• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Cruise. Tom Cruise. A jeho sen o tom hrát Jamese Bonda. V americkém podání, takže s hravým floutkovstvím místo vymazlené elegance. A já mu to sakra přeju, protože tady víc než kdy jindy dokazuje, že právě on je ten Poslední akční hrdina, poslední vzor všech kluků co chtějí vidět borce dělající neuvěřitelné věci, aniž by se ztráceli v jinak všudypřítomném digitálním bordelu. Součástí projekcí MI: Fallout by měl být i film o filmu, bez něj se těžko věří jak moc z té dechberoucí akční podívané dokázali natočit v reálném světě, a jak moc velké (až sebevražedné) odhodlání Tomík dokazuje. Jeho pojišťovákům musely stresem praskat cévky, na tak divokou jízdu nemají ani ty green screen Marvelovky. A že u toho trochu hapruje příběh, to už je pak úplně vedlejší, tu trochu nelogičnosti je velmi snadné přejít, když se na plátno chrlí tolik skvělých adrenalinových nápadů a do toho i choreograficky výborné bitky. A kdysi chudý příbuzný Bonda a Bournea tak roste způsobem, jaký jsme si tehdy jen těžko dokázali představit. 9/10(8.8.2018)

• Middra

S filmem kde si hlavně pamatuji, že hlavní představitel si dělal všechny kaskadérské kousky sám, ale již si nevybavuji nic z filmu samotného je něco prostě špatně.(3.8.2018)

Vaše mise, rozhodnete-li se ji přijmout... Tom Cruise to zase dokázal, skoro jako jindy Nolan. Na pána. Tentokrát se musí Hunt vypořádat opět se Syndikátem, se kterým měl nemalý problém už minule, ale zatímco minule šlo hlavně o komornější špionážní přístup, tady se jede na velkolepější a působivější koncept. Od začátku do konce skvělá zábava - možná jde o nejzábavnější M:I. A zábava je hlavně v akci, která je po všech stránkách boží - od skvělé bitky na záchodech, přes famózní honičku Paříží až po zběsilé vrtulníkové finále. Na scénu se vrací Rebecca Ferguson, jejíž návrat je fajn, mnohem víc ale potěší návrat Seana Harrise a to, jak ho tvůrci zdokonalili k tomu, aby byl jeden z těch záporáků, kterého z hlavy jen tak nedostanete. Vedle něho musím vyzdvihnout i Cavilla, kterej si to tady neskutečně dává a dokazuje, že víc takových rolí by mu rozhodně neškodilo. Možná mám trošku problém s již klasicky zbytečně překombinovaným dějem, ale v tomhle případě jsem ochotnej přihmouřit oko. Bavil jsem se. Hrozně moc.(3.8.2018)

Najprepálenejšie, najepickejšie, najštýlovejšie. Film roka.(5.8.2018)

• existimi

Nechápu potřebu Američanů konkurovat Bondovi. Hunt prostě není Bond. Nemá charisma. Děj je stupidní, rádoby zvraty jsou hrozně předvídatelné, postavy svým chováním naprosto směšné. A to nemluvím o absolutním nerespektování nějakých základních přírodních zákonů. Nerozumím popularitě téhle série.(5.8.2018)

Nebýt zdlouhavého létání na konci, tak by se jednalo o nejlepší MI film, který byl kdy natočen. Neúprosné odpočívání drží nasazené tempo po celý film. Je to neskutečné co Cruise dokáže ve svých letech. Zatím co ostatní akční hvězdy z minulého století jsou rádi za každou malinkou roli, kde jsou jenom aby řekli hlášky, které je proslavily, Tom Cruise stále běží v čele s Fast and Furious jako nejlepší akční série současnosti. Za 10 let si ale už nikdo na Rychlou partu nevzpomene. Poslední 2 díly nastavily neskutečnou laťku, kterou těžko někdo překoná.(5.8.2018)

Tohle mě po technický stránce naprosto dostávalo. Nejde ani o to, co se tam děje, ale jak se to děje. Tom Cruise běží/padá/lítá/jezdí jako nikdy. Vše co se tam dělo, mi vyráželo zrak. Nechápu jak Cruise může vyskočit z letadla, padat volným pádem, hrát při tom a ještě dělat kaskadérský kousky. Nechápu jak to mohli takhle dobře natočit. Nechápu jak to mohlo vypadat tak dobře - vlastně chápu, poctivé řemeslo. Cinematicky je to úchvatné. Spousta záběrů je vyloženě nádherná. Herecky dobré, ale to hlavně kvůli zápalu všech okolo. Scénář má sice své standardní koleje, ale forma kterou se posouvá děj kupředu a styl, kterým se řeší twisty je tak kombinovaný a zajímavý, že napsat a poskládat to dohromady, taky nemohlo být jednoduché. Mám dojem, že každý aspekt filmu mě uchvátil a přestože je to furt jenom akční film, tak dost možná ten nejlepší a měl by jít příkladem sračkám jako je třeba...Black Panther. Tohle je kvalitní film a jeho projekce byla zážitkem! Říkal jsem si, že pokud by po mě z nějakýho důvodu šel Tom Cruise, tak se prostě neschovám. Ten člověk by mě dostal:D(6.8.2018)

Asi to musím vidět znova znova, aby mě to přesvědčilo. Teď mám pocit, že 4 a 5 nebyly překonány.(6.8.2018)

hrozne prijemny akcnak. ve stylu starych hk filmu j wooa. hodne tomu pomohla hudba. 007 ma docela konkurenta.....ta honicka na motorce byla uzasne nastrihana...(7.8.2018)

Isiel som do kina s urcitymi ocakavaniami. Jednak seriu poznam a na rozdiel od Bondoviek sa na nej rozhodne prijemne bavim. Naviac, Tom je sympatak v kazdej roli. ;) Dejove zvraty, ktore tu mnohi vyzdvihnuju ako matuce, mi tak nepripadali. Naopak, prave v M:I som ich ocakaval. Horsie vsak bolo, ze i dalsi vyvin a urcita zaskatulkovanost filmov tohoto tipu sposobili, ze ma moc sceny a dej samotny, az tak neprekvapili, ci dokonca neohurili. Naopak akcia a zvlast ta "dopravna", ci suboj na toaletach boli spickove. Rebecca i Michelle su kocky, o tom ziadna. Tiez som uvital, ze sa aspon zredukovali tie zlahcujuce hlasky, ktore pripadaju cool snad len nast-rocnym. Mna skor rusia, lebo hrdina by ich zvycajne vypustal, len ak by bol na drogach a teda posobia neprirodzene a rusivo. Rozhodne nadpriemer a vyborna filmarcina. Lavirujem medzi slabym stvorhviezdim, ci silnou trojkou. 3D v Cinemaxe celkom fajn, len aspon v "mojej sale" mali ubrat na hlasitosti. Uz uvodne trailery boli za hranicou "sluchovej prijemnosti", sem-tam som si musel zakryt usi i pocas filmu, ale to je chyba a hlupost prevadzkovatela. Hlupost preto, lebo ja osobne poznam sedem ludi (starsi i vysokoskolaci), ktori do kina odmietnu ist prave kvoli vysokej hlasitosti, ktora ich dlhodobo odradza. Nedivim sa. Vcera by boli zo saly isto odisli, aj keby ich bol niekto "ukecal" na kvalitu filmu.(8.8.2018)

Tom Cruise opakovaně dokazuje, že na velikosti fakt nezáleží. Ani na věku. Ve svých 56 letech a 170 centimetrech je největší akční hvězdou dneška a je jí naprosto zaslouženě. V novém vydání své prémiové značky opět posunuje laťku kvality a šílenství v kaskadérských kouscích o nějaké to patro výš a nabízí se otázka, co si bude muset zlomit příště, aby se opět překonal. Každopádně, bitka na záchodcích, honička ve vrtulnících i seskok, kolem kterého bylo takové haló, patří už teď do zlatého fondu akční kinematografie. Film sám o sobě až tak boží, pardon, cruisí není, byť první cca hodinku jsem si užíval na maximum. Tomužel, pak se začne naplno projevovat chameleonská podstata příběhu, který neustále mění perspektivu a rozbíjí různé scénáře a s nimi i identity postav a utváří nové. Což zdánlivě tvoří základ každého paranoidního špionážního thrilleru, jenže tady je těch převlékání kabátů fakt tolik, že je po nějaké době už přestanete sledovat a všechno to „kdo s kým a proti komu“ vám bude tak nějak jedno. Příliš nefunguje ani snaha vyvolat emoce prostřednictvím osobních návratů do minulosti, ale chápu, že Cruise a spol. chtěli do šestky narvat prostě všechno, takže tohle nemohlo chybět. Přestože z hlediska „logiky“ bylo Rogue Nation asi o něco lepší, hlavně díky přehlednějšímu příběhu a výbornému záporákovi, Fallout na mě zapůsobil víc. To kladu jednoznačně za vinu IMAXu (a vcelku solidnímu 3D), který povyšuje bombastické akční scény na kulervoucí a kinoatrakci přetavuje v takřka fyzický zážitek. V rámci akčních popcornovek tu už letos nic lepšího nebude. Vlastně silně pochybuju, že něco srovnatelného uvidím do další Mise. Nejen proto mám chuť jít se na Fallout podívat ještě jednou... 82%(13.8.2018)

Mission: Impossible - Fallout je dost slušná Mission: Impossible, rozhodně nezapře svůj původ. Tom Cruise exelentní.(14.8.2018)

klasické M:I, ani horší..ani lepší..vtipná scéna, kdy Toma diriguje Simon, kam má běžet..jinak celkem málo "rošád" a celkem předvídatelné, ale stále mě to baví(14.8.2018)

Solidní akčňák, kterému ale oproti předchozím dílům chybí větší vtip a sebereflexe. Ta občasná vážnost tomu dost škodí. Cruise předvádí svůj standard, Pegg je tentokrát trestuhodně upozaděný, zato tradičně sterilní Cavill tentokrát dobře zapadl.(9.9.2018)

Krásné scény. Ta "live-camera" je perfektná.(13.9.2018)

Thomas je aj napriek stredným rokom stále v ráži a posúva hranice kaskadérskych šialeností každým dielom Mission: Impossible čim ďalej tým viac. Ženské obsadenie tu máme silno sympatické a starý kumpáni Tomovi dobre sekundujú. Superman si tu strihol trocha iný typ úlohy než sme u neho zvyknutý, ale prečo nie, ide mu to vceku dobre.(14.9.2018)

Nezničitelný Ethan Hunt opět v akci. A to od prvních minut. A po celé více než dvě hodiny se nezastaví. Akce stíhá akci a Ethan předhání i svůj vlastní stín. Na další lahůdku s Tomem Cruisem jsem se moc těšil a byl jsem spokojen. I když je to tentokrát možná o něco slabší. Jsem zvědav, jestli v tom bude pokračovat...(14.9.2018)

Ještě jsem to neviděl , ale určitě to je super!!Moc moc se těším a nemám obavu že se mě to nebude líbit!!(28.7.2018)

• jsed

Dnes som to nevidel,mal som listok, ale v stvrti, kde zijem vypadol na 1,5 h prud a to prave v case zaciatku... Nakoniec slabsie...(30.7.2018)

Nadupaná akční jízda, které nechybí nic, co by měl akční film obsahovat. Celé namíchané v koktejlu s praktickými efekty a působivou akcí, který si rád zopakuju v dalších letech. Tím chci říct, že je to - odborně řečeno - totální námrd! Akční film staré školy, který válcuje všechny své kolegy a drze si uzurpuje první příčku. Navíc je to prakticky bezchybný film, což je až k neuvěření.(31.7.2018)

Jednoznačne najlepší diel série, ktorým Christopher Mcquarrie potvrdil, že je nielen skvelým scenáristom, ale i režisérom. Napätie a tempo sú neskutočné, kamera je úžasná a mnohé zábery ňou zachytené môžu ľahko strčiť do vrecka všetky artové filmy. Soundtrack má AAA rating. A to čo predvádza Tom Cruise je vskutku obdivuhodné (Narážam hlavne na skok na strechu, kde si poranil nohu, zachoval sa ako skutočný profesionál, paradoxne to zranenie dodalo väčšiu dôveryhodnosť postave Ethana Hunta, ktorý sa v tomto filme posunul ľudsky bližšie k obyčajným ľudom). Proste je to jeden z tých filmov, vďaka ktorým som vďačný, že môj najobľúbenejší žáner akčný triler existuje (a vôbec filmové umenie ako také).(3.8.2018)