží. Ale dobře se na to dívá. ()

kagemush

Proč tam furt cpou nějaký dialogy (nenašel jsem jediný bez kterého by se tenhle film neobešel)? Pak by to ještě chtělo zkrátit ty úúúúžasně dloooouhýý akční b(l)itky na polovic, podkreslit to hudbou vod Megadeth, nebo Anthrax a byl by to šedesátiminutovej b(l)iják jako čúčo. ()

Figu

Top akční série jednadvacátýho století předhazuje další pastvu lahodící "oldschool" oku, v podstatě ve stejným kabátu, ovšem daleko víc vybavenějším! Díl od dílu se tlačí na pilu víc a víc a nevím co by mohlo Wicka zlomit! Nic, vždyť je nesmrtelnej! Nemůžu se nabažit toho Wickovskýho efektu bum prásk do palice z 20ti cenťáků, to je bomba! Panička Halle super ozdůbka navrch k tomu je parádní zpestření! No a co víc - prostě film stylu "karate střílečky", který jsme jako caparti žrali a tohle nás tam do toho světa, kdy nám v hlavách vládli akční hrdinové, žene a vrací zpět! Miluju starý akční filmy 80ek - 90ek a rád si je pouštím několikrát v roce... Myslím si, že Wick časem dostane toho prostoru taky víc a jednou ho budu nazývat kult! Pětihvězdičková bomba je tu! PS: Děkuji kolegům Ellmariachimu a Luka Zizu Jasonovi za senzační doprovod u téhle akční lahůdky!!! 90% ()

Martin741

Nemam rad Ryvsa - kedysi som ho uznaval, ale som si neskor uvedomil ze hrat nevie, ili coz Ryvs nie je James Stewart, ze jo a ... proste nevie hrat. Ryvsa mozem teda kludne pridat k ludom ako je pan CiernyCernoch, Klec alebo hoci aj Brosnan. Bez hereckeho talentu, to znamena, ze si film musia odmakat. Bolo vidno ze Ryvs bol zazraty do roboty a ze tie prestrelky su naozaj ze popici. Teda pardon, to mi zase uletelo, chcel som samozrejme napisat ze perfetne natocene a odmakane, spinave. Su teda tu na tomto mieste nejake dovody vidiet Dzona Wyka a ist na to do kina? Lebo u jednicky je to sporne, bol to len tupy akcnak bez nejakej pridanej hodnoty, a navyse Chad Stahelski bol v tom roku novacik. Takze Idem sa na to podrobne pozriet. Jaxom napisal, Chad Stahelski bol v case natocenia prveho Dzona Wyka len amater, ale film od filmu sa zlepsuje, tu uz vidno ze sa zacina vyznat do remesla. Prvy dovod teda som rozobral. Druhy dovod - zeby fascinacia Vychodoazijskymi akcnymi rubanicami ? No mne sa zda, ze na tom nieco bude ....... hlavne ked si zoberieme 20 rokov stary film Matrix. Musim uznat ze bojove sceny su choreograficky spickove, namakane, mozog moze ist kludne na dovolénku. A pozeram, ze aj zarobilo to fajne na seba. Velku spokojnost kazi len osemetna povaha Ryvsa - tomu hercovi ja proste nerozumiem a myslim ze ani rozumiet nechcem : 75 % ()

Wiikii

Když se díváte na Johna Wicka jako na film co má svůj vlastní vesmír a věci nemožné jsou možné, byť nedávají smysl, tak se můžete radovat z krásného obrazu, uchu lahodících zvuků, propracovaných bitek, počítání nábojů, last shoty, a někdy i promyšlené kroky postav. Leč je tu i JENŽE, jako nepřátelé co čekají až mohou udeřit, kulky svištící kolem Keanu Reevese jako by byl Neo či logika podřízená akci. Já Vám pořád nevím, je ten Wick v reálném světě s nereálnou organizací nebo je to všechno jen program pro lidi, kteří mají za funkci být baterkami pro vyspělé stroje? .. Třetí díl je zajímavý, má dokonce i rozvinutý příbeh, který tomu dává zas o něco víc, také je tam zrada(opět) a také podivně fantasy vypadající scéna s pouští... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019