Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

Eliott

Film je to dost dobrý, ale jelikož jsem s filmem nenavázal vztah již v minulosti, tak mohu hodnotit pouze z dnešního pohledu a buďme upřímní. Tento film by neměl žádnou šanci získat si svoji popularitu i v roce 2020. Každopádně chválím hudbu, napětí a spoustu hlášek které jen tak nezapomenu. ()

Ainy

Tento film jsem poprvé viděla, když jsem byla ještě na základní škole. Zaujal mě hned napoprvé svým dějem, hereckým obsazením a hlavně hudbou. Atmosféra Divokého západu a drsný život lidí, kteří se tam usadili dýchá na mě v tomto filmu neskutečnou emoční silou. ()

berg.12

Neskutečně mrazivá nádhera. Tenhle film ve mě rozezněl onu tragicko-krásnou strunu už jako malému, ta struna zní stále a pochybuji, že kdy znít přestane. ()

Kaka

Legendární hudba, dokonalá westernovská atmosféra, skvělý příběh a nádherná Claudia Cardinale. Možná to není perfektní snímek, ale má zvláštní osobité kouzlo. ()

Jeoffrey

Tenhle film je prostě klenot, který svou hudbou, atmosférou i jednotlivými hereckými výkony člověka naprosto pohltí a okouzlí. I když má o hodně víc jak dvě hodiny, tak se člověk ani minutu nenudí a díky opravdu úžasné hudbě vše naplno prožívá. Navíc Claudia Cardinale je asi ta nejhezčí ženská, jakou jsem na filmovém plátně kdy viděl a obzvlášť zde je naprosto neodolatelná. ()

sud

Už jako malej kluk jsem při prvním shlédnutí zíral s otevřenými ústy nad dechberoucím příběhem okořeněným geniální hudbou Ennia Morriconeho s těmi nejtypověji obsazenými herci, kteří šli vybrat. Všichni zde podali nejlepší výkony svých kariér a ukazují nám snad to nejbravurnější herectví, jaké může být na filmovém plátně předvedeno. Claudia Cardinalová v roli bývalé prostitutky Jill je krásná, silná a odvážná, dokáže překlenout všechny kopance, které jí život uštědří. Frank Henryho Fondy je lotr k pohledání, Cheyenne Jasona Robardse má skvělé hlášky a Charles Bronson alias Harmonika je jednou z nejtajemnějších postav filmové historie. Sergio Leone stvořil více než western. Stvořil nejnádhernější memento na zašlou slávu divokého amerického západu a příběh hluboký a do slova a do písmene skvostný. P.S.: "Tenkrát na Západě" bude navždycky mým nejmilejším filmem. 101%. ()

akisha

Westernový opus jehož sledování zaručuje absolutní blaho diváka. Jediná záporná role Henryho Fondy v celé jeho kariéře nemohla být "lepší", Charles Bronson nikdy nebyl větší machr a Claudia Cardinale je neskutečně krásná. Hudba je tady tak dokonalá, jako snad v žádném jiném filmu nikdy nebyla. Skvost mezi filmy. ()

Radko

Bzukot hmyzu. Vietor. Harmonika. Monotónne vŕzganie. Očakavánie diktované zvukmi. Železničný kraj. Oči. Bez ohľadu na kostrbatosť zápletky toto je skutočná psychedélia ľudského kontaktu. Odohrávajúceho sa a oddanému nenávisti, hre, smrti a láske. V krajine. Nie analytickej racionalite, áno čistým zmyslom a podvedomým pocitom. Nie vyhladenej učesanosti, prísne sledovanej logike príbehu, áno zaprášenej všímavosti každej otravnej muche, každému zvláštnemu zakvákaniu žaby, každému dennému sneniu. ()

Eddard

Hm, mám rád Itálii, mám rád Italky, mám rád italskou kuchyni, především špagety... ovšem spagheti western, to je teprve žrádlo a co rovnou ten nejlepší? Sergio dal dohromady andělského padoucha Henryho Fondu, osudově tajemného Charlese Bronsona, romantickou a přece ocelovou Claudii Cardinal (tj. klasické westernové melodramatické schéma padouch-klaďas-křehká žena) navíc k nim přihodil čtvrtého hráče, dobráka proti své vůli-Jasona Robardse a stvořil westrnovou legendu numero uno...Navíc ta hudba - každý ze čtyř hlavních postav má svůj nazapomenutelný hudební motiv (nejznámější bude ten Claudiin), který začne mnohdy hrát chvíli před tím, než se postava na scéně objeví, čímž ji jaksi předjímá - prvek, s kterým jsem se nikde jinde nesetkal. Ovšem - když jsem vkládal DVD do mechaniky, čekal jsem " tanec se smrtí od začátku do konce" jak mi sliboval Leoneho citát... O takovém tempu se tu mluvit nedá, naopak, někdy se to až zbytečně vleče. To je však jediná věc, kterou tomuhle klenotu své DVD sbírky vyčítám. Cheyene je nejlepší! 90% ()

Tyler

Film mého srdce. A to doslova. Žádný jiný western mu nesahá ani po kotníky a 99,99999% ostatních filmů taktéž. Nenapodobitelná atmosféra, úžasní herci a nadčasová hudba Ennia Morriconeho. Scéna závěrečného účtování nemá svojí působivostí v celičkých dějinách kinematografie obdoby.....vlastně tak jako zbytek. Dlouho jsem hledal svůj nejlepší film. A v "Tenkrát na Západě" jsem ho snad už našel. ()

