Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

Mamlas

Některé záběry a scény byly velmi zdařilé, jiné naopak až trapně špatné, těch bylo víc, CGI mizerné. Zbývajících 80% filmu nuda a podivný chaotický bizár. Za mě tak tak 2 hvězdy. (35%) ()

Dejvecd

Kingsman, ale trochu inak... teda dosť inak. Keď pôjdete na tento film, tak odporúčam vytesniť z hlavy všetky očakávania týkajúce sa vtipnosti, pretože aj napriek tomu, že tu pár vtipov je, tak je film dosť temný, minimálne pri porovnaní s predchádzajúcimi dielmi. Ak však vytesníte očakávania vtipnosti ako ja, ktorý som bol na toto tiež varovaný, tak film splnil prakticky všetko čo som po ňom chcel aby splnil. Ukázal na ako bola organizácia založená, zmapoval Prvú Svetovú Vojnu (na moje prekvapenie väčšina historických udalostí sedela), ale čo hlavne Kingsman vyplnil je fantastická akcia, ktorej tu bolo síce pomenej, ale na tencujúco-bojujúceho Rasputina a na scény na fronte, by som sa dokázal pozerať donekonečna. Keď už sme pri záporákovy, hodí sa pripomenúť, že za mňa mali obaja Kingsmani fantastického záporáka a tento, aj keď je na konci trošku slabší (v momente keď si odhalí tvár), tak inak je po celú dobu dosť dobrý a Rasputin ako jeho ovečka, bol proste úžasný a každá scéna s ním bola dokonalá. Avšak aj napriek tomu ako tu niektoré veci ospevujem tak sa musím držať názoru, že The King's Man je predsa len najslabším dielom série. Narozdiel od predchodcov film plynie v prvých troch štvrtinách docela pomaly, takže ma úprimne vyviedlo z miery mega rýchle zakončenie. Zároveň celý film servíruje všetko, čo máme na Kingsmanovi tak radi, ale s o dosť menšou mierou ako v Kingsmanovi. Film sa vo výsledku podobá viac na vojnovú drámu, než na akčnú komédiu. Aj keď to nutne nemusí byť na škodu, tak by som si predsa len radšej pozrel pokračovanie Eggsyho série. 6/10 ()

adamix

Talentovaní filmári vedia svoje diela prekonávať, ale Vaughn na to ide opačným smerom. Prví Kingsmani prišli takým spôsobom, že zakrátko strčili do vrecka posledné bondovky, špionážne trilery a akčné komédie. Dvojka sa niesla na sláve jednotky a ponúkla aspoň solídnu zábavu s peknou akciou a robotickými psami (a Elton John :). Trojka, ktorá je vlastne prequelom, na to ide inak, pretože zabŕda do histórie a prekrúca ju, čo ja vždy zbožňujem (viď Tarantinových Bastardov). Avšak ako sa narába s poňatým materiálom, je bohužiaľ najslabším článkom celého filmu. Aby v tak drahom blockbusteri plnom známych tvárí boli iba dve postavy zaujímavé, to už zaváňa problémom. A aby sa divák nenudil len kvôli tomu, že čaká na niečo poriadne, to je ešte väčší problém. Fiennes je jeden z najlepších hercov svojej generácie, ale vždy som mal radšej, keď hral záporáckych zmrdov (Voldemort, Amon Goeth, Harry z Brugov). Poteší, že film je jeho sólovkou a že on je vlastne ťahúň celého diania. Rasputin je taká príjemno-ohavná perlička, ktorá si v každej scéne berie na seba všetku pozornosť. Akcia ujde, ale tiež by mohla byť menej slow-motion, na zapĺňanie času takýmto typom akcie je adekvátnejší Snyder. Niekedy bolo cítiť, že niektoré triky boli robené narýchlo alebo s nedostatkom pozornosti. Green screen hora bola otrasná, pri tých kozách či kamzíkoch prižmúrim oči. Hlavný záporák je nevýrazný a jeho odhalenie vlastne nijako neohúri. Príbeh je pútavý, ale v celku vlastne nepríde s ničím originálnym. Hudba pamätihodná iba tá z Ruska. Ako celok je to vydarené pozlátko s nádhernými dobovými kostýmami, ktoré stačí raz vidieť a časom zabudnete o čom vlastne bolo. Dopraje vám však chuť na dobrý domáci koláč. ,,Time to dance!" ()

Cermicek

Chápu. Měla to bejt nadsázka. A v takovejch případech tomu napálím plnej..ale tady něco dřelo..Nevim, zda to bylo tím, že tu tvůrci až moc tlačili na pilu.. nebo mě to prostě na pozadí skutečných událostí dejin nesedlo..🤷‍♂️. Každopádně jsem až sám sebe překvapil, jak moc tenká a vrtkavá je u mě hranice úspěchu a neúspěchu. Herci vesměs fajn. Příběh pitomej, ale satyricky míněnej, takže tady se hodnocení maže. Efekty pěkný. Kozáčková kreace Rasputina skvělá!👏. Ta jediná to však bohužel nezachrání. Předchozí díly rozhodně o třídu lepší! ()

Grondal

Ako psíček a mačička točili film. Jednotlivé časti filmu nie sú zlé, ale sú podľa mňa veľmi nešťastne namiešané. V podstate všetky akčné scény sú prefláknuté v traileroch, čo jasne dokazuje bezmocnosť pri propagácií filmu, keď celá stojí práve na akčných scénach, ktorých je vo filme pomerne málo. Postavy ako také sú celkom zaujímavé a aj alternatívna história má niečo do seba, ale opäť film to nedokáže dostatočne predať, rozprávanie drhne a ja strácam záujem. Pre mňa okrem pár akčných scén iba šedý priemer na ktorý rýchlo zabudnem. Matthew Vaughn by sa mal posunúť ďalej, pretože táto téma je už vyťažená. ()

strachon

Přiznávám, že jsem byl zklamán. I když za to do značné míry mohla moje vysoká očekávání, natěšení i předběžné nadšení z traileru. Ralph Fiennes hraje dobře, Rasputin Rhyse Ifanse rozhodně nebude zapomenut, akční scény i pár dalších nápadů navíc nenechají člověka se nudit, ale celkově je to všechno zasazeno do příběhu, který jaksi... neurazí ani nenadchne. Roli Harrise Dickinsona jsem si přece jen představoval o něco víc po vzoru "jedničky" v úloze nadějného agenta-novice, Gemma Arterton příjemně překvapila, zatímco Matthew Goode vyloženě zklamal, Tom Hollander ve své trojroli aspoň trochu pobavil (řeč je o jejich postavách samotných, ne o hereckém výkonu). Celý ten slepenec pohromadě prostě nefungoval tak dobře, jak jsem pln nadějí doufal. ()

MartinTerran

Za mě tedy povedený preguel. Pěkně zasazené do historie, že by to tak klidně i mohlo být (spíš ne no). Je to dostatečně dlouhé aby zde mohl být dostatečně rozvinut příběh. Je jasné, že i v tomto díle je zde mnoho přehnaných/nereálných situací. Za mě herecky nejlepší byl Rasputin i s jeho pověstnou "nesmrtelností". V po titulkové scéně už bylo jasné kdo přijde a tedy bude i zfilmovaná "druhá mise"? Hodnocení: 76/100. ()

O.D.

Není to zdaleka tak dobrý, jako první a druhý díl. Chápu nižší hodnocení, od Vaughna se čeká už jen to nejlepší, a tohle to rozhodně není. Scénář není moc dobrý, ale je to zábavný, pěkně to uteče a kdyby to netočil zrovna Matthew, tak by lidi dali vyšší hodnocení. Bojová scéna s Rasputinem a noční bitka proti náckům v TOPU. 3 a 1/2. ()

