Epizody(3)

Drama "Skandál po anglicku" vypráví šokující skutečný příběh prvního britského politika, který kdy stanul před soudem za vražedné spiknutí. Děj se odehrává na konci šedesátých let minulého století, v době, kdy je homosexualita čerstvě dekriminalizována. Jeremy Thorpe (Hugh Grant), předseda liberální strany, který je zároveň nejmladším předsedou jakékoli britské politické strany za posledních sto let, má tajemství, jež se zoufale snaží utajit. Dokud se kolem ochomýtá jeho užvaněný bývalý milenec Norman Scott (Ben Whishaw), Thorpeova slibně se rozvíjející kariéra je v ohrožení. Nakonec vidí jen jediný způsob, jak Scotta navždy umlčet. Soudní proces s Jeremy Thorpem jednou provždy změní politiku poté, co britská veřejnost odhalí nejtemnější tajemství vládních činitelů i to, kam až jsou ochotni zajít, aby je ututlali. (HBO Europe)

Kaluž

Já nevím, Grant mi přišel výbornej, ale jinak to byla nuda k uzoufání. Papírové intriky, šustící dialogy, nedotažené konspirace, zkrátka takové to plácání od ničeho k ničemu. Škoda. ()

easaque

+4* Velké a nečekané překvapení ve třídílné minisérii z Velké Británie, které se mi díky rychle vytvořeným titulkům (poděkování patří honzig78) podařilo shlédnout. Pro mě úplně neznámá politická aféra, která asi tehdy hodně hýbala médii. Scénář je obdařen typickým britským sarkastickým humorem a vyzdvihuje ho i přesvědčivé herecké obsazení - Hugh Grant mě tu velmi mile potěšil. Natočeno je to decentně, takže by ho mohli i homofóbové zvládnout a pobavit se. Rozhodně doporučuji. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Elyssea

Herecký koncert Hugh Granta a Bena Whishawa, kteří vás střídavě můžou přivádět k šílenství, aby vám jich pak bylo zase líto. Obzvláště Whishawův mix bezelsnosti, naivity, a přístupnosti, skvěle kontrastuje s občasnými záblesky vyčůranosti a inteligence. Čímž nechci říct, že Norman Scott je hlupák, ale občas to tak vypadá. Ale má páteř. To Grantův sympatický slizoun, který neváhá používat svého postavení, aby zakryl všechno, co jde, dokáže stejně vzbudit sympatie. Napomáhají tomu i skvěle zvolené úryvky z parlamentních projevů. Ostatní hráči tu sice nejsou jen do počtu, ale tahle partie je pro dva. S humorem a nadhledem vás provede světem, kde homofobie nepokrytě vládne. ()

Pajky3

Povedená britská minisérie, která se zakládá na skutečné události. Uhlazená Británie v sedmdesátých letech a kontroverzní téma homosexuality. V hlavních rolích pak září dvojice Hugh Grant a Ben Whishaw, kteří jsou ve svých rolích skvělí. Je to vážně dobře umíchaný mix dramatu a britského humoru, který nemá hluché místo a během tří hodinových epizod vás perfektně zabaví. ()

Martrix

Každý druhý homofob začíná slovy...nemám nic proti homosexuálům, ale... . Takže leckoho napadne s jakou dynamikou se změnily poměry i v průběhu 3-4 let od natočení této minisérie. Dnes už některým lidem nestačí, aby měli homosexuálové stejná práva jako ostatní...snaží se dělat z nich a ostatních minorit, privilegované a chráněné lidi, kteří by měli být díky jakémusi neviditelnému handycapu zvýhodněni před ostatními. Dnes by takové obsazení neprošlo...heterosexuální herci v rolích gayů?! To jako vážně?! I kdyby se měli angažovat homo osvětlovači, nebo zvukaři...tak dnes už ne! Konec šikanování homosexuálů. To je ostatně názor scénáristy Russell T. Daviese. Nikdo mu nevysvětlí, že byl v roli gaye Grant (hetero) stejně fenomenální, jako Whishaw (homo) a že herec je tady od toho, aby zahrál jakoukoliv postavu a jediné co ho pro takovou roli předurčuje, je talent. Bez ohledu na to, jak je to skvěle natočené i napsané, s největší pravděpodobností vás ovlivní váš postoj k tématu. A to i když to není jen příběh o tom, kam tabuizace a kriminalizace homosexuality některé lidi dohnala před padesáti lety. Mě osobně přišlo velmi líto, že pokrytectví společnosti přivádělo jinak slušné lidi do situací, kdy svou přirozenost museli skrývat, bát se o kariéru, o život... . Myslím, že i zarytí puritáni po shlédnutí tohoto "skandálu" uznají, že to vše bylo zbytečné, ponižující a nevyhrál vůbec nikdo. A v tom tkví síla sdělení tohoto počinu. Bez velkého moralizování prostě ukazuje, jak snadné je nevejít se do škatulky "ctihodný občan". ()

angel74

Ani ve snu by mě nenapadlo, že Hugh Grant dokáže tak úžasně zahrát nějakou dramatickou roli, stejně jako se mu to povedlo v této minisérii, která byla natočena podle skutečných událostí. Troufám si říct, že zde předvedl jeden z nejlepších hereckých výkonů své kariéry. Z jeho ambiciózního a místy až neskutečně slizkého předsedy Liberální strany Jeremyho Thorpea doslova mrazí. Jako Grantův protipól v roli zženštilého milence Normana Scotta se představil rovněž skvělý Ben Whishaw. Už jen samo o sobě to téma zatajování homosexuality na britské politické scéně v 60. a 70. letech minulého století je nesmírně silné. Ač jde v seriálu o závažnou aféru z nejvyšších společenských kruhů, vše je naservírované s břitkým anglickým humorem, který dodává příběhu tolik potřebnou lehkost a spád. (85%) ()

andrii

Láska ďábelská. Je horká, je palčivá. Jedná v rudých rukavičkách. Hugh Grant - nejvyšší garant. Amant granát. ()

filmmovier

Další parádní minisérie, tentokrát od Amazonu, ale ať Britové točí pro koho chtějí, vždycky to prostě dopadne výborně. A tahle minisérie je atraktivní z mnoha důvodů - perfektní scénář Russela T.Daviese, který je správně dramatický, ale i vtipný (ale hlavně dramatický), klasicky sympatický Hugh Grant, kterému prostě nejde nefandit a i Ben Whishaw je skvělý. Zpracování je perfektní i po všech ostatních stránkách, za tři hodiny v kuse jsem se ani jednou nenudil. Prostě ohromný divácký zážitek, který rozhodně stojí za to. A to samozřejmě i díky stylové dobové atmosféře. A Grant navíc předvádí jednu z nejlepších rolí ve své kariéře. 85%. ()

plechulka

Po skončení jsem si musela najít hesla na Wikipedii, abych uvěřila - proti tomuhle jsou naše "aférky" typu Nagygate trapně normální.... Jinak samozřejmě perfektní herecké výkony, ale ten scénář, co napsal sám život, je fakt pecka! ()

Pavlínka9

3 díly a naprosto to stačilo :) Za mě tady Hugh Grant nějakým způsobem vyspěla a viděla jsem ho v roli, kterou u něj vůbec neznám :) Bylo to skvělé. Bylo to britské, úsměvné, politické, pletichářské a zároveň s "Králíčkem" neskutečně absurdní. Doporučuji pro pobavení a žasnu, co všechno se dá v politické prostředí zažít :) ()

Eleanor05

Velmi dobří Hugh Grant a Ben Whishaw v příběhu o jednom gay vztahu a jedné kartičce pojištěnce... :D SPOILER! Poučení zní - mocní lidé se známostmi a penězi vždycky zvítězí, ať jsou v právu, nebo ne. Koneckonců to známe z naší republiky (Babiš). Pěkné 3*. ()

vyfuk

Nejdříve by mne asi překvapila ta délka. Minisérie totiž velmi snadno může evokovat dojem, že se tam toho moc prostě nevejde. Ale ono to dokáže stejně překvapit. Bizarní záležitosti života, které vás stejně dostanou tím jak je možné, že se něco takového stalo a mohlo dít. Stejně tak i v podstatě s tím jak dopadl soud. Na televizi sice zpracováno asi nijak extra pro každého, ale já bych lhal, kdybych řekl, že jsem si to neužil. Hodně dlouho se asi budu smát, když uslyším někoho mluvit o kartičce pojišťovny. ()

Hanys_

Hugh Grant možná ve své nejlepší roli, nebo prostě tak dobře na staré roky hraje a k tomu fakt bizarní příběh o vrcholném politikovi. Takhle neuvěřitelný a zároveň neschopný případ zničení nějaké nebohé postavy, jsem naposledy viděl v Já, Tonya. ()

F.W.Colqhoun

Poor bloody queers! Když ho budete brát jako k veselohru bez vztahu ke skutečnosti, Skandál pobaví. Výkony Whishawa a především Granta v rolích histrionského gigola resp. velmi, velmi, velmi náruživého liberálního MP jsou velmi, velmi, velmi zábavné. Když se necháte zlákat vidinou rekonstrukce historických událostí, získáte o tom, co se dělo, nejspíš dost zkreslenou představu. Podsouvaná verze příběhu dvou celkem príma homosexuálů, kteří byli ke svým činům dotlačeni bigotní společenskou atmosférou není věrohodná, přestože není pochyb, že Britové 70. let nechutně bigotní byli - přinejmenším jako dnešní Poláci, nebo jen o trochu víc než dnešní slušní Češi.  Série nesympaticky zamlčuje, že oba hlavní hrdinové byli nejspíš všechno to ošklivé, co se o nich jen zlehka naznačuje zápornými postavami na všech stranách - Thorpe strůjce vražedného spiknutí a Scott vyčůraný vyžírka. Ani jeden z nich nebyl tím, čím byl, kvůli své sexuální orientaci. Zamrzí, že byl divák možná v podezření, že si to bude myslet, nebude-li se mu didakticky důrazně namlouvat opak. Na sérii nejvíc potěšilo 0.4 vteřiny Fawlty Towers na obrazovce snímané pod úhlem 30°. ()

mkali

Když se z králíčka stane pěkná svině, která toho navíc v hlavě ještě moc nemá, tak je o problémy i zábavu postaráno. Jedny z nejlepších rolí obou hlavních protagonistů, navíc se skvělou hudbou. Jedna z nej minisérií vůbec. ()

IvcaSammet

Kromě dokonalé herecké dvojice A Very English Scandal nabízí vynikající námět se scénářem, který jak pobaví, tak rozbrečí. Po dlouhé době zase něco od BBC, co mě chytlo už v první sekundě a nepustilo až do té poslední. Krásný rozjezd, který se v později promění v pořádné drama a nakonec završí soudním procesem je pro mě přímo dokonalá kombinace. Ben Whishaw a Hugh Grant mi k sobě sedli jako už dlouho žádná jiná dvojice, a jejich herecké výkony mě naprosto okouzlily. S každou další epizodou se dalo napětí krájet čím dál víc, navíc protože Ben Whishaw i Hugh Grant patří mezi mé nejoblíbenější herce, občas jsem zapomínala na spravedlnost a uvažovala, komu vlastně "fandit". Nikdy předtím jsem totiž na tuto událost nenarazila, a tak to pro mě byly nervy až do úplného konce. A Very English Scandal je opravdu skvěle zpracovaná minisérie, na kterou se znovu podívám s velkou radostí. Škoda, že se tvůrci rozhodli natočit "jenom" tři epizody. ()

jiri.twist

Naprostá kvalita. A ta výprava byla naprosto úžasná ...! Troufnu si tvrdit, že role Normana dala Benovi opravdu vyniknout jeho kvalitám. A postesknu si ... jak ten čas letí, vždyť Hugha Granta mám stále zafixovaného jak krasavce, a tady jsem ho v té vrásčité (rolí někdy i rozšklebené) tváři stále hledal. Výborné, vřele doporučuji ... 99910 ()

Azhila

Medzi A Very English Scandal a A Very British Scandal je jasne vidieť rozdiel v scenáristoch. Obe seriály sú síce poctivo natočené, skvele zahrané, no s úplne iným tónom. V prvom zmienenom seriály práca Russella T Daviesa jednoznačne prevyšuje. Je to scenárista, ktorý perfektne rozumie klasickému tzv. deadpan, suchému britskému humoru a teda dokáže z extrémne závažnej aféry vyžmýkať absolútne maximum. Táto miniséria by bez neho nebola tak zaujímavá ani s polovice. Je to nemravné, škandalózne, možno kúsok bizarné, no najmä nesmierne komické. Skĺbiť komiku s drámou v takej miere dokážu len Briti a je veľká škoda, že sa druhej série neujal Russell, ktorému budem večne vďačná za tých pár dokonalých sérií Doktora Who! ()

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)