Falko

Reziser Sergio Leone nenatocil vela filmov, ale tych par, ktore natocil sa stali velmi uspesnymi a moze byt vdacny nielen hercom a scenarom, ale aj "hudobnemu bohu" Enniovi Morriconemu, ktoreho tak pekne nazvala uzivatelka Madison :-) Tento western mal trosku komplikovany scenar a bol som teda nuteny premyslat o co tam komu vlastne ide, ale dlzku filmu a nekonecne pohlady kamier na nebezpecne tvare zachranila prekrasna hudba uz spominaneho Ennia Morriconeho. Dnes chapem, ze takyto film musel byt v roku 1968 obrovsky trhak a taktiez chapem, ze takyto western sa navzdy stane nezabudnutelnou filmovou klasikou. Leone natocil este 3 dalsie slavne westerny s Clintom Eastwoodom PRO HRST DOLARU (1964), PRO PAR DOLARU NAVIC (1965), HODNY, ZLY A OSKLIVY (1966), dalej westernovu komediu ME JMENO JE NIKDO (1973) s Terenceom Hillom alebo i mafiansku dramu s Robertom De Nirom TENKRAT V AMERICE (1984)... 01.09.2009 ____ Henry Fonda - (Frank) +++ Claudia Cardinale - (Jill McBain) +++ Jason Robards - (Cheyenne) +++ Charles Bronson - (Harmonika) +++ Paolo Stoppa - (Sam) +++ Gabriele Ferzetti - ((Morton) +++ Frank Wolff - (Brett McBain) +++ Lionel Stander - (Barman) +++ Hudba: Ennio Morricone +++ Namet: Bernardo Bertolucci, Sergio Leone a Dario Argento +++ ()

viperblade

Co k tomu napsat, abyste jste se neopakovali? Asi nic, ale přesto to napíšu :) ... Takže tento film si ZASLOUŽÍ být zde tak vysoko.. hudba je opravdu geniální, a to nemluvím o tom, že většina se stala klasikou! Claudia je sakra pěkná ženská a dává tomu tu patřičnou šťávu. Leoneho styl je zde poznat: klidná kamera, hodně dlouhé záběry a (jak už jsem zmiňoval) geniální hudba. Určitě si tento film seženu na DVD, a rád si jej hodněkrát pustím. Je to prostě zážitek, na který se nezapomíná! ()

castor

Okázalý vizuální styl, dramatické používání velkých detailů a pečlivě vypointované přestřelky používá Sergio Leone i ve své westernové opeře, které vévodí nesmrtelný a z hlavy těžko vytlačitelný harmonikový motiv. Poměrně složitě vystavěný příběh původně zkomolili producenti, kteří vystříhali hned několik scén, které by, dle jejich soudu, americké diváctvo mohlo postrádat. Nesmírně osobní archetypální příběh pomsty, velký důraz na misanscénu a soustředěné herecké výkony dělají z téhle látky něco opravdu věčného!! ()

ClintEastwood

Po úvodní, téměř bezeslovné čtvrthodině, odjede z nádraží vlak, jenž za sebou zanechá JEDNU postavu. Poprvé zazní nejslavnější filmové hudební téma a tím to všechno začíná... Jeden z absolutních vrcholů westernu, kde každý záběr vypadá, jako obrázek z knížky. Natočen s láskou, citem i rozumem. ()

D.Moore

Z takového filmu zkrátka nejde vybrat a vyzdvihnout jedna konkrétní věc, která by si to zasloužila, protože je třeba ho vidět celý a několikrát, aby člověk uvěřil, že i western může mít rozměry shakespearovského dramatu! (Tolik moje hodnotící souvětí)__P.S. ze 14. 5. 2013 - konečně jsem Tenkrát na Západě viděl v kině... A zase nemám, co dodat. Snad jen, že Cheyenne je pravděpodobně ten největší kabrňák ze všech spaghetti westernových postav. ()

MM_Ramone

Taliansky režisér Sergio Leone po úchvatnej dolárovej trilógii - "Pre hrsť dolárov", "Pre pár dolárov naviac" a "Dobrý, zlý a škaredý" natočil v zápätí ďaľší grandiózny film, ktorý sa stal cennou súčasťou pomyselného svetového kinematografického pokladu - western "Vtedy na Západe". Dokonalé v každom smere: herci, kamera, scenár, hudba, réžia... atmosféra, že som miestami ani nedýchal. Veľkolepé dielo. ***** ()

MMR odpad!

Ouch, 166 minut? 91 %? Jak je toto možné? Vždyt ani po zrychlení přehrávání na 1,4 se tam skoro nic neděje. Jak tohle může někoho bavit? ()

HOCKEYKA

Príležitosť vidieť tento film som za svoj život mala hádam stokrát,nikdy ma však nenapadlo pozrieť si ho celý.Človek zrejme musí na určité filmy dozrieť,aby dokázal patrične oceniť ich kvalitu a krásu.Doteraz to bola len hudba,ktorú som poznala a obdivovala,dnes je to celý tento úžasný film.Henry Fonda mi nesmierne učaroval,takú obrovskú charizmu som ešte u žiadneho herca nevidela.Vtedy na Západe je bezpochyby jeden z najvzácnejších skvostov v celej filmovej histórii a ja mám v tejto chvíli z celkom pochopiteľných príčin neprekonateľné nutkanie znížiť počet hviezdičiek viacerým filmom. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone