poster

Hodný, zlý a ošklivý

 • Itálie

  Il buono, il brutto, il cattivo

 • USA

  The Good, the Bad and the Ugly

 • Španělsko

  El bueno, el feo y el malo

 • Západní Německo

  Zwei glorreiche Halunken

 • Slovensko

  Dobrý, zlý a škaredý

Western

Itálie / USA / Španělsko / Západní Německo, 1966, 161 min (Alternativní: 179 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  *****

  „See you soon, i.., idi..” - "Idiots. It's for you..“ Zábavnější než Tenkrát na západě, o tom není pochyb, protože tahle trojka se tak dlouho hledala, až se našla u Arche Stantona.. Považujte mě za pošetilého blázna, ale Morriconeho hudbou podbarvená scéna, kdy Tuco s Blonďákem odjíždí z klášterního lazaretu na dostavníku („..a po jídle by bodnul doutníček.“), mně vždycky neuvěřitelným způsobem napumpuje optimismus do žil. Dodatek: Soundtrack je neuvěřitelný skvost. Už přes půl roku mi hraje v autě a nemohu se s ním rozloučit..(29.8.2008)

 • genetique
  *****

  Doba starých dobrých westernov je nepochybne preč, ale z nej nám ostali aspoň niektoré skvelé skvosty ako je tento. Eastwood je nepochybne jeden z najlepších predstaviteľov divokého západu a spolu s Leonem a spol. ukázali ako na to. Pre mňa je tento filmík oveľa lepší ako Vtedy Na Západe, keď ho predchádza najmä hudbou spolčenou s neuveriteľnou dávkou napätia vo vyhrotených scénach ako je napríklad cintorínová. Celý film je pre mňa na 80%. Piata hviezdička je za melódiu "The Ecstacy Of Gold", ktorá je použitá v scéne s cintorínom, ktorú používa Metallica ako otváraciu skladbu na začiatku každého koncertu od S&M'99. 90%.(2.11.2006)

 • Djoker
  *****

  V jeden den jsem si střihnul dva westerny, které jsou všeobecně považovány za nejlepší. Po Tenkrát na Západě, u kterého jsem se místy nudil a nakonec mu dal tři hvězdičky, přišel na řadu tento. Při prvním filmu jsem si pomalu zvykal na Leoneho styl a byl tak připraven na další utahané scény. Jenže Hodný, zlý a ošklivý mě naprosto odrovnal svou přímočarostí. Samozřejmě v rámci Leoneho westernů. Ústřední trojice byla přesvědčivá, hudba chytlavější než v Tenkrát na Západě a děj geniálně zamotaný a ve svížném tempu. Nejlepší western všech dob.(9.2.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Bůh při nás není, protože nesnáší idioty." Hodný Blonďák je pěkná svině, Zlý Krásnoočko sympaticky dodržuje smlouvy a ošklivý Tuco je prostě dokonalý. Od jeho skoku oknem na plátno jsem mu nepokrytě fandil a doufal jsem, že dodrží své slovo o tom, že bude vždycky naživu. Tahle trojka byla prostě někdy rychlá, jindy pomalá a vždycky zábavná. Navíc jí do rytmu koltů hrála skvělá hudba. A nyní mne omluvte, jdu vyhodit do povětří most, abych tím někomu udělal radost.(29.5.2018)

 • Sarkastic
  ****

  No, asi mám jiný divácký vkus než většina uživatelů tady na čsfd, ale Pro pár dolarů navíc se mi prostě líbil víc a taky ho považuju za vrchol dolarové trilogie (ono to označení dolarová trilogie je možná trochu zavádějící, ale kdo viděl všechny 3, tak ví ;-)). Přesto, že For a Few Dollars More byl jen o půl hodiny kratší, měl dějově mnohem větší spád a ta vsuvka z občanské války mi do The Good, the Bad and the Ugly moc nepasovala. Film stojí na opravdu výborných hereckých výkonech Eastwooda, Van Cleefa a Wallacha, zručné kameře, dobré režii a v neposlední řadě na již zmiňované PERFEKTNÍ hudbě. Film dále obsahuje dokonce i malou dávku suchého humoru, který bych tu ani nečekal. A pak je tu samozřejmě scéna odehrávající se kamenném chodníku uprostřed hřbitova, kdy kamera přechází z 1 pistolníka na druhého; osobně ji považuju v žánru western za legendární. Ale nebylo mi jasné, např. jak mohl najít Hodný Ošklivého v zdevastovaném městě, když o sobě vůbec nemohli vědět, nebo jak se podařilo Hodnému a Ošklivému naprosto nerušeně zlikvidovat most, když právě o ten armády bojovaly a hlídali ho, či scéna v poušti, kdy si Ošklivý najednou úplně přestal všímat Hodného, kterého se zrovna chystal zastřelit a ten se, totálně dehydratovaný a unavený, nějak záhadně doplazil k dostavníku a dozvěděl se od umírajícího "jméno" hrobu s pokladem. Můžete si říct, že jsem puntičkář, ale ikdyž je to opravdu výborný film, který vřele doporučuju nejen příznivcům žánru western, kvůli trochu přehnané stopáži a některým (mnou zmíněným) detailům, prostě 5* nedám. "V tomhle světě jsou 2 druhy lidí, příteli. Ti s nabitejma bouchačkama a ti, co kopou. Tak kopej..."(17.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace