Přirozený talent

The Natural

Prirodzený talent

Drama / Sportovní

USA, 1984, 134 min

Emoční bomba. Během filmu se ve vás vystřídají všechny pocity od radosti a štěstí po soucit a smutek. U konce člověk taky neví jestli se má smát či brečet. Škoda jen toho konce mohli ho nechat bez té poslední scény. Bylo by to takové otevřenější a myslím, že by to sedělo víc. Každopádně výborný film po kterém jsem začal nenávidět slizký byrokraty, jimiž se to tam jenom hemžilo :) Na mém hodnocení, ale menší drobnosti nic nezmění příběh byl dokonale strhující(29.7.2011)

Skvělé vykreslení vlastně všeho. Jak sportovního prostředí, tak doby. A navrch spolehlivý sympaťák Redford.(7.5.2014)

• krapek

No to si snáď robíte srandu s tým hodnotením, alebo ste videli nejaký iný film. Film ktorý som videl ja, bol plný naivne hlúpych momentov, ktoré by takto pokope boli trápne aj v animáku o Káčerovi Donaldovi. Začína to nepochopitelnou zápletkou s bláznivou fanúšičkou. Potom to chvíľu vyzerá, že by to mohlo byť aspoň na tie slabé 3*, až kým nepríde prvý blesk a padá to na 2*. A na konci, keď už si myslíte, že to snáď ustojí aspoň na tie 2*, tak to celé dorajbe rozstrieľané komentátorské stanovište a silvestrovský ohňostroj. Našťastie hneď po víťaznom údere nasleduje koniec, mať to ešte 5-10 min, tak to zrejme skončí v odpade.(14.11.2014)

Jak říká ,,golfista,, Robert Redford ve své životní roli! Nejlepší film o baseballu a možná i nejlepší co se týče sportovního prostředí. Ještě několik hodin po skončení, jsem byl naprosto unešen.(25.10.2016)

Za mě jednoznačně parádní film. Skvělý příběh i Redford. A Baseball je prostě královská hra. Tenhle film jsem si pouštěl dokola a dokola.(9.12.2016)

Jeden z nejlepších sportovních filmů(12.2.2003)

Asi jsem od něj čekala něco jiného. Přehnaný klaďas Robert Hercules Redford se na stará kolena vrací na hřiště, aby si dokázal, že stahování míčků z kůže a rozbíjení osvětlení na stadionu pro něj není vůbec žádný problém. Jsem ráda, že mám tuhle citovou nadneseninu za sebou..(19.1.2013)

Byl jsem moc zvědavý na jeden ze starších filmů Barryho Levinsona a musím říct, že mě rozhodně nezklamal. Film je příjemně dojemný, scénář neotravuje zbytečně dlouhými baseballovými scénami a herci v čele s Redfordem taky válejí. Jednu hvězdičku strhávám, za trochu nepravděpodobné Hobbsovy odpaly (jednou trefí hodiny, pak zase kabinu s redaktorem a nakonec vymlátí světla) - to bylo vážně trochu moc. Ale jinak pohodovej film.(3.1.2004)

Baseball bol a je skvelá hra,Michael Madsen bol a je krásny chlap, Robert Redford bol a je dobrý herec a držitel Oscara za réžiu filmu Rain man,Barry Levinson,bol a je úchvatný režisér...Takže tento film bol a ešte stále je nadpriemerný.Aj ked sa natáčajú dalsie tony filmov o tomto jedinečnom americkom športe,vyzerá to tak,že konkurencia zatial nemá šancu...(7.10.2006)

Achich, jak je to zde zvykem, taky si trochu postěžuji na místní vysoké hodnocení... Bohužel jsem se vinou opravdu hodně předvídatelného dění nudila. (Předvídatelnost nebyla ani tolik v hlavní linii - to taky, nicméně odpustitelně -, ale ty detaily - odpaly napotřetí, zpomalené záběry, doprovod trubek, chyběl akorát pomalu se rozbíhající potlesk a telefonát neřku-li návštěva pana prezidenta.) Škoda, jsem zklamaná. PS: Musím uznat, že jsem se pobavila. Glenn Close se asi nepodařilo příliš připodobnit mladé kočce, a tak se její mladší léta odehrávala ve tmě...(26.2.2010)

Tento film není pouze o baseballu, ale hlavně o překonání nešťastného osudu a ukázky chlapeckého snu. Již v dětství mě tento snímek zaujal, i když jsem to vše bral hrozně těžce, protože jsem byl zvyklý na pohádkové konce, ale teďko v dospělosti chápu, že bez takového scénáře bych nejspíše na tento film už dávno zapomněl a pamatoval bych si možná tak rozbité hodiny nebo závěrečný ohňostroj (resp. jiskrostroj). Scénář je neoddiskutovatelně nejlepší, co se týče sportovních filmů a kéž by takových bylo více.(30.6.2011)

V rámci športových filmov predstaviteľ tých lepších kúskov.(13.12.2012)

Nelíbilo se mi jak se jednou daří, pak příde ženská nedaří se, příde jiná ženská zase se daří.. Celkově až přehnaně natáhlý a i když žádná fantazie, tak ale ani žádná nuda.(15.2.2013)

Tvrdohlavý chlapec odnikud, z něhož se stane díky zázračné baseballce velice talentovaný hráč, jenž však musí bojovat hned s několika větrnými mlýny, a tak se v New York Knights pořádně prosadí až když mu táhne na čtyřicet. Opravdu nevšedně odvyprávěný příběh v klasickém sportovním tématu "z nuly na vrchol" v podání výtečného Roberta Redforda, mladého Barry Levinsona a spousty dalších slavných herců ve vedlejších rolích. Jako celek se Natural místy rozhodně neubrání několika klišé a ani patosem se nešetří, ale nakonec je z toho docela hezká podívaná.(14.7.2014)

Dobrý film ze sportovního prostředí hráčů baseballu v hlavní roli se skvělým R.R.(5.7.2015)

Robert Redford má fakt Přirozený talent... Film, který pojednává o těžké cestě a težkém návratu jednoho nadaného baseballisty a o jeho skvělém konci, o dřině, o sportu, o lásce, o všem!!!!! Tenhle film je FENOMÉN!!!:) 90%(20.10.2018)

Skvela Glenn Close, skvely Robert Redford a nadherna hudba Randyho Newmana...(27.7.2010)

Pro sportovního fanouška je to povinný film. Čekal jsem jednoduchý příběh, ale docela mě to překvapilo (v dobrém).(2.9.2011)

Ale je to kýč,jak bič.(29.11.2011)

Co rici k tomuto snimecku - ja jsem jeden z tech , kteri se hned po shlednuti dali na baseball/softball a je to sport ktery hraju uz 22 let.To je asi i to co na tomto filmu docenuji nejvic.Pribeh zavani az banalnim patosem ale to moralni poselstvi (hlavne pro deti) je proste skvele.Film urcite pozitivne ovlivnil miliony decek v USA a to se da rict jen o malo filmech.Myslim ze film dokonce ziskal onu povestnou malinu jakozto oceneni pro nejvetsi kyc , ale to je tady opravdu vedlejsi.Patos v zaverecne scene je vazne grandiozni a rotika , kterou balon udela ve svetlech nad hristem je parada :-). Co urcite stoji za zminku pominu-li vyse zminene je vykon Duvalla (to je pro me osobne neskutecne obrovska filmova "bit-hidden-star") no a samozrejme Newmanova hudba - ustredni motiv jsem od te doby slysel snad v kazdem filmu o baseballu a vlastne i v mnoha jinych kde jde o ten jeden moment kdy to tam leti a slzy dojeti vytrysknou. Film pustte detem - poskytne jim to dobry priklad v mnoha smerech.Davam 4 hvezdy a to davam malo(i kdyz tady urcite hodne neobjektivni).(20.12.2011)