AgnesDee

Na rozdíl od prvního filmu, kde měl záporák pochopitelnou motivaci pro svoje činy a ve své podstatě jsem s ním dokázala i sympatizovat, zde nemá žádnou pochopitelnou motivaci a hlavně ho skoro celý film nevidíme, což je sice z hlediska filmařiny dobrý krok, na druhou stranu nemáme ponětí, proč svoje problémy globalizuje a likviduje v podstatě miliony nevinných lidí, kteří ani neví, proč bojují. Na druhou stranu tu byly dobře zakomponovány scenáristy napsané události do těch historických a taky byla krásně zfilmovaná tajemná Rasputinova smrt. Byly zde i jiné překvapivé momenty, bohužel jich bylo ale opravdu málo a víc převládal pocit toho, že jsem tento film viděla v jiných verzích už milionkrát. Bohužel film svou existenci u mě nedokázal obhájit. ()

pekas

Tak jsme si vymysleli, jak že to celé začalo. No, vymysleli jsme to trochu kostrbatě a násilně. Chyběla tomu lehkost předchozích dvou dílů. 79% ()

PlayEasy

Jelikož tě, Matte, máme opravdu rádi (už jenom pro první Kingsmany, nejlepší X-Meny a Kick-Ass), leccos ti odpustíme, ale nebudeme lhát, čekali jsme daleko víc. Když jsme se totiž dozvěděli o připravovaném prequelu pojednávajícím o  vzniku celé organizace, už jsme viděli, jak se v tom pořádně vyžiješ. Jenže když se film po většinu stopáže pohybuje mezi komedií, dramatem a akčňákem, a není ani jedno z toho, je něco špatně. Sekvence s Rasputinem a závěrečná půlhodinka jsou ovšem brilantní. 70% ()

Rayen1

Silnější tři a půl, slabší čtyři hvezdy. Na původních dvou dílech jsem měl rád tu absurdně komickou akci se superhudebnim podkresem a vtipem. Třetí díl se bere až moc vážně a je rozdelenej na třetiny - první hraje na Cimrmanovskou notu "znamejch historickejch osobnosti a události", druhá zase na zromantizovanou válečnou vřavu první světový, která není špatná, ale úplně mi to do Kingsman universa nesedí, a až poslední třetina začne trochu připomínat Kingsmany, od infiltrace padouchova doupěte mě film opravdu chytnul. Na můj vkus ale film postrádá vtip prvních dvou dílů a over-the-top akci. Bejt to stand alone film mimo Kingsman universum, neřeknu půl slova, ale takhle... 🤷‍♂️ ()

knihovna

Jak tohle může být hodnoceno jako nejhorší díl série nechápu. Tohle je podle mě nejlepší díl. Ale nejspíše jenom podle mě. Inu jsem rebel. ()

liquuid

Prilis nefandim nechronologickemu razeni jednotlivych dilu, ale pokud to prejdu, tak jsem videl opravdu fajn akcni podivanou. Melo to hlavu a patu, zvraty, super vizual, humor, nenudil jsem se a ty zabery z fronty, tam by se mohl kde kdo ucit, jak se to dela. Neni to moderni kingsmanada, jak jsme byli zvykli v predeslych dilech, ale neco vedet o zrodu a zalozeni neni od veci. Snad jen ta chajda na te hore byla trosku vystrel do tmy, ale celkove to tolik neboli, jako by me to asi bolelo jinde. Lepsi 4 zaslouzene. ()

curfew77

Svérázně komické výklady historie mě poslední dobou spíš iritují (ano, Quentine, dívám se na tebe), otvírat akční výplachovku srdcervoucí scénou úmrtí mě taky neba a protkávat příběh pořád dokola linkou father/son issuses už vůbec ne. Na jedničku už si skoro nevzpomínám, ale jsem přesvědčen, že byla cool a zábavná, stejně jako jiné Vaughnovy filmy. Tenhle chaos plný nebetyčných dějepisných blbostí není ani jedno z toho. 35 %. ()

Hawaj

Pacifistická procházka zhuštěnou historií s komiksovou bezstarostností, kdy se dle libosti využije historické události jako velkolepé kulisy. Ralph Fiennes je solidní, ale proti je poněkud unavený. Ostatní hrají solidní průměr a nijak nevyčnívají. Zpracování je velmi dobré filmařské a efektové řemeslo. Chybí mi tam ale elegantní důvtipný švih. Ten se místy snaží doplnit Gemma Arterton, ale moc se jí to nevede. Navíc kam se poděla její okouzlující krása? ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě