• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Cruise. Tom Cruise. A jeho sen o tom hrát Jamese Bonda. V americkém podání, takže s hravým floutkovstvím místo vymazlené elegance. A já mu to sakra přeju, protože tady víc než kdy jindy dokazuje, že právě on je ten Poslední akční hrdina, poslední vzor všech kluků co chtějí vidět borce dělající neuvěřitelné věci, aniž by se ztráceli v jinak všudypřítomném digitálním bordelu. Součástí projekcí MI: Fallout by měl být i film o filmu, bez něj se těžko věří jak moc z té dechberoucí akční podívané dokázali natočit v reálném světě, a jak moc velké (až sebevražedné) odhodlání Tomík dokazuje. Jeho pojišťovákům musely stresem praskat cévky, na tak divokou jízdu nemají ani ty green screen Marvelovky. A že u toho trochu hapruje příběh, to už je pak úplně vedlejší, tu trochu nelogičnosti je velmi snadné přejít, když se na plátno chrlí tolik skvělých adrenalinových nápadů a do toho i choreograficky výborné bitky. A kdysi chudý příbuzný Bonda a Bournea tak roste způsobem, jaký jsme si tehdy jen těžko dokázali představit. 9/10(8.8.2018)

Že bude ta akce až tak dobrá a hlavně realistická jsem nečekal, obzvlášť scéna na záchodech mě fakt dostala. Není to něco úplně přelomového, ale v rámci špionážních akčňáků téměř vrchol, který pro mě překoná asi jen Casino Royale.(7.8.2018)

Tři plné hvězdy za nádherně načančanou třpytící se Vanessu Kirby a za stále nepochopitelně hustého Tomíka, který byl ještě lepší než, absolutně cokoliv popírající, akční scény. Neříkám filmařina od zkušeného McQuarrieho skvělá. Honičky, kamerové záběry, ozvučení paráda, ale na vyprávěný příběh bez šrámů na obličeji hlavních postav zřejmě nemám požadovanou dávku shovívavosti. 65%(9.8.2018)

Stále lepšie. Jednoduchý scenár, ale skvelé rozohrané partie, herecké výkony. Kamera je úplne geniálna.(14.8.2018)

Napsal jsem komentář jak mě to padalo z hlavy. Pak mě napadlo podívat se na komentář k minulému dílu a ejhle, já napsal téměř totéž. A když nad tím tak přemýšlím vlastně to sedí. Série M:I nabízí divákovi soustavně to samé. Výbuchy, bitky a zvraty. A je to dobře, člověk ví do čeho jde, nemá přehnaná očekávání a z kina odchází příjemně uspokojen. Doufám, že to tak zůstane.(15.8.2018)

Tento film, rovnako ako celú sériu, neuveriteľne ťahá dopredu Cruise a jeho ochota aj v čoraz pokročilejšom veku posúvať limity kaskadérskych kúskov. A to je to, čo na tomto filme oceňujem najviac - snaha točiť čo najmenej na triky, ale v maximálnej miere využiť reálne kulisy a všetky tie naháňačky a akciu si poctivo odtrpieť. V akčnej rovine totiž tento film nemá konkurenciu a ponúka dychberúce napínavé scény oproti ktorým vyzerajú komiksové adaptácie preplnené greenscreenami ako omaľovánky pre malé deti. Bohužiaľ, nie všetko je tu ale tak ružové ako technické spracovanie filmu. Na začiatku trvá pomerne dlho, kým sa dostaneme do tempa a potom sa dej tak zamotá, dôjde k viacnásobnym zvratom, dvojitým hrám a zradám, že som mal celkom seriózne problémy sa vyznať v tom, čo sa vlastne deje. V základe pritom ale nejde o nič, čo by sme už (ani v rámci série) nevideli: Cruisa opäť zradia jeho vlastný a sám so svojím tímom musí zachraňovať svet - a to strihaním drátikov na bombe... Príbeh pôsobí skrátka dosť prevareným dojmom a všetkému nasadzuje korunu hák z finále, takto cheesy prvok sa mi sem teda nehodil. Uvidím, čo poviem na druhé zhliadnutie, veľké očakávania pred kinom ale úplne naplnené neboli. 7+/10(18.8.2018)

Neskutočná akčná nálož, Tom Cruise (aj príbeh) pokračuje tam kde skončil v predošlom dieli a je fakt neuveriteľné, aké kúsky stvára (aj) v tomto pokračovaní. To, že všetky stunts robil sám bez kaskadérov je na úrovni šialenstva. Obdivujem. Zatiaľ videné 3x a zakaždým som pri niektorých scénach nedýchal. Kinové must-see. [#36/2018](18.8.2018)

Pořádná akce od začátku až do konce. Nechybí fešný záporák, pěkná Paříž i plutonium;) Vím, že jsem viděla skoro všechny MI, vůbec už nevím o čem byly a s tímhle to bude podobné, ale za návštěvu kina a vyčištění hlavy to stálo.(22.8.2018)

Tak konečně jsem vedle nových a nekoukatelných "komiksových" filmů dostal pořádnou akci míchanou s občasným vtipem na správném místě a dobrými hereckými výkony ... smekám před Cruisem - kondice v jeho věku je až neuvěřitelná ... keep it up, man !!! ... vedlejší postavy také velmi sympatické ... pro mě až teď nejlepší mišn impósibl ...(27.8.2018)

Hlavnou devíziou šiesteho pokračovania tejto série je samozrejme prvotriedna akcia, ktorá momentálne svojím nasadením a reálnosťou zrejme nemá na trhu konkurenciu (snáď len v podobe Bonda a Nolana, zrovnávať však nič nebudem). Rovnako ako jej hlavný predstaviteľ. Do toho všetkého je znova vložený premyslený plán na záchranu sveta, citeľná hrozba a zaujímavé nové, či staronové charaktery. Fallout je viac drsnejší a zamotanejší ako jeho starší súrodenci, čo je v prvom prípade výborné, v tom druhom mierne chaotické a možno nadmieru prekombinované súvislosťami, ktoré to nepotrebujú, pretože tá akčná stránka všetko dokonale vynahradí. A síce tu tentokrát nemáme veľkoleposť dubajských rozmerov, zoskoky či lietanie vo vrtuľníkoch je dostatočnou náplasťou. McQuarrie to má celé pevne uchopené a poslednými dvoma dielmi z toho konečne urobil poriadnu mission, ktorá bola pre iných impossible.(29.8.2018)

Fallout si to prostě zaslouží. Mohl bych zase psát, jaký je Cruise neskutečný frajer, jak mu tahle série neskutečně sluší a i když je o 20 let starší než Ferguson, sluší to i jim. Snad jen 2 výtky na páté pokračování M:I mám. Stopáž je i na mě celkem velká a kdyby se osekalo 20 minut konverzací, bylo by to ještě lepší. A druhá se týká traileru. Nemám prostě rád, když nás tvůrci balamutí a ve filmu nejsou momenty z ukázek. Bylo to u Infinity war, tady zase chybí ten čelní střet z kamionem (pokud se pletu, omlouvám se, podle mě tam ale fakt není). To jsou ale jediné dvě kaňky na parádním ubrusu. Akce špičková, Cavill dobrej (i když ten jeho moment při bitce je taky nasnímaný jinak než v traileru) a Rebecca Ferguson přenádherná. Pegg a Rhames si jedou svý a jako Ethanovi parťáci sedí dokonale. Před lety držel laťku akčního řemeslu Rychle a zběsile 5, teď vládne Ethan.(2.9.2018)

Akce skvela i kdyz misty na muj vkus az moc pritazena za vlasy. Zapletla meh.(13.9.2018)

Menší zklamání, hlavně zápletka mě nijak nedostala. V Mission: Impossible jsem byl téměř vždy zvyklý na dějové zvraty. Nikdy jsem si nebyl jistý kdo je klaďas a kdo ne. No a bohužel ve falloutu je to po asi hodině jasně řečeno a nezmění se to do konce filmy. To je škoda, na druhou stranu Cruise je borec a válí jako před 20 lety i když je na jeho tváři znát, že rozhodně není nejmladší. No, ale 56 bych mu fakt netipnul. Jinak je to všecko na stejný brdo: teroristi=strašlivého spiknutí=konec světa...opět. Ale opět je to opět dobře natočené. Série si docela drží laťku a klidně půjdu opět na další díl do kina.(17.9.2018)

• Torpid

Akce, hloupý dialog, akce, hloupý dialog, akce ................. ano mám na mysli porno s "příběhem". Tady místo souložení je několik mistrovsky a originálně natočených akčních scén poslepovaných interakcí silně neoriginálních a tupých postav. Přijde mi strašná škoda, že když se měsíc filmaři mořej s minutovou scénou seskoku nad Paříží a povede se jim vytvořit opravdovej klenot, obratem ho vložej do takovýho scénáristickýho hovna.(24.9.2018)

Bitka na záchodech je prostě to nejlepší z celého filmu. Zbytek už docela splýval s předešlými díly, hlavně tu klišoidní deaktivaci bomby v čase 00:01 si prostě nemohli odpustit... Přišlo mi, že nás tento díl značně ochudil o nová technologická udělátka, které patřily k velkým plusům této série. Ale na to, že je to už šestý díl, to stále funguje na jedničku.(27.9.2018)

...noa teď už nezbývá, než aby mudlům přijel někdo upravit paměť!(13.11.2018)

Série MI od třetího dílu a rázu, který mu nastolil J.J. Abrams za pomoci Ch. McQuarrieho a dalších nesešel z cesty, takže nám opět nabízí velkolepý akční spektátl, kulervoucí kaskadérské výkony a k tomu nějaký ten příběh, zápletky, humor. A hudbu od L. Balfeho, která jako by z ucha vypadla Zimmerově Inceptionu.(16.11.2018)

• Zahartof

Mission Impussyble. Tentokrát klišéblitka.(17.11.2018)

V tom filmu je všechno, ale zároveň nic. Tentokrát jsem měl pocit, že jen sleduju sled bombasticky natočených scén, které ale vůbec nedrží pohromadě, což mi u předchozího MI nepřipadalo. Závěr sice zvládne být napínavý, ale ten doják na konci to snažení zase pošle úplně do hajzlu. Ano, jsem zklamaný.(19.11.2018)

The movie, should you choose to watch it, is fucking good!!!(27.7.2018)

námrd(31.7.2018)