poster

Poslední království - Série 3 (série)

Drama / Historický / Akční

Velká Británie, 2018, 8 h 55 min (Minutáž: 52–56 min)

Komentáře uživatelů k sérii (18)

 • Marigold
  *****

  Trochu jsem se bál, že nám Netflix hodlá udělat z kultivované BBC rytírny novou Hru o trůny. Naštěstí otravná pidlozubá sexbomba Skade nedostane zase tolik prostoru a poslouží k tomu, aby Uthred dostal zas novou hranu. Tahle postava se za tři série vypracovala mezi nejzajímavější a nejzábavnější. Tvůrci si dávají záležet, aby k němu divák nikdy nemohl mít úplně ukotvený vztah. Uthred je nevypočitatelná, bloudící postava, veškeré přímé sympatie tak schytává geniální sidekick Finnan. I když se chvíli může zdát, že se třetí řada hodá patlat v pohanských pověrách, druhá polovina je čistý masterpiece přímočaré a emotivní historické rubačky. Král Alfréd a jeho vztah s Uthredem se postarají o emoční vrchol seriálu a tvůrci mají v záloze pořád dost postav, které dokáží vtrhnout na scénu a strhnout (Beocca). Tenhle seriál je esencí rytířských eposů i heroické fantasy. Příběh muže, na jehož ramenou stojí králové, ale který je vždycky vyškrtnutý z kronik, protože je příliš problematický a nesedí úplně do žádného vyprávění... tedy s výjimkou The Last Kingdom. Ať už Zaklínač dopadne jakkoli, jsem klidný. Mám Uthreda. Destiny is all!(1.12.2018)

 • Fr
  *****

  „KRÁL MUSÍ ROZHODNOUT, KOMU VĚŘÍ A KOHO SE ZBAVÍ. MUSÍ POCHOPIT MYŠLENKY SVÝCH NEPŘÁTEL I PŘÁTEL. MUSÍ POCHOPIT, ŽE PODSTATA ČLOVĚKA NELEŽÍ V ZEMI, KDE SE NARODIL, ALE V JEHO SRDCI...“ /// Alfréd umírá... boj o moc může začít! Dramatickej a historickej seriál s prvky fantasy... plnej intrik špinavejch Dánů. Sympatie se přelévaj z jedný strany na druhou, ovšem jdou vždycky s Uthredem Tenhle seriál je víc dramatickej než akční, ale s životy se tady neserou. Prostě středověk. S fajnovým hrdinou... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Užiju si oslepení bez umrtvení. 2.) Pochopím, proč je Anglie Anglií a ne Dánskem. 3.) Thx za titule „need4seed“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(15.1.2019)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Pamatuji si, že Last Kingdom měl původně být výplňí než výjde řada Vikings, nyní je z Last Kingdom plnohodnotný konkurent, který Vikings ve všem vlastně i převyšuje. Vizuálně působivé, historicky věrné, akce brutální avšak spíš komorní než velkolepá a zvraty propracované a šokující. Nové postavy potěšili ( Skade a Bloodhead super) a Uthred je čím dál lepší a zajímavější hrdina. Jeden z nejlepších historických seriálů současnosti. Emocionální historický orgasmus. 100%(30.12.2018)

 • Ant
  *****

  Po mdlé 2. řadě jsem měla z pokračovaní Uthredovy cesty trochu strach. Seriál od BBC plně převzal Netflix. Dostali jsme poprvé deset epizod a pořádný rozpočet... A od prvního dílu jsem byla v tváří tvář postavena dokonalosti. To, jakým způsobem se tentokrát tvůrci poprali s příběhem a Uhtredovou postavou, je prostě vynikající. Je to kulminace předchozích dvou sezón. Postavy, které vám tvůrci představí jako hlavní záporáky, často jen odvádějí pozornost od skutečných hrozeb. Postavy jsou nemilosrdně zabíjeny ze všech stran, ale vždy to slouží vyššímu účelu. Stačí si vzít příběh Skade a její kletby. Jeho vyvrcholení je šokem, i když to k němu od začátku spělo. A to je dokladem toho, jak nepředvídatelný je Uhtred i po třech řadách. I přesto jsou jeho činy pochopitelné a jeho vnitřní boj mi vehnal slzy do očí. Alexander Dreymon předvádí svůj nejlepší výkon, který je plný emocí. Jeho scény s Davidem Dawsonem jako umírajícím Alfredem jsou jedny z nejlepších, které mi TV letos nabídla. Naprosto mě odrovnaly. The Last Kingdom je malý velký klenot, který jednou bude kultem.(17.12.2018)

 • Ratemus
  *****

  Výborné, tohle bylo lepší než pořád dokola se v patosu a nudě topící Vikings...tady se toho děje požehnaně, přibývají sympatické postavy, děj na zvraty a někam směřuje a dokonce je i dojemný...u scény posledního rozhovoru Alfréda a Uthreda jsem ani nedýchal, to mělo takovou hloubku, dojemnou atmosféru až běda... výborné, nejlepší serie a rozhodně lepší než poslední dvě možná i tři série Vikings... PS Cnut je neskutečný sympaťák a Alfréd je výborný(3.1.2019)

 • italka63
  *****

  Uhtred je prostě válečník se svými klady a zápory, životními ztrátami a průšvihy, ale to, že vymete s královskou Výsostí chodbu, to je síla. A další malér...po shlédnutí třetí řady jsem navýsost spokojená. Scéna s nemocným králem byla perfektní, boje též. Zkrátka seriál o tom, že pro svoji čest si klidně natlučete hubu, i když cena je vysoká.(13.1.2019)

 • Necrotongue
  *****

  Třetí sezónou Posledního království jsem si udělal opravdu radost. Na rozdíl od většiny jiných seriálů mám v tomto případě pocit, že je to s každou řadou o něco lepší. Třetí série si téměř celou dobu udržovala svižné tempo, parádní atmosféru, tvůrci vytvořili skvělé středověké prostředí plné intrik a manipulací, velmi dobře zvládli i bitevní scény a bylo znát, že proti první sezóně došlo k navýšení rozpočtu. Za mě velká spokojenost.(4.9.2019)

 • Nach
  *****

  Krásně nám ten seriál krásní a dospívá. Jde vidět, že si tvůrci s jednotlivými postavami nadále umě pohrávají a skutečnost se snaží brát jako vodítko, nikoli jen jako břemeno. Velice rád se zde s některými charaktery opětovně setkávám i pro jejich odchod skoro truchlím, ale jiné bych nejraději poslal do horoucího pekla. Snad naposledy u Pilířů země, Spartaca či Game of Thrones se mi stalo to, abych se s postavami tak emočně propojil. A to je jasný úspěch. A jak díly jdou dál, toto propojení nepolevuje, ba naopak posiluje. Netflix na něj navíc evidentně přidává více a více peněz. Další palec nahoru dávám za magii, která je zde použita jako mocná síla, ale vždy a pouze na úrovni osobní víry, ne nějaké energetické veličiny, která metá blesky a otevírá pekla. Velký palec vzhůru a jsem zvědav zda tato série již opravdu byla poslední, či se dozvíme něco v případné další sérii. 85%(4.2.2019)

 • rotel
  ***

  Nenadchlo - neurazilo.(28.11.2018)

 • radekgfx

  Na efekt a na jistotu. Scéna za scénou, zvrat za zvratem, bitka za bitkou. Kondenzovaný děj třetí série točí postavami rychleji než florbalová střídačka a hlavní dějová linka mezi nimi pobíhá jak podvratný výmarský ohař. Ubylo expozice, nových postav, zádumčivých kamerových jízd a zemitých barev, přibylo protisvětla, líbivého oranžovo-zeleného filtru a dramatické dikce, jež skrze Uhtreda, Alfreda a motiv očekávání věcí nevyhnutelných svazuje osudy všech a všeho a jíž se prostřednictvím vyhrocených momentů daří úspěšně brnkat na prvoplánovou emocionální strunu. Pokud člověk přistoupí na danou hru, oprostí se od jakýchkoliv druhotných dějových úvah a nezabývá se myšlenkami ohledně styčných prvků úspěšnosti mýdlových oper, dokáže nová série The Last Kindom zabavit. A to velmi.(6.3.2019)

 • anatheman
  *****

  Já říkám ano! Jsem velice překvapen. Ze seriálu, který prvotně působil jako něco, čím si vyplníte čas, než přijde další série Vikingů, se nakonec stal plnohodnotný konkurent. Tahle série nemá chybu. Má neuvěřitelný spád. Vskutku jsem ji dokoukal během víkendu. Opravdu velice vtáhne. Současně jsem i více motivován, abych si přečetl předlohu od Cornwella... Co říci více o této sérii? Je zde opravdu dosti zvratů, které nejsou vždy předvídatelné. Postavy dospěly a jsou dobře herecky ztvárněné. Koneckonců je jistou výhodou, že zde až na výjimky nehrají známé tváře. Nechybí humor, brutalita... Dialogy mají hlavu a patu. Zkrátka všechno funguje. A ano - i výprava. Já sice vím, že pořád ta "městečka", "vesnice", "hrady" a "tábory" působí, jako by pocházely z Mount and Blade, ale to skutečně nijak závratně nevadí. Seriál i přes ty uvozovky vypadá docela výpravně, takže je vše v pohodě. :-) Co se týče výše zmíněného Mount and Blade "syndromu", musím uvést i bitvy, které... ano, nepatří mezi ty největší, ale od předchozích sérií představují pokrok. A ještě zmínka k autenticitě prostředí. Realističnost je zhruba na úrovni Vikingů. Jsem ale docela rád, že zde nedochází k takovým failům, jako jsou raně novověké burgonety na hlavách Anglosasů. Sice se pochyby občas vyskytnou, ale to se dá snést. Inu, jak jsem na začátku říkal, tato série mě velice překvapila a těším se na další!(26.11.2018)

 • Bobris
  *****

  Pro mě v tuto chvíli asi nejlepší historický seriál, jaký sem kdy viděl a který vygradoval ve třetí řadě v něco neskutečně emocionálního. Malý seriál s velkým srdcem.(1.12.2018)

 • VLADEK
  ****

  Nejslabší sezóna ze tří. Nebýt závěrečných třech dílů, tak jsem na třech hvězdách.(8.1.2019)

 • JohnDiFool
  *****

  V najlepšom treba skončiť, (zrejme) posledná séria absolútne bravúrna záležitosť. Filmovo zlepšenie od predchádzajúcich dvoch sérii, osudy všetkých postáv zaujímavé az do poslednej scény (ja som to vedel, ze to 'jednooky' schytá), úmrtia mnohých z nich prekvapili. Uthredov akcent mi bude chýbať(24.11.2018)

 • Illithune
  *****

  Bylo vidět značné zlepšení mezi první a druhou sérií. Obával jsem se, že nám ve třetí sérii Netflix poskytne pěknou multikulti podívanou. Tak se naštěstí nestalo. Třetí série je opravdu skvělá. Atmosféra celého seriálu se stává temnější, Alfredův zdravotní stav se zhoršuje, Uhtred je prokletý, Dánové se shromažďují. Přichází spousta nových zajímavých postav a některé staré se vracejí (např. Storri). Začínáme dostávat mnohem více plot twistů, než v předchozích epizodách. Prostě je na co koukat a je na co se těšit. Těším se na pokračování.(2.12.2018)

 • Montcalm
  ****

  Seriál si aj v tretej sérii drží kvalitu. Rýchle zvraty, intrigy, vcelku dobre zvládnuté bitky, už teraz sa teším na štvrtú sériu. Síce trošku ku koncu pre mňa strácala tretia séria dych, no posledný diel to napravil.(13.2.2019)

 • totleben
  *****

  Velmi dobrá záležitost,ještě minimálně jedna série by mohla nejen mně potěšit.(5.1.2019)

 • Larikazka
  ****

  Vím, že Last Kingdom měl původně být jen výplní času, než výjdou Vikingové. Ovšem nyní je z The Last Kingdom plnohodnotný seriál. Propracované zvraty, nové postavy a příběhy, akce, emoce a Uthred se stal opravdovým hrdinou. Trošku jsem se bála, když seriál převzal Netflix, ale mé obavy se nenaplnily. Vznikl nový seriál, který s 3 řadou nabral opravdu spád. Konečně je dobře financován, a tak doufám, že přijde další série minimálně opět o 10 dílech. Těším se na další historické rubačky. "Destiny is all!"(1.2.2019)