Reklama

Reklama

Hodný, zlý a ošklivý

  • Itálie Il buono, il brutto, il cattivo (více)
Trailer

Obsahy(1)

Hodný, zlý a ošklivý je klasickým westernovým příběhem o chamtivosti a pomstě uprostřed běsnění občanské války Severu proti Jihu. Podvodník, desperát a ošklivec Tuco (Eli Wallach) je hledaný ve čtrnácti okresech a na jeho hlavu je vypsaná odměna dvou tisíc dolarů. Má ale parťáka, hezouna Joea, zvaného Blonďák (Clint Eastwood), který vždy včas přestřelí provaz, na němž se ho chystá šerif pověsit a při společném útěku si rozdělí odměnu. Ovšem jen do dne, kdy jejich habaďůra přestane Blonďáka bavit a nechá Tuca uprostřed rozpálené pouště sedmdesát mil od nejbližšího města. Vzájemná pomsta je společným jmenovatelem jejich vztahu, ať jsou od sebe bývalí partneři jakkoliv daleko. Cesty osudu je však nakonec zase svedou dohromady v podobě nečekané zprávy o zakopaném pokladu. Každý z nich však zná jen polovinu tajemství, a tak chtě nechtě musí cestovat spolu. Stejnou stopu však sleduje i třetí muž, zlý Setenza, zvaný Krásnoočko (Lee Van Cleef), jemuž se té zajímavé informace dostalo také a on ji rozhodně hodlá prověřit. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 442)

Eddard 

všechny recenze uživatele

Nepopsatelná atmosféra, tři tvrďáci s perfektními jmény (Blondie, Angel Eyes a Tuco), krásná kamera a nezapomenutelná hudba. Ale taky leonovsky nekonečné záběry, neuvěřitelně natahované scény, pro mě některé zbytečné dějové odbočky a opravdu dlouhááá stopáž (když se zamyslíte jak málo se tam toho děje, je až k neuvěření, že na to Leon potřeboval tři hodiny)... Uznávám, že to pro někoho může být součást kouzla, ale mě to stejně jako v Tenkrát na Západě poněkud vadilo. "Na světě jsou dva druhy lidí - jedni mají nabito a druzí koupou. Ty kopeš." 80% ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Na světě jsou dva druhy lidí, můj příteli. Ti, co mají na krku provaz a ti, co je odřezávají...... Svojou formou oveľa menej vydarené ako Vtedy na západe. Nemá to takú filmovú poetiku. Určite to je však podstatne dynamickejší western so zaujímavým príbehom a postavami. Videl som ho už však veľmi dávno, chcelo by to repete..... Hledám vlastníka toho koně. Je to vysoký blonďák, kouří cigáro a je to svině! ()

Reklama

Ej Hlemýžď 

všechny recenze uživatele

Pro fajnšmekry kteří se zabývají detaily ve filmech doporučuji velmi zajímavý článek na Neviditelném psu, který se zabývá různými chybami ve výzbroji v tomto filmu, kterých si neznalý divák nevšimne a je mu to vcelku jedno. Jde o článek Alberta Salického: 5.10.2004 Z MÉHO PODKROVÍ: Hodný, zlý, ošklivý a nedůsledný. http://pes.eunet.cz/ ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

A další klasika, která mě minula... Kamerově neuvěřitelné, hudba fantastická, jenže příběh (v rozšířené verzi) roztahaný, plný zbytečných odboček, zbytečných vedlejších postav, s absolutně nevyužitým záporákem. Až v poslední části, počínaje absurdní bitvou o most začíná být Hodný, zlý a ošklivý opravdu precizní... Do té doby až příliš rozhárané, nekonzistentní a bohužel také nudné... ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Western tím lepší, kolikrát se na něj podíváte. Naprosto netradiční tím, že obsahuje i humor, nečekané zvraty, válku Severu proti Jihu. Ústřední trojice je skvěle vybraná, Blonďák Eastwoodovi dokonale sedne, Krásnoočko Lee Van Cleefa je fantastický padouch a Tuco je prostě nádherná postava, které chvíli fandíte a chvíli ji nenávidíte. Příběh je krásný, ani chvilku nenudí a Morriconeho hudba, to je dokonalost sama. ()

Galerie (177)

Zajímavosti (109)

  • Quentin Tarantino uvedl, že finální souboj ve stylu Mexického patu, tedy více zbraní namířených na sebe, je největší souboj v dějinách filmu. (major.warren)
  • Orson Welles varoval Sergia Leoneho, aby se do tohoto filmu nepouštěl, jelikož filmy o americké občanské válce v tržbách zatím obvykle propadly. (džanik)

Související novinky

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration bude unikátní hudební událost s velkolepou produkcí, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. Pražský koncert se bude konat 6. dubna 2024 v O2… (více)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

V červnu se diváci mohou těšit na tři klasické perly stříbrného plátna s tématem „drsní muži“ – Rocky, Zjizvená tvář a Hodný, zlý a ošklivý. Všechny tři uvedené filmy bude možné vidět pouze během… (více)

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (více)

Reklama

Reklama