Reklama

Reklama

Hodný, zlý a ošklivý

  • Itálie Il buono, il brutto, il cattivo (více)
Trailer

Obsahy(1)

Hodný, zlý a ošklivý je klasickým westernovým příběhem o chamtivosti a pomstě uprostřed běsnění občanské války Severu proti Jihu. Podvodník, desperát a ošklivec Tuco (Eli Wallach) je hledaný ve čtrnácti okresech a na jeho hlavu je vypsaná odměna dvou tisíc dolarů. Má ale parťáka, hezouna Joea, zvaného Blonďák (Clint Eastwood), který vždy včas přestřelí provaz, na němž se ho chystá šerif pověsit a při společném útěku si rozdělí odměnu. Ovšem jen do dne, kdy jejich habaďůra přestane Blonďáka bavit a nechá Tuca uprostřed rozpálené pouště sedmdesát mil od nejbližšího města. Vzájemná pomsta je společným jmenovatelem jejich vztahu, ať jsou od sebe bývalí partneři jakkoliv daleko. Cesty osudu je však nakonec zase svedou dohromady v podobě nečekané zprávy o zakopaném pokladu. Každý z nich však zná jen polovinu tajemství, a tak chtě nechtě musí cestovat spolu. Stejnou stopu však sleduje i třetí muž, zlý Setenza, zvaný Krásnoočko (Lee Van Cleef), jemuž se té zajímavé informace dostalo také a on ji rozhodně hodlá prověřit. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 414)

Lima 

všechny recenze uživatele

Zajímavý příběh, přímočaře vedený a v závěru skvěle vypointovaný. Morriceneho chytlavé melodie se opět zadíraly pod kůži, Clint za mlada měl charismatu na rozdávání a Eli Wallach jako záporák, kterému vlastně i fandíte, nemůže zklamat. Ale k dokonalosti tomu něco - něco hodně málo - chybělo a povědomě jsem se neubránil srovnávání s geniálním TENKRÁT NA ZÁPADĚ. Ten je bez chyby a pětihvězdičkový, tady trochu zamrzelo pár nelogismů a zejména podivná dějová vsuvka s válčícími armádami a vyhozením mostu, kde se Eastwood s Wallachem producírovali, jako by se nechumelilo. Jinak bez výhrad. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Je to trochu divný, ale nejlepší westerny (nejameričtější kategorii) natočil Ital. Leone měl pro tenhle žánr ohromný cit a u téhle klasiky neudělal snad žádnou chybu. Skvělý, nezapomenutelný film, který bude asi navždy soupeřit s "Tenkrát na západě" o první příčku westernového žebříčku. Já bych nakonec zvolil TnZ, ale fakt o vlas :) ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $1,2miliónaTržby USA $25,100,000Tržby Celosvetovo $25,300,000║ Tak legendárny western sa mi konečne podarilo vzhliadnuť a stálo to za to, všetko tam pekne funguje, kamera, strih, hudba, je na perfektnej úrovni, jedine čo mi vadilo boli moc rozťahané scény, ktoré brzdili dej v lepšej plynulosti. /80%/ ...určite sa k tomuto filmu ešte rád vrátim, lebo westernový žáner mám moc rád a verím že ma to potom ešte aspoň o málinko viac zaujme ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Excelentní dílo, další klasika, která se řadí po bok takovým perlám, jako jsou Tenkrát na Západě, Pro pár dolarů a Pro pár dolarů navíc. Sergio Leone dokázal během pouhých čtyř let čtyřmi westerny zcela rozvrátit zaběhané stereotypy v tomto žánru a ve spojení s přesně typově obsazenými herci a precizní Morriconeho hudbou stvořil díla, která vešla do dějin filmu. Hodný, zlý a ošklivý byl další příležitostí pro Clinta Eastwooda, jenž se už v "Dolarové" dvojici westernů projevil jako klasický drsňácký pistolník, který má do ryzího klaďase daleko, ale přesto nějak donutí diváka, aby se s ním sžil a držel mu palce. V tomto filmu má za spoluhráče, resp. soupeře další osvědčené westernové herce Eliho Wallacha (Sedm statečných) a Lee Van Cleefa (Pro pár dolarů navíc, Jak byl dobyt Západ) a i díky nim je tento western tím, čím je - nezapomenutelnou klasikou. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Vím, že bych tomuto filmu měl dát alespoň čtyři hvězdy za to, jak skvostně je to zrežírováno a natočeno, ale rozum nade mnou tentokrát nevyhraje. Na jednu stranu roztahané a uspávací, na druhou stranu téměř bezchybné a se skvělou hudbou. Takovéhle rozporuplné pocity se mi pak těžko převádí v hodnocení. ()

Galerie (154)

Zajímavosti (104)

  • V angličtine nebolo jasné, ktorý z protagonistov je Zlý a ktorý Škaredý. Dodnes môžeme nájsť na internete plagáty, na ktorých je Zlým Eli Wallach a Škaredým Lee Van Cleef, ako aj plagáty, na ktorých sú vymenení. (ČSFD)
  • Vězeňský tábor Battleville byl inspirován skutečným konfederačním táborem v Andersonville, kde zahynuly tisíce vojáků Unie. Vycházelo se z ocelorytu "Andersonville" ze srpna 1864. (džanik)
  • Ač z volné dolarové trilogie o muži beze jména vznikl Hodný, zlý a ošklivý až jako třetí, tak chronologicky je naopak dílem prvním; mimo jiné je to jasné i z toho, že právě zde Eastwoodova postava získá své proslulé poncho. (DaViD´82)

Související novinky

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

V červnu se diváci mohou těšit na tři klasické perly stříbrného plátna s tématem „drsní muži“ – Rocky, Zjizvená tvář a Hodný, zlý a ošklivý. Všechny tři uvedené filmy bude možné vidět pouze během… (více)

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (více)

Reklama

Reklama