Pátrání

• USA Searching (více)

bubun

Ale jo, slušný thriller, asi je to i tou formou ala Semestr, ale funguje to (celkem). Bylo by to spíš na tři, protože kdo je, ehm, pachatelem lze odhadnout ještě před polovinou stopáže, ale i když to víte, tak je to celkem zábavné. Konec mírně patetický, ale mohlo by být hůř. Takže spokojenost. ()

elanius

(15/2019) / Velmi som sa tešil na Searching ale musím skonštatovať mierne sklamanie. Áno záver je skvelý! Ale aj tak nie extra prekvapivý. Trošku mi chýbalo vo filme viac emócií, viac napätia. A ani to spracovanie už v tejto dobe ťažko považovať za niečo prekvapivé, hlavne keď aj z nízkorozpočtových sme už videli docela zaujímavé kúsky. Searching je kvalitný film ale zbytočne sterilný. (6/10) ()

Phietros

Nedokážu si představit, jak bych na místě Davida reagoval. Ale co dělá rodiče rodičem je, když si jde za svým a nenechá nic náhodě! Děj netypicky odehrávaný přes web kamery, notebook a telefon byl asi tou nejlepší volbou v rámci podané atmosféry při zmizení jeho dcery. Vnitřně jsem doufal, že jí najdou živou, ikdyž to v jednu chvíli nevypadalo. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to byla policajtka, která kryla svého syna a že zrovna Kim na to příjde touhle cestou sám po jediném telefonu z ústřednou policie a pár fotek na googlu! 70% ()

TKKMR

Pán Kim má malíčku všetky internetové funkcionality, sociálne siete ba aj rôzne vychytené, život uľahčujúce aplikácie a cez hodinu a pol nám dáva pocítiť, ako veľmi je väčšina z nás v tomto smere užívateľsky zaostalá. ()

drake31

Timur Bekmambetov pokračuje svoju krížovú výpravu so stoličky producenta, a prináša do kín ďalší film, ktorý je nám odprezentovaný cez webové prehliadače, face time, populárne webové domény, televízne vysielanie ... jednoducho cez všemožné technické produkty, ktoré máme na dosah ruky. Searching bude zapamätaný ako vrchol (či jeden z vrcholov) tohoto gimmicku. Pre mňa osobne, sa tento film stal absolútnym filmovým vrcholom roku 2018 (Áno! Viem. Začal len September). To čo tento film ponúka je akási nevyčerpateľná studnica talentu. Perfektná réžia a fantastický scenár - v ktorom všetko dáva zmysel, i keď náhoda a šťastie zohrávajú veľkú úlohu. John Cho & Debra Messing sú moji osobný nominanti na každé herecké filmové ocenenia pre rok 2018. Obaja sú absolútne fantastický, rovnako ako aj zvyšok tohoto útleho castu. A taktiež technicky všetko funguje na 100%. Searching prináša enormne širokú škálu emócii (SPOILERish úvodnú sekvenciu by som bez váhania zaradil na ten istý level ako Up SPOILERish), a to, ako sa tento film so mnou hral ... to si budem ešte dlho pamätať. Wau, wau, wau. Mimo iné, Searching slúži aj ako varovný príbeh o nástrahách internetu. Dokážem si film predstaviť aj ako nástroj pre rodičov - rodinný filmový večer s poučením, prečo nie? Ak máte tú možnosť, či budete mať tú možnosť v budúcnosti, tento film sa rozhodne oplatí vidieť. Môj osobný filmový front-runner pre rok 2018 a ja sa už nemôžem dočkať ďalšej projekcie. P.S. Kto dokáže držať krok s detailami, ktoré nie sú centrom pozornosti, bude o krok vpred pred ostatnými v kinosále - čo samozrejme nebol môj prípad. ()

hroubek

Příjemné překvapení. Film od úvodní minuty šlape, a prvních deset minut mě dost připomnělo Vzhůru do oblak(myšleno jako obrovská pochvala). I v následujících minutách jsem byl přikovaný k obrazovce a napjatě jsem sledoval co se bude dít.Režisér Aneesh Chaganty odvedl parádní práci. Krásně pracuje s informacemi, a taky tím co nám chce ukázat a sdělit. Chaganty si je jistý v dramatických momentech a umí je velmi hezky prodat. John Cho si to hodně dává a jako otec je naprosto uvěřitelný. Film má výborné tempo a moc dobře funguje do poslední dvacetiminutovky. Tam přijde něco, co by přijít ani nemuselo, a mě to malinko zkazilo dojem z filmu, i přestože to bylo natočené dobře. Pátrání je hodně povedený film, a opravdu se vyplatí mu věnovat pozornost. ()

Sany33

Neveril som, že sa toho dožijem ale John Cho sa ocitne v skutočnej, vážnej úlohe v skutočnom, vážnom thrillery. Celý film je posadený do monitora počítača a všetky udalosti sa dozvedáme prostredníctvom modernej techniky. To je veľmi inovatívne a veľmi si cením ,že sa do toho filmári v 21. storočí obuli práve takto. Popravde, myslel som že to bude asi to jediné čo ma na filme zaujme ale film ponúkol veľmi napínavý dej aj veľmi zaujímavé rozuzlenie. Veľmi dobre sa mi na to pozeralo a splnilo to moje nízke očakávania. Ak by som mal ale film porovnávať ide o vydarený nadpremerný film akých je v dnešnej dobe na trhu bohužiaľ veľa. 77% ()

svobik

Strhující podívaná, navíc originálně vyprávěná. Malý nenápadný film, který nejde nedoporučit. O krok před divákem, scenáristicky dotažený, snad jen závěr mě malinko zklamal. 85 % ()

Tft

Sub-žánr „obrazovkových filmů“ se pomalu, ale jistě začíná rozrůstat a na Searching se jednou bude dost možná vzpomínat jako na první film, který tenhle žánr plně definoval. Ne snad že by předtím nebyly natočeny podobné filmy, ale Searching je první film, který potenciál vyprávění pouze skrze obrazovku počítače využívá naplno a snaží se originálně využít všech možných dostupných vymožeností ku svému prospěchu. Nevím jestli v dnešní době ještě je prostor pro kultovní filmy, ale Searching by se mohl v klidu stát The Blair Witch Projectem svého žánru. Pro režiséra Aneeshe Chagantyho je Searching prvním celovečerákem, ale vůbec to na výsledku není znát, tenhle typ filmu totiž neklade příliš mnoho nároků na práci s kamerou a další tradiční filmařské překážky, jde tady především o střih, budování napětí a nejdůležitějším aspektem je přehlednost, aby se divák necítil ztracen. Na tohle všechno si Chaganty dává velký pozor, ani jednou se mi nestalo, že bych tápal co se zrovna děje a co zrovna na obrazovce sleduji. Opravdu velké břemeno nese John Cho, z jehož pohledu dění celého filmu sledujeme, stojí na něm tíha celého filmu a on se s tím vypořádal s velikostí zkušeného herce. Ani si nedokážu představit, jak muselo být těžké se v celém ději filmu zorientovat a nezbývá tak nic jiného než před Choem smeknout klobouk, po minulo-ročním Columbusu jeho obliba u mě začíná výrazně stoupat. Celkově je Searching nejen skvělým představitelem sub-žánru, ale je i napínavým thrillerem s hromadou nečekaných zvratů. Chaganty velmi šikovně postupem času odhaluje nová tajemství a přitom vytváří další, už dlouho jsem se necítil takhle zainvestovaný do dění filmu (vymýšleči teorií si tenhle film opravdu užijí). Searching je hypnoticky vtahujícím počinem, je to opravdu moderní film, který chápe fungování sociálních sítí, dokáže se přenést do podvědomí jak teenagera tak rodiče a nevymýšlí přitom žádné nereálné nesmysli. Využívá propriety moderní doby reálně a s rozumem, tím pádem nedělá z diváků blbce, ale naopak je povzbuzuje, aby zapojili své vlastní racionální myšlení. Opravdu poctivě natočená prvotina, o jménu Aneesh Chaganty toho v blízké době nejspíš hodně uslyšíme. 83% ()

mkubalikova

Milé překvapení. Nejdřív mi přišla forma rušivá, když se ale film rozjede, tak je forma velmi funkční a parádně hraje s příběhem. 🔍 70% ()

wenca

Slušná píčovinka. A to jsem si říkal "Uvidíme" když jsem viděl Zeckovo hodnocení. Už stahuju zrcadlo na plochu PC, chci se prohlížet jak jsem smutný. ()

Jaro.Krafcik

Windows xp ešte existuje? Ale no tak veď je to film z roku 2018. Po zákernej chorobe zomrie žena, aj Davidova dcéra zmizla a tak sa pokúsi pozrieť do jej počítača. Námet rovnaký ako pri kyberšikane alebo unfriended sérii ale nejde o žiaden horor ale o drámu. Sranda bola ako sa rýchlo dostal na jej účet na Facebooku, ale tak záložný email rodiča sa dal čakať. Ak by film natočil lepší režisér a mal by vyšší rozpočet určite by patril k tým lepším drámam. Záverečné rozuzlenie tak trošku slabšie. 3* ()

vyfuk

Toho jsem se docela bál. Že nás doba přivede k takovýmto filmům. To už by se snad dalo označit jako "hacker movie" nebo tak, kdy sledujete někoho z jeho počítače jako nezvaný návštěvník a zachytíte ho v nějaké situaci. Tohle už bylo vidět v Semestru, který to ukázal zajímavě, ale prostě by se na to déle nedalo koukat. Je taky zajímavé, že Bekmambetov jeden rok vydá svůj festivalový film, který chápu skoro stejný jako toto a úplně něco podobného ve větším měřítku. Asi i myšleno na větší uvedení. A ono to zase tak špatné není. Má to děj, nějaké napětí, gradaci a vyvrcholení. Jen prostě sledovat příběh z monitoru bez nějaké potřebné existence kameramana je prostě tupý nezvyk. Vidět takovýto film jednou za pár let s dobrým příběhem a zpracováním by nemuselo být špatné. Ale nic netrvá věčně. ()

drackula

Zaujímavý nápad a spracovanie. John Cho sa mi pozdával a zúfalého rodiča, ktorý bojuje s technológiami o osud svojej dcéry som mu uveril. Dianie sa v celej dĺžke zaujímavo zauzluje, ponúka kopec slepých uličiek a záverečný twist som nečakal. Ako kritika sociálnych sietí a vytrácania osobného kontaktu to tiež obstojí. 80% HBO GO ()

m.a.t.o.

Bekmambetov zdá sa rád experimentuje. Ako producent prišiel najprv s POV akčákom Hardcore Henry, teraz sa snažil šokovať (?) s thrillerom, ktorý celý sledujeme iba z monitora počítača. Mňa tento štýl síce veľmi nebavil, ale Searching má jednu veľkú výhodu. Okrem nevšednoho prevedenia totiž zaujme aj (hlavne ku koncu) šokujúcim príbehom, ktorý by bol rovnako dobrý, vlastne ešte lepší, ak by sa ho tvorcovia rozhodli natočiť "po starom". 55 % ()

venca163

John Cho moralizuje svoje okolí, že hulí trávu. To je fór, za kterej jsem aspoň 1 hvězdu přidal. Jinak z kategorie screen-streaming filmů je to zatim asi to nejlepší, co jsem viděl (a popravdě nemam zrovna chuť tenhle žánr nějak hloubš prozkoumávat). Viděl jsem totiž i naprostý blbosti jako třeba Odrbat z přátel. Poselství je třeba víc fízlovat svoje děti to naštěstí moc netlačí, spíš radí nenechávat doma bez dozoru povalovat svoji napchanou šrajtofli. PS: Nejlepší návod na prolomení hesla na Facebook ever. (75%) ()

shabazza

Chytí a nepustí. Tohle má spád, drama, city, twist, pointu ...... všechno v jednom balení. Nejen že jsem od tohohle filmu nedokázal odtrhnout oči, ale do Davida jsem se (možná proto, že John Cho je prostě skvělý, možná pro originální pojetí filmu) dokázal doopravdy vcítit. On ten Bekmabetov umí produkovat dobré filmy, to se musí nechat. ()

Hollohlaway

Solidně napínavé a zajímavý, byť ne extra originální zvrat. Ale zvolená forma bublin, oken, všech těch twittrů a bůhvíčeho co ani neznám mě už pak dost štvala. ()

jefff

Forma zajímavá, byť úplný šálek čaje to pro mne nebyl. A volba Choa jako ústředního starostlivého otce mě moc nepřesvědčila. Ovšem tempo, zápletka a rozuzlení mě bavilo, zejména poslední třetina má dobrý spád a dobře budovanou atmosféru. ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster